PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر در مورد Liferay

iacbook
January 16th, 2011, 01:20
درود
با توجه به تصمیماتی که در گروه ایاک بوک گرفته شد تصمیم گرفتیم از سیستم لایف ری در سطح گسترده ای استفاده کنیم و برای این سیستم خدماتی را ارائه دهیم. بنابراین خوشحال میشم دوستانی که در مورد liferay تجربه و اطلاعات خوبی دارند در این تاپیک ارائه دهند تا همه استفاده کنند.

سپاس

---------- Post added at 01:20 AM ---------- Previous post was at 12:11 AM ----------

اینم پورتال اصلی لایف ری :
Enterprise open source portal and collaboration software - Liferay.com (http://www.liferay.com/home)

اگر دوستان نظری در مورد این پورتال ندارند خودم معرفی های لازم رو انجام بدم؟

Warez-Host.IR
January 16th, 2011, 01:25
اگر دوستان نظری در مورد این پورتال ندارند خودم معرفی های لازم رو انجام بدم؟
اگر لطف كنيد و توضيح بديد ، ممنون ميشيم

iacbook
January 16th, 2011, 01:39
توضیحی در زیر ارائه میدم که توضیحات ارائه شده با توجه به اسناد و بحث های انجام شده در سایت های مختلف می باشد :

قبل از توضیح لازم است که ذکر کنم این سیستم متن باز بوده و سایت های بزرگی مثل سیسکو و سونی و ... نیز از آن استفاده می کنند و تنها مشکل آن اینه که ایران رو تحریم کرده و ساپورت نمی کنه. در ایران گروه دانشگاه صنعتی شریف این سیستم رو راه اندازی و پشتیبانی می کنند و حدود هزینه 50 میلیون تومان برای راه اندازی و پشتیبانی می گیرند! شرکت های دیگری هم این سیستم را ارائه می دهند و حداقل هزینه جهت راه اندازی لایف ری یک میلیون تومان می باشد ........

توضیحات لایف ری در مقایسه با سی ام اس قدرتمند جوملا:

* لایفری قابلیت یکپارچگی با ابزارهایی مثل Microsoft Office را در اختیار دارد
* از لایفری می توان به عنوان ابزاری برای تعامل (Social)استفاده کرد مانند وب سایت های جامعه ی مجازی که در جوملا چنین ویژگی هایی بصورت پیشفرض وجود ندارد
* قابلیت گرفتن و رها کردن(Drag and Drop) در پورتال لایفری وجود دارد که این امکان را به کاربر می دهد تا به راحتی بتواند بخش های مختلف صفحه را جا به جا نماید
* مفاهیم وب ۲ در پرتال لایفری بصورت پیشفرض رعایت شده است مثل ابزارهای تعاملی(User Interaction)، مفاهیم برچسب (تگ) و …
* بخش مدیریت محتوایی(WCM) و کتابخانه اسناد(Document Library) در لایفری امکان نگهداشتن تاریخچه ی محتوا ها و فایل ها را دارد.
* استفاده از ابزار های ورود اطلاعات مدرن مانند ساختار و قالب. ساختار و قالب به اپراتور این امکان می دهد تا بتواند بدون در نظر گرفتن جایگاه هر بخش محتوایی ورود اطلاعات نماید. اما در جوملا اپراتور می بایست این کار را دستی انجام دهد. به عنوان مثال اگر در جوملا اپراتور بخواهد تصویری را سمت چپ محتوا درج نماید می بایست ابتدا تصویر را ارسال سپس در محتوا درج کرده و ویژگی های تصویر را ویرایش نماید و آنرا چپ چین نماید اما این کار در لایفری با ایجاد یک ساختار و قالب مناسب می تواند به یک ارسال تصویر تقلیل یابد و در انتها می توان تصویر مورد نظر را در سمت چپ مشاهده کرد.
* جستجو در لایفری می تواند در پورتال و یا در هر انجمن(مفهوم زیر سایت در لایفری) و یا در هر پورتلت انجام شود مانند ویکی، تالارگفتگو و …
* طبقه بندی محتواها در جوملا توسط section و category انجام می شود . در این روش کاربر نمی تواند به محتوا دو طبقه بندی را اختصاص دهد و می بایست برای این کار دوبار ورود اطلاعات نماید. اما در لایفری ۳ سطح طبقه بندی محتوایی وجود دارد: ۱٫ برچسب ۲٫ طبقه بندی درختی ۳٫ طبقه بندی عمومی

توسعه(Development)

* لایفری پورتالی است که با بسیاری از سیستم ها به علت رعایت کردن استانداردها قابل یکپارچه شدن می باشد و انتقال به لایفری با کمترین تغییرات صورت میگیرد. لذا بسیاری از سازمان ها لایفری را به عنوان سکوی نرم افزاری خود انتخاب می کنند.
* جوملا در بخش پلاگین ها بسیار ضعیف عمل کرده در صورتی که این امر در لایفری بسیار کامل برای گسترش توسعه دیده شده است.
* یکی از معیارها در ابزار های توسعه وجود SDK می باشد که لایفری این ابزار را در اختیار دارد در صورتی که در جوملا به این صورت نیست
* قابلیت استفاده از گردش کار (Workflow) در پورتال لایفری پیش بینی شده است. لایفری بیشترین یکپارچگی را با JBoss JBPM دارد.

راه اندازی(Deployment)

* لایفری یک پورتال در کلاس پورتال های وسیع (Enterprise) طراحی شده است و بسیاری از استانداردهای صنعت نرم افزار را رعایت کرده است به عنوان مثال استاندارد توسعه پورتلت(JSR-286) اما جوملا برای ابعاد متوسط و کوچک طراحی شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد یکی از این استاندارد ها می توانید به آدرس های زیر مراجعه نمایید The Java Community Process(SM) Program - JSRs: Java Specification Requests - detail JSR# 286 (http://jcp.org/en/jsr/detail?id=286)
* مجموعه ای از جوملا ها بصورت جزیره ای مدیریت می شود اما در لایفری می توان با یک نصب صدها زیر سایت را با مدیریت واحد در اختیار داشت.
* لایفری به هیچ بانک اطلاعاتی وابسته نیست در صورتی که جوملا تنها بر روی MySQL راه اندازی می شود. این مزیت برای سازمانهایی مناسب است نمی توانند سکوی (Platform)خود را تغییر دهند
* لایفری دارای قابلیت هایی کلاسترینگ و لودبالانسینگ برای راه اندازی می باشد در جوملا چنین نیست
* در لایفری قابلیت یکپارچگی سازمانی (Single Sign On) وجود دارد در صورتی که در جوملا چنین مباحثی مطرح نیست
* یکی از امکانات لایفری بخش سرپرستی سرور می باشد. وب مستر می تواند با مراجعه به این بخش مدیریت منابع سرور را مورد بررسی قرار دهد.

شاردینگ بانک اطلاعاتی در لایفری (Liferay)
بسیاری از وب سایت های بزرگ همانند فیس بود، گوگل(Google) ، ویکی پدیا و … از این تکنیک برای افزایش کارایی استفاده می کنند.

به طور کلی وب سایت هایی نیاز به چنین تکنیکی دارند که :

* داده های آنها در زمان کوتاهی افزایش بسیاری دارد مانند سایت های موجود در فضای جامعه ی مجازی
* سایت هایی که دارای حجم بانک های اطلاعاتی زیادی هستند

مزایای این تکنیک عبارتند از:

* باعث ساده تر شدن پرس وجو ها (Query) می شود
* امکان استفاده بهتر از منابع موجود در سرور می شود زیرا خروجی و ورودی (IO) از یک بانک اطلاعاتی انجام نمی شود
* حجم داده های ما به جای آنکه به صورت عمقی (vertical) کند به صورت سطحی(Horizontal) در چندین بانک اطلاعاتی قرار می دهد

برای پیاده سازی شاردینگ بانک اطلاعاتی در لایفری(Liferay) مراحل زیر صورت می گیرد:

* ابتدا لایفری(Liferay) را در با تنظیمات شاردینگ بالا می آوریم. تنظیمات در فایل portal-ext.properties شامل :

i. فعال کردن META-INF/shard-data-source-spring.xml در زیر شاخه ی spring.configs

ii. تنظیم JDBC Schema ها بصورت jdbc.default.* ،jdbc.one.* و …

iii. فعال کردن نام شاردها بصورت: shard.available.names=default,one,two
* به فایل میزبانی سرور مراجعه شود (به عنوان مثال در ویندوز در مسیر c:\Windows\System32\drivers\etc\hosts قرار دارد) و نام ها و dns های مورد نظر درج شود.در زیر نمونه ای از آن را مشاهده می کنید.

* ایجاد بانک اطلاعاتی و اجرای فایل create-minimal مربوطه. در لایفری (Liferay) 6 در صورتی که تنظیمات اولیه شاردینگ در portal-ext.properties کامل باشد با بالا آمدن سرور این اسکریپت ها نیز اجرا خواهند شد.
* برای امنیت بیشتر می توان نام کاربری و رمز عبور های متفاوتی برای هر بانک ایجاد نمود
* لایفری(Liferay) را بالا آورده و نسخه های پورتال های (portal Instance) مورد نیاز را از بخش پورتال در کنترل پنل ایجاد می کنیم.
* حال با توجه به میزبانی مجازی (Virtual Host)تعریف شده آدرس آنها را در مرورگر خود وارد می کنیم .

