PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصرف عجیب دیسک در ویندوز ۱۰

Reza G
April 23rd, 2018, 09:30
سلام. وقت دوستان بخیر

دیروز یک آپدیت برای ویندوز من اومد و بعد از نصبش حس می کنم مصرف دیسک (disk usage) تسک منیجر به شدت نوسانی شده.

تصویر زیر برای حالتی هست که فقط تلگرام دسکتاپ و مرورگر کروم (نسخه 65.0.3325.181) باز بودند. به نظر شما نوسانش زیاد نیست؟

البته این هم بگم که در ابتدای استارت آپ ویندوز، حدود ۱-۲ دقیقه مصرف دیسک بالای ۹۰ درصد و حتی ۱۰۰ درصد میشه.

http://up.persianscript.ir/uploads2/15e9-disk.png

hostorder
April 23rd, 2018, 11:33
منم همین مشکل رو دارم مصرف دیسک میره بین ۸۰ ۱۰۰

spark3r
April 23rd, 2018, 11:56
سلام
بهتون پیشنهاد می کنم از هارد ssd استفاده کنید این همه دردسر نکشید.
وقتی هارد ssd بذارید روی پی سی اتون دیگه به این موارد فکر نمی کنید و راحت به کاراتون می رسید.

Azarshin
April 23rd, 2018, 12:55
سلام. وقت دوستان بخیر

دیروز یک آپدیت برای ویندوز من اومد و بعد از نصبش حس می کنم مصرف دیسک (disk usage) تسک منیجر به شدت نوسانی شده.

تصویر زیر برای حالتی هست که فقط تلگرام دسکتاپ و مرورگر کروم (نسخه 65.0.3325.181) باز بودند. به نظر شما نوسانش زیاد نیست؟

البته این هم بگم که در ابتدای استارت آپ ویندوز، حدود ۱-۲ دقیقه مصرف دیسک بالای ۹۰ درصد و حتی ۱۰۰ درصد میشه.

به این مشکل خوش اومدی!
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم! ولی خب اولش فقط هارد دیسک بود. کلا هر نرم افزاری رو که اجرا میکنی دیسک تا اجرای اون میپره بالا. اما توی مراحل اولیه این بیماری من فقط هارد دیسک بود. الان برای cpu و کارت گرافیک هم همین مشکل رو دارم. توی اینترنت هم برای این راهکار زیاد گفته ولی اثر نمی کنن. یعنی توی این شرایط خیر.

Reza G
April 23rd, 2018, 12:57
سلام
وقتی هارد ssd بذارید روی پی سی اتون دیگه به این موارد فکر نمی کنید و راحت به کاراتون می رسید.

بله میدونم ولی خب لپتاپی که هنوز ۳ ماه از عمرش نمیگذره، یه خرده عجیبه برام.

به این مشکل خوش اومدی!
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم! ولی خب اولش فقط هارد دیسک بود. کلا هر نرم افزاری رو که اجرا میکنی دیسک تا اجرای اون میپره بالا. اما توی مراحل اولیه این بیماری من فقط هارد دیسک بود. الان برای cpu و کارت گرافیک هم همین مشکل رو دارم. توی اینترنت هم برای این راهکار زیاد گفته ولی اثر نمی کنن. یعنی توی این شرایط خیر.

آخه تقریباً همون ۱۰ دقیقه اول هست. الان مصرف دیسک علیرغم اجرای ۷-۸ تا برنامه، زیر ۱۰ درصد هست.

Azarshin
April 23rd, 2018, 12:59
بله میدونم ولی خب لپتاپی که هنوز ۳ ماه از عمرش نمیگذره، یه خرده عجیبه برام.

آخه تقریباً همون ۱۰ دقیقه اول هست. الان مصرف دیسک علیرغم اجرای ۷-۸ تا برنامه، زیر ۱۰ درصد هست.

الان یک نرم افزار رو احرا کن. هم زمان با اون task manager رو هم نگاهش کن. ببین مصرف میپره بالا یا نه. منظورم از نرم افزار شبیه فایر فاکس و یا کروم هست. نه نرم افزار های خود ویندوز... . منظورم افزایش هنگام اجرا شدن هست. بعدش میاد پایین سریع

Reza G
April 23rd, 2018, 13:01
الان یک نرم افزار رو احرا کن. هم زمان با اون task manager رو هم نگاهش کن. ببین مصرف میپره بالا یا نه. منظورم از نرم افزار شبیه فایر فاکس و یا کروم هست. نه نرم افزار های خود ویندوز...

