PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهم !!! فوری !!! +[ در مورد سرویس دهی MySQL ]+

alirezak
January 21st, 2011, 18:11
سلام
سرور من چند دقیقه پیش اول MySQL اش داون شد و تمام سایت ها بدون mysql شدن
من اومدم و سرور را ریست کردم حالا دیگه نمیاد بالا
دلیل چیه ؟
چه کار کنم ؟

amolhost
January 21st, 2011, 18:41
سلام

اگر اپاچی ران نمیشه باید SELinux را غیر فعال کنید
setup/Firewall configuration
این دستور بالا رو در اس اس اچ بزنید

alirezak
January 21st, 2011, 18:58
اصلا سرور بالا نمیاد که برم ssh
یک دفعه این مشکل پیش اومد
به نظرتون از چیه ؟

amolhost
January 21st, 2011, 19:01
سرور اختصاصی هست یا مجازی؟ اگر مجازی هست که بدید ادمین سرور اصلی براتون ریست کنه اگر هم اختصاصی هست که فکر نکنم باشه بدید دیتاسنتر ریست بدن

mdz72
January 21st, 2011, 19:05
برای من هم این مشکلات پیش اومده ، معمولا زمانی این اتفاق میوفته که Firewall دستکاری میشه ، احتمال زیاد باید firewall رو تنظیم کنید ... فعلا تنها راه اینه که از دیتاسنتر درخواست کنید سرورتون رو بالا بیاره .

alirezak
January 21st, 2011, 19:11
سرور اختصاصیه
من بعد از اینکه mysql بالا نیومد ریست نرم افزاری دادم
دیدم دیگه بالا نیومد رفتم توی پنلم تو دیتا سنتر از اونجا ریست زدم
وقتی دیدم دیگه بالا نمیود تیکت زدم گفتن بررسی می کنیم
ولی خیلی نگرانم
از فایروالم نیست چون کاری بهش نداشتم .
اصلا پشت سیستم نبودم این اتفاق افتاد
از چیه ؟!!!!

irlogo
January 21st, 2011, 19:29
service mysql restart

alirezak
January 21st, 2011, 20:00
دستت درد نکنه irlogo جان
من این همه میگم سرور داونه بعد میای میگی SQL ریست کنم ؟!!
الان دیتاسنتر از من پسورد سرور را خواست
به نظرتون مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری ؟

M-Soltani.ir
January 21st, 2011, 22:17
شاید زیر دیداس شدید هستید
در اینجور مواقع هیچی بالا نمیاد :d

Mostafa
January 21st, 2011, 22:20
شاید هاردتون 100% پر شده !

alirezak
January 22nd, 2011, 00:06
نمی دونم چی بود ولی دیتا سنتر حلش کرد ، اما حالا که اومده بالا یه مشکل دیگه دارم همه چیز سر جاشه ولی جداول توی دیتابیس ها نیستند و توی phpmyadmin که میرم همه دیتابیس های بدون جدول هستن به خدا دارم دیونه میشم !!!!!!!!!!!! امکانی هستن توی سرور که اگه قطع باشه جداول را نشان نده ؟!! یا مشکل از جای دیگش ؟ کمممممممممممممممممممممک !!!!!!!!!!

HematYar
January 22nd, 2011, 00:15
یه خورده صبر کن شاید از همون دیتاسنتر دارن یه کارایی میکنن

alirezak
January 22nd, 2011, 00:32
نه بهم گفتند چون سرور درحال استفاده بوده و به مشکل برخورده دیتابیس ها پریده :(((((( یکی راهی واسه recover بلد نیست بهم کمک کنه !!

Online24
January 22nd, 2011, 00:56
اول یک نکته بگم راجع به انتخاب موضوع تاپیک شما !

