PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیام رسان داخلی آری یا خیر؟

vahid03
March 19th, 2018, 00:21
همان طور که دوستان و همکاران عزیر مستحضر هستند از امروز زمزمه هایی از خبر گزاری های داخلی به گوش میرسه که احتمالا به زودی شاهد هیتلر تلگرام و شایدم اینستاگرام باشیم.

با این وجود آیا شما حاظر هستید کسب کار خودتون رو به پیام رسان داخلی منتقل کنید یا خیر؟ در صورت ممکن دلایل خود را نیز بیان بفرمایید.:53:

gdfire
March 19th, 2018, 01:02
کسیکه کارش مشروعه چه ترسی داره داخلی یا خارجی؟ چه داخلی چه خارجی خلافی کنی ازت شاکی باشه کسی خوب گرفتاری دا دیگه

programmer6811
March 19th, 2018, 01:03
اگر قراره نرم افزاری مثل سروش که نسخه اندرویدش کپی تلگرام و نسخه دسکتاپش که چرته چرته باشه و حتی برای کانال زدن باید نامه کتبی بفرستی اینطوری باشه اصلا نمیرم ولی اگه یه ایده نو باشه و یکم راحتی باشه صد در صد میرم

vahid03
March 19th, 2018, 01:30
کسیکه کارش مشروعه چه ترسی داره داخلی یا خارجی؟ چه داخلی چه خارجی خلافی کنی ازت شاکی باشه کسی خوب گرفتاری دا دیگه

جدای از اینا اگه محتوای رد بدلی عکس و فیلم و اطلاعات دیگه رمز نگاری نشه و تمام در اختیار گردانندگان اون پیام رسان باشه چی ترسی نیست؟

1eng.ir
March 19th, 2018, 01:47
... از پیام رسان داخلی استفاده میکنه!!

Alt+F4
March 19th, 2018, 03:56
کسی صدای من رو میشنوه؟!
تلگرام مال ایران هست!
تا حالا ازش استفاده کردید و متوجه نشدید؟!
آیا به میزان پراکندگی کاربرانش توجه کردید که در کدام کشور بیشتر کاربر را دارد؟(واقعا اتفاقی است؟)
آیا نرم افزار چتی میشناسید که در ایران ***** شده باشد و بعد رفع ***** شده باشد؟
آیا نرم افزاری میشناسید که تمام ارگان ها ،سازمان های دولتی،صدا و سیما،مدارس و... داخلش کانال داشته باشند ؟
آیا نرم افزاری میشناسید که بتونید گیگ،گیگ فایل داخلش آپلود کنید؟کی این همه هزینه را متقبل میشود؟پاول؟یا کسی پاول را ساپورت مالی میکند و میگوند تلگرام ساخت روسیست که شما استفاده کنید و فکر نکنید که نرم افزار تولید داخلی استفاده می کنید؟
خداوند در قرآن بارها می فرماید؟
آیا فکر نمی کنید؟

AriyaDownload
March 19th, 2018, 11:32
هرگز
به قول یه بنده‌خدایی که می‌گفت :
حاظره با دود پیغام بده ولی از پیام‌رسان داخلی استفاده نکنه :d:d

بحث مشروع و غیرمشروع نیست، بحث امنیت اطلاعات هست. شما دوست داری وقتی تو خیابون راه می‌ری کسی تعقیبت کنه و بدونه کجا می‌ری و با کی حرف می‌زنی؟
کارهات هم مشروعه و مشکلی نداره.

programmer6811
March 19th, 2018, 12:01
خب دوستان شما همچین دارین از امنیت اطلاعات و ... حرف میزنید که انگار توی تلگرام امنیت اطلاعات هست

شما که خودتون توی وب هستین صد در صد میدونید که هرکی که توی وب باشه در هر جایی امنیت اطلاعات نداره و از هرجایی شده این اطلاعات پخش میشه

حالا چون تا الان نفهمیدن که آیا تلگرام این اطلاعات رو میفروشه یا نه نمیشه گفت امنیت داره ( که حتما میفروشه )

سخنان دوستمون
Alt+F4 مفید بود !

negarnovin
March 19th, 2018, 12:34
خداروشکر کسب و کار ما ربطی زیاد به تلگرام نداره ***** هم اگه بشه تاثیری رو ما نداره انقدر اپلیکشن های دیگه هستش جایگزین!

