PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وایمکس ایرانسل ؟؟

IranianServer
January 23rd, 2011, 16:55
با سلام.
قبل از هز چیزی بگم همه پست ها رو سرچ کردم اما نتیجه ایی نگرفتم.

قصد دارم وایمکس ایرانسل بگیرم ، نظر دوستانی که جدیداً دارند استفاده می کنند چیست ؟
محل استفاده تا دکل وایمکس 50 متر فاصله داره. در ضمن تو شهر ما به نظر مشتری بسیار کمی داره.

با تشکر

akbari
January 23rd, 2011, 17:41
کجای تهران هستید؟

mr.he3am
January 23rd, 2011, 17:51
من استفاده کردم 128 کیلوبیت را سرعت دانلود بین 10 کیلوبایت تا 15 کیلوبایت بود

mojtaba_gk671
January 23rd, 2011, 18:01
فقط مبین نت

p0lice
January 23rd, 2011, 18:15
قصد دارم وایمکس ایرانسل بگیرم ، نظر دوستانی که جدیداً دارند استفاده می کنند چیست ؟
محل استفاده تا دکل وایمکس 50 متر فاصله داره. در ضمن تو شهر ما به نظر مشتری بسیار کمی داره.

سلام
دوست من به نظر من اگه شما همون خود ایرانسل رو بندازی تو طرح استفاده کنی خیلی بهتره هم با صرفه تر

alisc
January 23rd, 2011, 18:18
با سلام.

با تشکر

آقا حرف نداری ، عالیه !

یادتون هست که من خودم ماه پیش تاپیک زدم از دوستان سوال کردم که چه جوریه ؟ خوبه یا نه ؟

الان خودم گرفتم ، سرعتش حداقل از adsl بهتره !
جون میده واسه ساپورت مشتری توی راه .

در ضمن توی حرکت هم جواب میده ، یک سری دوستان میگفتن باید ثابت باشی تا کانکت بشه :) من تو ماشین تو حرکت تست کردم ok بود .

maroofi
January 23rd, 2011, 18:19
دوستان من از ایرانسل استفاده کردند و نظر خوبی نداشتند.
بقیه رو نمیدونم.

alisc
January 23rd, 2011, 18:20
سلام
دوست من به نظر من اگه شما همون خود ایرانسل رو بندازی تو طرح استفاده کنی خیلی بهتره هم با صرفه تر

نه چرا ؟

من الا مصرف پایه آزاد تهیه کردم .

یعنی ماهانه هزینه نمیدم .
ایرانسل سرعت 128 کیلوبیت رو به من رایگان میده و فقط هزینه پهنای باند از من میگیره ، به این صورت که 1 گیگ پهنای باند تهیه می کنم و مصرف می کنم ، فر وقت تموم شد ، میرم 1 گیگ دیگه میگیرم .

ولی فقط باید این 1 گیگ رو توی 6 ماه مصرف کنید و تموم کنی و الا 1 گیگ پر . . . .

p0lice
January 23rd, 2011, 18:27
دوستان من از ایرانسل استفاده کردند و نظر خوبی نداشتند.
بقیه رو نمیدونم.

دوست من بنده الان حدودآ شش ماه میشه با ایرانسل و گوشی اریکسون p990 وصل میشم همه جا هم باهاش کار کردم کلآ راضیم خوبه

mojtaba_gk671
January 23rd, 2011, 18:31
دوست من بنده الان حدودآ شش ماه میشه با ایرانسل و گوشی اریکسون p990 وصل میشم همه جا هم باهاش کار کردم کلآ راضیم خوبه

اون gprs هست نه وایمکس

smartieuser
January 23rd, 2011, 18:35
با سلام.

با تشکر

با سلام

خوب من هم مبین نت رو تست کردم و هم ایرانسل. سعی میکنم موضوع را کامل باز کنم تا بتونین تصمیم گیری کنین :)

ایرانسل : از لحاظ سیگنال دهی توی مشهد که من استفاده میکنم توی جایی که هستم با مودم ایندورش سیگنل 2 از 3 گرفتم. اما سیگنال دهی وایمکس اصلا حساب کتاب نداره ! اینو فراموش نکنین :دی
همه چیز خوب بود تا زمانی که اولین قطعی 12 ساعته پیش اومد. توی این مدت شماره پشتیبانی وایمکس رو پیدا کردم و تماس گرفتم. بعد از حرف زدن اپراتور به شصت زبان تازه رفتم توی صف انتظار. این کار عمدی هست. چون شماره تماس پشتیبانی وایمکس 09377070000 ! بعد از 20 دقیقه پشت خط بودن خودم منصرف شدم. چون هزینه 20 دقیقه پشت خط بودنم اصلا ارزش پیگیری نداشت. حالا خدا شکر وصل شد.
سرویس انتخابی من 128 3 گیگ بود و من با شارژ 20،000 تومان اکانتم رو شارژ کرده بودم. آخر ماه که خواستم اکانتم رو شارژ کنم دیدم کلا فقط 212 ریال توی حسابم دارم. با پشتیبانی تماس گرفتم گفت همه چیز درسته. شما بیشتر از 3 گیگ مصرف کردین و خود سیستم اتوماتیک از حساب شما به ازای هر مگابایت ؟؟؟ تومان برداشت کرده. یادم میاد که حساب کردم هر گیگ میشد 12،000 تومان تقریبا با این روش !!! سرعت پایین، پشتیبانی متوسط، هزینه بالا، سیگنال خوب واسه من (همه میگن بده) ، روش اتصال عجیب (آتنتیکیت از طریق بروزر) و چیزای دیگه که من تست نکردم.

