PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه نصب

UltraFrozen
March 28th, 2018, 22:28
سلام
نحوه mount فایل img و نصب سیستم عامل بوسیله اون در لینوکس رو کسی بهم توضیح میده ؟

adamak2013
March 29th, 2018, 16:06
دوست عزیز منظور شما رو به خوبی متوجه نشدم
برای خواندن فایل در لینوکس از این نرم افزار میتونید استفاده کنید"Furius ISO Mount"
برای نصب لینوکس باید فایل iso رو دانلود کنید و بریزید توی دی وی دی یا فلش و بوت رو روی فلش یا دی وی دی قرار بدین و اقدام به نصب کنید
اگه میخواین روی مجازی ساز نصب کنید باز فرق میکنه نحوه نصبش
اگه راهنمایی کامل تری میخواین لطف کنید سوالتون رو واضح تر بیان کنید.

- - - Updated - - -

شما میخواید لینوکس نصب کنید یا ویندوز؟
الان چی نصبه؟

SaeedFazlollahzadeh
March 29th, 2018, 16:15
اگه ویندوز دارید و می خواید لینوکس بوت کنید و نصب کنید، می تونید win32diskmanager رو دانلود کنید
اگه لینوکس دارید و می خواید باز لینوکس روی فلش بوت کنید هم برنامه اش هست و هم با خط دستوری می تونید.
همون طور که @adamak2013 گفتن بیشتر توضیح بدید چون فوق العاده گنگ نوشتید!

UltraFrozen
March 29th, 2018, 16:35
دوست عزیز منظور شما رو به خوبی متوجه نشدم
برای خواندن فایل در لینوکس از این نرم افزار میتونید استفاده کنید"Furius ISO Mount"
برای نصب لینوکس باید فایل iso رو دانلود کنید و بریزید توی دی وی دی یا فلش و بوت رو روی فلش یا دی وی دی قرار بدین و اقدام به نصب کنید
اگه میخواین روی مجازی ساز نصب کنید باز فرق میکنه نحوه نصبش
اگه راهنمایی کامل تری میخواین لطف کنید سوالتون رو واضح تر بیان کنید.

- - - Updated - - -

شما میخواید لینوکس نصب کنید یا ویندوز؟
الان چی نصبه؟

توی ویندوز وقتی یه windows.iso داری , یه سی دی رام مجازی میسازی اونو mount میکنی داخل سی دی رام بعد به سی دی رام مجازی بوتیبل اضاف میکنی و ویندوز بوت میکنی و نصبش میکنی
میخوام بدونم آیا میشه داخل لینوکس هم اینکارو انجام داد؟
من روی سیستمم linux centos ssh دارم داخل سیستم عامل windows.iso میخوام ببینم به چه شکل میتونم نصبش کنم ؟

وی پی اس نیست برای مجازی سازی هم نمیخوام

- - - Updated - - -

رو سیستمم یه windows.iso دارم میخوام بدونم چجوری میتونم از طریق ssh لینوکس راه اندازی و نصبش کنم

adamak2013
March 29th, 2018, 17:08
ببینم درست فهمیدم شما الان رو سیستمت لینوکس نصبه
میخوای مثل ویندوز که میای با vmware سیستم عامل مجازی میسازی از طریق لینوکس سیستم عامل مجازی نصب کنی؟
یا میخوای در کنار لینوکس رو سیستمت ویندوز نصب کنی؟

UltraFrozen
March 29th, 2018, 17:31
ببینم درست فهمیدم شما الان رو سیستمت لینوکس نصبه
میخوای مثل ویندوز که میای با vmware سیستم عامل مجازی میسازی از طریق لینوکس سیستم عامل مجازی نصب کنی؟
یا میخوای در کنار لینوکس رو سیستمت ویندوز نصب کنی؟
مورد دوم
میخوام کنار لینوکس رو سیستمم ویندوز نصب کنم

