PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ریاضی یا فنی؟ ( مهندس کامپیوتر )

programmer6811
March 20th, 2018, 15:03
دوستان برام سوال شده برای مهندی کامپیوتر شدن ریاضی بری بهتره یا فنی؟

اگه میشه با دلایل درست این رو توضیح بدین

:)

AHF-victory
March 20th, 2018, 15:04
کامپیوتر

programmer6811
March 20th, 2018, 15:07
کامپیوتر

ببخشید ، چی ؟؟ :-$

Farid Saadat
March 20th, 2018, 15:18
سلام،
رشته ریاضی بهتره از نظر من. هرچند که با رشته فنی حرفه ای کار های آموزشی تخصصی شما سریع تر شروع میشه ولی نتیجه نهایی و درک کسی که از طریق رشته ریاضی اقدام کرده به مراتب بالاتر از رشته فنی حرفه ای خواهد بود. البته این نظر شخصی من هست.

با احترام.

programmer6811
March 20th, 2018, 15:29
سلام . معدلتون رو بگین تا دقیق بهتون توضیح بدم

امسال 19.21 نوبت اول ، پارسال 19:50 نوبت دوم

ریاضی 18

programmer6811
March 20th, 2018, 15:34
خب ببینید دوست عزیز هر کدام از رشته ای که گفتین مزیت و عیب خودش رو داره . اگر از سمت ریاضی برین یه سال بیشتر هست و مدرک شما محکم تر از فنی برین مدرک رو زود میگیرن یه سال زودتر دانشگاه زودتر شروع میکنی و مدرکش هم فنی میشه . از سمت فنی جلو بری کار های فنی هم یادمییگری مثلا اسمبل سیستم و ... ولی از ریاضی برین فقط خوندن و نوشتن مسائل ریاضی . اگر دوست داری از سمت ریاضی بری پایه ریاضی و فیزیکت باید قوی باشه کاری به نمره ندارم میشه با صمیمی شدن با دبیر نمره رو ازش گرفت. توصیه من از فنی هست لاقل کارهای فنی هم یاد میگیرد

بله خودمم می خوام کار یاد بگیرم نه اینکه برم معادله حل کنم ، ممنون

HNet
March 20th, 2018, 15:42
فنی
البته با فنی شانس تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی رو از دست میدین، هرچند میتونید در مقطع ارشد این مورد رو برطرف کنید.
نکته مهم: افراد فنی مانند سایر افراد میتوانند تا مقطع دکتری درس بخوانند و هیچگونه تفاوتی مدرکی نخواهند داشت.

مزایای فنی:
عدم خواندن درس های غیر مرتبط (عربی، ریاضیات پیشرفته، شیمی و ... )
خواندن درس های مرتبط (سیستم عامل، بانک و ...)
یکسال زودتر به دانشگاه خواهید رفت
پایه ی فوق العاده قوی در امور کامپیوتر

معایب فنی:
دید نامناسب مردم
پایه ی نامناسب ریاضیات
عدم قبولی در دانشگاه های دولتی تا مقطع ارشد (کاردانی و کارشناسی به دانشگاه فنی و حرفه ای میرید که تک جنسیتی هست)

programmer6811
March 20th, 2018, 15:46
فنی
البته با فنی شانس تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی رو از دست میدین، هرچند میتونید در مقطع ارشد این مورد رو برطرف کنید.
نکته مهم: افراد فنی مانند سایر افراد میتوانند تا مقطع دکتری درس بخوانند و هیچگونه تفاوتی مدرکی نخواهند داشت.

مزایای فنی:
عدم خواندن درس های غیر مرتبط (عربی، ریاضیات پیشرفته، شیمی و ... )
خواندن درس های مرتبط (سیستم عامل، بانک و ...)
یکسال زودتر به دانشگاه خواهید رفت
پایه ی فوق العاده قوی در امور کامپیوتر

معایب فنی:
دید نامناسب مردم
پایه ی نامناسب ریاضیات
عدم قبولی در دانشگاه های دولتی تا مقطع ارشد (کاردانی و کارشناسی به دانشگاه فنی و حرفه ای میرید که تک جنسیتی هست)

ممنون فقط این مورد رو میشه دوباره بگین : عدم قبولی در دانشگاه های دولتی ...

