PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باتری گوشی سامسونگ ...

مینا-صیفی
June 1st, 2018, 16:22
سلام دوستان طی تحقیقاتی که کردم گیج شدم از افراد متخصص و اپدیت میخواهم این سوالم را زحمت بکشند پاسخ بدید

ایا گوشی های امروزی هوشمندی مثله سامسونگ مثلا باتری گوشی میگن تکنولوژی ای باتری ها فرق کرده و دیگه شارژ 100% بشه خودکار دیگه شارز نمیشه و عمر باتری و گوشی دیگه اسیبی نمیبینه مثله قدیمی ها ایا این صحت داره ؟
ولی خیلی ها هم برعکس این میگن پس کسی که گوشی تازه میخره 2 ساعت بزنه شارژ فول بشه بکنه درسته ؟ و اگر هم همیشه شب تا صبح بذاره قطع میکنه و اسیب باتری نمیبینه !!! سپاسگذارم از دوستانی که اهل فن هستند و در این مورد میخواهند راهنمایی کنند.

mahdy777
June 1st, 2018, 18:29
من تجربم میگم و نمیگم 100% درسته یا غلط

اول از همه جنس خود باتری اصله.. یعنی جنس درجه 3 یا 4 باشه اصلا فرقی نمیکنه توی طول عمرش...
دوم گوشی های یا لب تاب های که بعد از 100% شارژ باتری ارتباط قطع میکنن و بعد با شارژ باتری استفاده میکنن با این که کابل شارژ متصل هستش مثل گوشی n8 نوکیا (البته برای لب تاب چراغ شارژ باتری خاموش میشه ولی از همون شارژر استفاده میکنه و زمانی که شارژر کشیده بشه از باتری استفاده میکنه یعنی وقتی باتری شارژ 100% میشه دیگه باتری سیع نمیکنه شارژ کنه) این ها طول عمر باتری هاشون برای من بالاتر بوده

برای داستان گوشی به نظر من 100% باتری ها در بهترین حالت درجه دو هستن مگر این که گوشی مدلی باشه که باتریش نشه راحت عوض کرد گوشی n8 نوکیا به این صورت بود هنوز که هنوز بعد از 10 سال داره خیلی عالی کار میکنه و این بر میگرده به جنس خوب باتری و همین طوری قطع شدن به موقع کابل شارژ به صورت اتوماتیک

حق جو
June 1st, 2018, 18:41
نزارید گوشی به برق بمونه هیچ وقت
جدید باشه نباشه خراب میشه

اصولا باید وقتی فول شارژ میشه جریان برق رو قطع کنه ولی نمیکنه و داغ میشه

Farid Saadat
June 1st, 2018, 19:55
سلام،
منم اشتباه فکر میکردم مثل شما. اشتباه هست این حرف. لپ تاپ ها اینطور هستند ولی موبایل ها نه. ببینید موبایل شما هیچوقت نمیتونه از برق مستقیم استفاده کنه برای مصارفش ( در این لحظه ). تست کردنش هم ساده هست، می تونید باتری رو دربیارین و تست کنین. البته شاید بعضیا بگن باتری باید باشه ولی از برق مستقیم استفاده می کنه، بازم می تونید تست رو اینطور انجام بدید که بذارید موبایل خاموش بشه و بعد درحالیکه باتری وصل هست، برق رو متصل کنید. گوشی شروع می کنه به شارژ شدن و این خودش یک دلیل برای این هست که موبایل شما نمیتونه از برق مستقیم استفاده کنه. اما در لپ تاپ ها تست کنید، می بینید کاملا برعکس هست... البته همیشه پیدا می شوند دوستانی که میگن اولویت بندی میشه، اول باتری شارژ میشه و سپس برق مستقیم ( در موبایل )، به این ها بگویید باشه و بروید چون اگر فکر کنید به منطقی نبودن حرفشون پی می برید ( چرا در لپ تاپ این اتفاق نمی افته پس؟ ).
من خودم رعایت نمی کنم این مورد رو و شب تا صبح میزنم به شارژ... به طور کلی کار من اصولی و درست نیست ولی برای راحتی خودم این کارو انجام میدم، هزینه این راحت طلبی رو هم میدم... بستگی داره به کیفیت باتری شما... من مثلا iphone 6 دارم 4 ساله ( تقریبا ) و در همه این مدت شب تا صبح میزدم به شارژ... الان طبق گفته battery health که نسخه بتا هست در iOS 11، سلامت باتری من 80% هست... یعنی آسیب زده ولی 20% در 4 سال... مثلا هر 5 سال یک بار باید فکر تعویض باتری باشم با هزینه 100 هزار تومان تقریبا... هزینش به راحتیش می ارزه برای دستگاهی که کیفیت داشته باشه، ولی اگر کیفیت باتری دستگاه کم هست باید رعایت کنید دیگه... چون باید دائما پول باتری بدید...

