PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اشتراک درآمد از حجم مصرفی اینترنت از مخابرات

Mhamri
July 1st, 2018, 10:05
سلام، کسی می دونه چی جوری این سرویس کار میکنه؟ شنیدم عین سرویس هوشمنده و وقتی کسی از سرور یا سایت شما دانلود کنه، مخابرات یا دیگر سرویس دهنده ها بهتون یه درصدی از هزینه حجم مصرف شده کاربر رو پرداخت میکنن به شما. اسم سرویس رو هرچی می گردم نمی تونم پیدا کنم. میدونم هست چون چند نفر میشناسم در آمد خوبی از این طریق دارند

arminkit1
July 1st, 2018, 16:26
سلام
نمونه آدرسی بدید ببینیم
تا به حال با این روش مواجه نشدم!

RoobinaServer
July 1st, 2018, 16:56
سلام، کسی می دونه چی جوری این سرویس کار میکنه؟ شنیدم عین سرویس هوشمنده و وقتی کسی از سرور یا سایت شما دانلود کنه، مخابرات یا دیگر سرویس دهنده ها بهتون یه درصدی از هزینه حجم مصرف شده کاربر رو پرداخت میکنن به شما. اسم سرویس رو هرچی می گردم نمی تونم پیدا کنم. میدونم هست چون چند نفر میشناسم در آمد خوبی از این طریق دارند

با سلام

ارائه خدمات و قرار داد vod

باتشکر

gigarayaneh
July 1st, 2018, 17:37
با سلام
دوست عزیز اسم این روش "قرارداد تامین محتوا بر بستر شبکه دیتا مخابراتی" هست.
در صورتیکه پهنای باند بیش از 20 ترابایت مصرف داشته باشید و سرورهاتون را به مخابرات انتقال بدهید در ازای هر گیگابایت پهنای باند مصرفی مبلغ 1000 تومان به شما پرداخت میشه
ولی متاسفانه مثل اینکه اینکار سکرت هست و کسی توی این انجمن به صورت علنی اقدام به اینکار نمیکنه!
بهتر پهنای باند مصرفی خودت را توی انجمن بفرستی
اگه بالا بود خودشون هزارتا پیام شخصی میدهند و بهتون تعرفه می دهند.
البته خودشون حداقل ترابایتی 100 هزارتومان درآمد دارند که به شما ترابایتی بیشتر از 10 هزارتومان تا 15 هزارتومان نمی دهند!

سیدرضا بازیار
July 1st, 2018, 19:05
با سلام
دوست عزیز اسم این روش "قرارداد تامین محتوا بر بستر شبکه دیتا مخابراتی" هست.
در صورتیکه پهنای باند بیش از 20 ترابایت مصرف داشته باشید و سرورهاتون را به مخابرات انتقال بدهید در ازای هر گیگابایت پهنای باند مصرفی مبلغ 1000 تومان به شما پرداخت میشه
ولی متاسفانه مثل اینکه اینکار سکرت هست و کسی توی این انجمن به صورت علنی اقدام به اینکار نمیکنه!
بهتر پهنای باند مصرفی خودت را توی انجمن بفرستی
اگه بالا بود خودشون هزارتا پیام شخصی میدهند و بهتون تعرفه می دهند.
البته خودشون حداقل ترابایتی 100 هزارتومان درآمد دارند که به شما ترابایتی بیشتر از 10 هزارتومان تا 15 هزارتومان نمی دهند!

ممنون از توضیحات شما
فرض کنید سایت من ماهیانه ۱۰ ترابایت مصرف داره
اونوقت من باید روی سرور مخابرات قرار بگیرم؟ خب چه درآمدی واسه اونا داره؟ چرا به من پول میدن؟
میشه یکم این موضوع رو واضح تر توضیح بدین؟

این رو واسه اولین باره میشنوم و خیلی برام جالب شد

Amlaaki
July 1st, 2018, 21:04
ممنون از توضیحات شما
فرض کنید سایت من ماهیانه ۱۰ ترابایت مصرف داره
اونوقت من باید روی سرور مخابرات قرار بگیرم؟ خب چه درآمدی واسه اونا داره؟ چرا به من پول میدن؟
میشه یکم این موضوع رو واضح تر توضیح بدین؟

این رو واسه اولین باره میشنوم و خیلی برام جالب شد

سلام جناب بازیار .

بله اگر ترافیک سند بالایی داشته باشین علاوه بر اینکه هزینه کولو و... نمیگیرن ازتون همه جوره اسپانسرتونم میشن + پولم میدنتون .