توضیحات تکمیلی :

•ساختار سلسله مراتبی مدیریتی n لایه‌ای : مدیریت سازمان‌ها ، مدیریت مکان‌ها ، مدیریت کاربران ، مدیریت گروه‌های کاربری ، مدیریت نقش‌ها ، اعطای مجوزهای دسترسی به پرتلت‌ها
•پیکربندی پرتال : ایجاد، ویرایش و حذف سیاست‌های امنیتی ، تنظیمات عمومی مرتبط با نام، آدرس‌ها، نحوه نمایش و ... ، تنظیمات اعتباریابی کاربران از قبیل نحوه اعتبارسنجی، انواع اجازه‌ها و ... ، تنظیمات خودکار مربوط به کاربر جدید ، تنظیمات مربوط به Mail Server های پرتال ، تنظیمات ایمیل اطلاع‌رسانی ، گزارشی از رویدادهای ایجاد کاربران و تعویض رمز عبور کاربران ، مانیتورینگ کاربران فعال و اطلاعاتی در مورد آن‌ها
•شخصی‌سازی پرتال : چینش پرتلت‌ها در صفحه ، نحوه نمایش آن‌ها ، انجام تنظیمات مرتبط
•تنظیمات عمومی سایت : اضافه و یا حذف پرتلت ها ، تغییرمکان پرتلت ها در صفحه ، تخصیص مجوزهای دسترسی ، اعمال سطوح دسترسی مود نیاز بر اساس سازمان، مکان، کاربران و گروه‌های کاربری
•تعامل کاربر با صفحات پرتال (نظردهی و امتیازبندی)
•مدیریت محتوای پرتال : ایجاد و نمایش اسناد ، ایجاد محتوا ی اسناد بوسیله ساختارها و الگوها ، ایجاد ساختارها با استفاده از زبان XML مخزن اسناد ، وجود کتابخانه سند
•گالری تصاویر
•نقشه سایت : ایجاد خودکار نقشه سایت و نمایش صفحات سایت به همراه زیرشاخه‌ها به صورت پویا.
•لینک‌های مفید
•ناوش : نمایش مسیر دسترسی به یک صفحه
•مدیریت اخبار : امکانات ایجاد، ویرایش، حذف، مدیریت و آرشیو اخبار در سایت ، مدیریت قالب‌های نمایش اخبار ، ایجاد، حذف، ویرایش اخبار ، نمایش اخبار ، نمایش Hot News و Top News ، آرشیو اخبار
•سرویس RSS
•پرتلت آب و هوا
•تجارت الکترونیک : فروشگاه الکترونیک ، دسته بندی اقلام ، اعمال مجوز دسترسی ، خرید بوسیله کارت‌های اعتباری ، پیگیری سفارش ها ، کنترل سبد خرید.
•بحث و گفتگو : تالار گفتگو ، مباحث علمی ، راهنما ، وبلاگ‌ها
•مدیریت اسناد : مدیریت قالب‌های نمایشی ، نمایش به صورت لیستی، ستونی ، ایجاد، حذف، ویرایش ، آرشیو ، دسته‌بندی و نمایش یک انجمن خاص
•مدیریت فرم‌ها : امکان ایجاد فرم‌های آنلاین برای تعامل با کاربران سایت ، وب فرم : ویزیتور می‌تواند از طریق آن اطلاعاتی را ارسال نماید ، مدیریت موضوعات : ایجاد موضوعات و عناوین در دسته‌بندی‌های مختلف و طبق ساختار درختی ، نمایش و مدیریت فرم‌ها ، مدیریت ساختارهای فرم ، ایـجاد سـاختار فیلدهای موجود در فرم ، مدیریت قالب‌های فرم ، مدیریت نحوه چینش عناصر یک فرم ، Liferay Web Form : ایجاد فرم‌های آنلاین و ارسال به آدرس ایمیل و یا فایل مشخص شده
•جستجو : جستجو در مقالات پرتال ، جستجو در اطلاعات کاربران، تالار گفتگو، وبلاگ‌ها، راهنما و کتابخانه اسناد ، جستجوی مبتنی بر موتور جستجوی بگردیم ، جستجوی پیشرفته
•نظرسنجی : نظرسنجی در سایت و گزارشگیری و مدیریت سوالات و نظرات کاربران
•مدیریت نظرسنجی : تعیین سوال نظرسنجی ، تنظیم بازه زمانی نمایش نظرسنجی ، تنظیم مجوز برای کاربران مختلف ، نمایش نظرسنجی
•تقویم یا روزشمار : مدیریت زمان و رویدادها ، اطلاع‌رسانی جلسات، همایش‌ها و رخدادهای مهم
•اطلاعیه‌ها
•Invitation : ارسال ایمیل به صورت گروهی
•برخی ویژگیهای مهم : ایجاد و ویرایش محتوا به تعداد نامحدود ، ساختاردهی و شکل‌دهی بر اساس یک قالب از پیش تعریف شده ، عدم نیاز به رجوع به مراجع فنی طراح سایت در آینده جهت توسعه و افزودن مطالب بیشتر ، عدم نیاز به دانش فنی در جهت پیاده‌سازی وب‌سایت و درج محتوا و مطالب ، صرف وقت کمتر جهت راه اندازی وب سایت ، صرف هزینه کمتر جهت ایجاد یک وب سایت قدرتمند ، برخورداری از امکانات بسیار زیاد جهت فعالیت های مختلف در سایت ، پشتیبانی زمینه‌های مختلف و اهداف مختلف (شخصی - تجاری - خبری - اطلاع‌رسانی) ، دسترسی به بانک، وارد کردن و ایجاد مستندات و موارد چند رسانه‌ای ، شناسایی تمامی کاربران کلیدی و وظایف مدیریت محتوایی آنها ، توانایی تخصیص وظایف و مسئولیت‌ها به دسته‌ها یا انواع مختلف محتوا ، یکپارچگی اطلاعات و دسترسى سریع به آن‌ها ، امکان سفارشی‌سازی ، ارتباط با دیگر کاربران ، دسترسى به برنامه هاى کاربردى مجزا

