PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انسداد حساب بانکی مدیر هاستینگ

alirezaup
June 7th, 2018, 12:29
با سلام

مشکلی برام پیش اومده و اینه که چند ماه قبل شخصی از من یک هاست و دامنه با مبلغ 80 هزار تومان خریداری کرد
بعد یک مدت نامه پلیس فتا و استعلام اومد و شماره کارت ip و ...فکس کردیم ظاهرا کارت سرقتی بوده..
بعدش یک نامه دیگه دادن و یک شماره کارت دادن که مبلغ 80 تومنو واریز کنم و ما هم توضیح دادیم که دامنه مدت ها پیش ثبت شده و باید از جیب خودمون بدیم و نمیشه
چند روز پیش کل حسابم مسدود شد رفتم بانک پیگیری کردم گفتن از پلیس فتاه همون شهر و با دستور قضایی اون شهر طبق یک شکایت حساب مسدود شده و زنگ زدم به پلیس فتا همون شهر , گفتن باید بیاین اینجا به خاطر اون مبلغ و برین پیش قاضی پرونده
بت گفتیم بریز نریختی..
ظاهرا هاستینگ باید خسارت سرقت کارت بده..
شهرستانی که باید برم هم دور هست ....

نظرتون چیه در خصوص این موضوع ... ایا برای شما هم پیش اومده ؟ چطور رفعش کردین؟

alfavps.com
June 7th, 2018, 13:06
برای ما هم پیش اومده که بارها تماس گرفتند و گفتند از کارت سرقتی از درگاه شما خرید شده
ما براشون اطلاعات شخص خریدار رو ارسال کردیم و مدتی هست از کلیه مشتریان جدید اسکن کارت ملی دریافت میکنیم و در جای امن نگهداری میکنیم
با گرفتن اسکن کارت ملی هم خیال خودتون راحت هست و هم شخصی که بخواد با کارت ***ی خرید کنه سمت شما نمیاد
پیش نیومده که بگن هزینه رو واریز کن به کارت فلان ولی یادمه یکبار بهم گفتن اگر دست ما بود حساب شما رو مسدود میکردیم تا انقدر راحت به همه سرویس ندین ... منم گفتم سیستم بانکیمون انقدر ضعیفه که یک کارت به راحتی سرقت میشه و فرد صاحب کارت انقدر رمز راحت و دسترسی کارتش رو عمومی میکنه من باید تاوانش رو بدم که طرف ساکت شد و دیگه حرفی نزد

1eng.ir
June 7th, 2018, 13:21
وطنم
پاره شد تنم

کارت ملی گرفتن همچینی فایده نداره، ولی باز از هیچی بهتره ...
چیزی که زیاده کارت ملی! کارت به کارت هم نمیشه که چک کرد کامل! پرداخت آنلاینه که مشخص نمیشه هویتش ...

مشتریاتون رو توی چند مرحله وریفای کنید
کارت ملی، اس‌ام‌اس، تلفن ثابت و حتی اگه نیاز باشه تماس بگیرید و بصورت دستی وریفایش کنید!
ارزش داره ...

alirezaup
June 7th, 2018, 14:02
بله درست میفرماید
اما خیلی از شرکت های خیلی بزرگ هاستینگ
وریفای انجام نمیدن و خوب اگه مشتری ببینه خرید سرویس از ما دردسر زیاد داره میرن از اونا خرید میکنند
این شرکت های بزرگ هاستینگ برای شرکتشون وکیل دارن و وکیلشون شکایتارو رسیدگی میکنه
حتما هم قانونی برای وریفای تعریف نشده و بدون وریفای کارشون قانونیه که مشکلی براشون پیش نمیاد و این مورد رو اعمال نمیکنند تا مشتریاشون راحت تر خرید کنند

1eng.ir
June 7th, 2018, 14:21
بله درست میفرماید
اما خیلی از شرکت های خیلی بزرگ هاستینگ
وریفای انجام نمیدن و خوب اگه مشتری ببینه خرید سرویس از ما دردسر زیاد داره میرن از اونا خرید میکنند
این شرکت های بزرگ هاستینگ برای شرکتشون وکیل دارن و وکیلشون شکایتارو رسیدگی میکنه
حتما هم قانونی برای وریفای تعریف نشده و بدون وریفای کارشون قانونیه که مشکلی براشون پیش نمیاد و این مورد رو اعمال نمیکنند تا مشتریاشون راحت تر خرید کنند