Oscar
March 20th, 2018, 15:48
محیط فنی بهتره

NetworkFA
March 20th, 2018, 16:01
این رشته کلا نرو
چون مدرک دانشگاهییش 2زار ارزش نداره

programmer6811
March 20th, 2018, 16:10
این رشته کلا نرو
چون مدرک دانشگاهییش 2زار ارزش نداره
خب چی بری بهتره؟

+

دنبال مدرک نیستم قصدم ندارم توی جاهای دولتی کار کنم !!

NetworkFA
March 20th, 2018, 16:12
خب چی بری بهتره؟

+

دنبال مدرک نیستم قصدم ندارم توی جاهای دولتی کار کنم !!

از همین سن برو دوره های شبکه و برنامه نویسی و... برو
مجتمع فنی تهران و کندو

programmer6811
March 20th, 2018, 16:14
از همین سن برو دوره های شبکه و برنامه نویسی و... برو
مجتمع فنی تهران و کندو

خب رشته چی برم؟

ali-rezam
March 21st, 2018, 00:48
ببنید اگر واقع بین باشیم درس های جذاب رشته مهندسی نرم افزار در دوره کارشناسی برای یک برنامه نویس ، با احتساب کارگاه ها و ... نهایتا (در بهترین حالت ، اگر خیلی پیگیر باشید) 30-40 واحد میشه و با حدود 100 واحد غیر جذاب و گاها طاقت فرسا رو به رو هستید که نه به دانش شما اضافه میکنه(از نظر من قسمت جذابش هم اضافه نمیکنه) و نه به کار شما میاد (از نظر من قسمت جذابش هم نمیاد !). درآخر هم مدرکی میگیرید که غالبا با جمله " بگذار در کوزه آبش را بخور " مواجه میشید ! البته باید این نکته رو هم در نظر داشت که داشتن همین مدرک بی ارزش برای استخدام در برخی شرکت ها ، شرط لازم هست .
متاسفانه در مورد سخت افزار و شبکه اطلاعات کافی ندارم ولی تا جایی که میدونم بسیاری از دروس با نرم افزار یکیه ، پس این داستان در مورد اونها هم صدق میکنه...
در صورتی که حرف های من تاثیری برای شما داشت ، نیم نگاهی به رشته های مدیریتی که با علاقه شما در ارتباط و عموما ساده تر از رشته های مهندسی هستند ، داشته باشید (مثلا مدیریت it) و در کنار این رشته به فراگیری دوره های برنامه نویسی ، شبکه و یا هر موضوعی که مورد علاقتون هست بپردازید .

persiancoder
March 21st, 2018, 03:35
اگه به رشته ریاضی و درسای محاسباتی علاقه دارید برید ریاضی. برای ادامه تحصیل هم دستتون باز تره و پیوسته کارشناسی میگیرید.
اما از فنی ناپوسته هست اول باید فوق دیپلم بگیرید بعد اقدام کنید برای کارشناسی. اما مطمئن باشید اگه به ریاضی علاقه ندارید سال سوم و چهارم دبیرستان براتون مثل جهنم خواهد بود.

programmer6811
March 21st, 2018, 13:22
اگه به رشته ریاضی و درسای محاسباتی علاقه دارید برید ریاضی. برای ادامه تحصیل هم دستتون باز تره و پیوسته کارشناسی میگیرید.
اما از فنی ناپوسته هست اول باید فوق دیپلم بگیرید بعد اقدام کنید برای کارشناسی. اما مطمئن باشید اگه به ریاضی علاقه ندارید سال سوم و چهارم دبیرستان براتون مثل جهنم خواهد بود.

علاقه که میگی نمیدونم دارم یا ندارم !! ولی ریاضی رو خیلی سخت نمیبینم و بگم وای امروز ریاضی داریم نه اصلا اینطوری نیست

delta
March 21st, 2018, 13:39
داداش اول تکلیفت رو مشخص کن دنبال پول هستی یا کلاس!! اگر میخوای کلاس بزاری برو رشته ریاضی استاد دانشگاه شو اخرش...اگر نه میخوای پول در بیاری برو قم طلبه شو 2 سال نشده شاسی بلند سواری!!

Alireza2079
March 21st, 2018, 13:45
سلام
با تجربه شخصیم میگم فنی!
شما هر جا بری چه دولتی چه غیر دولتی چه خودت بخوای کار کنی کار بلد بودن از همه مهم تره!

دلیل اصلی بیکاری این همه مهندس های ریاضی ما هم دقیقا همین هست
میرن یه سری تئوری جات یاد میگیرن که به هیچ درد نمیخوره

programmer6811
March 21st, 2018, 13:50
داداش اول تکلیفت رو مشخص کن دنبال پول هستی یا کلاس!! اگر میخوای کلاس بزاری برو رشته ریاضی استاد دانشگاه شو اخرش...اگر نه میخوای پول در بیاری برو قم طلبه شو 2 سال نشده شاسی بلند سواری!!