مبین نت : ثبت نام از طریق نماینده رسمیش انجام شد. بعد از تماس باهاشون یک روز رو هماهنگ کردن و تیم فنی به محل مورد نظر اومد و تست گرفت که ببینه لینک میتونه بگیره یا نه و با مودم ایندور وایرلس تونستند لینک بگیرن. (مجانی بود)
1 هفته گذشت من نرفتم واسه خرید خودشون زنگ زدن که چرا نیومدین !!! :دی حالا
بالاخره رفتم و درخواست دادم. برای سرعت 512 هم نامه بردم. 512 6 ماه 40 گیگ + مودم وایرلس شد 236 تومان. (طرح پاییزه اش بود)
یک بار قطعی داشتم اما خوب نمیدونستم کجا باید پیگیری کنم :دی
شب ها مجانی داره اما ایرانسل نداشت. خدا رو شکر شبها هم 512 را تکمیل میده فعلا :دی
مشکلات امنیتی دارن توی شبکشون :دی اما خوب بازم با توجه به کیفیت سرویسشون جای تشکر داره
دیگه اینکه هر شخص فقط میتونه 2 تا وایمکس بگیره ماکسیموم ازشون. این مشکل سیستم اکانتینگشون هست.
سرویس هاشون اصلا تغییر پذیر نیست و انعطاف نداره. یعنی شما یک چیزه دیگه ای بخواین که توی لیستونش نیست رد میکنن.

دیگه دیگه دیگه ! فعلا چیزی یادم نمیاد. اگه سوال خاصی دارین بپرسین شاید بتونم کمک کنم

amiri113
January 23rd, 2011, 18:36
512 اش تو تهران 50 تا 55 کيلوبايت دانلود ميده.
ولی پشتيبانی مبين بهتر هستش. اينا برای يک آی پی استاتيک دادن بايد 5 جا نامه بزنيد. مبين همون اول پول رو ميگيره و ميده.

التماس دعا
با تشکر
علی امیری

p0lice
January 23rd, 2011, 18:38
خوب کارش مهمه هر دو یه کار میکنن هزینه این کمتر از وایمکس هستش
البته من یه پیشنهاد دادم به نظر من خوبه...

alisc
January 23rd, 2011, 18:48
مثل اینکه دارین راجع به مبین نت صحبت میکنید ها . اولین اپراتور وایمکس در ایران .

سرعتش = فوق العاده
کیفیتش = فوق العاده
پشتیبانیش = فوق العاده

چون اصلا کار مبین نت Wimax هست .

فقط یه بدی داره این که مثل ایرانسل مصرف آزاد نداره ، یه خورده گرون تر هم هست .

maroofi
January 23rd, 2011, 20:26
دوستان در مورد همه جزییات نظر دادند
ولی ایا مبین نت با چیز وی ان مشکلی داره یا خیر؟

iranwebwork
January 23rd, 2011, 20:40
دوستان من هم هر 2 رو تست کردم توی کرج، مبین از لحاظ پینگ تایم 4.2.2.4 و باقی سرور ها بسیار بهتر بود، قطعی ندیدم تا حالا سرعت هم dedicated :دی. اما ایرانسل اصلا راضی کننده نبود ضمن اینکه بعدا مشکل پشتیبانی زاید پیدا میکنی برای عدم پاسخگویی مناسب. فقط چیزی که راجع به مبین نمیدونم و خودشونم اشاره نکردن نمیونم آیا اگر نا محدودش و بگیری و بزاری دانلود قطع میکنن یا نه؟

smartieuser
January 23rd, 2011, 20:47
برای اطلاع دوستان !!!!! :دی

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پروانه به وضوح عنوان نموده است که دارنده پروانه مجاز به ارائه خدمات به مشترکین در حال حرکت نمی باشد.

amiri113
January 23rd, 2011, 21:21
چون طبق قوانين کشور اينترنت پر سرعت نبايد در حال حرکت باشه! ممکنه برای امنيت مشکل پيش بياد.