(توضیحات ارائه شده از منابع مختلفی بودند که در اینجا جمع آوری شدند!)

Warez-Host.IR
January 16th, 2011, 02:27
این سیستم رو راه اندازی و پشتیبانی می کنند و حدود هزینه 50 میلیون تومان برای راه اندازی و پشتیبانی می گیرند! شرکت های دیگری هم این سیستم را ارائه می دهند و حداقل هزینه جهت راه اندازی لایف ری یک میلیون تومان می باشد
اين هزينه براي چه چيزي هست ؟؟
ليسنس برنامه يا پشتيباني و رفع مشكلات ؟؟

iacbook
January 16th, 2011, 02:42
اين هزينه براي چه چيزي هست ؟؟
ليسنس برنامه يا پشتيباني و رفع مشكلات ؟؟

ذات لایف ری اپن سورس هست و بدلیل اینکه سیستم پیچیده و فوق حرفه ایه برای راه اندازی و پشتیبانی هزینه های بالایی دریافت می کنند. حتی خود سایت لایف ری نیز برای پشتیبانی فکر کنم هزینه ای دریافت می کنه...

هزینه هایی که گروه شریف میگیرن بیشتر برای خصوصی سازی و گسترش سیستم و در نهایت پشتیبانی می باشد...

---------- Post added at 02:42 AM ---------- Previous post was at 02:34 AM ----------

البته لازم به ذکر است که لایف ری یک نسخه اپن سورس دارد و نسخه دیگری هم تجاریه که در لینک زیر می توانید مقایسه دو نسخه را مشاهده نمایید:
CE vs EE - Liferay.com (http://www.liferay.com/products/liferay-portal/download/ce-vs-ee)

Warez-Host.IR
January 16th, 2011, 02:47
داخل ايران سايتهايي داريم كه با اين سيستم راه اندازي شده باشند ؟؟

Amir.Mansoury
January 16th, 2011, 16:35
mci.ir یادتون رفت.

نکته ای که باید بگم اینه که این cms بر روی هاست اشتراگی جواب نمیده چون از همون موقع نصب 1گیگ رم برای خودش رزرو میکنه. باید براش سرور اختصاصی یا مجازی در نظر بگیرید.

---------- Post added at 04:35 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

چند ماه قبل خواستم برم برای پاتریس هاست ازش استفاه کنم ولی بد پشیمون شدم. به درد مشتری خاص مثله سازمانها و شرکتها ی بزرگ میخوره که خوب پول میدن. چون هزینه نگهداری داره تقریبا

---------- Post added at 04:35 PM ---------- Previous post was at 04:35 PM ----------

ولی در کل توی فضای اوپن سورس به نظر من رتبه 1 هست.

iacbook
January 16th, 2011, 17:29
mci.ir یادتون رفت.

نکته ای که باید بگم اینه که این cms بر روی هاست اشتراگی جواب نمیده چون از همون موقع نصب 1گیگ رم برای خودش رزرو میکنه. باید براش سرور اختصاصی یا مجازی در نظر بگیرید.

---------- Post added at 04:35 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

چند ماه قبل خواستم برم برای پاتریس هاست ازش استفاه کنم ولی بد پشیمون شدم. به درد مشتری خاص مثله سازمانها و شرکتها ی بزرگ میخوره که خوب پول میدن. چون هزینه نگهداری داره تقریبا

---------- Post added at 04:35 PM ---------- Previous post was at 04:35 PM ----------

ولی در کل توی فضای اوپن سورس به نظر من رتبه 1 هست.

