PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال در مورد طرح های جدید اینترنت - مخابرات

hmydcm
March 29th, 2018, 14:04
سلام.
در طرح های به اصطلاح غیرحجمی اینترنت ( شرکت مخابرات ) ، آستانه مصرفی داخلی و خارجی جداگانه مشخص شده و در قسمتی از توضیحات نوشته شده : ۱۱- به ازای هر گیگا بایت آستانه FUP (ترافیک بین الملل) امکان استفاده از چهار گیگا بایت ترافیک داخلی میسر است .
صفحه : https://www.tci.ir/index.html#!/service/purchase.adsl/12161

سوال : یعنی در این طرح ما 40 گیگ ترافیک بین الملل داریم و 140 گیگ ترافیک داخلی. درسته؟ و حالا میشه ترافیک بین الملل را در بخش ترافیک داخلی هم استفاده کرد. درسته؟ آیا برعکس این هم امکان پذیر هست؟
و یک سوال دیگه ؛ من در حال حاضر از طرح های حجمی اینترنت استفاده می کنم. به صورت کلی نظر شما درباره طرح های غیرحجمی به خصوص طرح های شرکت مخابرات چیه؟ نسبت به قبل بهتر شده یا بدتر؟

SaeedFazlollahzadeh
March 29th, 2018, 14:22
من جایی 4 گیگابایت نشنیدم.
توی سایت خود وزارت خونه که pdf داشت خوندم (خودم هم شاتل دارم و برای آسیاتک و همه شرکت ها همین طرح هست):
500 سایت تعیین شده که اگر شما با اینترنت جدید (غیرحجمی با محدودیت مصرف منصفانه!) از این 500 سایت بازدید کنید، ترافیک شما نصف حساب میشه.
یعنی شما 40 گیگابایت دارید و اگر از این 500 سایت فقط بخواید بازدید کنید (فقط و فقط از همین ها، نه هیچ سایت دیگه ای)، در حقیقت می تونید 80 گیگابایت مصرف کنید.
اما اگه بخواید از تلگرام و اینستاگرام استفاده کنید، می تونید کل 40 گیگابایت رو مصرف کنید و مشکلی نیست.
اما ترافیک بین الملل مثلا اگه 30 گیگابایت استفاده کردید، 10 گیگ دیگه رو می تونید از ترافیک داخل استفاده کنید که عملا میشه 20 گیگابایت (و 50 گیگابایت در کل مصرف میشه)

ساده تر بگم: 40 گیگابایت حجم دارید. یا می تونید کل این ترافیک رو ببرید روی ترافیک خارج. یا هرچی خواستید می تونید از خارج استفاده کنید. بعد هرچی که موند می تونید ترافیک داخل استفاده کنید و مصرف تون نصف میشه. 1 گیگابایت فقط بمونه، در واقع 2 گیگابایت دارید.
https://eportal.tci.ir/Portals/0/top-persian-sites-500.pdf

تغییر آی پی به خارج (فیـلـتـرشکن) باعث میشه ترافیک بین الملل حساب بشه

hassanshaikhi
March 29th, 2018, 18:45
برای مخابرات شما به فرض کلا 160 گیگ دارید این شامل هم ترافیک داخلی هست هم خارجی. اگه یک گیگ از خارج دانلود کنید 4 گیگ از 160 گیگتون کم میشه اگه داخلی یک گیگ دانلود کنید همون یک گیگ کم میشه.یعنی از 160 گیگ حداکثر 40 گیگ (160/4) از اینترنت خارج میتونید استفاده کنید.اگه 40 گیگ رو استفاده کنید چون معادل 160 گیگ میشه حجم اینترنت شما تموم میشه کلا.
حالا دست خودتون هست کل 160 گیگ رو اینترنت داخلی استفاده کنید یا کلش رو که میشه 40 گیگ از اینترنت خارج.یا ترکیبی 20 گیگ خارج استفاده کنید که معادل 20*4=80 گیگ میشه یعنی 80 گیگ برای اینترنت داخلی باقی میمونه.

appleidir
March 30th, 2018, 00:22
ببینید اینترنت بین‌الملل یعنی تمامی اپلیکیشن‌ها و سایت‌های خارج از ایران مانند اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، یوتیوب، فیسبوک، گوگل، اپ‌استور، پلی‌استور، ساندکلاد، اسپاتیفای و تقریبا هرآنچه در دنیای اینترنت به آن نیاز پیدا هست. در مقابل ترافیک داخلی به سایت بانک‌ها، آپارات، کافه‌بازار، خبرگزاری‌ها و موارد مشابه خلاصه می‌شود. در واقع شما ۳۲۰ گیگابایت ترافیک را تنها در صورتی در اختیار دارید که از سایت‌های داخلی استفاده کنید! اما اگر قصد استفاده از اینترنت بین‌الملل داشته باشید (که قطعا دارید) فقط یک دوم این عدد را در اختیار خواهید داشت. این میزان در هر شرکت متفاوت هست.

tar.gz
March 30th, 2018, 00:38
این and و or تو ایران چه ها که نمیکنه :)
معمولا اکثر شرکتها به این صورت هست که حجم کل رو به صورت fup مینویسن. منظورشون هم ترافیک داخلی هست
حالا اگه شما ار سایتهای مد نظر اون شرکت استفاده کنی حجم ترافیک شما معادل همون مقدار fup خواهد بود ولی اگه ترافیک خارجی داشته باشی نسبتی که شرکت در نظر گرفته (مثلا مخابرات یک-چهارم) رو اعمال میکنه
بله درسته مخابرات اکثر شهرا ترافیک بین الملل رو یک چهارم fup در نظر میگیره. مثلا 200 گیگ حجم سرویس شما برابر هست با 200 گیگ ترافیک داخلی یا 50 گیگ ترافیک خارجی.
فکر کنم یه شرکت بود که ترافیک داخلی و خارجی جداگانه میداد و شما هم زمان از دو حجم ترافیکی برخوردار بودی (فکر کنم همارا ی تبریز بود)

Majiiid
March 30th, 2018, 00:46
کلا مسخره شده این کارو کردن که فقط حجم ترافیک بیشتری رو به کاربر تحمیل کنن، من قبلاً ۳۰ گیگ میگرفتم ۱۶ مگ ۳۵۰۰۰ الان مجبورم همون سرعت ۱۶ رو با ۲۰۰ گیگ ترافیک به اصطلاح بین المللی ۸۵ هزار بدم در صورتی که همون ۳۰ گیگ مورد نیازم رو استفاده میکنم
شما هم زیاد درگیر این حجم داخلی نباش که اصلاً وقتی استفاده میکنی مطرح نیست

Amlaaki
March 30th, 2018, 02:17
خیر .

یعنی اگر 10 گیگ بین الملل دارید اگر از سایت های مشخص نشده استفاده کنید به صورت یک به یک ( استاندارد ) کسر میشه از ترافیکتون ولی اگر از سرور های مشخص استفاده کنید به صورت یک چهارم یا یک دوم کسر میشه ... ( 4 گیگ از اپارات استفاده کنید یک گیگ ازتون کسر میشه . )