omid68
January 23rd, 2011, 21:43
این های که اینا میدن در حقیقت wireless هست چون wimaxi که نشه در حال حرکت ازش استفاده کرد wireless میشه
مثل این میمونه بری یک آنتن نانو 5 بگیری بزاری بالا پشت بوم

iranwebwork
January 23rd, 2011, 22:11
چون طبق قوانين کشور اينترنت پر سرعت نبايد در حال حرکت باشه! ممکنه برای امنيت مشکل پيش بياد.
نه عزیزم فکر میکنم اشتباه میکنید. الان قابل ارائه نیست چون یکی از خدماتی که به صورت انحصاری باید 2 سال توسط اپراتور 3 داده بشه و بعد 2 سال اپراتور های دیگه هم می تونن بدن. این بحث به امنیت مربوط نیست

amiri113
January 23rd, 2011, 22:36
این کار عمدی هست. چون شماره تماس پشتیبانی وایمکس 09377070000 ! بعد از 20 دقیقه پشت خط بودن خودم منصرف شدم. چون هزینه 20 دقیقه پشت خط بودنم اصلا ارزش پیگیری نداشت. حالا خدا شکر وصل شد.

بله درسته، اما اگر با خط ايرانسل 707 رو بگيريد هزينه ای نداره.
اما کلا پشتيبانيش چیزی نيست که بشه روش حساب کرد. خودتون بايد گليم خودتون رو از آب بيرون بکشيد.

نه عزیزم فکر میکنم اشتباه میکنید. الان قابل ارائه نیست چون یکی از خدماتی که به صورت انحصاری باید 2 سال توسط اپراتور 3 داده بشه و بعد 2 سال اپراتور های دیگه هم می تونن بدن. این بحث به امنیت مربوط نیست

برای اپراتور 3 بله. اما کلا قانون کشور هستش که اينترنت پر سرعت در حال حرکت نشه استفاده کرد. چون ميخوان رديابی کنن. حالا اينکه اونجا چی کار کنن و چی بشه معلوم نيست.

التماس دعا
با تشکر
علی امیری

IranianServer
January 24th, 2011, 10:23
از همه ی دوستان تشکر میکنم.
من ساکن شهرقدس هستم و ترجیح دادم از WiMAX استفاده کنم ، ADSL پارس آنلاین دارم اما جای جدیدی که می خوام برم تلفن نداره بعد مشکل من اینه که در طول روز چند جا باید برم و به اینترنت دسترسی داشته باشم.
شانس ما مبین نت اینجا سرویس نمیده و تا شهریور 90 میاد اینجا ، به نظر خودم اینجا WiMAX استفاده کننده ی آنچنانی نداره ، به نظر شما اگر مصرف کننده کم باشه کیفیت سرویس مطلوب تر نیست ؟

alisc
January 24th, 2011, 10:53
برای اطلاع دوستان !!!!! :دی

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پروانه به وضوح عنوان نموده است که دارنده پروانه مجاز به ارائه خدمات به مشترکین در حال حرکت نمی باشد.

خیابان ولیعصر شهریار رو میشناسید ؟ من از ته اون خیابون تا سر تو ماشین تست زدم . Okey بود !

aghdaee
January 24th, 2011, 13:01
سلام
فقط به درد كسايي ميخوره كه دائم جابه جا ميشن و نياز دارن اينترنت داشته باشن و گرنه به قيمتش و سرعتش نمي ارزه
شما يك تست كن اگر ديدي جي پي ار اس كارت رو راه ميندازه سمت وايمكس نرو

onlypayam
January 27th, 2011, 04:00
من ایرانسل 512کیلو دارم و سرعتش 50-60ک هست و راضی ام. (سمت میدان ولیعصر و میدان هروی)

اگر بخوام از مبین نت بگیرم، از همین مودم ایرانسل میشه استفاده کرد؟
روی مودم چطوری میتونم سیگنال مبین نت را بگیرم و تست کنم؟

hoka
January 27th, 2011, 11:02
برای این وایمکس رو برای کاربرای در حرکت خیلی سخت میگیرن چون میشه خیلی راحت از اون برای سامانه ی کنترل یه راکت یا موشک استفاده کرد .
نیست ایران هم خیلی موشک ساز داره :دی

amiri113
January 27th, 2011, 11:04
من ایرانسل 512کیلو دارم و سرعتش 50-60ک هست و راضی ام. (سمت میدان ولیعصر و میدان هروی)

اگر بخوام از مبین نت بگیرم، از همین مودم ایرانسل میشه استفاده کرد؟
روی مودم چطوری میتونم سیگنال مبین نت را بگیرم و تست کنم؟

طبق گفته هر دو طرف، مک آدرس مودم ها روی سرور هاشون تعريف شده و مودم هر کدوم نميتونه از اون يکی آی پی بگيره.

التماس دعا
با تشکر
علی امیری

AmirHosein
January 27th, 2011, 12:28
ایرانسل داخل تهران خوب هست من بچه خواهرم داره خوب استفاده میکنه قطعی هم نداره! در مورد مبین نت اطلاع ندارم کسی لینکی چیزی داره به ما بده؟ ممنون

agarb98
January 27th, 2011, 12:36
میخوای وایمکس یا وایرلس بگیری مبین نت خوبه