مشکل اینه که با همه به یه صورت برخورد نمیشه.
واقعاً به هاستینگ ... که ۵۱ درصدش برای سپاه هست واقعاً گیر میدن سر ۸۰ هزار تومان؟

میلیارد میلیارد اختلاس میکنن، یه نیازمندی ۲ میلیون وام میخواد جرش میدن رسماً!
۳۰ میلیون وام میگیری برای خونه، ۸۰ میلیون پس میدی! (ربای اسلامی)
زندانی بودن محسن هاشمی و ... رو ببین! با مردم عادی یکیه؟

میگن زورشون به خر نمیرسه، پای کره خر رو میشکونن! دقیقاً وضعیت مملکت ما همینه ...

باید با توجه به وضعیت بیزینستون قوانین خودتون رو حداقل برای جلوگیری از اتفاقات این‌چنینی تعریف کنید.

کجا دیدیم دیجی‌کالا یا اسنپ یا هر بیزینس بزرگی اطلاعات زیادی از کاربر بخواد؟
دیجی‌کالا یه کد ملی داره! اونم میتونی فیک بزنی و بدون مشکل خریدتو انجام بدی! اونم خرید‌های بزرگ ...
ولی یه اکسچنجر، حتی اگه ۱۰ دلار هم به شما بفروشه ازتون اطلاعات دقیق رو میخواد و وریفای میشید حتماً ...

alirezaup
June 7th, 2018, 14:46
درست میفرماید
فعلا شرایط به همین شکل هست و بلا فاصله بعد از فهمیدن انسداد حساب ( که حتی برای انسداد حساب از طرف بانک یک sms هم ندادن تا بفهمم و درگاه رو تغییر بدم و چند روز بعد فهمیدم) حدس زدم که ممکنه به خاطر همین مورد باشه و با پیگیری متوجه شدم که ... بلهه..
الان با پلیس فتا مرکزی تهران تماس گرفتم گفتن کارشون اشتباه بوده و نمیتونستن کل حسابو ببندن
گفتن یک شکایت با داشتن مدارک توی دادسرای محل سکونت خودت بکن تا برسه دست ما و ما پیگیری کنیم
و نیاز نیست بری اونجا...

والا موندم چی کار کنم .. اینطور که بوش میاد یک ماهی حسابم بسته میمونه...

1eng.ir
June 7th, 2018, 14:50
فعلاً شماره حساب درگاه رو تغییر بدید که کارتون راه بیوفته

بعد هم شکایت رو تنظیم کنید.

جالب اینه که قاضی چطور رای صادر کرده؟!!
سکه انداخته شیر اومده گفته حسابو ببندید!!

mizbanwebhost
June 7th, 2018, 15:02
سلام

نود درصد قاضي ها هنوز گوشي 1100 شون را دارند . اصلا نميدونن تو اين پرونده چه اتفاقي افتاده .

از اون طرف وضعيت پليس فتا هم از نظر اطلاعات فني بسيار پايين هست و گزارشي كه مينويسن بيشتر قاضي را گمراه مي كنه .

فقط بايد در چنين مواردي كاملا افسر را توجيه كنيد . تا گزارش درستي بنويسه .

سعي كنيد با پليس فتا منطقه يا شهر محل سكونت يا استان خودتون كانكت باشيد . هم در چنين مواردي مي توانيد بهشون كمك كنيد و هم كمتر خودتون مورد اصابت چنين مواردي قرار بگيريد

alirezaup
June 7th, 2018, 15:04
حدث میزنم چون شاکی خانوم بوده احتمالا یکم گریه زاری کرده و رای این شد که حساب هاستینگ بسته شه.. تا اروم شه
یا پارتی داشته .. دلیل دیگه ای نمیبینم..

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

سلام

نود درصد قاضي ها هنوز گوشي 1100 شون را دارند . اصلا نميدونن تو اين پرونده چه اتفاقي افتاده .

از اون طرف وضعيت پليس فتا هم از نظر اطلاعات فني بسيار پايين هست و گزارشي كه مينويسن بيشتر قاضي را گمراه مي كنه .

فقط بايد در چنين مواردي كاملا افسر را توجيه كنيد . تا گزارش درستي بنويسه .