دلایلشم مختلفه اولا باعث میشه باقی دیتاسنتر ها و ... از پورت های اون دیتاسنتر استفاده کنند + ترافیک خودشونم لوکال محسوب میشه + همون ترافیکی که اون دیتاسنتر سند داره واسشون سودآوری داره + مطرح شدنشونم کمک میکنه و شناخته تر میشوند + یک حالت نمونه کار داره تقریبا .

مثلا سایت هایی نظیر soft98 و... رو اسیاتک داره اسپانسر میکنه : اولا کل ترافیکی که کاربران استفاده میکنند واسه خود اسیاتک لوکال محسوب میشه + اصلی ترینشم برای نمونه کار میخوان چون پورت هایی که به soft98 ارائه میکنند طبق تست هایی که سال گذشته انجام دادم بیش از 2 گیگابیت اینترنت بود ... داخلی که دیگه تکلیفش مشخصه ...

مخابرات (زیرساخت) پورت اینترنتش خیلی ضعیفه و به همین دلیلم کمتر کسی میره سمتش ...

gigarayaneh
July 2nd, 2018, 14:08
با سلام
دوست عزیز طی قراردادی که شرکت های ارائه دهند اینترنت دارند هر کسی از ترافیک همدیگه استفاده کنند باید هزینه پهنای باند مصرفی را بهشون شرکت بدهد!
مثلا اگه مشتری آسیاتک باشید و از سرورهای مخابرات دانلود کنید باید هر گیگابایت حدود 800 تومان به مخابرات بدهند و مخابرات هم گیگابایتی 100 تومان به شما که سرور روی دیتاسنتر مخابرات دارید میدهد.
فعلا شرکتهای بزرگ یک ریال هم به سایتها نمی دهند همانند آسیاتک ،شاتل، های وب و ... فقط کاری که میکنند ترافیک مصرفی را هزینه از شما نمیگرند! اگه هم مثل ما بدشانس باشید ماهیانه هم باید هزینه هاست پرداخت کنید!
ولی مخابرات به شما هزینه پرداخت میکند و شما باید سرور داشته باشید و در دیتاسنتر مخابرات قرار دهید!

Amlaaki
July 2nd, 2018, 14:23
با سلام
دوست عزیز طی قراردادی که شرکت های ارائه دهند اینترنت دارند هر کسی از ترافیک همدیگه استفاده کنند باید هزینه پهنای باند مصرفی را بهشون شرکت بدهد!
مثلا اگه مشتری آسیاتک باشید و از سرورهای مخابرات دانلود کنید باید هر گیگابایت حدود 800 تومان به مخابرات بدهند و مخابرات هم گیگابایتی 100 تومان به شما که سرور روی دیتاسنتر مخابرات دارید میدهد.
فعلا شرکتهای بزرگ یک ریال هم به سایتها نمی دهند همانند آسیاتک ،شاتل، های وب و ... فقط کاری که میکنند ترافیک مصرفی را هزینه از شما نمیگرند! اگه هم مثل ما بدشانس باشید ماهیانه هم باید هزینه هاست پرداخت کنید!
ولی مخابرات به شما هزینه پرداخت میکند و شما باید سرور داشته باشید و در دیتاسنتر مخابرات قرار دهید!

نه عزیز هیچ به این شکل نیست .

ترافیک داخلی (پهنای باندی که لوکال زیرساخت هست + گذشته از این اکثر isp ها بین خودشون لینک داخلی دارند و اصلا به زیرساخت برنمیگرده ...) کلا رایگان هست واسه isp/idc ها ...

تازه گذشته از اون سایتی که < 10-20 ترا سند داشته باشه سایت شناخته شده ایه و همینطورم نیست که هرکس برسه اینا ...

+ ترافیک هم باید clear باشه نه اینکه بیاین با سرور های خارجی یا ... شروغ کنید به دانلود از سرورتون یا ...

Mhamri
July 2nd, 2018, 16:20
ممنون از توضیحتون. لینکی از دارید راجب این موضوع؟ غیر از مخابرات از کجا میشه این خدمات رو گرفت؟ چون من "قرارداد تامین محتوا بر بستر شبکه دیتا مخابراتی"جستجو کردم چیزی پیدا نشد

gigarayaneh
July 2nd, 2018, 17:09
دوست عزیز این قرار داد به قول خودشون سکرت می باشد!
در سطح وب کسی ارائه نمیکند!
شما کافیه توی انجمن تاپیک بزنید که مثلا روزانه 10 ترابایت مصرف دارید
خودشون بهتون پیام خصوصی میدهند و درجریان قرار میگیرید!