PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک و راهنمایی برای انتخاب لوکیشن و هاستینگ

3hdvd
April 26th, 2018, 00:18
دوستان گرامی, یکی از بزرگترین معضلات بنده در یکسال گذشته پیدا کردن هاستینگ مناسب (با شرایط قابل قبول) شده.

الان 2 سوال داشتم؟
یکی اینکه کدام لوکیشن برای سایت فروشگاهی مناسبتره؟ (بغیر از ایران)

و دوم اینکه از دوستان مصرف کننده تقاضا دارام شرکت مناسب از هر جهت (پشتیبانی, معتبر, قیمت و پایداری سرویس) که در حال حاضر تجربه استفاده دارن, به بنده هم معرفی کنن.

باتشکر از همه دوستان :53::53::53:

Z.eus
April 26th, 2018, 00:30
درود

بجز ایران، فرانسه و آلمان میتوانند لوکیشن های مناسبی برای میزبانی باشند. (دیتاسنتر OVH و Hetzner ) البته شرایط بیشتر به میزبان و انتظارات شما بستگی دارد.

مشکل شما با میزبان های قبلی چه بوده است؟

به دنبال هاست ارزان قیمت هستید؟

انتظارات شما از هاست خوب چی هست؟

موارد فوق را مشخص کنید.

vpgroup
April 26th, 2018, 00:34
با سلام و احترام

پایدار ترین لوکیشن به نظر بنده آلمان و فرانسه میباشد . اگر سرویس با کیفیت نیاز دارید میتونم تقدیمتون کنیم !

از آلمان و فرانسه پنل دایرکت ادمین و امکانات نامحدود و ترافیک نامحدود در خدمتتون هستیم ! یک هفته ضمانت بازگشت وجه هم داریم . تست هم میتونیم بهتون بدیم !

مشخصات هر دو سرور هم اختصاصی و هارد پرسرعت ssd میباشد .

از ایران هم میتونم تقدیمتون کنم با شرایط و کیفیت بالا و مورد نظر شما :

هارد پرسرعت ssd - پنل محبوب سی پنل - وبسرور قدرتمند لایت اسپید - سایر امکانات هم کاملا نامحدود ! + ترافیک مصرفی هم برای میزبانی کاملا نامحدود !

در حال حاضر چه مشکلاتی دارید ؟! به دنبال چه نوع سرویسی هستید ؟ میزان بودجه هم اعلام فرمایید

در صورت تمایل در ارتباط باشید

موفق باشید

alireza_gh
April 26th, 2018, 01:55
این مشکلی که عرض کردید بنده هم طی سال های اخیر که سایت های مختلفی داشتم، برام بوجود اومده...
عموما مشکلات از این قبیل هست که خوده سایت یا وردپرس بهینه نیست و مصرف منابع بالایی داره، شما ابتدا باید اینارو رفع کنید و سپس دنبال خرید هاست مناسب باشید
ضمن اینکه شرکتی که هاست پربازدید (منظور فقط مقدار بازدید نیست، در سرویس پربازدید، منابع بیشتری در اختیارتون قرار میگیره تا در صورتی که مصرف منابع بالا دارید، مشکل رفع بشه) خوب ارائه بده، طلاهاست واقعا گزینه ی عالی ای هست با پشتیبانیِ خوب، به جز آخر هفته که تعطیل هست
همچنین بهترین سرویس هایی که تا به حال دیدم، هتزنر ارائه میده، با یه کانفیگ مناسب،هتزنر واقعا بهترین گزینه از نظر کیفیت و هزینه هست
من تقریبا از تمام لوکیشن ها تا به حال استفاده های مختلفی داشتم (سرور اختصاصی برای دانلود و سایت) که هتزنر تو جفتش بهترین بوده فقط تنها مشکلش کپی رایت هست که خیلی روش حساسه

3hdvd
April 26th, 2018, 02:05
درود

بجز ایران، فرانسه و آلمان میتوانند لوکیشن های مناسبی برای میزبانی باشند. (دیتاسنتر OVH و Hetzner ) البته شرایط بیشتر به میزبان و انتظارات شما بستگی دارد.

مشکل شما با میزبان های قبلی چه بوده است؟

به دنبال هاست ارزان قیمت هستید؟

انتظارات شما از هاست خوب چی هست؟

موارد فوق را مشخص کنید.

