PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر سایز swap در centos

zoghal
January 15th, 2011, 21:21
با سلام.
من یک سرور برای پروژه یکی از مشتریانم تهیه کردم. دیتاسنتر محترم زمان نصب او اس برای 12 گیگ رم فقط 2 گیگ swap ایجاد کرده.

لطفا راهنمایی کنید. که چه طور میی توانم فضای swap رو افزاریش بدم؟

و مورد بعدی این هست که با 12 گیگ رم من باید 14 گیگ swap داشته باشم ؟؟؟

amirizadi
January 15th, 2011, 22:41
در مورد تغييرش كاملا نميدونم بايد چي كار كرد ولي عموما هميشه swap 2 برابر رم بايد باشه

TukaNet
January 15th, 2011, 22:58
اصلا خود توسعه دهنده های سیستم عامل توصیه می کنند بالای یک گیگا بایت از swap استفاده نشه ...

حالا همین هم که دو گیگ زدن کافی هست ...

amirizadi
January 15th, 2011, 23:24
بله به خاطر اين هست كه هارد مدام در حال كار كردن نباشد و عمرش كم بشه
ولي عموما مثلا همين centos خودش رو حالت ديفالت swap را 2 برابر رم ميزاره موقع نصب

vPsPersia.COM
January 15th, 2011, 23:28
Kvm بگیرید و خودتان نصب کنید

TukaNet
January 15th, 2011, 23:31
اگه همون centos رو خودتون روی سیستمی که رم بالا داشته باشه نصب کرده باشید به موردی که بنده گفتم میرسید

مثلا سرور هشت گیگ رم داشته باشه centos نمیاد 16 گیگ برای swap پارتیشن بسازه ...

در ضمن مورد عمر هارد نیست ، وقتی هارد درگیر swap باشه مطمنا سرعت پاسخگویی هارد به باقی موارد کم میشه

از طرفی هم باس بیشتری از cpu مصرف میشه و از طرف دیگه زمان پاسخگویی swap با رم قابل مقایسه نیست

و همه این موارد دست به دست هم میدن و به جای این که سرعت رو بهبود بدهند سرور رو کندتر هم می کنند !

پس در مصرف swap زیاده روی نکنید ( یارانه نداره :d )

zoghal
January 16th, 2011, 05:57
ممنون از همگی . منتها من جوابی درستی نگرفتم. تو سایت centos گوفته اگر رم بالای 2 گیگ هست swap = ram+2g باید باشه

Chapter (http://www.centos.org/docs/5/html/Deployment_Guide-en-US/ch-swapspace.html)
حالا نمی دونم چه کار باید بکنم.

و اما سوال بعدی ؟ حتما با kvm باید انجام داد.؟ نمییشه با کامند انجام داد؟

TukaNet
January 16th, 2011, 08:53
درسته این رو میگن ولی تجربه میگه وقتی این رو اجرا کنید همون مواردی رو که در بالا گفتم پیش میاد ;)

در ضمن پارتیشن بندی رو از طریق کامند هم میشه انجام داد ولی کی وی ام بگیرید خیلی ساده تر خواهد بود