PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی خرید مک بوک دست دوم

bigcowboy
July 14th, 2018, 14:58
میخوام یک مک بوک دست دوم بخرم این مک بوکو برای محیط توسعه اپلیکیشن و طراحی وب میخوام ، تاحالا اپل نداشتم و همش روی ویندوز و لینوکس بودم و کار اصلیمم اندرویده

یکم جستجو کردم و به مک بوک پرو (2012) md101 رسیدم
مشخصاتش بد نیست 4 گیگ رم داره 500 گیگ هارد داره (که باید عوضش کنم چون ssd نیست)
cpu هم 3210 هست که به نظر قوی میاد
البته مدل های دیگه ای هم هست ولی هنوز نگشتم

چه توصیه و پیشنهادی دارین ؟
ممنون.

pouryamb
July 14th, 2018, 16:44
سلام دوست عزیز
من طرفای ۲ سالی میشه که مک بوک خریدم و قبلا فقط از ویندوز استفاده کردم. نظر شخصی و تجربه من اینه که پولم رو دور ریختم! به معنای واقعی کلمه اشتباه کردم و با پولی که پای این دادم میتونستم یه لپ تاپ ویندوزی بسیار قوی تر بگیرم. الانم توش موندم و توی این گرونی نمیتونم بفروشمش و دوباره برم یه لپ تاپ ویندوزی بخرم! باید کلی ضرر روی قیمتش بکنم که الان برام به صرفه نیست.
از نظر راحتی کار و سیستم عامل هم واقعا ویندوز بهتره. خیلی بهتر! همه چیز برای ویندوز راحت تر پیدا میشه! واقعا خودمم موندم چرا این کار رو کردم!
البته بازم میگم که این صرفا نظر و تجربه شخصی من هست و در اولین فرصتی که بتونم میفروشمش و یه لپ تاپ ویندوزی میخرم.
موفق باشید

bigcowboy
July 14th, 2018, 19:49
سلام دوست عزیز
من طرفای ۲ سالی میشه که مک بوک خریدم و قبلا فقط از ویندوز استفاده کردم. نظر شخصی و تجربه من اینه که پولم رو دور ریختم! به معنای واقعی کلمه اشتباه کردم و با پولی که پای این دادم میتونستم یه لپ تاپ ویندوزی بسیار قوی تر بگیرم. الانم توش موندم و توی این گرونی نمیتونم بفروشمش و دوباره برم یه لپ تاپ ویندوزی بخرم! باید کلی ضرر روی قیمتش بکنم که الان برام به صرفه نیست.
از نظر راحتی کار و سیستم عامل هم واقعا ویندوز بهتره. خیلی بهتر! همه چیز برای ویندوز راحت تر پیدا میشه! واقعا خودمم موندم چرا این کار رو کردم!
البته بازم میگم که این صرفا نظر و تجربه شخصی من هست و در اولین فرصتی که بتونم میفروشمش و یه لپ تاپ ویندوزی میخرم.
موفق باشید

ممنون بابت پاسخ ولی من حتما باید مک رو داشته باشم کامپیوتر و لپتاپ ویندوزی دارم ، خیلی هم خرج نمیخوام بکنم نهایت 3 میل

hamid.soltani92
July 14th, 2018, 20:38
سلام.
موقع خرید حتما به سایکل باطری توجه کنید. لپ‌تاپی که ۶ ساله کار کرده حتما راندمان باطریش پایین اومده و کارایی قبل رو نداره. اگر سایکل باطری بالای ۱۰۰۰ بود مطمئن باشید نیاز به تعویض باطری هست.
حتما یک صفحه کاملا سفید و کاملا مشکلی رو ببینید و ال‌سی‌دی رو چک کنید. تو مدلی که فرمودید پیکسل سوخته شایع هست.

pardazit.net
July 15th, 2018, 00:25
با سلام و عرض ادب

مک بوک پرو ۲۰۱۵ دارم مدل MF839 با صفحه رتینا

پیشنهاد میکنم همین مدل رو بگیرید فوق العادست SSD هم هست

اصلا هنگی براش معنی نداره

تنها عیبش نداشتن DVD هست که خب برای من اصلا مهم نبود چون نیازی ندارم در عوض خیلی باریک تر و خوشگل تر از مدلی هست که شما فرمودین و همه جوره میتونید روش حساب کنید