=d>=d>=d>=d>=d>=d>=d>=d>

- - - Updated - - -

سلام
با تجربه شخصیم میگم فنی!
شما هر جا بری چه دولتی چه غیر دولتی چه خودت بخوای کار کنی کار بلد بودن از همه مهم تره!

دلیل اصلی بیکاری این همه مهندس های ریاضی ما هم دقیقا همین هست
میرن یه سری تئوری جات یاد میگیرن که به هیچ درد نمیخوره
:x:x:x:x:x

a1994n1373
March 21st, 2018, 14:14
سلام .
من خودم رفتم کامپیوتر - نرم افزار فنی . مدرک کاردانی رو کامپیوتر نرم افزار گرفتم .
واسه کارشناسی رفتم دانشگاه علمی کاربردی رشته ی آی تی .

دانشگاه های فنی حرفه ای اگر خودت از قبل یاد داشته باشی عملا حوصلت سر میره .
از کلاسا زده میشی و ... !
محیطشم که دوستان فرمودن تک جنسیتی هست !

من چون علاقم زیاد بود به این رشته باهاش کنار اومدم و هرطور شد تحملش کردم !

این رو هم بگم که معدلم بالا بود و در انتخابم معدل هیچ نقشی نداشت و فقط علاقه و سابقه بود !

از اولم میبینم هی دوستان میگن داداش !

ولی عکست دخترونس !

تکلیف اینم معلوم کن

programmer6811
March 21st, 2018, 14:39
سلام .
من خودم رفتم کامپیوتر - نرم افزار فنی . مدرک کاردانی رو کامپیوتر نرم افزار گرفتم .
واسه کارشناسی رفتم دانشگاه علمی کاربردی رشته ی آی تی .

دانشگاه های فنی حرفه ای اگر خودت از قبل یاد داشته باشی عملا حوصلت سر میره .
از کلاسا زده میشی و ... !
محیطشم که دوستان فرمودن تک جنسیتی هست !

من چون علاقم زیاد بود به این رشته باهاش کنار اومدم و هرطور شد تحملش کردم !

این رو هم بگم که معدلم بالا بود و در انتخابم معدل هیچ نقشی نداشت و فقط علاقه و سابقه بود !

از اولم میبینم هی دوستان میگن داداش !

ولی عکست دخترونس !

تکلیف اینم معلوم کن

ممنون ، برای عکسم اینو چند سال پیش گذاشتم دیگه عوضش نکردم بعدن می کنم !! دوستان من داداشم ، داداش !!!

- - - Updated - - -

​یه سوال دیگم دارم ، چرا دانشگاه ها تک جنسیتی هست؟

a1994n1373
March 21st, 2018, 14:55
ممنون ، برای عکسم اینو چند سال پیش گذاشتم دیگه عوضش نکردم بعدن می کنم !! دوستان من داداشم ، داداش !!!

- - - Updated - - -

​یه سوال دیگم دارم ، چرا دانشگاه ها تک جنسیتی هست؟

در گذشته رشته های فنی واسه دخترا وجود نداشت .
واسه همین فقط دانشگاه های فنی پسرانه بود .
از اونجایی که مسئولین یکم خسته هستن و مملکت کاملا اسلامی هست
خوب کسی زحمت تصحیح این قضیه رو نکشید و همینجوری موند !

HNet
March 21st, 2018, 23:23
ممنون فقط این مورد رو میشه دوباره بگین : عدم قبولی در دانشگاه های دولتی ...

دانشگاه های بزرگی مثل تهران و ... نمیتونید برید، باید برید دانشکده های فنی دانشگاه فنی حرفه ای، چون با مدرک دیپلم فنی ابتدا باید فوق دیپلم بگیرید بعد از اون لیسانس.
بعد لیسانس میتونید ارشد و دکتری رو در هر دانشگاهی که قبول شدین بگیرید.

در بازار کار ارزش مدرک دانشگاه های فنی بیشتر و بهتر است چون تجربه اون ها برای کار بیشتر هست، پس این مورد که مدرکش به درد نمیخوره کلا منتفی هست.

asrhosting
March 22nd, 2018, 00:08
اگر اهل کارای فنی هستید بریدفنی .