کروم که در حال اجرا بود. فایرفاکس هم استارت زدم. یه لحظه مصرف تا ۹۰ رفت بالا و دوباره اومد زیر ۱۰ درصد. اما چند دقیقه اول استارت آپ مصرف دیسک چسبیده به سقف و اصلاً پایین نمیاد.

Azarshin
April 23rd, 2018, 13:15
دقیقا من هم همین مشکل رو دارم. ولی خب الان + هارددیسک با cpu هم همین مشکل رو دارم. راه های زیادی توی سایت های خارحی و ایرانی برای این گفتن. مانند تنطیمات page file - غیر فعال کردن سرچ ویندوز - غیر فعال کردن برنامه ها در قسمت startup تسک منیجر - غیر فعال کردن super fetch - و ... - غیر فعال کردن آنتی ویروس و ... که برای چنین مشکلی راه کار نبودن. آخرین باری که توی یه انجمنی داشتیم حدودا عید بود بحث میکردیم انگار افراد زیادی با این مشکل رو به رو هستن. راستی نسخه ویندوز ویندوز home هست یا enterprise ؟ ,ورژن 1709 ؟

متن شخصی دیگر:

اصن رو این ورژن خیلی از کاربرای همین فروم همچین مشکلی رو گزارش کردن.بنظرم صبر کن تا ورژن جدید بیاد ببین رو اون چطوره.من از روز اول نصب 1709 متوجه این موضوع شدم ولی از اونجایی که درد اپدیت بودن دارم نخواستم داونگرید کنم به ورژن قبلی https://forum.soft98.ir/images/smilies/yahoo/4.gif
بنظرم اینقد دستکاری نکن هاردو.منتظر ورژن جدید بمون.مشکل همگانی که چه عرض کنم ولی به وفور دارن

Reza G
April 23rd, 2018, 13:19
دقیقا من هم همین مشکل رو دارم. ولی خب الان + هارددیسک با cpu هم همین مشکل رو دارم. راه های زیادی توی سایت های خارحی و ایرانی برای این گفتن. مانند تنطیمات page file - غیر فعال کردن سرچ ویندوز - غیر فعال کردن برنامه ها در قسمت startup تسک منیجر - غیر فعال کردن super fetch - و ... - غیر فعال کردن آنتی ویروس و ... که برای چنین مشکلی راه کار نبودن. آخرین باری که توی یه انجمنی داشتیم حدودا عید بود بحث میکردیم انگار افراد زیادی با این مشکل رو به رو هستن. راستی نسخه ویندوز ویندوز home هست یا enterprise ؟ ,ورژن 1709 ؟

آره Windows 10 Pro نسخه ۱۷۰۹ بیلد ۱۶۲۹۹.۳۷۱ هست. همه اون کارها رو تقریباً انجام دادم (غیرفعال کردن سوپرفچ و سرچ و تعریف پیج فایل دستی و ...) اما متاسفانه ابتدای استارت ویندوز همچنان مشکل پابرجاست.

Azarshin
April 23rd, 2018, 13:32
آره Windows 10 Pro نسخه ۱۷۰۹ بیلد ۱۶۲۹۹.۳۷۱ هست. همه اون کارها رو تقریباً انجام دادم (غیرفعال کردن سوپرفچ و سرچ و تعریف پیج فایل دستی و ...) اما متاسفانه ابتدای استارت ویندوز همچنان مشکل پابرجاست.

ویندوز از ابتدا روی لب تاب نصب بود؟ یعنی اورجینال هست؟ اگر آره که با اکانت مایکروسافت لینکش کردی؟ یعنی وفتی وارد قسمت لایسنس ویندوز میشی مینویسه digital license ؟ . اگر جواب آری بود. نمی دونم شاید بهتره که ویندوز رو عوض کنیم و دوباره با اکانت مایکروسافت فعالش کنیم. و یا اینکه منتظر آپدیت بهاره بمونیم.

Reza G
April 23rd, 2018, 13:34
ویندوز از ابتدا روی لب تاب نصب بود؟ یعنی اورجینال هست؟ اگر آره که با اکانت مایکروسافت لینکش کردی؟ یعنی وفتی وارد قسمت لایسنس ویندوز میشی مینویسه digital license ؟ . اگر جواب آری بود. نمی دونم شاید بهتره که ویندوز رو عوض کنیم و دوباره با اکانت مایکروسافت فعالش کنیم. و یا اینکه منتظر آپدیت بهاره بمونیم.

نه متاسفانه سیستم عامل پیشفرضش یه نسخه خاصی از لینوکس بود که خیلی محدود بود. اسمش یادم نیست اما ویندوز رو خودم نصب کردم روش (اورجینال نیست).