فقط همون طور که جناب سلطانی فرمودن به Cycle Count باطری توجه کنید

من خیلی استفاده می کنم باهاش از زمستون سال ۹۵ دارمش تا الان Cycle Count روی ۳۲۸ هست که این میزان شارژ شدن باطری هست و تا حد ۵۰۰ خوبه بالای ۵۰۰ نرماله بد نیست و بالای ۱۰۰۰ باید باطری تعویض بشه

اما کلا در خرید مک بوک و کار با Mac OS شک نکنید

(مخصوصا اگر آیفون هم داشته باشید با هم سینک میشن و نهایت لذت رو از هر دو میبرید )

TARIMEHR
July 15th, 2018, 10:38
دفعات شارژ باطری مک بوک بنده به بیشتر از ۱۰۰۰ تا رسیده و همچنان مث شیر داره کار میکنه

اینکه اعلام کنید بالای ۱۰۰۰ لزوما باید باطری عوض بشه صحیح نیست

البته لپ تاپم فروشی نیست ولی هرکس معتقد هست بالای ۱۰۰۰ حتما باید عوض بشه میتونم لپ تاپ رو در اختیارش قرار بدم تا تست باطری بگیره ;;)

بستگی به مدل شارژ کردن داره

novinvps.com
July 15th, 2018, 15:02
سلام
صرفا جهت اطلاع و راهنمایی شما در هنگام خرید

مک بوکی مشاهده شده که سیکل مصرف باتری ان زیر ۵۰ بوده اما باتری ورم کرده بود به طوری که اگر دقت کرده بودید متوجه میشدید آلومینیوم پشت را خم کرده بود و شانس بزرگی که اورده بود آسیب به برد اصلی و ترک پد وارد نشده بود و فقط باتری نیاز به تعویض پیدا کرد

لازم به ذکره طبق اطلاع این کاربر گاهی اخطار تعویض باتری هم مشاهده می گردید

در نتیجه فقط به سیکل مصرفی توجه نفرمایید. و دقت کافی را به عمل آورید.

BazPardakht.Com
July 15th, 2018, 23:18
با سلام و عرض ادب

مک بوک پرو ۲۰۱۵ دارم مدل MF839 با صفحه رتینا

پیشنهاد میکنم همین مدل رو بگیرید فوق العادست SSD هم هست

اصلا هنگی براش معنی نداره

تنها عیبش نداشتن DVD هست که خب برای من اصلا مهم نبود چون نیازی ندارم در عوض خیلی باریک تر و خوشگل تر از مدلی هست که شما فرمودین و همه جوره میتونید روش حساب کنید

فقط همون طور که جناب سلطانی فرمودن به Cycle Count باطری توجه کنید

من خیلی استفاده می کنم باهاش از زمستون سال ۹۵ دارمش تا الان Cycle Count روی ۳۲۸ هست که این میزان شارژ شدن باطری هست و تا حد ۵۰۰ خوبه بالای ۵۰۰ نرماله بد نیست و بالای ۱۰۰۰ باید باطری تعویض بشه

اما کلا در خرید مک بوک و کار با Mac OS شک نکنید

(مخصوصا اگر آیفون هم داشته باشید با هم سینک میشن و نهایت لذت رو از هر دو میبرید )

مدل های جدید ترش هم اومده؟
این مدل آیا نو هم ازش پیدا میشه

cacodemon
July 16th, 2018, 08:09
سلام
صرفا جهت اطلاع و راهنمایی شما در هنگام خرید

مک بوکی مشاهده شده که سیکل مصرف باتری ان زیر ۵۰ بوده اما باتری ورم کرده بود به طوری که اگر دقت کرده بودید متوجه میشدید آلومینیوم پشت را خم کرده بود و شانس بزرگی که اورده بود آسیب به برد اصلی و ترک پد وارد نشده بود و فقط باتری نیاز به تعویض پیدا کرد

لازم به ذکره طبق اطلاع این کاربر گاهی اخطار تعویض باتری هم مشاهده می گردید

در نتیجه فقط به سیکل مصرفی توجه نفرمایید. و دقت کافی را به عمل آورید.

