PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Phpیا java

programmer76
May 17th, 2018, 22:10
بنظرتون اگه کسی جاوا رو خوب یاد بگیره میتونه به عنوان یه وب کار و درکنارش اندروید کار بدرخشه؟ یعنی ارزششو داره جای یادگیری پی اچ پی جاوا رو کامل یادبگیرم (یعنی فریم ورکای جی اس اف struts) بنظرتون تو ایران جاوا اونم برای وب برد داره؟

vahid03
May 17th, 2018, 22:21
این دو هرگز نمی تونند جای همو بگیرند شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک نیاز شما رو رفع میکنه مثلا اگه تمایل دارید یک برنامه نویس اندروید باشید جاوا یاد بگیرید یا یک برنامه نویس وب باید php یادبگیره/.

اینو در نظر بگیرید شما وقت و انرژی اینو به تنهایی نمیتونید داشته باشید که در کار یک پروژه هم کار جاواشو انجام بدی و هم کارphp شو باید یاد بگیریم گروهی کار کنیم اگه بخواید روی دو زبان تمرکز کنید یه موقع به خودتون میاد میبینید چند ساله دارید فقط یاد میگیرید و نتونستید یک پروژه کار آمد تولید کنید.

من به شخصه php رو دوست دارم و یادگیری مفاهیمش هم کمتر از سه ماه وقتتون رو میگیره ولی کسب تجربه سالها زمان میبره.

starting
May 17th, 2018, 22:30
این دو هرگز نمی تونند جای همو بگیرند شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک نیاز شما رو رفع میکنه مثلا اگه تمایل دارید یک برنامه نویس اندروید باشید جاوا یاد بگیرید یا یک برنامه نویس وب باید php یادبگیره/.

اینو در نظر بگیرید شما وقت و انرژی اینو به تنهایی نمیتونید داشته باشید که در کار یک پروژه هم کار جاواشو انجام بدی و هم کارphp شو باید یاد بگیریم گروهی کار کنیم اگه بخواید روی دو زبان تمرکز کنید یه موقع به خودتون میاد میبینید چند ساله دارید فقط یاد میگیرید و نتونستید یک پروژه کار آمد تولید کنید.

من به شخصه php رو دوست دارم و یادگیری مفاهیمش هم کمتر از سه ماه وقتتون رو میگیره ولی کسب تجربه سالها زمان میبره.
با جاوا میشه هم سمت وب بود هم اپلیکیشن ارایه داد برای تمام پلتفرم ها
php شما رو بشدت محدود میکنه
البته کسیکه جاوا کار باشه یادگیری php براش 7 روز زمان لازم داره
php یک سر ماجراست و فرونت ایندها 10 سر دیگه
شما باید مشخص کنید میخواید بک اند کار باشید یا فرونت اند کار این تصمیم راه شما رو مشخص میکنه + امکان نداره یک فرد همزمان بک اند کار خوبی باشه و فرونت ایندم حرفه ای باشه دقیقا مثل استعداد ریاضی هست و هنر و دیده باشید عموما مخ های ریاضی هنرمندهای خوبی نیستند...

data20
May 17th, 2018, 22:34
کلا سلیقه ای هستش اگر Java کار باشید میتونید وب با JSP بیارید بالا البته در ایران خیلی عامه پسند نیست

miladtnt
May 17th, 2018, 22:36
بنظرتون اگه کسی جاوا رو خوب یاد بگیره میتونه به عنوان یه وب کار و درکنارش اندروید کار بدرخشه؟ یعنی ارزششو داره جای یادگیری پی اچ پی جاوا رو کامل یادبگیرم (یعنی فریم ورکای جی اس اف struts) بنظرتون تو ایران جاوا اونم برای وب برد داره؟

دوست عزیز تو دنیای برنامه نویسی بهتون توصیه میکنم "میشه" ها رو کنار بزارید !

با جاوا هم میشه فلان کارو کرد با php هم میشه فلان کارو کرد...

اما برای موفقیت این زبان ها باید تو جایی استفاده شوند که تخصصی هستند نه "میشه..." !