و جالبتر اینه که من دی ماه ویندوز نصب کردم، از دیروز دچار این مشکل شده که فکر کنم بخاطر آپدیت جدید بود.

fireserver
April 23rd, 2018, 17:50
نه متاسفانه سیستم عامل پیشفرضش یه نسخه خاصی از لینوکس بود که خیلی محدود بود. اسمش یادم نیست اما ویندوز رو خودم نصب کردم روش (اورجینال نیست).

و جالبتر اینه که من دی ماه ویندوز نصب کردم، از دیروز دچار این مشکل شده که فکر کنم بخاطر آپدیت جدید بود.
با سلام و عرض احترام

بررسی بفرمائید احتمالا به خاطر استفاده Antimalware باشد که می توانید با غیر فعال کردن این مورد با روش های موجود از رجیستری و ... به حالت عادی بازگردید.

Reza G
April 23rd, 2018, 17:54
با سلام و عرض احترام
بررسی بفرمائید احتمالا به خاطر استفاده Antimalware باشد که می توانید با غیر فعال کردن این مورد با روش های موجود از رجیستری و ... به حالت عادی بازگردید.

از توجه شما ممنونم. نرم افزار Antimalware ندارم ولی در آپدیت دیشب Windows Malicious Software Removal Tool رو هم دانلود و نصب کرد. منظورتون همین هست؟

http://support.microsoft.com/kb/890830

Oscar
April 23rd, 2018, 18:14
سلام. وقت دوستان بخیر

سلام
منم همین مشکل رو داشتم، توی آپدیت پارسال مهر یا آبان ماه بود فکر کنم، مصرف دیسکم بالا میرفت من از ویندوز کـرک شده استفاده میکردم، هیچ جوره نتونستم مشکل رو برطرف کنم تا اینکه آخرین نسخه ویندوز رو مجدد کـرک شده نصب کردم، درست شد
فکر کنم مشکل از فایلهای آپدیت بود

سلام

سلام
اتفاقا من این مشکل رو با ssd داشتم که با نصب مجدد ویندوز آپدیت برطرف شده

این مشکل میتونه از ناقص آپدیت شدن (یا شاید باگ ماکروسافت) یا مشکلات سخت افزاری بوجود بیاد که قطعا برا استارتر از آپدیته که بلافاصله خودش رو نشون داده

live
April 23rd, 2018, 18:36
سلام
اون زمانی که گیم بازی میکردم و از ویندوز 7 به 10 مهاجرت کردم اصلا چیزی نبود که تصور میکردم ، حتی میگفتن نمیشه جلوی آپدیتش رو گرفت اما روشهای رجیستری کاملا جلوشو گرفت اما مشکلات دیگه ای بوجود اومد
یه هارد ssd adata خریدم انداختم رو لپتاپ بازی ||| call of duty black ops روش نصب کردم آخرین آپدیت nvidia با intel روش نصب کردم و چون گیمر حرفه ای بودم تمام مواردو رعایت کردم اما بازی لگ بود

از بایوس تنظیم کردم که ویندوز 7 نصب بشه ، با اینکه GPU ویندوز 8.1 بود اما هیچ مشکلی تو بازی وجود نداشت

به نظرم بهترین ویندوز همون 7 sp1 باشه

البته الان که دیگه گیم بازی نمیکنم از ویندوز 10 استفاده میکنم ، اونم بخاطر عدم آپدیت ویندوز 7

یک مشکل دیگه هم باهاش برخورد کردم ، هرکاری کردم نتونستم ویندوز 10 رو در کنار لینوکسی مثل اوبونتو داشته باشم اونم فقط به دلیل محدودیت و تاثیر ویندوز 10 در فایل سیستم که بررسی میکنه اگر لینوکس روش نصب باشه مشکل ایجاد میکنه و گراب رو از بین میبره و اینطوری بعد از هر ریست مجبور به نصب گراب بودم

- - - Updated - - -

البته این مشکل رو در vm هم بعد از نصب لینوکس مشاهده کردم ، مخصوصا بعد از آپدیت ویندوز 10 کلا گراب نابود میشه