Gh-Moradi
March 19th, 2018, 13:30
من دیروز توی کانال "خبر فوری" کلیپی دیدم که یکی از مسئولین گفت: مدیر تلگرام خیلی به تعهدات خودش پایبند نبوده و ممکنه دوباره تلگرام را شیلتر کنیم..!
خب خودشون لو دادن دیگه!!!!!!!!!
دقیقا ذهنم رفت به سمت همکاری مخفیانه تلگرام با ایران :104:
خدا میدونه چقدر پول زبون بسته رو دادن به پاول دروف که باهاشون همکاری کنه. البته پاول هم بدش نیومده چون مزه پول زیر زبونشه و کسی هم که مزه اینطور پولها رو بچشه دیگه اعتباری بهش نیست

vahid03
March 19th, 2018, 15:51
خب دوستان شما همچین دارین از امنیت اطلاعات و ... حرف میزنید که انگار توی تلگرام امنیت اطلاعات هست

شما که خودتون توی وب هستین صد در صد میدونید که هرکی که توی وب باشه در هر جایی امنیت اطلاعات نداره و از هرجایی شده این اطلاعات پخش میشه

حالا چون تا الان نفهمیدن که آیا تلگرام این اطلاعات رو میفروشه یا نه نمیشه گفت امنیت داره ( که حتما میفروشه )

سخنان دوستمون
Alt+F4 مفید بود !

ببینید اطلاعات مهم من عکس ها فیلم ها مخاطبان من هستند تمام اینها در تلگرام به صورت رمز نگاری شده رد بدل میشه در نتیجه برای تلگرام هم مشخص نمیشه... در پیام رسان داخلی تمام اطلاعات خام رد بدل میشه اگه از برنامه سورس بگیری تماما اطلاعات قابل رویت هستش این یعنی امنیت من هیچی دیگه کشک بادمجون

saeed1988m
March 19th, 2018, 15:59
متاسفانه یه واقعیت هست که در حال حاضر حداقل قدرت رقابت ندارن با این پیام رسان های خارجی و بدتر از اون هم عدم اعتماد عام هست به پیام رسان داخلی
خود بنده به هیچ عنوان از داخلی استفاده نمیکنم
همون موقع که شیلتر کردن طرفی بود حرف خوبی زد که گفت شما کاری کردید که اون عده ای که هم از قندشکن استفاده نمیکردن برا تلگرام استفاده کنند یعنی ضربه بیشتری با دست خودشون به خودشون زدن چون عملا همهی مواردی که قبل شیلتر شد در دسترس بود به این شکل
مشکل نه عکسه نه هیچ چیز دیگه مشکل از خواب بیدار شدن ملت و آگاهی ملت هست همین و بس تا پا رو دمشون نزاری کاریت ندارن(الان دارن لگد میزنن ازپا گذاشتن گذشته) تمام

Oscar
March 19th, 2018, 16:49
چرا پیام رسان ایرانی؟ به چند دلیل

1- با ثبت نام یعنی من حاضرم کل اطلاعاتم رصد بشه
2- کوچکترین موارد ***** میشه
3- شیوع اخبار کذب
4- تبلیغات فراوان
5- هیچ جای پیشرفتی توش نیست و فقط صفحات افراد خاص در بالاترین رتبه قرار میگیرن
6- قطعی و مشکلات نرم افزاری فراوان
و هزاران مشکل دیگه که فعلا همیناش به ذهنم اومد

navid2zp
March 19th, 2018, 17:26
جدا از مواردی که دوستان گفتن که مورد اصلی دسترسی به اطلاعات و عدم وجود امنیت لازم هست باید یه مورد دیگه رو در نظر گرفت

تقریبا اکثر دوستانی که اینجا فعال هستند حداقل یک تجربه اولیه در مورد فعالیت تو ایران و دارند و با قوانین اون برخورد داشتند.