در مورد رتبه یک کاملا" موافقم. مدتیه که در حال تحقیق و کار روی این سیستم هستیم و واقعا" برام جالب بوده و با اینکه تا به امروز جوملا رو یک سیستم قدرتمند میدونستم اما از زمانیکه روی این سیستم کار کردم اعتقاد خاصی بهش پیدا کردم ............
واقعا" عالی و حرفه ایه ..........

irlogo
January 16th, 2011, 18:04
این خیلی خوبه که چنین سرویسی رو معرفی می کنید
این سیستم اعتبار و رتبه خوبی داره اما از دلایلی که این سیستم بمانند جوملا! و ورد پرس معروف نشده است کم بودن منابع و امکانات جانبی این سیستم هست
اما برای پروژه های ارزشمندی که وجه خوبی برای وب سایت پرداخت می کنند خیلی خوب هست زیرا طراح و برنامه نویس با هم روی این کار می کنند و هم از حیث اختصاصی بودن گرافیکی و هم از حیث امنیت برجستگی نمایانی خواهد داشت

Amir.Mansoury
January 16th, 2011, 18:16
بله. من فعلا کمی درگیرم. به امید خدا سعی میکنم اگر وقت کنم یک توضیح کلی روش بدم و مفصل کارشو بگم.

iacbook
January 16th, 2011, 21:35
این خیلی خوبه که چنین سرویسی رو معرفی می کنید
این سیستم اعتبار و رتبه خوبی داره اما از دلایلی که این سیستم بمانند جوملا! و ورد پرس معروف نشده است کم بودن منابع و امکانات جانبی این سیستم هست
اما برای پروژه های ارزشمندی که وجه خوبی برای وب سایت پرداخت می کنند خیلی خوب هست زیرا طراح و برنامه نویس با هم روی این کار می کنند و هم از حیث اختصاصی بودن گرافیکی و هم از حیث امنیت برجستگی نمایانی خواهد داشت

به نظرم این سیستم اونقدر گسترده هست که کمتر نیاز به امکانات جانبی و گسترش دهنده ها داشته باشه و حتی برنامه نویسی و خصوصی سازی سایت های ساخته شده با این سیستم زیاد پیچیده نیست ، فقط یکی از دلایلی که این سیستم توی ایران رشد پیدا نکرده اینه که سایتی اون رو پشتیبانی نمی کنه و مثل سیستم هایی مثل جوملا و غیره نیست که ماژول های اون ریخته باشه و هزارتا سایت پیدا بشن و ماژول هاش رو رایگان فارسی کنند ... در کل یک مقدار تخصصی تره ، اما برای کسی که برنامه نویس خوبی باشه خیلی سیستم حرفه ای و ساده تری نسبت به جوملا هست ......

sh_h_gholipour
December 12th, 2012, 11:36
سلام
من هم مدتی هست که با لایفری کار می کنم و با همه فرمایشاتون در مورد خوبی هاش و قدرتش و رتبه یکیش و... موافقم ولی یه سوال دارم، حالا که مثلا من شدم یک لایفری کار فقط باید پرتال های جامع و یزرگ بزنم و اگه کسی ازم درخواست کوچکی داشت ردش کنم و فقط منتظر کارهای بزرگ و... باشم؟؟!!! یعنی منظورم اینه که با توجه به سنگینی لایفری نسبت به جوملا ،ورد پرس و... کسی می دونه چه جوری می شه باهاش سایت های کوچک مثل یه فروشگاه کوچک را هندل کرد.:39:
با تشکر.

maziyarvex
March 7th, 2013, 16:12
دوست گرامی

راه اندازی و نگهداری Liferay داستان های پیچیده مربوط به خودش رو داره ....

اگر خواستین راه اندازی کنین به من خبر بدید.

نمونه سایت لایفری : گروه وکلای یاسا (http://www.yasa.co)

sh_h_gholipour
March 8th, 2013, 22:08
مازیار جان عزیز اگه دقت کرده باشی عرض کردم که مدتی باهاش دارم کار میکنم و الآنم تقریبأ یه چیزاشو بلدم ، !(البته این طوری میگم که باب بر خود ستایی نباشه واگرنه...)
سوالم رو دوباره یه جور دیگه می پرسم ، ما که میگیم جایگزین خوبی برا جوملاو... آیا با توجه به سنگینیش بدرد سایت های کوچیک هم می خوره(توضیحاتی در این قبیل،)
و این هم درست نیس که عوض جواب به سوالات مردم در چنین جاهایی به فکر بازاریابی و ... باشیم بنده خودم تاحالا بیش از 170 پورتلت سنگین در لایفری نوشتم و به بازار ارائه کردم. الآنم سوالم نسبت به پروژه های کوچیکه چون تاحالا یه بارم پروژه کوچیک انجام ندادم.

maziyarvex
March 8th, 2013, 23:30
دوست عزیز جواب شما برای من خیلی جالب بود ...

1 - شما فرمودین بیش از 170 پرتلت نوشتین و روانه بازار کردین ... ممکن 2 تاشو به ما هم معرفی کنید که ما هم اسمش رو بدونیم ؟ ( کل کامینوتی لایفری بعید می دونم بیش از 100 پرتلت داشته باشه .... !!!! )

2 - دوست عزیز کسی که بیش از 170 پرتلت برای لایفری نوشته مطمئنن از معماری J2EE و ساختار کلی پرتال لایفری آشنا بوده و مفهوم مقایسه یک پرتال که یکی از سرویس های زیر مجموعه آن CMS آن می باشد، حالا مقایسه شود با CMS با معماری بسیار محدودی به نام Joomla

3 - به عنوان یک دوست پیشنهاد می کنم وقت خودتون را روی سیستم های مدیریت محتوای PHP بذارید تا در وقتتون و هزینه هاتون صرفه جویی کنید.

