PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال از تمامی اعضای وب هاستینگ تاک

mersad-mr
March 24th, 2018, 22:59
با سلام دوستان عزیز
سال نو مبارک

مننون میشم نظر شخصی خودتون در مورد مسله ای که مطرح میشه بیان کنید.

با دوستی قرار داد برنامه نویسی یک پروژه طراحی سایت بسته شد.

بعد از گذر زمان و تحویل گرفتن تیکه به تیکه سایت مشکلاتی بوجود آمد .

پیمانکار تیکه به تیکه سایت رو تحویل می دادند اما تمامی تیکه هایی که ( صفحه ها و یا آپشن های سایت ) می خواستن تحویل بدن پر از ایراد و مشکل بود و هیچ کدوم از قسمت هایی که تحویل می دادند به درستی کار نمی کرد.

ایشون میگن من تحویل میدم شما هر ایرادی داره بگرد پیدا کن بگو من حل کنم !!!

عرض بنده این هست که من می گم هر قسمت و آپشن باید به درستی تحویل داده بشه نه اینکه من بخوام تمامی مورد ها و مشکلات سایت رو پیدا کنم.

( قبول دارم هر برنامه نویسی باگ هایی داره که در حیل کار مشخص میشه ) اما ایراد های بزرگی مانند اینکه کل سیستم ۲+۲ به جای ۴ میگه ۵ ! آیا این رو نباید برنامه نویس چک کنه و ایراد رو بگیره قبل اینکه به من بگه !!!!!

یا مثلا قسمتی که سرویسی رو می خریم . سرویس مورد نظر اصلا کار نمی کند ! این و من باید واقعا بگم یا چیز پایه هست !!!!

مثل این میمونه بنز بخری تحویل دادن بگن خوم ما همه چیزو به هم وصل کردیم اگر گازی ترمزی کار نمی کرد بیانرین اینجا درست کنیم !

Raymvnd
March 24th, 2018, 23:22
درود...برنامه نویس اول باید باگ ها رو رفع کنه بعد تحویل مشتری بده...

Saati
March 24th, 2018, 23:28
حق با شماست. :-|

Alireza2079
March 24th, 2018, 23:40
برادر نگو که گردن نمیگیره :d

vahid03
March 24th, 2018, 23:47
کلا در ایران حق با همه هست الانم حق با هر دوتاتونه!
موفق باشید.

rezaonline.net
March 24th, 2018, 23:54
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86_%D9%86%D8%B1%D9%85% E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1
تست پذیرش Acceptance Testing
آزمون پذیرش به منظور بررسی اینکه نرم‌افزار نیازهای مشتری را برآورده می‌کند، انجام می‌شود بعد از تست سیستم انجام می‌شود؛ که شامل:
۱- تست آلفا: تست آلفا در سایت توسعه دهنده نرم‌افزار و در اغلب موارد n توسط کارمندان داخلی و در بعضی از موارد توسط مشتری تعدادی از کاربرانش که به محل دعوت می‌شوند انجام می‌گیرد.
۲- تست بتا: در تست بتا نسخه‌هایی از نرم‌افزار در اختیار تعدادی از کاربران قرار می‌گیرد تا در بازه‌ای با آن کار کنند و خطاها را گزارش دهند.

iranian-portal
March 25th, 2018, 00:39
درود بر شما؛

یکطرفه نمیشه به قاضی رفت، ضمن اینکه کسی قاضی نیست!!

به نحوی که ایجاد کننده تاپیک توضیح دادن، و فرمایش دوست عزیز؛

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86_%D9%86%D8%B1%D9%85% E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1
تست پذیرش Acceptance Testing
آزمون پذیرش به منظور بررسی اینکه نرم‌افزار نیازهای مشتری را برآورده می‌کند، انجام می‌شود بعد از تست سیستم انجام می‌شود؛ که شامل:
۱- تست آلفا: تست آلفا در سایت توسعه دهنده نرم‌افزار و در اغلب موارد n توسط کارمندان داخلی و در بعضی از موارد توسط مشتری تعدادی از کاربرانش که به محل دعوت می‌شوند انجام می‌گیرد.
۲- تست بتا: در تست بتا نسخه‌هایی از نرم‌افزار در اختیار تعدادی از کاربران قرار می‌گیرد تا در بازه‌ای با آن کار کنند و خطاها را گزارش دهند.

ظاهرا مرحله قرمز رنگی وجود نداشته که 2*2 برابر 5میشه!!!

nevergotme
March 25th, 2018, 01:38
محکوم است.

mersad-mr
March 25th, 2018, 01:51
درود بر شما؛

یکطرفه نمیشه به قاضی رفت، ضمن اینکه کسی قاضی نیست!!

به نحوی که ایجاد کننده تاپیک توضیح دادن، و فرمایش دوست عزیز؛

ظاهرا مرحله قرمز رنگی وجود نداشته که 2*2 برابر 5میشه!!!

بله حق با شماست . اما اصول پایه چیزی نیست من بخوام زمان بزارم و بررسی کنیم !

shahinmq
March 25th, 2018, 04:57
درود بر شما

حق باشماست باید اصول پایه بررسی و رفع مشکل شود و زمانی جهت تست در نظر گرفته شود.

ولی برخی مواقع ممکن است خطای پیش بینی نشده مشاهده کنید که بازهم وظیفه ی برنامه نویس هست که در سریع ترین زمان مشکل را بررسی و رفع کند.گوشی نوت را در نظر بگیرید ، تست شده وارد بازار شد و باطری آن در شرایطی منفجر می شد.

ولی اگر در زمان تحویل، شما پروژه را تایید کردید بحث دیگریست.

ashkan.solutions
March 25th, 2018, 09:20
با سلام دوستان عزیز
سال نو مبارک

مننون میشم نظر شخصی خودتون در مورد مسله ای که مطرح میشه بیان کنید.

با دوستی قرار داد برنامه نویسی یک پروژه طراحی سایت بسته شد.

بعد از گذر زمان و تحویل گرفتن تیکه به تیکه سایت مشکلاتی بوجود آمد .

پیمانکار تیکه به تیکه سایت رو تحویل می دادند اما تمامی تیکه هایی که ( صفحه ها و یا آپشن های سایت ) می خواستن تحویل بدن پر از ایراد و مشکل بود و هیچ کدوم از قسمت هایی که تحویل می دادند به درستی کار نمی کرد.

ایشون میگن من تحویل میدم شما هر ایرادی داره بگرد پیدا کن بگو من حل کنم !!!

عرض بنده این هست که من می گم هر قسمت و آپشن باید به درستی تحویل داده بشه نه اینکه من بخوام تمامی مورد ها و مشکلات سایت رو پیدا کنم.

( قبول دارم هر برنامه نویسی باگ هایی داره که در حیل کار مشخص میشه ) اما ایراد های بزرگی مانند اینکه کل سیستم ۲+۲ به جای ۴ میگه ۵ ! آیا این رو نباید برنامه نویس چک کنه و ایراد رو بگیره قبل اینکه به من بگه !!!!!

یا مثلا قسمتی که سرویسی رو می خریم . سرویس مورد نظر اصلا کار نمی کند ! این و من باید واقعا بگم یا چیز پایه هست !!!!

مثل این میمونه بنز بخری تحویل دادن بگن خوم ما همه چیزو به هم وصل کردیم اگر گازی ترمزی کار نمی کرد بیانرین اینجا درست کنیم !

مورد مطروحه ی شما چند بخش دارد.

مشکلی که رخ داده را توضیح دادین اما باید در نظر بگیریم. آیا برنامه نویس به صورت کامل، دقیق و شفاف توجیه شده بودند که اهداف شما از سیستم چیست؟
اگر مورد بالا کامل انجام شده بود و همچنان برنامه نویس به شما طرحی دادند که مشکلی بنیادی همانند ۲+۲ برابر با ۵ داشت این یعنی برنامه نویس خوبی ندارید و به اصطلاح بزن در رو کار می کند. ایشان برنامه را سر هم کرده اند و تنها زمانی به صورت دقیق کدهای خود را بررسی می کنند که شما خودتان متوجه ایرادها شوید. (یعنی با وقت کم صرف کردن یه کار بی کیفیت تحویل می دهند و امیدوارند شما متوجه نشوید تا کارشان زیاد نشود.) - بدیهی است ایشان موظف هستند برنامه ای طراحی کنند که به صورت کامل نیازهای شما که به ایشان ارایه شده را برطرف نمایند و حالا اگر باگی وجود داشت عیب یابی گردد اما نه اینکه همون بخش های اولیه کار هم ایشان انجام ندهد و به شما واگذار کند.

حالا بعد دیگر مسئله که مطرح می شود این است که ایشان کامل، دقیق و شفاف توجیه نشده اند که باعث شده ایشان ندانند که باید ۲+۲ برابر با ۴ شود. اگر این توجیه انجام نشده مشکل از سوی شما بوده که نتوانستید ایشان را مجاب کنید کاری به صورتیکه مدنظر شماست انجام دهند. پس باید ایشان را در حین پروژه راهنمایی کنید تا بتوانند پروژه را به سمتی که مدنظر شما است ببرند.

لذا با توجه به ۲ بخش فوق الذکر از انجاییکه ما در بطن کار نبودیم نمی توانیم بگوییم حق با کدام طرف است اما خودتان می توانید با در نظر گرفتن روند شروع و ادامه پروژه تشخیص بدهید مشکل چیست.

delta
March 25th, 2018, 09:35
برنامه نویست کجایی هست؟ اگر ایرانی هست 2+2 = 5 رو درست گذاشته!! :)

پ ن : مورد 1 : زده رو تابلوش گوجه کیلویی 2 هزار..میرم میگم 2 کیلو بده میده دستم میگه 6 هزار!! میگم مگه 2 هزار نیست؟ میگه 2 هزاری ها ان خرابا هستن!!( گوسفند و گاو هم نمیخورنش)
مورد 2 : زده موز 1 کیلو 3 هزار..ماشینو نکه داشتم 1 کیلو خریدم میگه شد 6 هزار!! میگم زدی کیلویی 3 هزار؟ میگه به ان نصف که نوشتم دقت کن!!! ( با چشم غیر مصلح از نزدیک خونده میشه فقط)

مورد 3 : اداره پست یه بسته امدم بفرستم کل ارسال شده 5400 تومان..امدم پول بدم میگه 17800 باید بدی!! میگم عزیز این که رو فاکتور زده کل ارسال 5400؟ برداشته یه صفحه کاغذی که اصلا نمیدونم چی هست رو از پایین در اورده 20 مورد تیک جلوشه که هیچکدومم کنسل نمیشه کرد از بیمه های مختلف تا عوارض شهرداری( تهش تبلیغ لوله بازکنی هم بود ) رو بهم نشون داده میگه بقیه مال ایناست!!

این مورد از همه باحالتره: رفتم دفتر پیش خوان گرفتن پرینت تلفن رایگان هست و نوشته خودش... میگم پرینت تلفونمو رو میخوام...دختره میگه برو از این بغل یه کارت شارژ 2 هزار تومان بخر بیار برام کارتو راه بندازم!!! :111:

iranian-portal
March 25th, 2018, 13:23
درود مجدد؛

بله حق با شماست . اما اصول پایه چیزی نیست من بخوام زمان بزارم و بررسی کنیم !

مهمتر از نوشتن یک برنامه، نوشتن تست سیستماتیک اون برنامه است!!

یکی از مهمترین اصول برنامه نویسی اینه که حتی قبل از نوشته شدن برنامه، تست سیستماتیکش نوشته بشه. ظاهرا عجیبه نه؟ ساده تر:

تصور کنید محیطی قراره سرامیک بشه! قبل از نصب و اجرا، ابزارهای سنجش سطح صاف و... باید محیط رو آماده کنه.

برنامه نویس هم موظف هست بر اساس نوع برنامه و عملگرهایی که قراره اجرا کنه، تست سیستماتیکی رو بنویسه که برنامه توسط خود ماشین از نظر صحت روابط و اجرای فرمان ها، آزمایش، سپس تصدیق بشه.

نکته: تست سیستماتیک برنامه، به این معنی نیست که از صفر تا صد کل ماجرا توسط ماشین بررسی و تست میشه! حسب حساسیت، بخش های مهم که نقش اصلی رو ایفا میکنند، باید تست سیستماتیک داشته باشن
(مثلا: در تولید خودرو، سیستم ترمز مورد آزمایش قرار خواهد گرفت، اما حداکثر سرعت خودرو مورد آزمایش قرار نمیگیره!)

اگر تست سیستماتیک جواب های منطقی و مورد انتظار رو برگردونه، برنامه آماده تست توسط کاربر، تست آلفا، تست بتا و... خواهد بود.
(مثلا: توسط منتقدان خودرو، تست حداکثر سرعت بررسی میشود)

====================
دوستان شما رو کامل راهنمایی کردن؛

بررسی کنید مشکلاتی که مثال زدید، به دلیل عدم توجیه صحیح برنامه نویس در پیاده سازی ایده های شما بوده؟

اگر خیر، آیا برنامه تحویل شده، از مرحله تست سیستماتیک عبور کرده؟

پیروز باشید.

internet
March 25th, 2018, 23:43
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است!

SaeedFazlollahzadeh
March 27th, 2018, 19:24
یک طرفه قاضی نمیرم. دو تایی تلفنی یا حضوری صحبت کنید تا به نتیجه برسید.
از من برادر کوچک تر به شما نصیحت: با هم گفتگو کنید و سعی کنید به نتیجه برسید.

برنامه نویست کجایی هست؟ اگر ایرانی هست 2+2 = 5 رو درست گذاشته!! :)
حتی یک ایرانی هم داشتیم که معتقد بود ارزش دلار 4 هزاری از دلار 1 هزاری بیشتر هست!

این مورد از همه باحالتره: رفتم دفتر پیش خوان گرفتن پرینت تلفن رایگان هست و نوشته خودش... میگم پرینت تلفونمو رو میخوام...دختره میگه برو از این بغل یه کارت شارژ 2 هزار تومان بخر بیار برام کارتو راه بندازم!!!
نمی دونم چرا یک دفعه احساس کردم نیاز فوری به پرینت تلفن دارم:)

Cr0w
March 27th, 2018, 20:36
شما تنها زمانی باید گزارش کنید که باگ هایی رخ دادن که از دید برنامه نویس نهفته هستن و خیلی سخت یافت میشن یا Random کاربران باهاش رو برو میشن

این کار ایشون خیلی احمقانه و توهین به شماست دوست من .

pc.rootall
March 27th, 2018, 23:10
محکوم است.

جمله ای سنگینی بود ! :d

================

با این فرمایشاتی ک فرمودید طرف 1 قرار داد که برنامه نویس باشن باید تمامی موارد رو حل کنند و بدون مشکل پروژه رو تحویل بدن

arminkit1
March 28th, 2018, 02:23
بله حق با شماست، اصلا باید برنامه نویس پروزه رو تست کنه و اگر مشکل بزرگ و غیر منطقی بود که باعث اختلال در عملکرد میشه رو رفع کنه و بعد به شما تحویل بده.
حالا تغییرات جزئی و خیلی پیش پا افتاده از مشکلات بعد از تحویل هست که اون هم با عیب یابی از مشتری پیدا و توسط کدنویس حل میشه

taranoome
March 29th, 2018, 02:10
همه این مشکلات بوجود امده میاد سر این که ما دنبال ارزونی میریم وقتیم دنبال ارزونی باشیم طراح گیر نمیاد و بیشتر ویرایشگر دست و پا شکستست که اونم از ناچار میشه فقط سر همش کنه:71: