PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای خرید سرور استوک hp

lop
March 17th, 2018, 23:42
با سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان و دوستان گرامی

در مورد خرید سرور های Hp که به صورت استوک هستند به چه مواردی باید دقت کنیم.
چون سرور های خارجی که به صورت استوک میاد ایران خریداران به عنوان ریفر میخرند و هیچ وقت هم نمیگن که سرور ریفر بوده
میگن استوکه
1.حالا چه کار هایی باید بکنیم که بهترین خرید رو داشته باشیم؟
2.به چه مواردی دقت کنیم؟
3. بیشترین قطعاتی که مشکل دار میشند کدوم قطعات هستند(به جز هارد)؟
4.تو خرید این قطعات چه کار کنیم و به چیز هایی دقت کنیم؟
5. چه تست هایی لازمه برای اطمینان از خریدمون؟
6.میزان عمر سرور رو از کجا تشخیص بدیم؟
7. موارد تکمیلی دوستان عزیز؟

خواهش هر اطلاعاتی که دارید در این پست قرار بدین در این مورد تا یه پست جامع بشه برای کمک به افراد.
با تشکر

1eng.ir
March 17th, 2018, 23:59
سرورهای معمول Hp که تو ایران هست G6 و G7 هست، G8 هم تک و توک گیر میاد ...
حداقل سعی کنید G7 بگیرید ...
حتماً از فروشنده مطمئن بشید! مورد داشتیم که G6 رو به مشتری دادن به جای G7! از همین همکاران مثلاً محترم فروم!!

۱. نوع هاردی که میخواید استفاده کنید برای انتخاب سرور مهم هست. و حتی تعداد Bay های سرور رو هم چک کنید، ۴ یا ۸
۲٬۵ یا ۳٬۵ اینچ

۲. هر سروری گرفتید حتماً ریل اورجینال HP رو داشته باشه، ریل ایرانی به هیچ وجه استفاده نکنید! یا اگه برای دفتر نیاز دارید و به ریلش نیازی نیست بدون ریل بگیرید، ۳۰۰-۴۰۰ صرفه‌جویی میکنید.

۳. میزان کارکرد سرور مشخص نیست، یا حداقل من نتونستم پیدا کنم. تحقیق کنید ممکنه راهی داشته باشه ...

۴. رم و سی‌پی‌یو خیلی کم پیش میاد مشکلی داشته باشه. میتونید بذارید زیر بار و تست کنید رم فیک نباشه. معمولاً سرورایی که میاد ایران یا رم اصلی HP داره یا سامسونگ نو میندازن

۵. بنظر من ریفر بهتر از استوکه، حداقلش اینه زیر بار نبوده ... اگه هم مشکلی داشته برطرف شده یا یه قطعه‌ای تعویض شده.

۶. از هر جایی که خرید میکنید حتماً و حتماً‌ مشخصات کامل رو بگیرید از فروشنده ... اگه به دوستان فروم باشه که میگن سرور Hp داریم با ۳۲ گیگ رم و یه هارد ۱ ترا ساتا فلان‌قدر!! به خودشون زحمت نمیدن اطلاعات کامل رو بنویسن متاسفانه!

۷. هارد رو نو بگیرید. اگه روی سرور هم هست بگید نمیخوام!

۸. بعد از اینکه استعلام قیمت گرفتید، تو همین تاپیک اعلام کنید که دوستان هم در مورد قیمتش نظر بدن ...

پاینده وطن :53:

Erfan.a
March 26th, 2018, 01:51
منم برای خرید سرور استوک نیاز به راهنمایی دارم لطفا جواب بدین تا بتونم یه سرور خوب بگیرم

mgp.co.ir
March 26th, 2018, 10:28
سلام
محمد جان بزن تو کار مشاوره تخصصی فروش و خرید سرور : دی
فقط مشاوره بده ! :-دبلیو
نکته ای که فراموش کردی بگی در صورتیکه از داریو و یا هارد های ۲.۵ اینچی در سرور استفاده شده باشه . هرینه خرید هارد ها بشدت بالا می‌باشد.
نیاز سنجی قبل از خرید سرور فراموش نشود.
نکته ای دیگه ؛ چک کنید سرور بدون رید کنترلر ، فعال و قابل راه اندازی می‌باشد یا خیر .

1eng.ir
March 26th, 2018, 10:33
سلام
نکته ای که فراموش کردی بگی در صورتیکه از داریو و یا هارد های ۲.۵ اینچی در سرور استفاده شده باشه . هرینه خرید هارد ها بشدت بالا می‌باشد.
نکته ای دیگه ؛ چک کنید سرور بدون رید کنترلر ، فعال و قابل راه اندازی می‌باشد یا خیر .

کسی درکم نمیکنه :( :d

Erfan.a
March 26th, 2018, 13:33
سلام

چرا چک کردن سرور بدون رید کنترلر رو مطرح کردین میشه توضیح بدین.
اگه میشه شما هم یه راهنمایی کلی کنید.
برای چک کردن عمر پاور و همچنین اصالت قطعات سرور چه کارباید کرد؟

mgp.co.ir
March 26th, 2018, 18:17
با سلام
در بعضی از سرور های استوک رید کنترلرها ، پهنای باند پایینی دارند و سرور باید با رید راه اندازی شود که باعث افت کیفیت در درایو های ssd جدید شود .
در مورد بقیه موارد چون با گوشی هستم . تایپ واقعا سخته !
ببخشید ، دوستان راهنمایی کنند

پیروز باشید

1eng.ir
March 26th, 2018, 22:07
CPU که Intel و AMD هست رو سرور، تقلبی نداره دیگه :d
شایدم داشته باشه به چش ما نخورده :دی

برای رم هم میتونید از ILO چک کنید، پارت نامبر و فرکانس و ولتاژ و ...

پاور رو فکر کنم بتونید از لحاظ الکتریکی با دستگاهی چیزی تست کنید.

در کل، سرور استوک هست و نمیتونید حساسیتی روی دستگاه داشته باشید.

مدت زمان روشن بودن سرور هم تا جایی که من اطلاع دارم، نمیتونید تشخیص بدید.
من فقط روی سرور G6 با ILO v2 دیدم که میزنه چقدر روشن بوده سرور ...

فقط دقت کنید که سرور حداکثر چند سال ممکنه کار کرده باشه ...
مثلاً G6 تولید سال ۲۰۱۱ هست، G7 سال ۲۰۱۳ و ... (اگه اشتباه نکنم همین بود تایم ریلیزشون)

hassanshaikhi
March 26th, 2018, 22:41
برای فهمیدن مدت زمان کار کرد سرور اگه هاردش از همون ابتدا روش بوده و تعویض نشده میشه از مدت زمان روشن بودن هارد دقیق فهمید که چقدر کار کرده.

NetworkFA
March 26th, 2018, 23:39
اگر سرور استوک میگیرید پارت نامبرش رو توی سایت hp چک کنید که مدل cpu و مقدار رم و مابقی متغییر ها یکسان باشه

1eng.ir
March 26th, 2018, 23:39
خیلی کم پیش میاد تو سرورای استوک هارد اولیه روش باشه

و چون هارد بعد از یه مدتی کار کردن دیگه بدرد نمیخوره واقعاً (حتی برای بکاپ نگه داشتن) میندازن بیرون و هارد نو میگیرن

Erfan.a
April 5th, 2018, 11:56
سلام خسته نباشید. در حال خرید سرور هستم لطفا دوستان دیگه هم راهنمایی کنند با تشکر.

1eng.ir
April 5th, 2018, 16:15
سلام خسته نباشید. در حال خرید سرور هستم لطفا دوستان دیگه هم راهنمایی کنند با تشکر.

مشخصات و قیمت؟

ashkan.solutions
April 6th, 2018, 11:53

پیشنهاد می کنم ابتدا به دنبال خرید باشید. چند سرور که پیدا کردید و قصد خرید داشتید را اطلاعات و شرایط آنها را در این تاپیک قید فرمایید تا دوستان بنا به سناریوی دقیق شما و گزینه های واقعی پیش روی شما نظر بدهند.

در این چند صفحه از این تاپیک همه نوع راهنمایی ارایه شده اما چیزی که نیاز است ذکر دقیق گزینه های خرید شماست که باید ابتدا گشته و پس از یافتن سرور خوب برای خرید آن را اینجا طرج کنید.

NetworkFA
April 6th, 2018, 11:55
برای 2-3هفته دیگه یه بار سرور از دبی میرسه اگه عجله ای ندارید صبر کنید
حدود 100تا سرور هست

mehrdadb3
December 20th, 2018, 11:02
سلام دوستان
من میخواستم سرور بخرم مدل HP ProLiant DL380 Gen9 Server With Standard SFF Bay
از کدوم شرکت بگیرم هم قیمت مناسب باشه هم خدماتش
شرکت فال نیک زده نمایندگی اچ پی هستش قابل اعتماد هستند

irihost
January 4th, 2021, 12:04
بهترین سرور HP کدام سرور است ؟

https://viraserver.com/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b3%d8%b1%d9%88%d8%b1-hp-%da%a9%d8%af%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%b1%d9%88%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d8%9f/

راهنمای انتخاب سرور
https://viraserver.com/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b3%d8%b1%d9%88%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8/

ali215215
January 10th, 2021, 20:01
خرید سرور -خرید دسکتاپ نیست
شما نمی تونید بدون تجربه کاری سرور بگیرید
باید از بچه های همین انجمن که این کاره هستند بگیرید با یک سال ضمانت-تا طرف قشنگ بهت بگه چی به چی است
هر چی هم گفتند بذارید توی همین انجمن تابقیه بهت بگن چی به چی است
سرور با سرور خیلی فرق داره
الان باید حتما g8 بگیرید هم برای سی پی یو قوی و هم برای رم های حدید
سرور با قابلیت ارتقا در رم و سی پی یو داشته باشد-بقیه چیزها را بعدا می شه اضافه کرد-مثلا پاور را می شه بعدا اد کرد
کلا باید ببیند شما برای چی می خواهید؟؟؟
100 نوع سرور الان می شه خرید-از g6 تا 10
شما بگوبرای چی می خواهید