4 - در ایران تنها یک شرکت هست که بصورت کاملا تخصصی از معماری این پرتال با خبر است و کلیه پروژه های سازمانی بزرگ که در حال حاضر در حال ارائه سرویس هستند انجام و پشتیبانی می شود.

همچنین توجه داشته باشید بنده قصد کمک داشتم و نه کسب و کار، چون هزینه های انجام پروژه با این پرتال به اندازه ای می باشد که در این فروم نگنجه ....

با تشکر و احترام

sh_h_gholipour
March 9th, 2013, 00:31
واقعأ خیلی برا خودم متأسفم که کسی می تونه انقد راحت تا این حد اطلاعات ناقص داشته باشه و تو یه فروم که تعداد نامشحصی مراجعه کننده داره انقد بی فکرانه اطلاعات غلط بده!
اگه کسی بهتون یاد نداده ،لازم که بدونین اولأ این طور جاها ساخته نشده برا کل کل و ضایع کردن دیگران ، که من بخوام 170 پورتلت برات نام ببرم که فقط... ! اصلأ فرض کنیم من بلف زدم(که در ادامه میگم بلف کی زده) شما اگه راس میگی جواب سوالی که پرسیده شده(اگه بلدی) بده چرا حاشیه میری ، مگه مجبوری ؟نمیدونی هیچی نکو کسی نمیگه...
دومأ هزاران تیم هستند که خودشون با توجه به نیازشون پورتلت مورد نیازشون رو می نویسن ، دلیل نمیشه که تعداد کامپوننت های خود لایفری 100 تاس پس کسی نباید بتونه بیشتر زده باشه خیلی ضایع بود ،
سومأ لازمه که بدونین خیلی جاها الآن از این پرتال استفاده میکنن. برا این که بیشتر از این شمارا متوجه بی سوادیت و نا آگاهیت نکنم ، تعداد پرتال های جامع که در سطح ملی (مث پرتال وزارت علوم تحقیقات و فناوری) با لایفری فقط توسط شرکت حودمون زده شده را معرفی نمیکنم. واگزار می کنم به خودت گه اگه حد اقل سواد یه سرچ ساده را داشته باشی.
در آخر هم شما یه فکری یه حال خودت بکن نیاز نیس کسی رو راهنمایی کنی ، من فقط یه سوال پرسیده بودم دیدی چه جوری مطلبی رو که می تونست باعث بشه به درد 4 نفر بخوره گند زدی بهش با این دخالتت...

maziyarvex
March 9th, 2013, 00:37
لطف کنید 2 تا از پرتلت هایی که نوشته اید را اعلام کنید

لطفا اعلام کنید چگونه پرتلت ها را در پرتال Deploy کردید

لطفا کد استانداردی که پرتلت ها را نوشته اید اعلام کنید (متوجه منظورم شدید JSR1...... )

لطفا 2 نمونه از پرتال هایی که بالا دارید و روی آنها پرتلت نوشته اید اعلام کنید.

با تشکر و احترام

sh_h_gholipour
March 9th, 2013, 16:53
از مدیر محترم سایت خواهش میکنم این تاپیک ها که بیشتر جنبه بچه بازی و کل کل و ... داره را نراره تو سایت آپ بشه. من یه مدت پیش یه سوالی برام پیش اومد اشتباه کردم تو این سایت مطرح کردم حالا هم بعد از این که چندین بار تلاش کردم به آقایان محترم به خیال خودشون دانا بفهمونم که اینجا جای این کارا نیس نتونستم تازه دارن ازم سوالاتی مبنی بر تصدیق نوشته های قبلیم می پرسن.و این آخرین نوشته من تو اینجاس.