SaeedFazlollahzadeh
March 29th, 2018, 17:47
https://www.google.com/search?q=how+to+write+windows+iso+to+usb+in+linux+ command+line&oq=how+to+write+windows+iso+to+usb+in+linux+comman d+line&aqs=chrome..69i57.510j0j9&sourceid=chrome&ie=UTF-8
نمی دونم کدوم توزیع رو دارید
https://askubuntu.com/questions/59551/how-to-burn-a-windows-iso-to-a-usb-device
https://cialu.net/bootable-write-windows-iso-image-usb-key-linux/
بعد که بوت کردید باید ریبوت کنید و الباقی ماجرا

adamak2013
March 29th, 2018, 17:55
اگر در حال حاضر رایانه شما از سیستم‌عامل ویندوز بهره می‌برد یک قدم جلوتر از دیگران هستید، در غیر این‌صورت پیش از هرچیز باید ابتدا ویندوز مورد نظر خود را پیش از لینوکس، نصب کنید. درصورتیکه سیستم‌عامل لینوکس را پس از ویندوز نصب کنید، بوت‌لودر آن به طور کامل در کنار ویندوز قرارخواهد گرفت اما در صورتی که ویندوز را پس از لینوکس نصب کنید، این سیستم‌عامل به‌طور کل وجود لینوکس را نادیده گرفته و مشکلاتی برای فعال‌کردن مجدد بوت‌لودر لینوکس خواهید داشت.

SaeedFazlollahzadeh
March 29th, 2018, 17:58
اگر در حال حاضر رایانه شما از سیستم‌عامل ویندوز بهره می‌برد یک قدم جلوتر از دیگران هستید، در غیر این‌صورت پیش از هرچیز باید ابتدا ویندوز مورد نظر خود را پیش از لینوکس، نصب کنید. درصورتیکه سیستم‌عامل لینوکس را پس از ویندوز نصب کنید، بوت‌لودر آن به طور کامل در کنار ویندوز قرارخواهد گرفت اما در صورتی که ویندوز را پس از لینوکس نصب کنید، این سیستم‌عامل به‌طور کل وجود لینوکس را نادیده گرفته و مشکلاتی برای فعال‌کردن مجدد بوت‌لودر لینوکس خواهید داشت.
من لپ تاپ اصلی خودم سیستم عامل اولش لینوکس هست. بعد برای نصب بازی ویندوز نصب کردم فقط.
هیچ مشکلی هم ندارم با هیچ کدوم شون.
فقط بعد نصب ویندوز، گراب بوت لودر خطا داد که یه خط توی cmd ویندوز لازم بود تا اوکی بشه و تمام!
خطا هم در ابتدای بوت ظاهر میشه، گوگل می کنید و رفع میشه و تمام

adamak2013
March 29th, 2018, 18:08
@SaeedFazlollahzadeh (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=106867)

چه عالی نمیدونستم میشه توی سایت ها هم اگه نگاه کنید اصلا اموزشی از نصب ویندوز در کنار لینوکس نیست و همشون لینوکس در کنار ویندوزه

خود منم که میخواستم در کنار کالی ویندوز نصب کنم به این علت که گفتن نمیشه از 0 نصب کردم.

ببخشید به خاطر اطلاعات غلطی که دادم.

SaeedFazlollahzadeh
March 29th, 2018, 18:16
@SaeedFazlollahzadeh (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=106867)

چه عالی نمیدونستم میشه توی سایت ها هم اگه نگاه کنید اصلا اموزشی از نصب ویندوز در کنار لینوکس نیست و همشون لینوکس در کنار ویندوزه

خود منم که میخواستم در کنار کالی ویندوز نصب کنم به این علت که گفتن نمیشه از 0 نصب کردم.