پ.ن : مشکل کشور ما هم اینکه کار دست آدمای فنی نیست

majid1f
March 22nd, 2018, 12:16
با قطعیت ریاضی
دنیای اینده به ادم های فنی نیاز چندانی نداره.
مدتی دیگر دنیا پر از ادم های فنی معمولی هستند. کدنویس های php, asp, java ... ولی هیچ ادم فنی نمیتونه توسعه دهنده بزرگی بشه. یکی زبان مثل php را نگاه کنید، کدام یک از فریم ورک های ان توسط ادم های فنی نوشته شده نه ادم های تحصیل کرده ریاضی
نیازهای فعلی و اینده با مسائل فنی قابل حل نیست. نیاز به ریاضیات، امار، تئوری های کامپیوتر ... خواهد داشت که در گرایش فنی به ان نمیرسید. تمامی ان چیزی که یک شخص فنی در چند سال خواهد اموخت یک مهندس کامپیوتر (تحصیل کرده در دانشگاه های معتبر) اگر درست خوانده باشد در طی کمتر از 1سال خواهد اموخت و حتی مسلط هم خواهد شد.
ولی بالعکس ان شدنی نیست. شما بدون دانستن امار، تئوری های هوش مصنوعی .. نمیتوانید برنامه ایی با سازکار هوشمند بنویسید.

HNet
March 22nd, 2018, 12:43
با قطعیت ریاضی
دنیای اینده به ادم های فنی نیاز چندانی نداره.
مدتی دیگر دنیا پر از ادم های فنی معمولی هستند. کدنویس های php, asp, java ... ولی هیچ ادم فنی نمیتونه توسعه دهنده بزرگی بشه. یکی زبان مثل php را نگاه کنید، کدام یک از فریم ورک های ان توسط ادم های فنی نوشته شده نه ادم های تحصیل کرده ریاضی
نیازهای فعلی و اینده با مسائل فنی قابل حل نیست. نیاز به ریاضیات، امار، تئوری های کامپیوتر ... خواهد داشت که در گرایش فنی به ان نمیرسید. تمامی ان چیزی که یک شخص فنی در چند سال خواهد اموخت یک مهندس کامپیوتر (تحصیل کرده در دانشگاه های معتبر) اگر درست خوانده باشد در طی کمتر از 1سال خواهد اموخت و حتی مسلط هم خواهد شد.
ولی بالعکس ان شدنی نیست. شما بدون دانستن امار، تئوری های هوش مصنوعی .. نمیتوانید برنامه ایی با سازکار هوشمند بنویسید.

دوست عزیز

درس هایی نظیر هوش مصنوعی و ... هم در دوره کارشناسی بچه های فنی میخونند و در کل بچه های فنی حدود 10 الی 20 واحد درسی در دانشگاه بیشتر پاس میکنند! (نظیر مهندسی نرم افزار و زبان ماشین)
دروس ریاضی پیش (پیش نیاز دانشگاهی)، عمومی، کاربردی، آمار و احتمالات 1، آمار و احتمالات 2، معادلات و ریاضی مهندسی رو نیز میگذرانند!
درسی نیست که بچه های ریاضی در دانشگاه بخوانند و بچه های فنی نه ولی بلعکس آن وجود دارد (مثال طراحی وب که هم در کارشناسی دارند و هم در کاردانی)، ضمنا خودم دیدم که بچه های فنی در دروسی نظیر بانک، برنامه نویسی، طراحی شی گرا، هوش مصنوعی بسیار بهتر از بچه های ریاضی کار میکنند!

لطفا این نکته ای که عرض کردید (که فریمورک رو بچه های ریاضی مینویسند نه فنی) رو با منبع در اینجا بگذارید.

majid1f
March 22nd, 2018, 12:59
Yii:
https://github.com/qiangxue
nodejs:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ryan_Dahl
Django:
https://en.wikipedia.org/wiki/Adrian_Holovaty
همه تحصیل کرده های دانشگاهی هستند نه کالج. (ممکن هست موارد استثنا نیز موجود باشند)

------------------------
دروسی که شما در دو رشته میخوانید ممکن هست عناوین یکسان داشته باشند ولی عمق مباحث متفاوت هست.
درس با عنوان هوش مصنوعی در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با همین عنوان ارائه میشود ولی عمق مباحث بسیار متفاوت هستند.
همین طور دروسی نظیر ریاضی، امار و... سیاست گذاری اموزشی در دو گرایش فنی و ریاضی کاملا متفاوت هستند.
-------------
در خصوص دروس، دو فلسفه وجود داره،
فلسفه گرایش فنی، تکیه بر فن بیشتر به جای تئوری
در فلسفه گرایش ریاضی، تکیه بر تئوری به جای فن هست.
چیزی که من پیش بینی میکنم اینده برای تئوری هست ، این در حالی هست که در صورت دانستن تئوری به سرعت میتوانید بر فن مسلط شوید.

