PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد انواع کش ها

earth king
March 22nd, 2018, 17:26
سلام خدمت تمامی دوستان
از اسم تاپیک مشخصه چندین سوال در مورد انواع کش هایی که بر روی lite speed میشه فعال کرد دارم

این کار ها تاثیر مثبت بر روی سرعت لود سایت داره :

MySQL Query Cache

Static Pages

میشه بفرمایید MySQL Query Cache کارش چیه و توضیحی درباره اش بدید ؟
و تفاوت اینکه ی سایت وردپرسی استاتیک باشه یا داینامیک باشه چیه ؟
مشکلی چیزی ایجاد میکنه ؟ سایت معروفی هست اینکارا بکنه ؟ چطور باید فهمید ؟

و اینکه چه نوع کش دیگری هم هست که بشه تست کرد و ببینیم فعاله یا خیر ؟
در حال حاضر memcache فعاله بر روی هاست !

Farid Saadat
March 22nd, 2018, 19:26
سلام،

MySQL Query Cache کارش مشخص هست. کوئری های پردازش شده رو کش می کنه. مشکلاتی هم داره مثل اینکه چون توسط چند یوزر اشتراک گذاری میشه، ممکنه ریکوئست این یکی رو بده اون مشتری. اگر پردازش های شما برای چیز های مختلف یکسان نیستند، پیشنهاد میکنم ازش استفاده نکنید. اگر پردازش هاتون مثل چیز های مهمی مانند پرداخت و درج آگهی و این چیزا نیست، می تونه در سرعت سایت شما تاثیر خوبی داشته باشه. در کل پیشنهاد نمی شود.

استاتیک پیج هم معلومه چیه دیگه... تبدیل داینامیک فایل ها و دادن یک خروجی کش شده استاتیک هست تا پردازش های سرور کم بشه و فشار کمتری وارد بشه به سرور. مثل اینکه یک صفحه html لود بشه...

سایت وردپرسی نمی تونه استاتیک باشه! وب سرور استایتکش میکنه و این کار به وردپرس ربطی نداره. وردپرس دیفال داینامیک هست ولی توسط کش، به استاتیک تبدیل میشه ( از نظر من شبه-استاتیک یا نیمه استاتیک ).

در کل پیشنهاد من اینه سمت لایت اسپید نرید، انجین + کانفیگ حرفه ای خرید کنید نتیجه چند برابری دریافت خواهید کرد ( منظور از خرید، کانفیگ حرفه ای هست ). تاکیدم روی کانفیگ هست چون انجین ایکس بدون کانفیگ اصلا جواب نمیده...

با احترام.

earth king
March 22nd, 2018, 20:32
سلام،

MySQL Query Cache کارش مشخص هست. کوئری های پردازش شده رو کش می کنه. مشکلاتی هم داره مثل اینکه چون توسط چند یوزر اشتراک گذاری میشه، ممکنه ریکوئست این یکی رو بده اون مشتری. اگر پردازش های شما برای چیز های مختلف یکسان نیستند، پیشنهاد میکنم ازش استفاده نکنید. اگر پردازش هاتون مثل چیز های مهمی مانند پرداخت و درج آگهی و این چیزا نیست، می تونه در سرعت سایت شما تاثیر خوبی داشته باشه. در کل پیشنهاد نمی شود.

استاتیک پیج هم معلومه چیه دیگه... تبدیل داینامیک فایل ها و دادن یک خروجی کش شده استاتیک هست تا پردازش های سرور کم بشه و فشار کمتری وارد بشه به سرور. مثل اینکه یک صفحه html لود بشه...

سایت وردپرسی نمی تونه استاتیک باشه! وب سرور استایتکش میکنه و این کار به وردپرس ربطی نداره. وردپرس دیفال داینامیک هست ولی توسط کش، به استاتیک تبدیل میشه ( از نظر من شبه-استاتیک یا نیمه استاتیک ).

