PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارورهای نادرست گوگل وب مستر

elan
February 15th, 2018, 14:01
سلام
1. یک مشکل پیچیده ای برای یکی از سایت هام پیش اومده اصلا مغزم نمیکشه باید چی کار کنم
اگه کسی بتونه راه حلی پیدا کنه هزینه اش رو پرداخت میکنم.

توی قسمت html improvement گوگل وب مستر دو صفحه مشابه هم نشون میده که اصلا یکی اش در سایت وجود نداره.
یعنی به صفحه اصلی ریدایرکت میشه. اما من این ریدایرکت رو ایجاد نکردم و به شکل خودکار ایجاد شده.
و از طرفی چنین صفحه ای توی سایت وجود نداره که بخوام براش canonical تعریف کنم.
ضمن این که وقتی داره ریدایرکت به اون یکی صفحه میشه دیگه نباید این پیغام تشابه محتوا نشون داده بشه.
البته نمیدونم تا حالا با همچین مشکلی بر نخوردم.
حالا نمیدونم باید این ریدایرکت رو از توی اچ تی اکسس حذف کنم. که اصلا در مواجه با این صفحه گوگل با ارور 404 مواجه بشه
یا نه این ریدایرکت باشه. کار دیگه ای انجام بدم.
ببینید پیوندهای یکتا رو براساس نام نوشته تنظیم کردم. و صفحه اصلی رو پرنت (parent) تمامی صفحات گذاشتم.
مطابق این نوع تنظیم عنوان صفحه اصلی در آدرس صفحهات فرعی قرار میگیره. اما من چون میخواستم
ادرسهام انگلیسی باشه توی php my admin به صورت دستی این عنوانی که در یوارال می یاد رو به یه نام انگلیسی
تغییر دادم. و درست هم کار میکنه. امیدوارم متوجه شده باشید چی گفتم. البته اگه این کار رو نکرده باشید بعید میدونم
فهمیده باشید چی میگم.
حالا به صورت خودکار چه اتفاقی افتاده؟ ادرس فارسی که وجود نداره رو ریدایرکت میکنه به ادرس اینگلیسی در صورتی که توی سایت
اصلا ادرس های فارسی وجود نداره همه رو بررسی کردم. گیج شدم کاش یکی بفهمه چی دارم میگم.
2. چندتا از صفحات سایت رو توی قسمت mobile useability نشون میده که المنتهاش نزدیک به هم هستند در صورتی که اصلا این طور نیست
لجم میگیره انقدر . و توی test mobile firendly پیغام میده که این صفحات موبایل فرندلی هستند. حالا این گوگل وب مستر چی میگه من نمیفهمم
چون اصلا المنت ها نزدیک به هم نیست.
3. این که تگ h1 تمامی صفحات باهم یکی باشه کار اشتباهی هست؟ یک سایت خارجی که رتبه بالایی داشت رو دیدم این کار رو انجام داده
ولی درست و غلط بودنش رو نمیدونم. منم این ساختار رو روی سایت پیاده کردم. ولی الان شک کردم

خیلی نوشتم بعید میدونم کسی تا انتها متن رو خونده باشه ولی اگه تا این جا رو خوندید دست شما درد نکنه خسته نباشید.
برای جبران شما هم طولانی بنویسید من هم تا انتها میخونم.

ali0000
February 15th, 2018, 14:08
درود ، بر اساس تجربيات شخصي مورد اول بعد از مدتي خودبخود برطرف خواهد شد مخصوصا با تغيير الگوي نام صفحات در آدرس عموما اين موارد پيش مياد

مورد دوم تگ h1 قاعدتا يكي باشه بهتره