سعي كنيد با پليس فتا منطقه يا شهر محل سكونت يا استان خودتون كانكت باشيد . هم در چنين مواردي مي توانيد بهشون كمك كنيد و هم كمتر خودتون مورد اصابت چنين مواردي قرار بگيريد

پلیس فتا شهرم رفتم و اینکار کردم به من گفتن طرف از ترکیه بوده و کارت سرقت کرده .. چرا به خارج از ایران سرویس میدین؟ :|

دیگه حرفی نزدم ... فکر کردم برم شهرستان دور پپیگیری کنم بهتره تا جواب بدم...

- - - Updated - - -

چرا باید سارق از خارج از کشور بتونه پرداخت کنه .. بانک ها باید روی سرویس پرداختشون این امکان بزارید که طرف روی کارتش بتونه ثبت کنه که میخواد از خارج پرداخت کنه و این امکان داشته باشه یا نه...
با این کار .. شخصی که از این چیزا سردر نمیاره و کارتش به سادگی سرقت میشه , امنیتش میره بالا تر... شاید طرف تو زندگیش یک بارم از خارج از کشور پرداختی نکنه توی سایت ایرانی ..
اکثرا هم سرقت ها توسط مهاجران بی پول یا با یک vps خارج انجام میشه
حتی پی پال هم اگه توجه کنید تو مواردی کشور تغییر پیدا کنه حساب مسدود میشه
خلاصه چوب ضعف بانکی رو ما باید بخوریم و وقت یا هزینه صرف کنیم

ایران نشر
June 7th, 2018, 15:56
اگه اینجور باشه که امکان سو استفاده خیلی زیاد هست
طرف میاد با کارت خودش و مشخصات یکی دیگه یک سروریس یا محصول یا ... تهیه میکنه
بعد از استفاده میره شکایت میکنه که از کارتم رفتن خرید کردن و دادگاه هم اون سایت رو محکوم به بازگشت مبلغ میکنه و طرف هم مفت و مجانی سرویس یا ... گیرش اومده و استفاده کرده

سیدرضا بازیار
June 7th, 2018, 16:44
جالبه
یه کارت رو ب***ی و باهاش از همه سایت های بزرگ کشور مثل دیجیکالا خرید کنی! فکر کنم یک ماه کل کسب و کار های اینترنتی به دلیل مسدود شدن حسابشون از کار می افتن :d

Farid Saadat
June 7th, 2018, 17:56
:)))
نابود شدم... از فردا خرید می کنند دوستان و میرن میگن کارتم رو ***یدن... گل و بلبله واقعا :)))
هیچ پولی نمیخواد بده آدم با این اصواف، بلکه پول هم از شرکت های فروشنده می تونه بگیره.... خیلی خوبه. از فردا یک کسب و کار جدید با همین تایتل به وجود میاد.

با احترام.

Amlaaki
June 7th, 2018, 19:56
برای ما هم پیش اومده که بارها تماس گرفتند و گفتند از کارت سرقتی از درگاه شما خرید شده
ما براشون اطلاعات شخص خریدار رو ارسال کردیم و مدتی هست از کلیه مشتریان جدید اسکن کارت ملی دریافت میکنیم و در جای امن نگهداری میکنیم
با گرفتن اسکن کارت ملی هم خیال خودتون راحت هست و هم شخصی که بخواد با کارت ***ی خرید کنه سمت شما نمیاد
پیش نیومده که بگن هزینه رو واریز کن به کارت فلان ولی یادمه یکبار بهم گفتن اگر دست ما بود حساب شما رو مسدود میکردیم تا انقدر راحت به همه سرویس ندین ... منم گفتم سیستم بانکیمون انقدر ضعیفه که یک کارت به راحتی سرقت میشه و فرد صاحب کارت انقدر رمز راحت و دسترسی کارتش رو عمومی میکنه من باید تاوانش رو بدم که طرف ساکت شد و دیگه حرفی نزد

کارت ملی گرفتن فایده نداره .

یادمه چند سال پیش شما سرور ovh تون رو دلیل عدم تمدید کلا کنسل شد و این همیشه در خاطر من مونده که اطلاعات کاربران برای شما خیلی مهمه . اللخصوص مدارکشون ... [اگر هم اشتباه میگم بفرمایید] .