در کل پیشنهاد من اینه سمت لایت اسپید نرید، انجین + کانفیگ حرفه ای خرید کنید نتیجه چند برابری دریافت خواهید کرد ( منظور از خرید، کانفیگ حرفه ای هست ). تاکیدم روی کانفیگ هست چون انجین ایکس بدون کانفیگ اصلا جواب نمیده...

با احترام.

ما سایتمون محتوا هست ( اهنگ , فیلم برنامه ) این چیزا تو سایته
مشکل ساز نخواهد شد MySQL Query Cache فعال بشه سایت ؟
و ی نکته دیگه اینکه این استاتیک پیج ها از نظر سئو و گوگل مشکلی نخواهند داشت ؟

راه دیگه ای هم هست که باعث بشه سایت سریعتر لود بشه ؟

Farid Saadat
March 22nd, 2018, 20:52
ما سایتمون محتوا هست ( اهنگ , فیلم برنامه ) این چیزا تو سایته
مشکل ساز نخواهد شد MySQL Query Cache فعال بشه سایت ؟
و ی نکته دیگه اینکه این استاتیک پیج ها از نظر سئو و گوگل مشکلی نخواهند داشت ؟

راه دیگه ای هم هست که باعث بشه سایت سریعتر لود بشه ؟

سلام،
باید فعالیت سایت شما به طور 100% بررسی بشه اما اگر صرفا آهنگ و این چیزاست مشکلی نیست.
خیر مشکلی برای سئو ندارند بلکه به دلیل افزایش سرعت حتی مفید هم هستند.
راه زیاده، با کسی که سرور رو براتون کانفیگ کردن صحبت کنید و برای خود سایت و بهینه سازی قالب هم حتما با یک شخص مجرب صحبت کنید.
اگر هر کدوم از دو طرف یعنی سایت یا سرور مشکل داشته باشند، مشکلات سرعت رو خواهید داشت.

با احترام.

earth king
March 22nd, 2018, 20:55
تو سایت چند کار زیر رو انجام میدیم دیگه :
مطلب میزاریم مثل آهنگ فیلم و برنامه اینا که فایل هاش رو هاست دانلوده کاورش رو وردپرس
و کاربرا هم نظر میدن ( با صفحات استاتیک مشکلی برای این بخش نظرات پیش نمیاد ؟ )

و اینکه MySQL Query Cache فعال بشه برای سایتایی که تعداد مطالبشون بالاس اشکال نداره ؟
یا مثلا تو ی مطلب کامنت زیاد باشه ؟

Farid Saadat
March 22nd, 2018, 22:03
تو سایت چند کار زیر رو انجام میدیم دیگه :
مطلب میزاریم مثل آهنگ فیلم و برنامه اینا که فایل هاش رو هاست دانلوده کاورش رو وردپرس
و کاربرا هم نظر میدن ( با صفحات استاتیک مشکلی برای این بخش نظرات پیش نمیاد ؟ )

و اینکه MySQL Query Cache فعال بشه برای سایتایی که تعداد مطالبشون بالاس اشکال نداره ؟
یا مثلا تو ی مطلب کامنت زیاد باشه ؟

سلام،
خیر مشکلی نداره به شرط استفاده درست از کش!
معمولا مشکل خاصی برای مورد کامن هم پیش نمیاد و احتمال مشکل خیلی کم هست.

با احترام.

Amlaaki
March 23rd, 2018, 02:16
کش دیتابیس کاری کاملا اشتباه هست ! اسمش پایگاه داده هست !

کش دیتابیس حتی واسه یک سایت وردپرسی هم مشکل ایجاد میکنه !

مثلا شما مطلبیو ویرایش میکنید یا پاک میکنید ولی همچنان لود میشه ...

البته خود وردپرس در wpdb از نسخه 4.0 تغییراتی ایجاد کرد که time در تک تک کوئری های مهم اضافه میشه و این باعث میشه کش دور بخوره ولی بازم مشکل ساز خواهد بود .