و اما آقا مازیار:
1- من مجبور نیستم سوالاتتون رو جواب بدم ولی اگرم بخوام جواب بدم ،آخه از سوالاتت سطح سوادت مشخصه دیگه T،به خیالت نشستی فک کردی سوال سخت پرسیدی تازه راهنمایی هم میکنی(JSR:-&) ؛آخه آدم ساده پرسیدن این سوالا چیزی جز سبکی برات نداره! چرا::چون معمولأاین طور مساحبات حضوری انجام میشه نه اینترنتی چرا که تو اینترنتی اولأ اگه بلد باشم که هیچ جواب میدم و ضایع میشی. دومأ اگه بلد نباشم ، خوب کاری نداره که یه سرچ میزنم جواب بدست میاد و میگم و بازم ضایع میشی.
پس چون در هر صورت ضایع میشی:d منم برا این که ضایع نشی هیچی نمیگم.
2- برا هممون متأسفم که کسی مث شما تو این مملکت ادعای علمش میشه کشور دست گلمون رو امسال شما به گند کشیده. این کارارو کردین که کسی هیچ رغبتی به انتقال علم و ... را نداره ، فرض کنیم من یه فرد بی سواد و... اگر کسی بهم این بی احترامی ها که شما کردین را نمی کرد و باعث نمیشد که این آخرین تاپیکم باشه شاید از شما فرد با سواد یه چیزی یاد میگرفتم و به درد چند نفر میخوردم که این چیزا نهایتأ منجر به پیشرفت علم و فرهنگ... کشورمون میشه.
در آخر هم میتونم بهتون فقط بگم که براتون واقعأمتأسفم باور کنین اگه هیچی نگین کسی نمیگه...یا نه عقده حرف زدن و خود نشون دادن داری حرف بزن ولی لاقل کمی قبلش فکر کن.آحه اینم حرفه میگی تو ایران هنوز هیشگی لایفری... یه سر به گروهJ2eeList بزن .لازم که یاد آور شم گروه جاوا کارای ایران(نه همشون)ولی اکثر جاوا کارا توش عضون ازشون بپرس کی با لایفری کار میکنه . هم تعداد جوایارو ببین هم ببین 150 تا 200 تا پورتلت زدن اصلأ چیزی به حساب میاد یا نه که برا شما که انقــــــــــــــــد از همه چی دوری که انقــــــــــد 170 پورتلت برات قبولش سخت یود.من اصلأ روم نمیشد بگم حدود 170....:d

الآنم خجالت میکشم از خودم که تو چنین جایی مجبور به نوشتن اینا شدم که اگه یکی بحونه به این نوشته ها بحنده و چیزی جز .... به این نوشته ها نگه. آدم با سواد شما می تونستی بجا این چرت و پرتات کمی به درد کسی بخوری البته میدونم برات نا مفهومه چنین واژه ای(به درد کسی خوردن) ولی میشد.......
بدرود :103: ««« برای آخرین بار بود چیزی اینجا نوشتم »»»»

maziyarvex
March 9th, 2013, 21:49
دوست عزیز

شمایی که بیش از 170 تا پرتلت حرفه ای نوشتید و لایفری با جوملا رو مقایسه می کنید کار سختی نیست جواب سوال من ...

واقعا سخت که آدرس 2 تا از پروژه هایی که انجام دادید رو بدید ؟

می خوایین من به جای شما 5 تا آدرس لایفری با سرویس و پرتلت ها خوب بدم ؟؟؟

مشکلی نیستا ......

با تشکر و احترام

iMohsen
March 9th, 2013, 23:49
4 - در ایران تنها یک شرکت هست که بصورت کاملا تخصصی از معماری این پرتال با خبر است و کلیه پروژه های سازمانی بزرگ که در حال حاضر در حال ارائه سرویس هستند انجام و پشتیبانی می شود.

همچنین توجه داشته باشید بنده قصد کمک داشتم و نه کسب و کار، چون هزینه های انجام پروژه با این پرتال به اندازه ای می باشد که در این فروم نگنجه ....

احیانا منظورتون سورن شریف نیست ؟

maziyarvex
March 9th, 2013, 23:58
خیر

سورن شریف شرکت فعالی می باشد و چندین پرتال و تعدادی پرتلت که نوشتند پروژه هایی بالا دارند که تعدادشون کم نیست

اما شرکتی که ازش صحبت کردم bpms کاملا بومی روی بستر پرتال لایفری نوشتن ... و روی بستر cms لایفری کارهای کم نظیری انجام دادند همچنین از نظر بنده که بیش از 6 سال که با لایفری کار می کنم دور از تصور می باشد.

با تشکر

iMohsen
March 10th, 2013, 17:36
خیر

سورن شریف شرکت فعالی می باشد و چندین پرتال و تعدادی پرتلت که نوشتند پروژه هایی بالا دارند که تعدادشون کم نیست

اما شرکتی که ازش صحبت کردم bpms کاملا بومی روی بستر پرتال لایفری نوشتن ... و روی بستر cms لایفری کارهای کم نظیری انجام دادند همچنین از نظر بنده که بیش از 6 سال که با لایفری کار می کنم دور از تصور می باشد.

با تشکر

اسم و آدرسی ازشون نیست ؟
چون اصل کلمه bpms که معمولا برای سیستم های مدیریت کسب و کار استفاده میشه .
من هم حدود 4 سال هست که مدیریت سرورهای میزبان لایفری رو داشتم و تقریبا با کارکرد سیستم آشنا هستم . الان دنبال شرکتی میگردم که پروژه ای بشه باهاشون کار کرد .
سورن شریف هم فقط حضوری کارمند میگیره .

maziyarvex
March 10th, 2013, 17:39
دقیقا، این شرکتی که بنده ازش صحبت می کنم بستر BPMS کاملا بومی تولید کرده روی معماری لایفری اوم ورژن 6

سرورهاشون هم دست خودشون هست بعید می دونم کلا کارمند و یا همکار بین خودشون بپذیرند.