ببخشید به خاطر اطلاعات غلطی که دادم.
همه علامه دهر که نیستیم دوست عزیز. الان شما این نکته رو یاد گرفتید. بنده هم این نکته رو از شخص دیگری یاد گرفتم (البته راستش این رو خودم آزمون و خطا رفتم:دی).
بله میشه اول لینوکس نصب کرد و بعد ویندوز، اما باید پارتیشن بندی صحیح کنید قبل از این کار.
یعنی من روی 1 ترا هارد خودم، حدود 300 گیگابایت برای لینوکس در نظر گرفتم و 700 گیگابایت حدودا آزاد که فایل های اصلی آن جا باشند. بعد که برای گیم به ویندوز احتیاج داشتم روی فضای unallocate نصب کردم (الان یادم نیست باید unallocate باشه یا که free space).
البته باز قبل از این که لینوکس رو OS اصلی بذارم، در ذهنم بود که تمام فضا رو به لینوکس بدم اما در انجمن آشیانه سوال پرسیدم در مورد یه چیز دیگه و یه پیشنهاد بهم دادن. بعد یک دفعه به ذهنم رسید که کاری که گفتم رو بکنم.
البته ما محیط گرافیکی داشتیم و شما هم دارید، اما استارتر کامند لاین هست و ظاهرا ندارند. هرچند من هم با کامند لاین روی فلش ویندوز ریختم.

UltraFrozen
March 29th, 2018, 18:18
نمیشه داخل خود Linux بیایم Mount کنیم و اجراش کنیم تا بقیه مراحل خودش پیش ببره , بدون اینکه فش مموری بکارببریم و ریستارت کنیم ؟

SaeedFazlollahzadeh
March 29th, 2018, 18:25
خیر چون لینوکس فایل exe رو نمی تونه بخونه و ران کنه.
بعد هم شما محیط گرافیکی دارید؟ یا فقط کامند لاین دارید؟
برای cent os (ببخشید الان دیدم کدوم توزیع هستید) هم همون گوگلی که فرستادم رو آخرش یه cent os اضافه کنید و نتایج رو ببینید.
تخصیص یا allocation هارد و درایو ها تون به چه شکلی هست؟
اگر هیچ درایو استفاده نشده ای ندارید، کار سخت میشه
یعنی تقریبا باید هارد رو کامل فرمت کنید. بعد درایو بسازید برای لینوکس و ویندوز

UltraFrozen
March 29th, 2018, 18:27
قربان شما
lvm هست

حالا یه سوال به ذهنم رسیده
اونجا شما گفتین چون windows فایل هاش exe نمیشه بدون فلش مموری و ریستارت ... سیستم عامل را راه اندازی کرد
واسه سیستم عامل های خود لینوکس هم نمیشه
یعنی مثلا Centos داشته باشی و بخوای بدون فلش مموری و ریستارت ... Ubuntu نصب کنی
راستی منظورم تو محیط ssh هست

m.hack3r
March 31st, 2018, 12:49
روی مجازی ساز میخواید نصب کنید یا خیر ؟

adamak2013
March 31st, 2018, 12:53
جواب دادن صفحه اول رو بخونید.

m.hack3r
March 31st, 2018, 13:24
پس ساخت پارتیشن با GParted جهت نصب ویندوز و نصب ویندوز از طریق بوت و ریکاوری لینوکس بعداز نصب ویندوز از طریق این لینک https://askubuntu.com/questions/83771/recovering-grub-after-installing-windows-7 میشه همان دوال بوت یا داشتن هر دو سیستم عامل در کنار هم .

توضیح بیشتر

https://askubuntu.com/questions/129058/how-to-install-windows-7-after-ubuntu-and-dual-boot

UltraFrozen
March 31st, 2018, 14:42
پس ساخت پارتیشن با GParted جهت نصب ویندوز و نصب ویندوز از طریق بوت و ریکاوری لینوکس بعداز نصب ویندوز از طریق این لینک https://askubuntu.com/questions/83771/recovering-grub-after-installing-windows-7 میشه همان دوال بوت یا داشتن هر دو سیستم عامل در کنار هم .

توضیح بیشتر

https://askubuntu.com/questions/129058/how-to-install-windows-7-after-ubuntu-and-dual-boot

سلام دنبال راهی بودم بدون هیچ وسیله ورودی این کارو انجام بدم

adamak2013
April 1st, 2018, 01:28
اقا سعید جواب دادن کارتون راه نیوفتاد ؟

SaeedFazlollahzadeh
April 1st, 2018, 01:31
اقا سعید جواب دادن کارتون راه نیوفتاد ؟
والا ما تلفنی با هم صحبت کردیم. بعد فهمیدم اتفاقا خیلی چیزا من نمی دونستم که از ایشون یاد گرفتم.
برای همین دیگه تو تاپیک چیزی نگفتم راستش. ایشون خودشون یه پا استادن

adamak2013
April 1st, 2018, 01:44
والا ما تلفنی با هم صحبت کردیم. بعد فهمیدم اتفاقا خیلی چیزا من نمی دونستم که از ایشون یاد گرفتم.
برای همین دیگه تو تاپیک چیزی نگفتم راستش. ایشون خودشون یه پا استادن

