PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایجاد حافظه‌ی Thin LVM در Virtualizor

Fardis Host
June 7th, 2018, 11:41
با عرض‌ سلام
دوستان متاسفانه تو Virtualizor نوع حافظه‌ی من LVM هست و با ۱۸ سرور ۷۸۰ گیگابایت حجمم پر شده در حالی که تو VMware با همثن حجم من تا ۴۰ سرور هم میتونستم بسازم!
میگن که باید نوع حافظه رو Thin LVM بسازم.
خب من چند تا سوال در این زمینه دارم:
اگر من از سرورهای مجازیم بکاپ بگیرم و بعد حذفشون کنم و بعد Storage رو حذف کرده و برم VolumeGroup (سیستم عامل CentOS 7) رو حذف کرده و یکی جدید با فرمت LVM Thin_Pool بسازم آیا همه‌ی اطلاعات سرور حذف میشه؟ چون من نمیخوام KVM و Virtualizor حذف بشن!
بعدش اگه من ریستور کنم سرورهای مجازی رو روی حافظه‌ی Thin LVM، مثل دیسک Thin در VMware هر سرور هر چقدر فضا پر کرد، از فضای حافظه اشغال میکنه یا اینکه هر چقدر بهش ظرفیت تعیین کردیم اونم همین مقدار از حافظه اشغال خواهد کرد؟
ممنون میشم اگر پاسخگو باشید.
با تشکر

djdj99
June 8th, 2018, 21:23
با سلام
دوست عزیز با 18 سرور 780 گیگ هارد شما پر شده دلیل اینه که شما از نوع هارد LVM استفاده میکنید که هارد اختصاصی به VPS ها میده ولی نوع دیگرش مثلا نوع File میتونید تنظیم کنید که اختصاصی بده یا اشتراکی از نظر ما بزارید همین بمونه و همون هارد اختصاصی بدید به VPS چون با روش دیگر پارتیشن که نوع فایل هست اگر میخواهید حجم کمتری اشغال کنه باید هارد اشتراکی بدید یا به عبارت دیگر اورسل کردن میشه گفت ولی با همون نوع پارتیشن File قسمتی به اسم
Overcommit

هست که اون رو برابر 0 بدید تمام اون هارد vps که ساختید رو از هارد سرور کم میکنه و اگر مقابلش چیزی وارد نکنید به اندازی ای که اون سرور از هارد مصرف کرده است کم میکنه. نظر بنده این هست که همون LVM بزارید بمونه و هارد اشتراکی ندید.