NetworkFA
April 23rd, 2018, 18:44
این موارد زیاد داخل SATA HDD دیده میشه چون این مدل storage ها IOPS خیلی کمی دارند حتی با read/write خیلی پایین هم هارد درگیر میشه

http://up.vbiran.ir/uploads/18379152449283244195_2018-04-23_18-39-45.png

Reza G
April 23rd, 2018, 19:06
یک مشکل دیگه هم باهاش برخورد کردم ، هرکاری کردم نتونستم ویندوز 10 رو در کنار لینوکسی مثل اوبونتو داشته باشم اونم فقط به دلیل محدودیت و تاثیر ویندوز 10 در فایل سیستم که بررسی میکنه اگر لینوکس روش نصب باشه مشکل ایجاد میکنه و گراب رو از بین میبره و اینطوری بعد از هر ریست مجبور به نصب گراب بودم
البته این مشکل رو در vm هم بعد از نصب لینوکس مشاهده کردم ، مخصوصا بعد از آپدیت ویندوز 10 کلا گراب نابود میشه

اول ویندوز رو نصب کنید بعد اوبونتو. من همزمان هر دو رو دارم. بعد از اولین ریستارت اوبونتو، خطای گراب میده که یه بار لودر گراب رو تعمیر کنید (Boot-Repair).

آموزش کاملش: https://help.ubuntu.com/community/RecoveringUbuntuAfterInstallingWindows

live
April 23rd, 2018, 23:25
اول ویندوز رو نصب کنید بعد اوبونتو. من همزمان هر دو رو دارم. بعد از اولین ریستارت اوبونتو، خطای گراب میده که یه بار لودر گراب رو تعمیر کنید (Boot-Repair).

آموزش کاملش: https://help.ubuntu.com/community/RecoveringUbuntuAfterInstallingWindows
من فکر میکنم این هارد من برای ویندوز انحصاری شده باشه چون من به همین روش نصب میکنم ، غیر از این روش اصلا جواب نمیده چون اگر اول اوبونتو نصب کنم بعد ویندوز کلا با boot repair هم نمیشه گراب درست کرد

Alt+F4
April 24th, 2018, 03:22
سلام. وقت دوستان بخیر

با سلام
نمودار فوق دو مشخصه دراد،
اول نمایش زمانی است که هارد در حال استفاده هست،اکتیو تایم هارد (نمودار اول)
دوم نمایش میزان حجم مبادله شده در ایرن زمان هست.دیتا ترانسفر(نمودار دوم)
یک زمانی شما یک فایل رو با سرعت 512 کیلوبیت دانلود میکنید،در این حالت هارد شما در حالت فعالیت قرار میگیرد (نمودار اول 100% میشه) و چون حجم تبادل فایل در هارد در این حالت 512 کیلوبیت است(نمودار دوم) سرعت انتقال اطلاعات رو برابر 512 گیلوبیت نمایش خواهد داد.
در حالت بیکار بودن سیستم،حجم تبادل اطلاعات دیسک حدودا 100 کیلوبایت بر ثانیه هست،
پس در این حالت اگر اکتیو تایم هارد (نمودار اول) 100% هم بشود ،دیسک شما دارد اطلاعاتی نهایتا معادل 100 کیلوبایت تبادل میکند،و نگران کننده نیست.
اگر بدون اینکه کاری انجام بدهید و آنتی ویروس شما در حال چک کردن دوره ای نباشد،نمودار دوم حجم بالایی از اطلاعات رو تبادل کند،این میتواند یک ایراد باشد،که میتواند علتش ویروس یا یک مورد ناخواسته ی دیگر باشد.
من علت عمده کندی سرعت در ویندوز 10 را آپدیت ناخواسته و خودکار ویندوز می بینم،

برای اینکار باید تسک منیجر رو باز کنید روی سربرگ سرویسز کلیک کنید ، روی یکی از آیتم های داخلش کلیک کنید و اوپن سرویسز رو بزنید،سرویس ویندوز آپدیت رو پیدا کنید،کلیک راست کنید،پروپرتیس،بعد استاپ رو بزنید و استارتاپ تایپ رو مساوی دیسیبل قرار بدین و اوکی کنید،مشکلی کندی سیستمتون برطرف میشه.
البته ویندوز دوباره بعد از یک الی دوبار ریست این سرویس رو اکتیو میکنه و شما دوباره همین مراحل را طی کنید>
نکته برای انجام این کار باید کاربر میدر باشید و اگر دستریس به سرویس ها برای شما مقدور نبود،در قسمت ران نام تسک منیجر رو تایپ کنید ،آیکوت Task Manager نمایان میشود و روی آن کلیک کنید و Run As Administrator را بزنید
موفق باشید

ertebat7
April 24th, 2018, 23:38
سلام
متاسفانه بعد از اپدیت این مشکل پیش می اید
در درایوهای ssd هم این disk usage بالا دیده می شود