programmer6811
March 22nd, 2018, 13:18
Yii:
nodejs:
Django:
همه تحصیل کرده های دانشگاهی هستند نه کالج. (ممکن هست موارد استثنا نیز موجود باشند)

داداش بنظر من این موردش یکم غلطه بهتر نیست برای این یه آماری ، درصدی چیزی نشون بدین؟
+
اگر قراره اینطوری باشه خب پس میشه گفت خیلی از پولدار های دنیا ترک تحصیل کردن پس ما هم ترک تحصیل کنیم به امید اینکه پولدار بشیم؟

HNet
March 22nd, 2018, 13:28
Yii:
nodejs:
Django:

------------------------
دروسی که شما در دو رشته میخوانید ممکن هست عناوین یکسان داشته باشند ولی عمق مباحث متفاوت هست.
درس با عنوان هوش مصنوعی در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با همین عنوان ارائه میشود ولی عمق مباحث بسیار متفاوت هستند.
همین طور دروسی نظیر ریاضی، امار و... سیاست گذاری اموزشی در دو گرایش فنی و ریاضی کاملا متفاوت هستند.
-------------
در خصوص دروس، دو فلسفه وجود داره،
فلسفه گرایش فنی، تکیه بر فن بیشتر به جای تئوری
در فلسفه گرایش ریاضی، تکیه بر تئوری به جای فن هست.
چیزی که من پیش بینی میکنم اینده برای تئوری هست ، این در حالی هست که در صورت دانستن تئوری به سرعت میتوانید بر فن مسلط شوید.

دوست عزیز، دروس کاملا منطبق هستند و کتاب ها کاملا یکسان هستند و هیچگونه تفاوتی ندارند (حداقل در مهندسی کامپیوتر به چشم خودم دیدم).
تنها بچه های ریاضی به کارشناسی پیوسته میروند ولی بچه های هنرستانی به کاردانی ناپیوسته و بعد کارشناسی ناپیوسته.
تنها دروس در دبیرستان و هنرستان متفاوت هستند.

=====
Creator of @yiisoft (https://github.com/yiisoft) and @go-ozzo (https://github.com/go-ozzo), seasoned software engineer with a background in full-stack Web development, AWS cloud computing, and machine learning.

اینجا هم نوشته شده مهندس نرم افزار.
شما چه در دانشگاه فنی حرفه ای (که میشه آزاد و سایر دانشگاه ها هم گرفت) مدرک بگیرید مهندس نرم افزارید چه در دانشگاه تهران.
در هر صورت هم میتونید ارشد و دکتری در دانشگاه دولتی هم بگیرید.

========
A two-year college offers an associate's degree, as well as certificates. A four-year college or university offers a bachelor's degree. Programs that offer these degrees are called "undergraduate" schools.
A "university" is a group of schools for studies after secondary school. At least one of these schools is a college where students receive a bachelor's degree. The other schools in a university are"graduate" (also known as "postgraduate") schools where students receive advanced degrees. Therefore, a university offers both the bachelor's degree and graduate degrees such as the master's (M.A.) and doctorate (Ph.D.).

درکل رشته ریاضی برای افرادی هست که هنوز نمیداند به چه درس مهندسی علاقه دارند یا اینکه رشته هنرستانی ندارند.
متاسفانه نگاه بدی به رشته های فنی هست که ناشی از باور های غلط افراد در مورد هنرستان هست.