با احترام.

مینا-صیفی
June 1st, 2018, 20:12
تا الان متوجه نشدم و سردرگم شدم ایا سایت اصلی سامسونگ اعلام کرده این مورد را که خودکار قطع میکنه برق را و باطری دیگه شارز نمیشه وقتی پر بشه و اسیبی نمیرسانه چون در بعضی سایت ها خواندم تکنولوژی باطری ها فرق کرده دیگه مثل قدیم نیست شب تا صبح بار اول بذارید . و همچنین هرچقدر تو شارژ باشه اسیبی دیگه نمیزنه قطع میکنه ...

.:: Ali ::.
June 1st, 2018, 22:52
سلام،
منم اشتباه فکر میکردم مثل شما. اشتباه هست این حرف. لپ تاپ ها اینطور هستند ولی موبایل ها نه. ببینید موبایل شما هیچوقت نمیتونه از برق مستقیم استفاده کنه برای مصارفش ( در این لحظه ). تست کردنش هم ساده هست، می تونید باتری رو دربیارین و تست کنین. البته شاید بعضیا بگن باتری باید باشه ولی از برق مستقیم استفاده می کنه، بازم می تونید تست رو اینطور انجام بدید که بذارید موبایل خاموش بشه و بعد درحالیکه باتری وصل هست، برق رو متصل کنید. گوشی شروع می کنه به شارژ شدن و این خودش یک دلیل برای این هست که موبایل شما نمیتونه از برق مستقیم استفاده کنه. اما در لپ تاپ ها تست کنید، می بینید کاملا برعکس هست... البته همیشه پیدا می شوند دوستانی که میگن اولویت بندی میشه، اول باتری شارژ میشه و سپس برق مستقیم ( در موبایل )، به این ها بگویید باشه و بروید چون اگر فکر کنید به منطقی نبودن حرفشون پی می برید ( چرا در لپ تاپ این اتفاق نمی افته پس؟ ).
من خودم رعایت نمی کنم این مورد رو و شب تا صبح میزنم به شارژ... به طور کلی کار من اصولی و درست نیست ولی برای راحتی خودم این کارو انجام میدم، هزینه این راحت طلبی رو هم میدم... بستگی داره به کیفیت باتری شما... من مثلا iphone 6 دارم 4 ساله ( تقریبا ) و در همه این مدت شب تا صبح میزدم به شارژ... الان طبق گفته battery health که نسخه بتا هست در iOS 11، سلامت باتری من 80% هست... یعنی آسیب زده ولی 20% در 4 سال... مثلا هر 5 سال یک بار باید فکر تعویض باتری باشم با هزینه 100 هزار تومان تقریبا... هزینش به راحتیش می ارزه برای دستگاهی که کیفیت داشته باشه، ولی اگر کیفیت باتری دستگاه کم هست باید رعایت کنید دیگه... چون باید دائما پول باتری بدید...