انتخاب موضوعاتی مثل : " مهم !!! فوری !!! " واقعا زننده و غیر کاربردی هست و مسلما نوعی سوء استفاده از پتانسیل انجمن محسوب میشه ! و طبق قوانین انجمن این کار تخلف هست .
( در ابتدا با نهایت احترام از کاربران درخواست میکنم که به هیچ وجه اینگونه موضوعاتی برای تاپیک انتخاب نکنند و در آخر و باز هم در نهایت احترام عرض میکنم که در صورت مشاهده این مورد در بخش آموزشی به شدت با کاربر متخلف برخورد و بدون توجه به محتوا و پیشرفت تاپیک ، تاپیک حذف خواهد شد )

کاربران محترم در این مواقع به جای انتخاب این نوع موضوعات ، با حفظ آرامش و ارائه تمام جزئیات مشکل خودشون رو مطرح کنند و موضوع مرتبط با محتوای تاپیک انتخاب کنند .

* موضوع تاپیک شما از "مهم !!! فوری !!!" به "مهم !!! فوری !!! +[ در مورد سرویس دهی MySQL ]+" تغییر کرد .
===

و در مورد مشکل MySQL شما !

سرور من چند دقیقه پیش اول MySQL اش داون شد و تمام سایت ها بدون mysql شدن
من اومدم و سرور را ریست کردم حالا دیگه نمیاد بالا
دلیل چیه ؟

مشخصا بعد از reboot شدن سرور ، سرویس Mysql شما قادر به انجام عمل Initialization خود نشده و شروع به سرویس دهی نکرده است !
در اینگونه موارد موثرترین کار برای رفع مشکل مطالعه Log file های مربوط به آن سرویس میباشد ! بدون توجه به Log ها و همینطور موارد شهودی و منطقی اعلام شده توسط admin سرور ( شما ) ، تمامی توصیه ها به منظور Troubleshooting یک سرویس بی اساس خواهند بود .

همه چیز سر جاشه ولی جداول توی دیتابیس ها نیستند و توی phpmyadmin که میرم همه دیتابیس های بدون جدول هستن . امکانی هستن توی سرور که اگه قطع باشه جداول را نشان نده ؟!!

خیر . با این اطلاعات بنده حدس میزنم شیطنتی صورت گرفته و احتمالا اطلاعاتی را از دست داده اید .

alirezak
January 22nd, 2011, 01:16
بابت عنوان پوزش می خوام ولی من اصلا پشت سیستم نبودم که میگید شیطنتی انجام شده یک دفعه این اتفاق افتاده برنامه ای ، روشی ، چیزی واسه بازیابی mySQL نیست ؟ چطور میشه اطلاعات را بازیابی کرد ؟

the_coder
January 22nd, 2011, 01:19
اگر هارد پر شه دقیقا همین اتفاق میفته حالا اگر دسترسی پیدا کردی با دستور df -h چک کن

alirezak
January 22nd, 2011, 10:56
وااااااااای نمیدونی به خدا شکه شدم دیشب داشتم میمردم از فکر این مشکل ، صبح بیدار شدم دیدم خودش درست شده ، نمی دونید چقدر خوشحالم به نظرتون از چی میتونسته باشه ؟

zoghal
January 22nd, 2011, 12:17
اگر /tmp هم پور بشه از این ایتفاقا میوفته

mehrdadabed
January 23rd, 2011, 20:37
ممکن هست که مشکل از پرمیژن /tmp بوده باشه
در هر صورت بهترین راه حل این هست که فایل لاگ error رو چک کنید
معمولا در این مسیر هست:
/var/lib/mysql/servername.com.error.log

servername نام سرور شما هست
فکر کنم اگه که جداول خود مای اسکیو ال وجود نداره باید مای اسکیو ال از نو کامپایل بشه

ali2k
January 25th, 2011, 02:19
فایل های دیتابیس و جدول ها اینجاست
/var/lib/mysql
بهتره حالا که درست شده مرتب بک اپ بگیری ...
داخل همین شاخه لاگ مای اس کیو ال هست داخل یک فایل که هم اسم سرور با پسوند .err است مشکل را می توانید انجا پیدا کنید.
در این مواقع و مشکلات مشابه این ابزارهایی همراه مای اس کیو ال هستند که دیتابیس و جدول ها را چک می کنند و معمولا مشکل حل میشه مثل mysqlcheck