سلام
حرف ایشون درسته مک بوک خود من باطریشو عوض کردم چون پوستش باد کرده بود و ترک پد فشار میامد و مثل قبل کلیک نمیکرد سیکل باطری هم 130 بود
البته اینکه به برد اصلی فشار بیاره اصلا صحبح نیست من چند تا مک بوک داشتم هیچ کدوم از اونها باطری ها روی برد نبودن تا با باد کردن به برد فشار بیاد معمولا باطری زیر ترک پد و تو منطقه ای هست که مخصوص فقط باطری هست

hamid.soltani92
July 16th, 2018, 10:14
دفعات شارژ باطری مک بوک بنده به بیشتر از ۱۰۰۰ تا رسیده و همچنان مث شیر داره کار میکنه

اینکه اعلام کنید بالای ۱۰۰۰ لزوما باید باطری عوض بشه صحیح نیست

البته لپ تاپم فروشی نیست ولی هرکس معتقد هست بالای ۱۰۰۰ حتما باید عوض بشه میتونم لپ تاپ رو در اختیارش قرار بدم تا تست باطری بگیره ;;)

بستگی به مدل شارژ کردن داره
شما به این مورد هم توجه کنید که باطری قبل از سال ۲۰۱۲ ساخته شده! حداکثر عمر باطری لیتیوم-یون با استفاده مناسب به پنج سال نمیرسه. چه برسه به اینکه ۱۰۰۰ بار هم سایکل داشته باشه!
طبق گفته خود اپل هم

your battery is designed to retain up to 80 percent of its original capacity at 1,000 complete charge cycles.
حالا اینکه شما میفرمایید بعد از سایکل ۱۰۰۰ هم باطری خیلی خوب کار میکنه احتمالا لپ‌تاپتون ساخت هند باشه!:d

kouroshez
July 16th, 2018, 12:31
میخوام یک مک بوک دست دوم بخرم این مک بوکو برای محیط توسعه اپلیکیشن و طراحی وب میخوام ، تاحالا اپل نداشتم و همش روی ویندوز و لینوکس بودم و کار اصلیمم اندرویده

یکم جستجو کردم و به مک بوک پرو (2012) md101 رسیدم
مشخصاتش بد نیست 4 گیگ رم داره 500 گیگ هارد داره (که باید عوضش کنم چون ssd نیست)
cpu هم 3210 هست که به نظر قوی میاد
البته مدل های دیگه ای هم هست ولی هنوز نگشتم

چه توصیه و پیشنهادی دارین ؟
ممنون.

ددرود
من خودم کاربر مک هستم و یکی دو سالی هست با ارچ لینوکس خداحافظی کردم متاسفانه.
توسعه اندروید روی هم پلتفرمی ممکن هست! در نتیجه میتونی یه سیستم خوب ببندی با لینوکس
اما اگر مد نظرت حتما مک هست
حتما مک ۲۰۱۵ به بالا با هارد ssd بگیر !‌حتما!‌

TARIMEHR
July 16th, 2018, 14:34
شما به این مورد هم توجه کنید که باطری قبل از سال ۲۰۱۲ ساخته شده! حداکثر عمر باطری لیتیوم-یون با استفاده مناسب به پنج سال نمیرسه. چه برسه به اینکه ۱۰۰۰ بار هم سایکل داشته باشه!
طبق گفته خود اپل هم حالا اینکه شما میفرمایید بعد از سایکل ۱۰۰۰ هم باطری خیلی خوب کار میکنه احتمالا لپ‌تاپتون ساخت هند باشه!:d

:d:d
لپ تاپ خودم ۲۰۱۴ هست md761 اگه خاطرتون باشه یه بار توی همین انجمن فروش گذاشته بودم
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=140393

از صبح که بیدار میشم تا شب ساعت ۱۲ که بخوابم این بنده خدا روشنه
در روز ۲ بار شارژش میکنم

بنظر خودم ۲ بار شارژ برای ۱۵ ۱۶ ساعت کار باطری بدی نیست