مسئله اینجاست که حتی اگر مسئله حفظ حریم شخصی هم حل بشه باز هم کلی مشکلات دیگه وجود داره

از همه مهمتر قوانین موجود

وجود قوانین به هیچ وجه بد نیست ولی وجود قوانین غیر منطقی که نه تنها به تنهای وجودشون منطقی نیست بلکه انجام هر کاری رو سخت تر و طولانی تر می کنه باعث میشه شرایط فعالیت و استفاده از سرویس های داخلی سخت بشه

دوستانی که به صورت بین المللی فعالیت کردن به خوبی می دونن که قوانین به مراتب سختگیرانه تر از قوانین موجود در وب ایران هست ولی این قوانین بسیار بیشتر قابل درک هستند تا قوانین موجود در ایران
عملا قوانین موجود در ایران برای این وجود دارند تا دولت و حکومت به مشکل نخورند و دقیقا کنترل در اختیار اون ها باشه. چیزی که به خودی خود با اصول و تعاریف اینترنت همخوانی نداره.

دلیل وجود اینترنت و محبوبیت اون به این دلیل هست که دولت ها و افراد نمیتونن تصمیم بگیرند بلکه این درخواست ها و ایده های کاربران هست که اینترنت رو شکل میده چیزی که این حکومت دشمنش هست و همه چیز رو تحت کنترل خودش می خواد.

مورد بعدی این که اصلا در داخل کشور به شما این اجازه داده نمیشه که حتی در مسیر اون ها و با توجه به خواسته های اون ها پیش برید و به جایی برسید و سودی بکنید مگر اینکه از خودشون یا نزدیکانشون باشید

همه این دلایل فقط بخشی از دلایلی هستند که سرویس های داخلی چه در این زمینه و چه در زمینه های دیگه هیچوقت موفق نخواهند بود و به جایگاهی که بتونن واقعا تاثیر باشند نخواهند رسید.

Alireza2079
March 19th, 2018, 18:04
من خودم به شخصه پیام رسانی داخلی رو به شرط داشتن امکانات مثل تلگرام ترجیح میدم!

MJmoonwalk
March 19th, 2018, 19:57
پیام رسان داخلی یعنی این ها:
یوتیوب رو بستن آپارات رو دادن
فیسبوک رو بستن کلوب رو دادن
حتی سایت های مستهجن رو هم بستن و خودشون راه اندازی کردن!
حالا هم دنبال سودجویی داخلی و ترس از بیداری مردم دارند. کلا دولت هر کی که بهش اطلاعات مردم رو ندهو احساس خطر کنه میبنده و نابود میکنه!

nevergotme
March 19th, 2018, 20:05
والا من که تلگرام 100 دفعه دیگه هم فیـلتر بشه ازش استفاده میکنم ، نه مهاجرت میکنم به برنامه دیگه نه میرم سمته"حمایت از تولید داخلی:-&".

ILYA20
March 19th, 2018, 20:50
سلام و درود

اولویت محبوبیت مسنجر امنیت اطلاعات داده کاربران هست ( من میگم از صد - 80 درصد امنیت اطلاعات اولویت برای محبوبیت بین عموم هستش) که متاسفانه ملت به آن بدبین هستن.

مسنجرهای داخلی به لحاظ اینکه رسانه های داخلی در حال تبلیغ آن هستند محبوبیتش رو بیش از بیش داره از دست میده چون ملت به خود رسانه ها با توجه به مستندات اعتماد ندارند .

با توجه به اتفاقاتی که در حال رخ دادن هست و همه اخبار بر علیه حکومت در تلگرام توسط افرادی ناشناس منتشر میشه (راست و دروغش رو کاری ندارم) اینها میخوان مسیر مردم رو از این شبکه ها به شبکه های داخلی هدایت کنند تا اینکه بشه بهتر مدیریتشون کرد .

از این رو چون ملت با توجه به آگاهی هایی که دارند قطعا تمایل به استفاده از شبکه های داخلی ندارند ( یه نوعی دیر شده) حالا امکاناتش هر چی بخواد باشه .
ترس از برخوردهای امنیتی ، ترس از عدم یافتن حقیقت ، ترس از دروغ شنوی و لاپوشانی حقیقت و ... دلایل موجهی هست که برخی کاربران داخلی تمایل به استفاده از شبکه های داخلی را ندارند

موفق باشید

pardishosting
March 19th, 2018, 22:09
دوستان عزیز پس چطور نماد استفاده می کنید ؟
فکرش نمی کنید نماد هم اطلاعات سایت شما رو انالیزر می کنه ؟

vpsman
March 19th, 2018, 22:22
دوستان عزیز پس چطور نماد استفاده می کنید ؟
فکرش نمی کنید نماد هم اطلاعات سایت شما رو انالیزر می کنه ؟

الان ربطش چیه؟
عزیز جان شما نماد نداشته باشید درگاه نمیتونید بگیرید.
من خودم شخصا اگ این محدودیت نبود به هیچ عنوان از نماد استفاده نمیکردم
بعدشم نماد روی سایت نصب میشه خیلی با گوشی فرق میکنه

شما قبول میکنی کسی از دوربین گوشیت مخفیانه استفاده کنه؟ قبول میکنی فایلهات رو ببینه؟ قبول میکنی پیامک ها رو بخونه؟ قبول میکنی صدات رو ضبط کنه؟

اینها امنیت اطلاعات و حریم خصوصی هست. نمیتونی با سایت و نماد مقایسه کنی

ILYA20
March 19th, 2018, 22:54
الان ربطش چیه؟
عزیز جان شما نماد نداشته باشید درگاه نمیتونید بگیرید.
من خودم شخصا اگ این محدودیت نبود به هیچ عنوان از نماد استفاده نمیکردم
بعدشم نماد روی سایت نصب میشه خیلی با گوشی فرق میکنه

شما قبول میکنی کسی از دوربین گوشیت مخفیانه استفاده کنه؟ قبول میکنی فایلهات رو ببینه؟ قبول میکنی پیامک ها رو بخونه؟ قبول میکنی صدات رو ضبط کنه؟

اینها امنیت اطلاعات و حریم خصوصی هست. نمیتونی با سایت و نماد مقایسه کنی

این مورد دقیقا درسته

به راحتی میتونند توسط اپلیکیشن بدون اینکه متوجه بشید صدا رو ضبط و به سرور دلخواهشون ارسال کنند در هر زمان که دلشون بخواد یا از صفحه عکس بگیرند یا فیلم بگیرند به همین راحتی در اندروید امکانپذیره

کاربران عزیز به هنگام نصب اپلیکیشن دسترسی ها رو چک کنید ببینید چه دسترسی هایی اپلیکیشن نیاز داره بعد نصب کنید

البته در اندروید 7 به بعد امنیت جدید قرار داده شده وقتی اپلیکیشن بخواد به دوربین یا محتوای فایل دسترسی پیدا کنه یک پیغام میاد میگه این اپ میخواد به دوربین شما دسترسی داشته باشه آیا اجازه میدهید بعد اونجا میتونید رد یا قبول کنید

صد البته باز در اندروید 7 هم امن نیست چون در پیام رسان وقتی بخوای عکس بفرستی و ... ازت دسترسی میخواد بعد دسترسی که دادی دائمی میشه

1993
March 20th, 2018, 01:10
خودم به عنوان یه کاربر،اگه تمام پیام رسان های خارجی فی--ل-تر شه،هرگز از پیام رسان های داخلی استفاده نمیکنم چون هیچ اعتمادی به پیام رسان های داخلی ندارم.

Staff
March 20th, 2018, 01:36
کسی صدای من رو میشنوه؟!
تلگرام مال ایران هست!
تا حالا ازش استفاده کردید و متوجه نشدید؟!
آیا به میزان پراکندگی کاربرانش توجه کردید که در کدام کشور بیشتر کاربر را دارد؟(واقعا اتفاقی است؟)
آیا نرم افزار چتی میشناسید که در ایران ***** شده باشد و بعد رفع ***** شده باشد؟
آیا نرم افزاری میشناسید که تمام ارگان ها ،سازمان های دولتی،صدا و سیما،مدارس و... داخلش کانال داشته باشند ؟
آیا نرم افزاری میشناسید که بتونید گیگ،گیگ فایل داخلش آپلود کنید؟کی این همه هزینه را متقبل میشود؟پاول؟یا کسی پاول را ساپورت مالی میکند و میگوند تلگرام ساخت روسیست که شما استفاده کنید و فکر نکنید که نرم افزار تولید داخلی استفاده می کنید؟
خداوند در قرآن بارها می فرماید؟
آیا فکر نمی کنید؟

شمایی که میگی تلگرام مال ایرانه ، چرا نتونست کانالی مثل Sedaie... رو مسدود کنه؟!؟
چرا الکی یه چیز میشنوین 4تا میکنید روش میدید بیرون؟
ارگان های دولتی ، مدارس و ... ناچار هستند استفاده کنند.
الان سپاه و ناجا دارن از خودرو های CAPRA ، TOYOTA استفاده میکنند ، لابد این شرکت ها هم زیر مجموعه سایپا هستن نه؟!
نرم افزار های داخلی هم مدت کمی هستند که وارد این عرصه شدند و طول میکشه رشد کنند.

لطفا از ایجاد بحث های بیخودی پرهیز کنید!

persiancoder
March 20th, 2018, 02:19
http://s8.picofile.com/file/8322122826/photo_2018_03_19_22_29_48.jpg

تصویر فوق و تعداد seen ها ب اندازه کافی گویا هست برای پاسخ به سوالتون.

hoka
March 20th, 2018, 02:45

یعنی علی اقا خدا بگم چکارت نکنه با این طرح =))=))

Oscar
March 20th, 2018, 02:59

طرح خوبی بود هفتصد سین هم میشه با سروش عزیز :))

kiavaco
March 20th, 2018, 08:00
من خودم تلگرام ترجیح میدم اطلاعات خارج باشه باز هم فروخته بشه یا نشه در هر صورت ترجیح میدم . از یه نظر خوبه از یه نظر بد
از نظر اینکه اگر کلاهبرداری داخل تلگرام بشه اگر شماره نداشته باشید و فقط یه ایدی داشته باشید طرف دیلیت اکانت میکنه و سخت قابل پیگیری هست به ندرت دیدم به پول برسن

ولی خوب مثلا توی نرم افزار ایرانی میشه سریع پیگیری کرد چرا که روی سرور ایرانه و خوب فقط یه نامه کتبی دادگاهه به سازنده اپ

از یه نظر خوبه نرم افزار خارجی ایده ها نو و جذاب و واقعا پرکارایی
ولی داخل ایران متاسفانه بجای ایده کپی کاری زیاده به طور مثال

بجای سروش که بیاد از امکانات تلگرام کپی بره؟!!! کانال ساختن رو تلگرام مود کرد بیا یه طوری بزنه فقط پست از طرف مدیریت نره مثلا بخشی باشه کاربر اظهار نظر کنه و مسنجرم باشه

ایده های زیادی هست اما متاسفانه فقط کپی کردن چیز زیادی ایده زیادی ندیدم ایرانی ها بزنند به بعضی از دوستان بر نخوره متاسفانه ایده ها همیشه شبیه همه

حتی توی سایت هم دیدم مشتری داشتیم ایدش فقط یه سایت تاینی هست در صورتی که میتونه خیلی کارا بکنه

php?>
March 20th, 2018, 14:00
هیچ شبکه ای تحت وب چه پیام رسان چه ایمیل و ... امن نیست و ممکنه از افراد سو استفاده بشه ، شاید به دلیل اینکه سرور های تلگرام و ... خارج از کشور هستن امنیت ما بیشتر باشه ولی در صورتی که تلگرام ***** بشه ترجیح میدم از ***** شکن استفاده کنم تا از پیام رسان های داخلی که فقط هدفشون در اوردن اطلاعات مردم هست ، پیام رسان داخلی برای دولت یعنی شنود ،
پی نوشت : ما تنها کشوری هستیم که میدان آزادی ، ورزشگاه آزادی و خیابان هایی با نام آزادی داریم ولی خود آزادی رو نداریم

Alt+F4
March 22nd, 2018, 11:18
شمایی که میگی تلگرام مال ایرانه ، چرا نتونست کانالی مثل Sedaie... رو مسدود کنه؟!؟
چرا الکی یه چیز میشنوین 4تا میکنید روش میدید بیرون؟
ارگان های دولتی ، مدارس و ... ناچار هستند استفاده کنند.
الان سپاه و ناجا دارن از خودرو های CAPRA ، TOYOTA استفاده میکنند ، لابد این شرکت ها هم زیر مجموعه سایپا هستن نه؟!
نرم افزار های داخلی هم مدت کمی هستند که وارد این عرصه شدند و طول میکشه رشد کنند.

لطفا از ایجاد بحث های بیخودی پرهیز کنید!

هرکسی قدر فهم و معلومات خودش نظر میده:)
فهم ما انقدر بود

adamak2013
March 23rd, 2018, 07:06
سرچ کنید
"دسترسی های عجیب غریب نرم افزار بله بانک ملی"
آدم شوک میشه

با نرم افزار های پیام رسان هم دقیقا همینکارو میکنن