برای وب قطعا php توصیه میکنم برای اندروید جاوا

جاوا برای درامد زایی توی وب به صرفه نیست ! (مخصوصا استارت اپ های کوچک) یا باید توی شرکت خاصی باشید که با جاوا وب کار میکنن یا بیخیالش شید !

vahid03
May 17th, 2018, 23:57
با جاوا میشه هم سمت وب بود هم اپلیکیشن ارایه داد برای تمام پلتفرم ها
php شما رو بشدت محدود میکنه
البته کسیکه جاوا کار باشه یادگیری php براش 7 روز زمان لازم داره
php یک سر ماجراست و فرونت ایندها 10 سر دیگه
شما باید مشخص کنید میخواید بک اند کار باشید یا فرونت اند کار این تصمیم راه شما رو مشخص میکنه + امکان نداره یک فرد همزمان بک اند کار خوبی باشه و فرونت ایندم حرفه ای باشه دقیقا مثل استعداد ریاضی هست و هنر و دیده باشید عموما مخ های ریاضی هنرمندهای خوبی نیستند...

لطفا محدودیت های که php ایجاد میکنه شرح بدید. همچنین راه حل های جاوایی برای این محدودیت ها رو هم بفرمایید ( سمت سرور )

Oscar
May 18th, 2018, 04:19
جاوا توی وب زیاد مرسوم نیست و معایب خودش رو داره اما میتونید برای اندروید ازش استفاده کنید
برای وب php پیشنهاد میشه
کلا سعی کنید توی یک زمینه کار کنید، اینکه همزمان هم توی اندروید و هم توی وب حرفه ای بشید محال نیست اما سخته!

programmer76
May 18th, 2018, 08:30
دقیقا نگرانی من سر اینه ک نشه برای همین تصمیمی ک الان روش فکر میکنم اینه با توجه به اینکه قبلا کمی پی اچ پی کار کردم و به بیسش آشنایی دارم و جاوام تا شی گرایی(اخر مبحث اینترفیس) کار کردم
اومدم گفتم اندرویدو بذارم کنار فعلا (قبلا سی پلاس پلاس هم تا اول شی گرایی کار کردم ) و جاوا رو از کتاب دایتل به شکل آموزشی میخونم(مثلا روزی 2 3 ساعت)تا کتابشو تموم کنم و چون پایه پی اچ پی خوبی دارم اونو درکنارش بخونم و بعد اتمامش پروژه ای کار کنم با سرعت بیشتر درکنار همه اینا اچ تی ام ال سی اس اس هم باشه دیگه (اینارو قبلا بلد بودم الان یادم رفته) بنظرتون شدنیه تو سه ماه تابستون؟

majid1f
May 18th, 2018, 10:51
برای یک تازه کار زبان های اسکریپتی نظیر php یا node.js خوبه، اگر یک زبان اسکریپتی بلد هستین زبان های مالتی پارادایم نظیر Golang, Rust را یاد بگیرید. java و .net معمولا برای راهکارهای اینترپرایز مناسب هستند.

- - - Updated - - -

تصور کنید یک سایت مثل اپارات، نت فلیکس، ایسنتاگرام و... بخواهید ایجاد کنید. با PHP چطور ایجاد میکنید؟

programmer76
May 18th, 2018, 11:51
خب آپارات با پی اچ پی ولی یجاهاییش من شنیدم به زبانای دیگه نیست ! خب الان بنظرتون من چیکار کنم؟ اصول برنامه نویسی تقریبا بلدم حالا تو انتخاب زبان و مسیر موندم! یعنی با پی اچ پی نمیشه به درآمد خوبی رسید؟ نمیشه باش پروژه سازمانی انجام داد؟

navid2zp
May 18th, 2018, 13:11
لطفا محدودیت های که php ایجاد میکنه شرح بدید. همچنین راه حل های جاوایی برای این محدودیت ها رو هم بفرمایید ( سمت سرور )

AI, Machine learning, Deep Learning, Data analysis, Multi Threading, ....

PHP زبانی برای دسته خاصی از سرویس ها هست
حالا اگر از این سرویس ها استفاده زیادی در سطح وب میشه دلیل بر این نیست که PHP محدودیتی ایجاد نمی کنه.