متاسفانه یک میزبان نبوده و زیاد بودن!:((

مشکلات هم که اصلی ترین اونها:
** نداشتن پشتیبانی فنی و پاسخگویی سریع در مواقع اضطراری
مثلا آخرین میزبان که از همین انجمن و با جستجوی فراوان پیدا کردم و از کاربران دائم هست ایشون, خداییش سرویس خوبی دارن, اما پشتیبانی خیر(در تعطیلات نوروز بدلیل مشکل آپی اصلی بیشتر 4 روز کلا من دسترسی به هیچی نداشتم و متاسفانه هیچ پشتیبانی هم نبود جواب بده!

** نبودن شرکت و ارائه سرویس روی سرور مجازی که در مواقع پر ترافیک کلا تایم اوت میشد!

** محدود کردن برخی منابع و تنظیمات نادرست که باعث افت سرغت و کیفیت میشه
مثال: یه شرکتی ادعا میکرد که بجز فضا و پهنا, همه چیز نامحدود هست, اما متاسفانه با محدود کردن Entry Processes و I/O Usage و رم مجازی باعث مشکلاتی مثلا برای انتقال شبانه بک آپ میشد

** تغییر روال سرویس دهی و کیفیت سرویس بعداز مدتی به بهانه مختلف (این مورد زیاد پیش اوده بعداز یکی 2 ماه)

البته هستن شرکتهای خوبی که سالهای قبل باهاشون کار کردم (فکر کنم نباید اسم ببرم), اما متاسفانه قیمتهاشون بقدری بالا رفته که دیگه برای یه سایت فروشگاهی کوچیک نمیصرفهنهایتا انتظار یه سرویس خوب و پایدار و متناسب با هزینه ای که میگیرن باشه

- - - Updated - - -

این مشکلی که عرض کردید بنده هم طی سال های اخیر که سایت های مختلفی داشتم، برام بوجود اومده...
عموما مشکلات از این قبیل هست که خوده سایت یا وردپرس بهینه نیست و مصرف منابع بالایی داره، شما ابتدا باید اینارو رفع کنید و سپس دنبال خرید هاست مناسب باشید
ضمن اینکه شرکتی که هاست پربازدید (منظور فقط مقدار بازدید نیست، در سرویس پربازدید، منابع بیشتری در اختیارتون قرار میگیره تا در صورتی که مصرف منابع بالا دارید، مشکل رفع بشه) خوب ارائه بده، طلاهاست واقعا گزینه ی عالی ای هست با پشتیبانیِ خوب، به جز آخر هفته که تعطیل هست
همچنین بهترین سرویس هایی که تا به حال دیدم، هتزنر ارائه میده، با یه کانفیگ مناسب،هتزنر واقعا بهترین گزینه از نظر کیفیت و هزینه هست
من تقریبا از تمام لوکیشن ها تا به حال استفاده های مختلفی داشتم (سرور اختصاصی برای دانلود و سایت) که هتزنر تو جفتش بهترین بوده فقط تنها مشکلش کپی رایت هست که خیلی روش حساسه

ممنون از توضیحات شما
لازمه ذکر کنم بنده به دلایلی با وردپرس کار نمیکنم و بیشتر از 8 ساله با اپن کارت کار میکنم.
ضمن اینکه تا بحال از نظر منابع (رم , سی پی یو , پهنای باند و بازدید) مشکلی نداشتم , چون اپن کارت منابع زیادی لازم نداره و فروشگاه من یجورایی مخصوص افراد خاصه و بازدید بالا ندارم

اما راجع پشتیبانی, بنظرتون این طبیعی که در تعطیلات آخر هفته یا نوروز یا .... بدلیل مشکل فنی یه میزبان از دسترس خارج بشه و کسی نباشه رسیدگی کنه؟؟

من هم تا الان از آلمان و هلند استفاده کردم, اما جدیدا از دوستان شنیدم که فرانسه و انگلیس خیلی بهتره! (میگن جدیدا بدلیل شلوغ شدن, سرویسهای آلمان مثل قبل نیست)
سوالم راجع به لوکیشن, در حال حاضر هست که دوستانی که تجربه دارن جدیدا راهنمایی کنن.