توی ایران به نظر من تنها شرکتی هستش که واقعا مسلط و حرفه ای داره کار می کنه ...

اگر خواستی پ خ بده مشخصات شرکت را برات بفرستم.

Tomcat استفاده می کنید ؟

iMohsen
March 10th, 2013, 18:25
دقیقا، این شرکتی که بنده ازش صحبت می کنم بستر bpms کاملا بومی تولید کرده روی معماری لایفری اوم ورژن 6

سرورهاشون هم دست خودشون هست بعید می دونم کلا کارمند و یا همکار بین خودشون بپذیرند.

توی ایران به نظر من تنها شرکتی هستش که واقعا مسلط و حرفه ای داره کار می کنه ...

اگر خواستی پ خ بده مشخصات شرکت را برات بفرستم.

Tomcat استفاده می کنید ؟

آهان . خداکنه فقط آقای خسروی نباشه ! :d
پی ام دادم .

k_yk1987
September 3rd, 2013, 00:58
دوست گرامی

راه اندازی و نگهداری Liferay داستان های پیچیده مربوط به خودش رو داره ....

اگر خواستین راه اندازی کنین به من خبر بدید.

نمونه سایت لایفری : گروه وکلای یاسا (http://www.yasa.co)

دوست عزیز این سایت با دروپال طراحی شده
اونوقت شما اینو به عنوان نمونه کار لایفری معرفی می کنی!!!؟؟؟

≡ ALEX ≡
September 3rd, 2013, 02:06
Liferay یک پورتال منبع باز (Open Source) مبتنی بر جاوا (Java) در سطح سازمانی (Enterprise) می باشد که قدرت و سرعت فراوانی در پردازش اطلاعات داشته و امکانات بسیار زیادی را نیز داراست. از آن جایی که برای امور سازمانی طراحی و ساخته شده، طبیعتا برای مصارف عمومی مناسب و کاربردی نمی باشد. لازم به ذکر است برای نوشتن پلاگین های آن می توان از زبان های دیگری همچون PHP و یا Ruby نیز استفاده نمود.

کتاب زیر نیز از انتشارات ناقوس درباره آن منتشر شده است:

http://naghoospress.ir/BookImages/118197.jpg

آموزش درگاه سازمانيEnterprise.Open Source.For Life)LIFERAY)||| انتشارات ناقوس | naghoospress.ir (http://naghoospress.ir/bookview.aspx?bookid=1486437)

k_yk1987
September 4th, 2013, 04:12
ضمن تشکر از آلکس عزیز و در تکمیل فرمایشات ایشان باید عرض کنم کتاب فوق اثر سرکار خانم مهندس الهام شفیعی هستش که در شرکت سیستم آوران صدرا (http://www.sasadra.com) مشغول به فعالیت هستند می باشد

بحمدالله ایشان دارای رزومه ای خوب و موفق در سوابق آموزشی و کاری خود هستند

همچنین اثر دیگر ایشان کتاب آموزش سامانه ی مدیریت محتوای سازمانی آلفرسکو از انتشارات ناقوس میباشد

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f144/15382-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-liferay-liferay-book-jpg http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f144/15383-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-liferay-alfresco-book-jpg
دریافت فهرست مطالب کتاب آموزش درگاه سازمانی لایفری * (http://www.sasadra.com/files/Blogs/Liferay_Blog/ElhamShafiee-LiferayBook-TOC.pdf) دریافت فهرست مطالب کتاب سامانه مدیرین محتوای سازمانی آلفرسکو (http://www.sasadra.com/files/Blogs/Alfresco_Blog/ElhamShafiee-AlfrescoBook-TOC.pdf)

mod.itman2016
February 17th, 2018, 11:45
آهان . خداکنه فقط آقای خسروی نباشه ! :d
پی ام دادم .

سلام مهندس .

یکسری سوال داشتم درمورده لایفری اگر براتون مقدوره یه ایمیل به من بزنید خیلی ممنون میشم .

mod.itman2016@gmail.com

- - - Updated - - -

سلام مهندس .

یکسری سوال داشتم درمورده لایفری اگر براتون مقدوره یه ایمیل به من بزنید خیلی ممنون میشم .

mod.itman2016@gmail.com

ShirazSoft.com
February 25th, 2018, 05:30
سلام
این طور سیستم هایی برای شرکت هایی خوبه که فرایند های زیاد دارند و نیاز دارند BPMS داشته باشند.
ضمن اینکه برای کارهای مشارکتی یا همون Collaboration خوبه برای یک سایت عادی و... ارزش ندارد وقت بگذارید یادبگیرید.

البته این نظر شخصی من هست.