PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال راجب کابل های lan cat

delta
July 20th, 2018, 14:22
سلام. یه لپ تاپ ایسوز دارم برای انتقال اطلاعات از کابل لن استفاده میکنم.. قبلا یه کابل لن کت 5 داشتم که راضی بودم اما سرعت بعضی وقتها بالا پایین میشد ولی راضی بودم..سرعت انتقال تا 40 مگابایتم میرسید..وقتی خراب شد بهم گفتن یه لن cat6 بگیر سرعتش بالاتره!! گرفتم اما سرعتش پایینتره و بعضی وقتها سرعتش به 40 میرسید با اینکه کابلش گرونتره و کیفیت بالاتر!!

حالا سوالم از دوستان اینه میخوام الان کابل بخرم..ایا این cat5 یا 6 و.... تاثیری در سرعت داره؟ هرچی بالاتر بگیرم مگر نباید بهتر باشه؟ الان میخوام برم یه کابل دیگه بگیرم میگن cat7 هم امده!!گرونتر هم هست...الان خواستم بدونم این کت 5 و 6 و 7 جریانش چیه؟ هر چی بالاتر بگیرم بهتره یا خیر؟

NetworkFA
July 20th, 2018, 14:47
سلام. یه لپ تاپ ایسوز دارم برای انتقال اطلاعات از کابل لن استفاده میکنم.. قبلا یه کابل لن کت 5 داشتم که راضی بودم اما سرعت بعضی وقتها بالا پایین میشد ولی راضی بودم..سرعت انتقال تا 40 مگابایتم میرسید..وقتی خراب شد بهم گفتن یه لن cat6 بگیر سرعتش بالاتره!! گرفتم اما سرعتش پایینتره و بعضی وقتها سرعتش به 40 میرسید با اینکه کابلش گرونتره و کیفیت بالاتر!!

حالا سوالم از دوستان اینه میخوام الان کابل بخرم..ایا این cat5 یا 6 و.... تاثیری در سرعت داره؟ هرچی بالاتر بگیرم مگر نباید بهتر باشه؟ الان میخوام برم یه کابل دیگه بگیرم میگن cat7 هم امده!!گرونتر هم هست...الان خواستم بدونم این کت 5 و 6 و 7 جریانش چیه؟ هر چی بالاتر بگیرم بهتره یا خیر؟

کابل cat7 نیست

کابل کت7 سوکت ش فرق داره و برای لینک 10گیگابیت هست برای فاصله های بیشتر از 130متر استفاده میشه و بیشتر برای ارتباطات بین پچ پنلی هست نه یه پچ کرد 2متری

چیزی که تو بازار هست cat6a هست میگن بهش cat 7

delta
July 20th, 2018, 17:54
کابل cat7 نیست

کابل کت7 سوکت ش فرق داره و برای لینک 10گیگابیت هست برای فاصله های بیشتر از 130متر استفاده میشه و بیشتر برای ارتباطات بین پچ پنلی هست نه یه پچ کرد 2متری

چیزی که تو بازار هست cat6a هست میگن بهش cat 7

خوب الان این کابل لن 2 متری چیه پس دی جی کالا گذاشته برای فروش اسمشم زده cat7 ؟ یعنی دروغ نوشته؟ خودشم نوشته ساپورت 10 گیگ..

https://www.digikala.com/product/dkp-362696/%D9%BE%DA%86-%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%AF-cat-7-%DB%8C%D9%88%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF%D9%84-nw107-%D8%B7%D9%88%D9%84-2-%D9%85%D8%AA%D8%B1

NetworkFA
July 20th, 2018, 18:14
کابل های شبکه به چند دسته UTP , STP,SFTP تقسیم میشوند

UTP: کابل هایی بدون محافظ و بدون فویل
STP: کابل های با محافظ و بدون فویل (به این صورت هم نوشته میشه S/UTP )
SFTP: کابل های با محافظ و فویل

تفاوت کابل های cat5,6,7 در سطح مقطع سیم و مقدار مقاومت سیم هست
معمولا پچ کرد ها از رشته سیم های افشان استفاده میشود برای انعطاف پذیری بیشتر و کابل های شبکه از سیم های تک رشته

کابل های CAT6 در بهترین حالت دور تمام 4زوج سیم یک فویل آلیمینیومی و یک رشته سیم بهم تابیده شده هستد
در صورتی که کابل های CAT یک فویل دور هر زوج سیم و یک فویل دور کل 4 زوج ودر آخر یک رشته سیم بهم تابیده شده هستند

http://up.vbiran.ir/uploads/16971153209402642681_6yZ8x.jpg

از آن جایی که پیداست ضخامت این کابل ها اینقدر بالا هست که داخل سوکت های معمولی جا نمیشود
توی بازار به کابل های CAT6a به اشتباه cat7 گفته میشود

این کابل هارو میشه با کانکتور های GG45 و 8P8C استفاده کرد

برای شما بهتر هست پچ کورد های از برند nexans ویا Legrand ویا Full بگیرید و درصورتی که پورت کارت شبکه شما SFTP هست کابل رو به صورت SFTP بگیرید

البته این برند ها کابل تقلبی زیاد دارند