PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی درباره raid بندی سرور hp g9

radar
February 3rd, 2018, 11:06
با سلام

من ی سرور g9 دارم میخوام 3 عدد هارد دیسک رو raid5 کنم و اینکه یک هارد چهارم رو به عنوان بک اپ طوری تنظیم کنم که وقتی یکی از اون سه هاردیسک raid5 به مشکل خورد این هارد چهارمی جایگزین بشه ؟ مرسی از راهنماییتون :53:

cacodemon
February 3rd, 2018, 11:13
با سلام

من ی سرور g9 دارم میخوام 3 عدد هارد دیسک رو raid5 کنم و اینکه یک هارد چهارم رو به عنوان بک اپ طوری تنظیم کنم که وقتی یکی از اون سه هاردیسک raid5 به مشکل خورد این هارد چهارمی جایگزین بشه ؟ مرسی از راهنماییتون :53:

سلام
مورد استفادتون روی سرور چه کاری هست ؟
هر 4 هارد حجم یکسان دارن؟

radar
February 3rd, 2018, 11:34
هارد ها یکسان هستند و میخوام هاردی چهارم بک آپ باشه برای اینکه ی وقت یکی از اون سه هارد سوخت و به مشکل خورد این جایگزین شه

bestirani2
February 3rd, 2018, 12:33
با سلام

سلام.
در صورتی که هاردتون ssd هست پشنهاد میکنم که رید 10 انام بدید چون رید 5 میزان نوشتن همچنین سرعت نوشتنش پایین هست.
این سرور قابلیت هارد یدک داره. در قسمتی که رید رو انجام میدید هارد چهارم رو به عنوان spare برای اون رید انتخاب کنید

radar
February 3rd, 2018, 12:46
سلام

نمیشه تو raid5 این کارو کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bestirani2
February 3rd, 2018, 12:52
سلام

نمیشه تو raid5 این کارو کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فرقی نداره. روی هر ریدی میتونید.
ولی اگه سرورتون هاردش ssd هست یا write بالایی داره رید پنج مناسب نیست.

radar
February 3rd, 2018, 13:28
الان داخل تنظیمات raid سرور بشم دقیقا کدوم تنظیمات رو باید تغییر بدم ؟

bestirani2
February 3rd, 2018, 13:30
الان داخل تنظیمات raid سرور بشم دقیقا کدوم تنظیمات رو باید تغییر بدم ؟

این رو تماشا کنید
https://www.youtube.com/watch?v=xYzsMo_w3d4

ealireza
February 4th, 2018, 22:30
هنگام تعریف رید 5 یک هارد رو spare کنید
g9 ها خیلی راحت هست تنظیماتشون ..

ارادتمند

OmidX
February 12th, 2018, 18:58
با سلام

کاش مدل دقیق سرور رو مشخص میکردید! 380 ؟ 580 ؟ یا ؟

اگر سرور 580G9 با رید کنترلر P830 یا 380G9 با رید کنترلر P440 هستید و هارد های شما SAS 10K یا 15K هستن، پیشنهاد من RAID 5 + 1 Spare هست که بهترین Performance در کنار امنیت خوب (به واسطه Spare در نظر گرفته شده) رو به شما میده و از طرف دیگه شما کمترین waste دیسک رو دارید.

سمت رید 6 نرید ک به مرور زمان و با پر شدن سرور، Performance کار جالب نخواهد بود.

درباره رید 10 هم کلا ارزش نداره که نصف دیسک هارو بیاید حروم کنید، اگه خیلی دنبال امنیت هستید spare ها رو افزایش بدید! مثلا دوتا Spare بزارید. یا دوتا Array بسازید و برای هر Array یک Spare بزارید یا ...

البته تمام صحبت های من در شرایطی است که سرور و هادر هاتون باندل اورجینال HPE باشه که در این صورت خیالتون باید راحت باشه که حالا حالا ها (حداقل چند سال) دچار مشکل خاصی که منجر به Data Lost بشه نخواهید شد، اما اگر سرور از پشت شهرداری تهیه شده (:دی) و فقط در ظاهر HP و در باطن هر تیکه ش oem یک جاست ، حتما رید 10 رو پیشنهاد میکنم ! ;;)