majid1f
March 22nd, 2018, 14:23
داداش بنظر من این موردش یکم غلطه بهتر نیست برای این یه آماری ، درصدی چیزی نشون بدین؟<br>
+<br>
اگر قراره اینطوری باشه خب پس میشه گفت خیلی از پولدار های دنیا ترک تحصیل کردن پس ما هم ترک تحصیل کنیم به امید اینکه پولدار بشیم؟<br>
<br>بیشتر موفق های دنیای ای تی،&nbsp;<br>نظیر&nbsp;<br>https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%DB%8C%D9%84_%DA%AF%DB%8C%D8%AA%D8%B3<br>دانشگاه هاروارد<br>https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9_%D8%B2%D8%A7%DA%A9%D8%B1% D8%A8%D8%B1%DA%AF<br>دانشگاه هاروارد<br>https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%DA%A9_%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C<br>دانشگاه میسوری<br>....<br>به عنوان موسیسین برندهای بزرگ دنیای ای تی (نه به عنوان بزرگترین برنامه نویسان) همگی تحصیلات دانشگاهی مهندسی کامپیوتر با سبکی مشابه مهندسی کامپیوتر از رشته ریاضی ما داشتند.<br>بزرگترین برنامه نویسان دنیا هم همگی تحصیلاتی نظیر: مهندسی کامپیوتر، علوم رایانه و حتی ریاضی محض داشتند!<br><br>https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%B3_%D8%B1%DB%8C%DA%86%DB%8C<br>موسس c<br>دکترای هاروراد<br><br>https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%DB%8C%D9%85%D8%B2_%DA%AF%D8%A7%D8%B3%D9%84% DB%8C%D9%86%DA%AF<br>جیمز گاسلینگ موسس java<br>https://en.wikipedia.org/wiki/James_Gosling<br>----------------------------<br><br>

- - - Updated - - -

دوست عزیز، دروس کاملا منطبق هستند و کتاب ها کاملا یکسان هستند و هیچگونه تفاوتی ندارند (حداقل در مهندسی کامپیوتر به چشم خودم دیدم).
تنها بچه های ریاضی به کارشناسی پیوسته میروند ولی بچه های هنرستانی به کاردانی ناپیوسته و بعد کارشناسی ناپیوسته.
تنها دروس در دبیرستان و هنرستان متفاوت هستند.

=====
Creator of @yiisoft (https://github.com/yiisoft) and @go-ozzo (https://github.com/go-ozzo), seasoned software engineer with a background in full-stack Web development, AWS cloud computing, and machine learning.

اینجا هم نوشته شده مهندس نرم افزار.
شما چه در دانشگاه فنی حرفه ای (که میشه آزاد و سایر دانشگاه ها هم گرفت) مدرک بگیرید مهندس نرم افزارید چه در دانشگاه تهران.
در هر صورت هم میتونید ارشد و دکتری در دانشگاه دولتی هم بگیرید.

========
A two-year college offers an associate's degree, as well as certificates. A four-year college or university offers a bachelor's degree. Programs that offer these degrees are called "undergraduate" schools.
A "university" is a group of schools for studies after secondary school. At least one of these schools is a college where students receive a bachelor's degree. The other schools in a university are"graduate" (also known as "postgraduate") schools where students receive advanced degrees. Therefore, a university offers both the bachelor's degree and graduate degrees such as the master's (M.A.) and doctorate (Ph.D.).

درکل رشته ریاضی برای افرادی هست که هنوز نمیداند به چه درس مهندسی علاقه دارند یا اینکه رشته هنرستانی ندارند.
متاسفانه نگاه بدی به رشته های فنی هست که ناشی از باور های غلط افراد در مورد هنرستان هست.
همین نگاه بد در مورد رشته ایی مثل علوم کامپیوتر هم هست. در حالی که اغلب بزرگان کامیپوتر علوم کامیپوتر خواند.
متاسفانه مردم کشور ما به صورت "تب" به زندگی نگاه میکنند
تب برنامه نویسی php, laravel
تب فنی باشی بهتره اینکه تئوری بدونی
تب مهندسی خیلی بد بود همه بیکار هستند
تب پزشکی دندان پزشکی ...

----------
مثلا فکر کنید میخواهید برای پذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری اقدام کنید؟ چه رشته و کجا درس خوانده باشید اولویت خواهید بود
فکر کنید پذیرش کاری میخواهید
https://stackoverflow.com/jobs
اغلب شرایط تحصیلی برای تحصیل کرده های مهندسی کامپیوتر (دانشگاهی) هست.

shahinmq
March 22nd, 2018, 16:56
درود

بنده از فنی وارد این رشته شدم (نرم افزار) ، دوره ی کاردانی خیلی خوب بود و هر ترم دانشجوی برتر می شدم اما وقتی وارد کارشناسی شدم یکم متفاوت تر شد، دروس ریاضی که وجود داشت (معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی) یک مقدار برای افرادی که از فنی وارد شده اند مشکل بود، مخصوصا ریاضی مهندسی ، دوستانی که پاس کردن میدونن نمره ی بالای 10 رو وقتی داخل سایت میبینی (از این درس) باید هزار بار خدارو شکر کنی.