به ساده ترین حالت ممکن میشه گفت PHP از دسته زبان هایی نیست که توانایی ایجاد پیشرفت های چشمگیر رو داشته باشه اما در طرف مقابل جاوا جزوی از دسته زبان هایی هست که توانایی ایجاد پیشرفت رو داره. فراموش نکنید که پیشرفت رو عده کمی رقم می زنند و اکثرا دنباله رو هستند.

اگرچه مدتی هست که برای پیاده سازی سرویس های پیشرفته و نو استفاده خیلی کمتری از جاوا میشه ولی به هر حال PHP در مقایسه با جاوا در زمینه محدودیت هایی که دارند اصلا قابل مقایسه نیست.

سعی کنید زبان هارو بر اساس کاربردشون ببینید

Oscar
May 18th, 2018, 20:07
خب آپارات با پی اچ پی ولی یجاهاییش من شنیدم به زبانای دیگه نیست ! خب الان بنظرتون من چیکار کنم؟ اصول برنامه نویسی تقریبا بلدم حالا تو انتخاب زبان و مسیر موندم! یعنی با پی اچ پی نمیشه به درآمد خوبی رسید؟ نمیشه باش پروژه سازمانی انجام داد؟

نه عزیز محدودیتی نداره شما میتونید با php یک بلاگ ساده بنویسید یا اینکه پروژۀ سازمانی کار کنید یا هر پروژۀ دیگه ای
الان هم برنامه نویسی وب درآمدش خوبه هم اندروید اینکه شما کدوم رو انتخاب کنید اول اینکه سلیقه ایه و بستگی به علاقه شما داره دوم جذب مشتری هست ببینید توی کدوم زمینه میتونید مشتری جذب کنید

starting
May 19th, 2018, 04:53

الان بحث سمت سرور نیست بحث سر زبان کاربردی هست برای هم سرور هم موبایل
محدودیت در ارایه خدمات تحت پلتفرم های متفاوت هست نه لزوما نه کاربرد سمت سروری (که از نظر من فقط سمت سرور بخوایم حساب کنیم php کفایت میکنه البته نه لزوما برای هر کاری{بازیهای آنلاین و سرویس های مدیریت فایل و آپلود و سرویس های ابری اصلا عقلانی نیست با php ران بشند}

پ.ن: به سوال استارتر در پست اول رجوع کنید و نیازش رو ببینید ایشون قصد ارایه خدمات در موبایل اپلیکیشن هم داره و با جاوا میتونه هم تحت وب کار کنه هم سمت اندروئید اما با php فقط محدود هست به سمت سرور

بشخصه خودم میخواستم الان شروع کنم. پایتون 3 و Node.js کار میکردم چون دنیای امروز دیگه دنیای سایت داری به معنای قدیم نیست ارتباطات فرق کرده و....
بطور کلی کسی که میخواد سمت کاری بیاد بهتره اهدافش رو مشخص کنه
1. ورود سریع به بازار کار ( خب بهتره php کار کنه تا بتونه برای وردپرس و.. خدمات بده)
2.حرفه ای شدن در دنیای برنامه نویسی با چاشنی صبر: خب بهتره با سی ++ یا جاوا شروع کنه و بعد اینقدر شناخت پیدا میکنه که طی یکروز تشخیص بده چی برای چه کاری خوبه

یاحق*/

bestirani2
May 20th, 2018, 13:28
شما اگر مفهوم برنامه نویس را یاد بگیرید و علاقه داشته باشید
کار سختی نیست بین زبان ها و فریم ورک های مختلف مهاجرت کنید.

iroo
May 29th, 2018, 11:12
مقایسه این دو زبان با هم فکر نکنم کار منطقی باشه

هر کدوم از این دو زبان ها میتونه مزایا و معایب خودش رو داشته باشه

در کل اگر بخواهید جاوا کار کنید، باید توی پروژهای بزرگ شرکت کنید که در ایران شرکت های محدودی میتونند شما رو استخدام کنند و از شما و دانش شما استفاده کنند

php به تنهایی یک زبان بسیار جذاب سمت سرور هست که من خودم شخصا از اون لذت می برم

باید حیطه کاریتون رو مشخص کنید، و طبق خواسته خودتون یک زبان رو انتخاب کنید

ولی در کل » اگر جاوا رو بصورت کامل مسلط باشید بی شک چند قدم جلوتر خواهید بود و این امکان رو دارید پروژه های بزرگ طراحی کنید