جالب شد.
پس عجب مشکلی گیر کردن
اگه زبانتون خوبه توی فروم های خارجی اگه بگردین احتمالا بشه راه حلی پیدا کرد.

demonvictor
April 2nd, 2018, 01:39
دوستان عزیز اینکه میگین در کنار ویندوز میشه لینوکس رو نصب کرد اما در کنار لینوکس نمیشه ویندوز نصب کرد این حرف اشتباست.
شما زمانی که لینوکس نصب کردین و بعدش میایین و ویندوز رو نصب میکنین، درسته که بعد از روشن شدن سیستم، مستقیما وارد ویندوز میشین و اثری از لینوکس نیستش. ولی این قضیه به این خاطر نیستش که شما فکر کنین لینوکس کلا پاک میشه.

شما زمانی که اول ویندوز باشه بعد لینوکس نصب کنین، در این حالت لینوکس خودش یه بوت لودر نصب میکنه و زمان روشن کردن سیستم، اجازه ی انتخاب سیستم عامل میده. اما وقتی لینوکس نصب باشه و بعد شما ویندوز رو نصب کنین، اون ویندوز احمق، بوت لودر رو نصب نمیکنه. برای همین شما نیاز هستش که یه بوت لودر نصب کنین. تمام. بعدش میتونین از هر دو سیستم عامل استفاده کنین. یعنی مشکل تو قسمت بوت لودره که ویندوز بعد از نصب شدنش دیگه بعد از نصبش برای شما باقی نمیذاره.

SaeedFazlollahzadeh
April 2nd, 2018, 03:27
اون ویندوز احمق
:)):)):))

adamak2013
April 2nd, 2018, 08:04
دوستان عزیز اینکه میگین در کنار ویندوز میشه لینوکس رو نصب کرد اما در کنار لینوکس نمیشه ویندوز نصب کرد این حرف اشتباست.
شما زمانی که لینوکس نصب کردین و بعدش میایین و ویندوز رو نصب میکنین، درسته که بعد از روشن شدن سیستم، مستقیما وارد ویندوز میشین و اثری از لینوکس نیستش. ولی این قضیه به این خاطر نیستش که شما فکر کنین لینوکس کلا پاک میشه.

شما زمانی که اول ویندوز باشه بعد لینوکس نصب کنین، در این حالت لینوکس خودش یه بوت لودر نصب میکنه و زمان روشن کردن سیستم، اجازه ی انتخاب سیستم عامل میده. اما وقتی لینوکس نصب باشه و بعد شما ویندوز رو نصب کنین، اون ویندوز احمق، بوت لودر رو نصب نمیکنه. برای همین شما نیاز هستش که یه بوت لودر نصب کنین. تمام. بعدش میتونین از هر دو سیستم عامل استفاده کنین. یعنی مشکل تو قسمت بوت لودره که ویندوز بعد از نصب شدنش دیگه بعد از نصبش برای شما باقی نمیذاره.

اره دوستان اشاره کردن منم بخاطر اینکه قبلا قصد نصبشو داشتم و همون متنیو ک کپی کردم اینجا که نوشتم اول باید ویندوز نصب کنید رو تو سایت های مزخرف صفحه اول گوگل خوندم دچار اشتباه شدم
ولی ممنون بابت توضیح کامل و خوبتون
"اون قسمت ویندوز احمق هم عالی بود"
:))

NaSRI
April 3rd, 2018, 20:36

با توضیح شما، برداشت اینطوری میشه که نیاز به نصب مجدد bootloader نیست، فقط کافی هست همون bootloader لینوکس رو در فایل کانفیگش یک menu entry مروبط به ویندوز ایجاد کنید.