شما از فنی وارد بشی برای هر دوره باید کنکور بدی(نا پیوسته) ولی ریاضی به دلیل پیوسته بودن نیازی به کنکور تا پایان کارشناسی نیست.
فنی ها در کار های عملی مهارت بیشتری دارند(مثل برنامه نویسی) و بر عکس افرادی که ریاضی خوندن مهارت کمتری دارند . البته این مورد برای همه صدق نمی کنه.
از طرفی اگر از فنی برید ، تا زمانی که مدرک کارشناسی نگیرید وارد برخی از دانشگاه ها مثل دانشگاه اصفهان/تهران/صنعتی و ... که مطرح هستند نمی توانید بشید،البته برای ارشد می توانید کنکور بدید و وارد دانشگاه های ذکر شده بشید.
دانشکده های فنی خیلی عالی هم وجود دارد مثل مهاجر در اصفهان ، نمونه در شهر های دیگر اطلاعی ندارم ولی خب فضای دانشگاه و امکانات نسبت به دانشگاه هایی که ذکر کردم خیلی کمتر هستش و بهتون حس دانشگاه دست نمیده ، انگار در یک دبیرستان کمی بزرگ درحال تحصیل هستید.
ضمن اینکه فکر می کنم دختر و پسر باید بتوانند در کنار یکدیگر درس بخوانند و کار کنند که اگر فنی دولتی برید به این شکل نیست مگر غیرانتفاعی برید.

اگر رشته ریاضی را انتخاب کنید و خودتون به صورت عملی کار کنید قبل از ورود به دانشگاه با اطمینان بهتون می گم نیازی به سر کلاس رفتن هم ندارید.
در دوره ی کاردانی و برخی از دروس در دوره ی کارشناسی ،با هماهنگی با استاد اصلا نمی رفتم و فقط برای امتحان میانترم و پایانترم دانشگاه می رفتم.
سعی کنید خودتون رو از الان جلو ببرید ، زیرا در دانشگاه مفاهیم پایه را فقط تدریس می کنند و شما خودت باید دنبال مسائل اصلی باشی.
افراد کمی را دیدم که به درس های دانشگاه بسنده کرده باشند و علم کافی داشته باشند و یا در کار موفق شده باشند.

باز هم انتخاب با خودتون هست.

درضمن درصورتی که دولتی درس بخوانید و روزانه باشید ، اگر بخواهید از ایران برید و مدرکتون هم نیاز داشته باشید، کمی اذیت خواهید شد.
باید به میزانی که رایگان تحصیل کردید در ایران کار کنید و براتون بیمه رد بشه و همچنین باید خدمت سربازی هم برید تا مدرکتون آزاد بشه.

ان شاالله موفق باشید

programmer6811
March 22nd, 2018, 19:31
درود

بنده از فنی وارد این رشته شدم (نرم افزار) ، دوره ی کاردانی خیلی خوب بود و هر ترم دانشجوی برتر می شدم اما وقتی وارد کارشناسی شدم یکم متفاوت تر شد، دروس ریاضی که وجود داشت (معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی) یک مقدار برای افرادی که از فنی وارد شده اند مشکل بود، مخصوصا ریاضی مهندسی ، دوستانی که پاس کردن میدونن نمره ی بالای 10 رو وقتی داخل سایت میبینی (از این درس) باید هزار بار خدارو شکر کنی.

شما از فنی وارد بشی برای هر دوره باید کنکور بدی(نا پیوسته) ولی ریاضی به دلیل پیوسته بودن نیازی به کنکور تا پایان کارشناسی نیست.
فنی ها در کار های عملی مهارت بیشتری دارند(مثل برنامه نویسی) و بر عکس افرادی که ریاضی خوندن مهارت کمتری دارند . البته این مورد برای همه صدق نمی کنه.
از طرفی اگر از فنی برید ، تا زمانی که مدرک کارشناسی نگیرید وارد برخی از دانشگاه ها مثل دانشگاه اصفهان/تهران/صنعتی و ... که مطرح هستند نمی توانید بشید،البته برای ارشد می توانید کنکور بدید و وارد دانشگاه های ذکر شده بشید.
دانشکده های فنی خیلی عالی هم وجود دارد مثل مهاجر در اصفهان ، نمونه در شهر های دیگر اطلاعی ندارم ولی خب فضای دانشگاه و امکانات نسبت به دانشگاه هایی که ذکر کردم خیلی کمتر هستش و بهتون حس دانشگاه دست نمیده ، انگار در یک دبیرستان کمی بزرگ درحال تحصیل هستید.
ضمن اینکه فکر می کنم دختر و پسر باید بتوانند در کنار یکدیگر درس بخوانند و کار کنند که اگر فنی دولتی برید به این شکل نیست مگر غیرانتفاعی برید.