با احترام.
وب‌سایتهای معتبر همگی گفتن که شارژ متوقف میشه اما به نظر من هم در دراز مدت این کار روی باتری تاثیر میزاره اما این تاثیر اونقدری کمه که باعث
شه ادم اصلن این موضوع رو درنظر نگیره. فرمودین 20درصد سلامت باتری کاهش پیدا کرده، از نظر بنده شاید 10 15 درصد از این مقدار هم به خاطر استفاده از گوشی
و خالی و پر شدن‌های متدوام باتری بوده نه توی شارژ موندن در شب‌هنگام.

djdj99
June 1st, 2018, 23:56
سلام
قاعدتا علم روز به روز در حال پیشرفت است و همچین تکنولوژی ای امکان داره اومده باشه. نظر شخصی بنده رو بخواهید باتری رو 100 درصد پر نکنید 90 درصد از شارژ در بیارید و نزارید شارژ باتری به زیر 20 درصد برسه اینطوری کار کنید عمر باتری تون بالا میره.

M-G
June 2nd, 2018, 00:19
سلام
اگر نظر یه فروشنده رو بخواین اینه که هیچوقت این کار رو نکنید
چون حتی اگر هم قطع بشه خب خود موبایل چه در حال استفاده چه در حالتی که ازش استفاده ای نمیشه درصدی رو مصرف میکنه و زمانی که به شارژر متصله همین مورد باعث میشه مدام برقش دیسکانکت و دوباره کانکت بشه
پس موقع کار کردن مشخصه که نباید به شارژر متصل باشه
و موقعی هم که کار نمیکنه باز هم چون درصدی از باتری خود به خود خالی میشه باز هم شارژر شروع به کار میکنه...

مینا-صیفی
June 2nd, 2018, 08:57
با این حساب و جواب ها و سایت هایی که تحقیق کردم بنده به هیچ نتیجه ای نرسیدم زیرا جواب واحد و علمی و تصویب شده ای ندیدم و بهتره در همان سردرگمی و ندانسته خود بمونم

acloud
June 2nd, 2018, 09:15
با این حساب و جواب ها و سایت هایی که تحقیق کردم بنده به هیچ نتیجه ای نرسیدم زیرا جواب واحد و علمی و تصویب شده ای ندیدم و بهتره در همان سردرگمی و ندانسته خود بمونم

عالی بود..

یاد این شعر خیام افتادم:

هفتادو دو سال فکر کردم شب و روز

معلومم شد که هیچ معلوم نشد

da6276
June 2nd, 2018, 16:17
سلام دوستان طی تحقیقاتی که کردم گیج شدم از افراد متخصص و اپدیت میخواهم این سوالم را زحمت بکشند پاسخ بدید

ایا گوشی های امروزی هوشمندی مثله سامسونگ مثلا باتری گوشی میگن تکنولوژی ای باتری ها فرق کرده و دیگه شارژ 100% بشه خودکار دیگه شارز نمیشه و عمر باتری و گوشی دیگه اسیبی نمیبینه مثله قدیمی ها ایا این صحت داره ؟
ولی خیلی ها هم برعکس این میگن پس کسی که گوشی تازه میخره 2 ساعت بزنه شارژ فول بشه بکنه درسته ؟ و اگر هم همیشه شب تا صبح بذاره قطع میکنه و اسیب باتری نمیبینه !!! سپاسگذارم از دوستانی که اهل فن هستند و در این مورد میخواهند راهنمایی کنند.
برای گوشی های قدیمی اینطوری بود و باید شب تا صب میزدید به شارژ تا ظرفیت باطری کامل پر بشود که باطری های قدیمی از نوع کادیومی بود و برای اینکار طراحی شده بودند ولی با پیشرفت تکنولوژی و اومدن پاطری های لیتیومی با اولین پر شدن به حداکثر ظرفیت باطری میرسید و به همین منظور یک ای سی شارژ در مدار شارژ گوشی های دارای باطری لیتیومی قرار گرفت که بعد از پرشدن جریان برق رو از روی باطری قطع میکند و به صورت مستقیم میشه.
نتیجه گیری اینکه شما اگر شب تا صبح هم گوشی رو به شارژ بزنید مشکلی پیش نمیاد ...