بازهم ممنون از شما

RoobinaServer
April 26th, 2018, 08:03

مثلا آخرین میزبان که از همین انجمن و با جستجوی فراوان پیدا کردم و از کاربران دائم هست ایشون, خداییش سرویس خوبی دارن, اما پشتیبانی خیر(در تعطیلات نوروز بدلیل مشکل آپی اصلی بیشتر 4 روز کلا من دسترسی به هیچی نداشتم و متاسفانه هیچ پشتیبانی هم نبود جواب بده!

** نبودن شرکت و ارائه سرویس روی سرور مجازی که در مواقع پر ترافیک کلا تایم اوت میشد!

مثال: یه شرکتی ادعا میکرد که بجز فضا و پهنا, همه چیز نامحدود هست, اما متاسفانه با محدود کردن Entry Processes و I/O Usage و رم مجازی باعث مشکلاتی مثلا برای انتقال شبانه بک آپ میشد

** تغییر روال سرویس دهی و کیفیت سرویس بعداز مدتی به بهانه مختلف (این مورد زیاد پیش اوده بعداز یکی 2 ماه)

البته هستن شرکتهای خوبی که سالهای قبل باهاشون کار کردم (فکر کنم نباید اسم ببرم), اما متاسفانه قیمتهاشون بقدری بالا رفته که دیگه برای یه سایت فروشگاهی کوچیک نمیصرفهنهایتا انتظار یه سرویس خوب و پایدار و متناسب با هزینه ای که میگیرن باشه

- - - Updated - - -

ممنون از توضیحات شما
لازمه ذکر کنم بنده به دلایلی با وردپرس کار نمیکنم و بیشتر از 8 ساله با اپن کارت کار میکنم.
ضمن اینکه تا بحال از نظر منابع (رم , سی پی یو , پهنای باند و بازدید) مشکلی نداشتم , چون اپن کارت منابع زیادی لازم نداره و فروشگاه من یجورایی مخصوص افراد خاصه و بازدید بالا ندارم

اما راجع پشتیبانی, بنظرتون این طبیعی که در تعطیلات آخر هفته یا نوروز یا .... بدلیل مشکل فنی یه میزبان از دسترس خارج بشه و کسی نباشه رسیدگی کنه؟؟

من هم تا الان از آلمان و هلند استفاده کردم, اما جدیدا از دوستان شنیدم که فرانسه و انگلیس خیلی بهتره! (میگن جدیدا بدلیل شلوغ شدن, سرویسهای آلمان مثل قبل نیست)
سوالم راجع به لوکیشن, در حال حاضر هست که دوستانی که تجربه دارن جدیدا راهنمایی کنن.

بازهم ممنون از شما

سلام

اپن کارتی ما مشاهده کرده ایم که حتی با بازدید خیلی کم رم بسیار بالایی نیاز داشته و دارد اصلا نمیتوان گفت اپن کارت است و بازدید خیلی کم-حتما و حتما بهینه بودن مهم است.

چه میزبان ایران باید چه خارج فرقی ندارد مهم است واسط ایرانی شما در دسترس باشد.

آلمان هم مشکلی ندارد هم اکنون از هتزنر آلمان و ایران هر دو سرویس میدهیم هیچ مشکلی هیچ کدام ندارند میتوانید از هر دو کشور تهیه کنید، اما خب هم ارز بسیار بالا است هم هزینه های زندگی - بنابراین سرویس درست گرفتن هم هزینه بالاتری نسبت به زمان دلار 800 تومانی دارد، پس سرویس را به قیمت روز و متناسب تهیه کنید مشکل نخواهید خورد مخصوصا سایت فروشگاهی که دقیقا زمانی که حتی یک مشتری هم داشته باشید بخواهد سایت مشکل بخورد، کاملا برای شما ضرر است.

باتشکر

Z.eus
April 26th, 2018, 09:22

بازهم ممنون از شما

درود مجدد،

باید به نسبتی که هزینه میکنید انتظار داشته باشید، وقتی شما هزینه پراید میکنید نباید انتظار بوگاتی داشته باشید. پشتیبانی ۲۴ ساعته (واقعی) مستلزم نیرو پشتیبان زیاد و شیفتی برای شرکت هست. این یعنی اینکه باید پول بیشتری خرچ کنید.