اگر رشته ریاضی را انتخاب کنید و خودتون به صورت عملی کار کنید قبل از ورود به دانشگاه با اطمینان بهتون می گم نیازی به سر کلاس رفتن هم ندارید.
در دوره ی کاردانی و برخی از دروس در دوره ی کارشناسی ،با هماهنگی با استاد اصلا نمی رفتم و فقط برای امتحان میانترم و پایانترم دانشگاه می رفتم.
سعی کنید خودتون رو از الان جلو ببرید ، زیرا در دانشگاه مفاهیم پایه را فقط تدریس می کنند و شما خودت باید دنبال مسائل اصلی باشی.
افراد کمی را دیدم که به درس های دانشگاه بسنده کرده باشند و علم کافی داشته باشند و یا در کار موفق شده باشند.

باز هم انتخاب با خودتون هست.

درضمن درصورتی که دولتی درس بخوانید و روزانه باشید ، اگر بخواهید از ایران برید و مدرکتون هم نیاز داشته باشید، کمی اذیت خواهید شد.
باید به میزانی که رایگان تحصیل کردید در ایران کار کنید و براتون بیمه رد بشه و همچنین باید خدمت سربازی هم برید تا مدرکتون آزاد بشه.

ان شاالله موفق باشید

پس نظر شما اینکه که ریاضی بری و در کنارش کار های عملی کنی خیلی بهتره ، درسته؟

shahinmq
March 22nd, 2018, 19:53
پس نظر شما اینکه که ریاضی بری و در کنارش کار های عملی کنی خیلی بهتره ، درسته؟

اگر با دروس رشته ریاضی مشکلی ندارید بله حتما ولی باز هم نسبت به شرایط و تجربه های خودم خدمتتون این موارد را عرض کردم.

قبل از تصمیم نهایی حتما با یک مشاوره تحصیلی دلسوز هم صحبت کنید بد نیست.

اگر هم با پرداخت شهریه مشکلی ندارید ، شبانه انتخاب کنید (تفاوت شبانه و روزانه در پرداخت یا عدم پرداخت شهریه هستش) که درصورتی که به مدرکتون نیاز داشتید گیر نباشید ، هرچند بازهم به خودتون بستگی داره و اگر به اصل مدرک نیاز ندارید بهتون یک گواهی گذراندن موفق در مقطع فلان میدن.

بازهم به عنوان یک تجربه ، سعی کنید دانشگاه نزدیک خودتون باشه نه در شهر دیگه(بعد از یک مدت خسته می شید)

xphost
March 22nd, 2018, 22:01
پسر خاله من از طریق فنی وارد بازار کار برنامه نویسی شد
و الان درامدی داره که برنامه نویسایی که با کلی ادعا از رشته ریاضی رفتن نمیتونند به گرد پاش برسن
بستگی به خودت داره
من از ریاضی رفتم این رشته رو و راضی نبودم و اومدم بیرون
ولی اگر علاقه داری پیشنهاد فنی
به حرف مفت فامیل و اشنا و مردم هم گوش نکن

adamak2013
March 23rd, 2018, 03:57
درود

چقد کامل و خوب ایشون (shahinmq (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=63762)
)
جواب شما رو دادن
فنی چند مشکل اساسی داره
اول اینکه محیط دانشگاه حس دانشگاه بودن رو به شما نمیده (کوچک بودن دانشگاه های فنی - مختلط نبودن و ...)
مشکل بزرگ بعدی اینه که شما وقتی میری فنی توی دبیرستان مقطع دوم و سوم درس ها خیلی خوبه کلی از دوره ریاضی میوفتی جلو ولی وقتی میری دانشگاه میون کار و دانش بودن و فنی بودنشم به علت تفاوت چارت درسی به مشکل میخوری توی دبیرستان برای هنرستان و فنی یک آموزش جدا تعریف شده و وقتی وارد دانشگاه میشی خیلی جاها درجا میزنی چون شما فنی بودی اصلا شاید اون درس رو نخونده باشی ولی مجبوری پاسش کنی

در کل به نظر من اگه بتونید رشته ریاضی برید و در کنارش برنامه نویسی به صورت مستقل کار کنید یک برنامه نویس حرفه ایی عالی میشید
اگه جایی توضیح بیشتر خواستید بگید در خدمتم
موفق باشید.