+ ما سال گذشته همچین موردی داشتیم و درگاه پیامک ارائه میدادیم یکی اومده بود با کارت اصطلاحا سرقتی خرید کرده بود + اسکن شناسنامه و کارت ملی هم داشتیم ولی چون کارت مال یه بنده خدا بازنشسته از یکی از ارگان های به نام داخلی بود پول رو به ناحق از ما گرفتن !

ما نماینده ای بیش نبودیم + ولی درگاهمون مال خودمون بود ( api اختصاصی خودمون بود ) .

گفتیم باباجون یارو اومده پنل خرید پیامکم کلی فرستاده مدارکشم موجوده چرا من باید از جیب بدم ...

موفق باشید .

mgp.co.ir
June 7th, 2018, 20:04
با سلام
1-1 یک نامه رسمی تایپ کنید و اعلام کنید قرار تامین خواسته کیفری صادر "دادیاری یا بازپرسی " باید به حدود مبلغ 80 هزار تومان صادر شود و مازاد ان باید رفع انسداد از حسابها شود . یا روش ذیل را انجام بدهید .
--------
1-2 = مبلغی که به حساب شما واریز شده است را به حساب سپرده دادگستری اون شهر واریز کنید ( تماس بگیرید با دادیاری و بازپرسی و درخواست شماره حساب کنید ) و نامه فکس کنید که وجه به حساب دادگستری واریز شده است اما این وجه فقط نزد دادگستری به امانت میباشد و باید حساب ها رفع انسداد شوند . !
1-3 = یک شکایت بدون هویت از شخصی که با کارت سرقی از شما خرید کرده است در شهرستان خودتان انجام بدهید و تقاضا کنید پرونده ای که در اون شهرستان ایجاد شده است به شهرستان شما منتقل و لف هم شوند .

در مورد مابقی مراحل هم به یک وکیل دادگستری مراجعه کنید .

amir2647
June 7th, 2018, 20:51
سلام دوست عزیز
سریعا برید پیش قاضی و مبلغ رو واریز کنید مگرنه این پرونده در جریان میمونه و براتون مشکل های بزرگتری ایجاد میشه
از من نصیحت سریعا پیگیری کن

alirezaup
June 7th, 2018, 21:30
با سلام
1-1 یک نامه رسمی تایپ کنید و اعلام کنید قرار تامین خواسته کیفری صادر "دادیاری یا بازپرسی " باید به حدود مبلغ 80 هزار تومان صادر شود و مازاد ان باید رفع انسداد از حسابها شود . یا روش ذیل را انجام بدهید .
--------
1-2 = مبلغی که به حساب شما واریز شده است را به حساب سپرده دادگستری اون شهر واریز کنید ( تماس بگیرید با دادیاری و بازپرسی و درخواست شماره حساب کنید ) و نامه فکس کنید که وجه به حساب دادگستری واریز شده است اما این وجه فقط نزد دادگستری به امانت میباشد و باید حساب ها رفع انسداد شوند . !
1-3 = یک شکایت بدون هویت از شخصی که با کارت سرقی از شما خرید کرده است در شهرستان خودتان انجام بدهید و تقاضا کنید پرونده ای که در اون شهرستان ایجاد شده است به شهرستان شما منتقل و لف هم شوند .

در مورد مابقی مراحل هم به یک وکیل دادگستری مراجعه کنید .

ممنون . مورد دوم مناسب هست
اگه اینکار کنم میشه بیشتر از طریق پلیس فتا مرکزی تهران پیگیری کرد تا ثابت شه نباید پول از حساب هاستینگ مسدود شه و بعد خسارت بده
چون ده ها مورد مشابه برای همه ما پیش اومده و هیچ کدام از ما پول نخواستن و فقط استعلام گرفتن و درخواست انسداد کردن

یکی استفاده صحیح از کارتشو نمیدونه و موارد امنیتی رو رعایت نمیکنه و یکی کلاهبرداری میکنه و دستشون بهش نمیرسه و از طرف دیگر سیستم بانکی قدیمیه و سخت گیری انجام نمیده .. فقط میمونه اون فروشگاهی که خرید ازش انجام شده و همین باید خسارت بده .. بقیه کارش درسته...