اگر شما میتوانید ماهیانه 100 تومان و بیشتر هزینه کنید بنده سرویس میزبانی بدون مشکل با Entry Processes و I/O Usage و رم مجازی که فرمودید ارائه میکنم به شما.

چنین صحبتی از اساس اشتباه است. سرور های اختصاصی هتزنر (آلمان) کیفیت بسیار عالی دارند و پایداری شبکه آن ها نیز قابل قبول است. این بستگی به میزبان شما دارد که چطور کار میکند. آیا به هاستینگ و میزبانی وب به چشم یک تخم مرغ شانسی فروشی نگاه میکند و پیش خود اینطور حساب میکند که روی فلان سرویس هزار تومان سود کنم تا قیمت بازار را خراب کنم؟ یا اینکه هدفش ارائه خدمات حرفه ای است و رضایت شما بیشتر برایش مهم است؟

جمع بندی:
خودتون شاهد افزایش عجیب نرخ ارز هستید، برای فراهم کردن انتظاراتی که دارید هاستینگ باید بیشتر هزینه کند، بنابراین شما هم باید بیشتر هزینه کنید و یک میزبان مطمئن که با شرایط شما همخوانی داشته باشد پیدا کنید.

با تشکر.

hostorder
April 26th, 2018, 10:36
نت افراز و شتابان هاست پیشنهاد میشه

3hdvd
April 26th, 2018, 13:33
سلام

اپن کارتی ما مشاهده کرده ایم که حتی با بازدید خیلی کم رم بسیار بالایی نیاز داشته و دارد اصلا نمیتوان گفت اپن کارت است و بازدید خیلی کم-حتما و حتما بهینه بودن مهم است.

چه میزبان ایران باید چه خارج فرقی ندارد مهم است واسط ایرانی شما در دسترس باشد.

آلمان هم مشکلی ندارد هم اکنون از هتزنر آلمان و ایران هر دو سرویس میدهیم هیچ مشکلی هیچ کدام ندارند میتوانید از هر دو کشور تهیه کنید، اما خب هم ارز بسیار بالا است هم هزینه های زندگی - بنابراین سرویس درست گرفتن هم هزینه بالاتری نسبت به زمان دلار 800 تومانی دارد، پس سرویس را به قیمت روز و متناسب تهیه کنید مشکل نخواهید خورد مخصوصا سایت فروشگاهی که دقیقا زمانی که حتی یک مشتری هم داشته باشید بخواهد سایت مشکل بخورد، کاملا برای شما ضرر است.

باتشکر
مرسی از توضیحات شما.
قسمت اول صحبتهای شما قابل قبول نیست.
قصد ندارم بحث قدیمی و بی پایان بین "اپن کارت، وردپرس، پرستاشاپ" را شروع کنم.
اما امروزه خیلی راحت و بصورت آنلاین میتونید نتایج مصرف هرکدام را در سایتهایی که هست خودتون تست کنید.

درکل اینبار تصمیم گرفتم از راهنمایی و پیشنهاد دوستان مصرف کننده استفاده کنم.
شاید اینجوری به نتیجه بهتری برسم

RoobinaServer
April 26th, 2018, 13:42
مرسی از توضیحات شما.
قسمت اول صحبتهای شما قابل قبول نیست.
قصد ندارم بحث قدیمی و بی پایان بین "اپن کارت، وردپرس، پرستاشاپ" را شروع کنم.
اما امروزه خیلی راحت و بصورت آنلاین میتونید نتایج مصرف هرکدام را در سایتهایی که هست خودتون تست کنید.

درکل اینبار تصمیم گرفتم از راهنمایی و پیشنهاد دوستان مصرف کننده استفاده کنم.
شاید اینجوری به نتیجه بهتری برسم
باسلام

ما نگفتیم کدام اسکریپت بهتر و سبکتر است بلکه منظور این بود هر اسکریپتی باشد و بهینه نباشد و به نادرستی هم دستکاری شده باشد دردسر ساز است حتی اپن کارت و این مورد تجربه است

از ما خرید کرده اید ؟(اگر بله و مشکل داشتید خوشحال میشیم نام کاربریتون در روبیناپنل را برای ما پیغام خصوصی کنید)

متوجه منظور و مخاطب شما نشدم.

اما در کل آلمان ایران مشکلی ندارد میتوانید از هر دو کشور سرویس بگیرید.