کش بسته به مورد استفادتون باید استفاده بشه !

یک سایت مثل فیس بود قدیم که از سرورهای memcache زیاد استفاده میکرد یا ...

پیشنهاد میکنم اگر میخواید صرفا تا جایی که میتونید کش کنید و مصرف منابع رو کاهش بدین از افزونه های کش ساخته شده استفاده کنید و انقضا هم نامحدود بزارید اینطوری فقط صفحات خروجی کلی html کش میشوند و مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد .

+ نوع هارد سپس نوع سی پی یو خیلی تاثیر گذار ( تقریبا اصل کار همینا هستن ... ) هست در لود دیتابیس و مصرق منابعش ! اکثر هاستینگ ها دیتابیس سرور + وبسرور و ... در یک سرور نصب میکنند جهت کاهش هزینه و ... اگر اینطوری براتون کمه بهتره یک سرور مجازی با هارد های قدرتمند و نوع سی پی یو جدید (e7 ...) تهیه کنید صرفا جهت دیتابیس سرور یا ... . (ex: nvme ssd disk) .

m.hack3r
March 31st, 2018, 12:38
اگر سخت افزار سرورتون خوبه پیشنهاد میشه از کش استفاده نکنید .

adamak2013
April 1st, 2018, 01:50
کلا کش توی دراز مدت اذیت میکنه بعد مدتی تغیراتی اعمال میکنید که خیلی اذیت میکنه اگه میتونید ترجیح بر اینه از کش استفاده نکنید
البته نوع سایتتون هم باید در نظر بگیرید.
یا کش رو فقط قسمت های خاص اعمال کنید همونجور که یکی از دوستان فرمودند.

taranoome
April 1st, 2018, 02:16
پیشنهاد من اینکه از هیچ افزونه ای استفاده نکنید و بیشتر قالب و تصاویر رو بهینه سازی کنید

NaSRI
April 5th, 2018, 19:21
سلام خدمت تمامی دوستان
از اسم تاپیک مشخصه چندین سوال در مورد انواع کش هایی که بر روی lite speed میشه فعال کرد دارم

این کار ها تاثیر مثبت بر روی سرعت لود سایت داره :

MySQL Query Cache

Static Pages

میشه بفرمایید MySQL Query Cache کارش چیه و توضیحی درباره اش بدید ؟
و تفاوت اینکه ی سایت وردپرسی استاتیک باشه یا داینامیک باشه چیه ؟
مشکلی چیزی ایجاد میکنه ؟ سایت معروفی هست اینکارا بکنه ؟ چطور باید فهمید ؟

و اینکه چه نوع کش دیگری هم هست که بشه تست کرد و ببینیم فعاله یا خیر ؟
در حال حاضر memcache فعاله بر روی هاست !

در صورت تمایل می توانیم لود سرور را بروی چندین سرور توضیع کنیم تا سرعت بهتری داشته باشید.

earth king
April 5th, 2018, 19:30
در صورت تمایل می توانیم لود سرور را بروی چندین سرور توضیع کنیم تا سرعت بهتری داشته باشید.

سایت وردپرس هست قراره مطلب اضافه بشه !

این کاری که شما میفرمایید
نیازمند سرور هست یا با چندین هاست از دیتاسنتر های متفاوت امکان پذیره ؟

NaSRI
April 5th, 2018, 19:45
نیازمند یک سرور اختصاصی هست که به چند vps تقسیم شود، یک سرور هر چقدر هم قدرتمند باشه، سیستم عامل تا یه حدی ( مجموع کل پورت های باز ) می تونه به درخواست ها جواب بده و بقیه درخواست ها تو صف پردازش قرار میگرند.

N4vid12
April 6th, 2018, 01:52
بنده redise رو برای وردپرس پیشنهاد میکنم