از طرف دیگه هم میشه کلا پول داد تا پرونده بسته شه .. 80 تومان پول یک نهاره و ارش درسر نداره
تصمیم گرفتم برم همون شهرستان و با قاضی صحبت کنم . احتمالا افسر پرونده اطلاعات نادرستی برای قاضی فرستاده و در نهایت همون مورد دوم یا پرداخت 80 تومان رو انجام بدم

Raymvnd
June 7th, 2018, 21:41
درود...
درباره کارت بانکی هکی این مورد تازگی ندارد...حتی برای مسترکارت و ویزاکارت کارت هکی توسط هکرها توی اینترنت منتشر میشه...
در واقع فرقی نداره سیستم بانکی کدوم کشور ضعیفه...هکرهای ایران و جهان اراده کنن می توانند حمله بزرگتر به سیستم بانکی کشور و جهان ترکیب بده و پول ها به سرقتت ببرند

درباره قانون خرید از طریق کارت بانک هکی تا جایی یادمه توی سایت های خارجی اگه کاربری با کارت هکی اقدام به خرید کرده باشد و سیستم بفهمه پول به حساب بانکی مدیر منتشر نشده مدیر سایت حساب خاطی کاربر رو مسدود می کنه...

iraniam2000
June 7th, 2018, 22:25
درود
تا جایی که بنده میدانم اکثر افراد موقع کسر پول از حساب اونها پیامک دریافت میکنند و اگر اون خریدار از شما دامنه و هاست خریده که یک روزه نبوده مطمئنا و چرا فردای همانروز درخواست بررسی نکرده ؟
این موارد با نظر قاضی حکم متفاوت دارند و به قول معروف چون 1400 سال قبل مثلا کارت بانکی نبوده پس اسلام میره کنار و قوانین جدید باید در حکم دخیل باشند
در هر صورت مالکیت دامنه را با استعلام میتونید پیدا کنید اگر انتقال دادن
ip خریدار در زمان خرید در سیستم بانکی ذخیره شده مطمئنا که اگر vpn و تغییر آی پی هم داشته باشه باید سایت خودتان را هم بررسی کنید تا اگر اشتباهی کرده به حل پرونده کمک کنه
در هر صورت همانطور که دوستان گفتن با واریز پول به حساب دادگستری ( همان حساب که میلیاردی پول سودش میره تو جیب حاج آقا لاریجانی ) درخواست رفع انسداد حساب را بدید

Farid Saadat
June 8th, 2018, 01:58
درود...
درباره کارت بانکی هکی این مورد تازگی ندارد...حتی برای مسترکارت و ویزاکارت کارت هکی توسط هکرها توی اینترنت منتشر میشه...
در واقع فرقی نداره سیستم بانکی کدوم کشور ضعیفه...هکرهای ایران و جهان اراده کنن می توانند حمله بزرگتر به سیستم بانکی کشور و جهان ترکیب بده و پول ها به سرقتت ببرند

درباره قانون خرید از طریق کارت بانک هکی تا جایی یادمه توی سایت های خارجی اگه کاربری با کارت هکی اقدام به خرید کرده باشد و سیستم بفهمه پول به حساب بانکی مدیر منتشر نشده مدیر سایت حساب خاطی کاربر رو مسدود می کنه...
سلام،
باید متن قرارداد رو بنویسید و‌ متن مشخصی رو بنویسید و امضا کنید... این میشه تاییدیه حساب شما. با حساب هکی خرید کنید فروشنده به این دلیل مشکل دار میشه که تاییدیه های لازم رو نگرفته از شما! اگر تاییدیه های لازم رو کرفته باشه ازتون هیچوقت حسابش بلاک نمیشه.

با احترام.

Ringmoon
June 8th, 2018, 07:51
سلام
تا کی میخواد این داستان ادامه داشته باشه یه فکری برای این قضیه باید بکنن آخه چرا میان یقه فروشندرو میگیرن
شاید اصلا کسب و کار ما طوری باشه که حتی شماره موبایل هم نیاز نباشه بگیریم چرا باید الکی این همه وریفای بشه کاربر از خدا بی خبر به خاطر سیستم بانکی ضعیف !
یا باید از لحاظ امنیت یه فکری برای به سرقت نرفتن کارت ها کنن یا اگه قرار وریفای انجام بشه یه سایت جامع باشه که هر کاربر 1 بار خودشو توی اون سایت وریفای کنه بعد از حالا یه راه استعلامی چیزی برای فروشنده ها باشه که بتونن از اون سایت تایید بگیرن که این شخص قبلا وریفای شده بعد بهش سرویس بدن