باتشکر

ParsWebIT
April 26th, 2018, 17:34
دوستان گرامی, یکی از بزرگترین معضلات بنده در یکسال گذشته پیدا کردن هاستینگ مناسب (با شرایط قابل قبول) شده.

الان 2 سوال داشتم؟
یکی اینکه کدام لوکیشن برای سایت فروشگاهی مناسبتره؟ (بغیر از ایران)

و دوم اینکه از دوستان مصرف کننده تقاضا دارام شرکت مناسب از هر جهت (پشتیبانی, معتبر, قیمت و پایداری سرویس) که در حال حاضر تجربه استفاده دارن, به بنده هم معرفی کنن.

باتشکر از همه دوستان :53::53::53:،

برای ایران سرورهای هتزنر (سری nvme فقط) و سرورهای OVH خوب بودند و کاربران راضی هستند.
شما نباید حساس باشید روی مثلا شلوغ بودن المان یا.. همون سرور آلمان رو 1000 نفر دارن اینجا که 10 نفرشون درست کار میکنند و اورسل نکردند و سواد فنی دارند
یک سرور مارکتی هتزنر با هارد sata که صرفا با 30 تومن طرف داده براش سی پنل اشتراکی ست آپ کردند و 99% تنظیمات اون سرور دیفالت هست و حتی 1 دقیقه هم براش وقت نگذاشتند
تا خرخره اورسل شده طرف روی یک سرور فوق العاده سطح پایین و اونم مارکتی داره vps میده هاست دانلود میده هاست وردپرس میده هاست معمولی میده.... اون سرور برای میزبانی نهایت 50 تا 100 سایت به درد میخوره اونم سایت معمولی

اینجا هستند دوستانی که با راه اندازی یک قالب 20 هزارتومنی وردپرس و به کار بردن جملات قلبمه سلمبه مانند مخلصم چاکرم بنده در خدمتم و فلان فلان تاپیک فروش میزنند و الان وضعیت بخش فروش هاست و VPS رو دارید میبینید اکثرا جمع کردند بعضی از قدیمیا کلاه-بردار شدند بعضیها دارن مشتری جمع میکنند که چند مدت دیگه یهو جمع کنند
شما آدم عاقل و قدیمی هستید در این انجمن از نرخ فروش و از وضع قیمت سرور خبر دارید و نباید کلاه سرتون بره باید چند قدم جلوتر رو ببینید در تاپیک این فروشنده ها

اپن کارت مصرف آنچنانی نداره و در کل cms سنگینی نیست اگر برای شما مصرف عجیب و غریبی رو داره باید فروشگاه رو بررسی کنید از چندین لحاظ با توجه به اینکه گفتید فروشگاهتون بازدید کم داره. باید درخواستهای سایت و نحوه هندل کردن توسط وب سرور رو بررسی و مونیتور کنید باید فشار مقطعی به دیتابیس رو مونیتور کنید باید پلاگینها و کدهای سایت رو بررسی کنید و کلی کار دیگه

در حال حاضر اکثرا با کلود لینوکس محدود میکنند مصرف کاربران رو که به نفع شماست اگر سایتی بیشتر مصرف کرد سرویس شما رو کند نمیکنه و خودش ساسپند میشه
سیاست این محدودیت منابع برای هر اکانت به سواد فنی ادمین و مخصوصا هزینه فروش اون هاست بستگی داره
مثلا ما الان سایت 180K با بازدید یونیک روزانه رو داریم میزبانی میکنیم که قبلش با وب مستر سایت صحبت شده درباره منابعی که سایت میخواد و ایشون هزینه 4-5 برابری دادند که منابع رو بیشتر استفاده کنند
این منطقی هست سایت هم داریم روزی 10K بازدید که یک پلن 300 تومانی در سال گرفتند و بدون مشکل کار میکنند. سایت داریم روزانه 1K که روی پلن 80 هزار تومانی بدون مشکل دارند کار میکنند.

پس محدود کردن I/O یا Entry Processes مشکلی رو برای شما به وجود نمیاره بلکم مطمئن میشید که ادمین اون سرور میخواد درست کار کنه، بلکم میدونید که سایت شما دقیقا این مقدار منابع رو در اختیار داره

حالا شما در طی این مدت چندین هاستینگ عوض کردید. دلایلی هم که نوشتید کاملا منطقی هست
میگید که شرکت درست حسابی هم میشناسید که راضی بودید اما گرون شده و نمیصرفه براتون

شما همه صحبتهای بالا رو خودتون میدونید من فقط پرحرفی کردم اما خوب این تاپیکها رو در تاریخ وب هاستینگ تاک میزاریم برای افرادی که دنبال سرویس خوب میگردند که بخونند

لطفا منابع سایت رو از سی پنل نگاه کنید و برام بنویسید (https://t.me/ParsONE) که راهنمایی کنیم با دوستان دیگه

برای این موارد چه مقادیری اختصاصی داده شده بهتون

CPU
I/O
IOPS
Entry Processes
Physical Memory
Number of Processes

my-host.site
April 26th, 2018, 17:41
با سلام/

متاسفانه سایتتون بجز بهینه سازی به خیلی چیزا نیاز داره . اگر نیاز به متخصص دارید می تونین در تلگرام در ارتباط باشید

از نظر لوکیشن هم خیلی تفاوتی ندارند و فقط سخت افزار سرور میزبانی میتونه تفاوتی داشته باشد

3hdvd
April 26th, 2018, 20:18
،
اپن کارت مصرف آنچنانی نداره و در کل cms سنگینی نیست اگر برای شما مصرف عجیب و غریبی رو داره باید فروشگاه رو بررسی کنید از چندین لحاظ با توجه به اینکه گفتید فروشگاهتون بازدید کم داره. باید درخواستهای سایت و نحوه هندل کردن توسط وب سرور رو بررسی و مونیتور کنید باید فشار مقطعی به دیتابیس رو مونیتور کنید باید پلاگینها و کدهای سایت رو بررسی کنید و کلی کار دیگه

ممنون از توضیحات کامل شما.
مشکل من هم تشخیص افرادی که در قسمت اول اشاره کردید از افراد با سواد و فنی هست!

یا مثلا سرویس از جایی تهیه کردم و رم فیزیکی 1 مگ و رم مجازی 1 مگ تنطیم بود و مشکلی نبود!
بعداز 20 روز اومده مقدار رم مجازی را به 512 k تغییر داده و عملا مشکل ساز شده!
وقتی دلیل را سوال میکنم , میگه از اول همین تنظیمات بوده!!! شما مصرفت زیاده باید بری بری روی VIP.
نمیدونم چرا فکر میکنن با دوز و کلک میتونن درآمد داشته باشن!

I/O
Entry Processes
در سرویس فعلی, مشکلم فقط برای انتقال بک آپ به سرور دیگه هست که هر شب انجام میشه!
متاسفانه بنده اطلاع دقیقی برای استاندارد اون ندارم, اما برای انتقال فایل 200 مگ حدود 2 تا 3 ساعت زمان میبره و کلی خطای دو مورد فوق ثبت میشه!

اینجا هستند دوستانی که با راه اندازی یک قالب 20 هزارتومنی وردپرس و به کار بردن جملات قلبمه سلمبه مانند مخلصم چاکرم بنده در خدمتم و فلان فلان تاپیک فروش میزنند و الان وضعیت بخش فروش هاست و VPS رو دارید میبینید اکثرا جمع کردند بعضی از قدیمیا کلاه-بردار شدند بعضیها دارن مشتری جمع میکنند که چند مدت دیگه یهو جمع کنند

متاسفانه بنده هم با شخصی با این مشخصات برخورد کردم که حتی توانایی برگردوندن بک آپ نداشت! (یا شایدم اصلا بک آپ نداشت)
و تاسف بارتر اینجاست که همچنان با تاپیک آفرهای آنچنانی جذب مشتری میکنه!

- - - Updated - - -

با سلام/

متاسفانه سایتتون بجز بهینه سازی به خیلی چیزا نیاز داره . اگر نیاز به متخصص دارید می تونین در تلگرام در ارتباط باشید

از نظر لوکیشن هم خیلی تفاوتی ندارند و فقط سخت افزار سرور میزبانی میتونه تفاوتی داشته باشد

ممنون از شما دوست من!
مشکل سایت در امضای بنده نیست و صحبت مورد دیگری هست.

ضمن تشکر از پیشنهاد شما, کار خودم نصب و راه اندازی و .... انواع CMS هست . :53: