PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل بالا بودن مصرف دیتابیس

mojtaba79
February 2nd, 2018, 18:57
با سلام.

توی یکی از سایتهای ما یه مشکل داریم که متاسفانه نمیتونیم حل کنیم.
کوری های زیادی مثل کوری زیر به سرور داده میشه که از دید سرور (که خیلی هم معرفو هست توی ایران) اینکار غیر عادی هستش.

SELECT wp_posts.* FROM wp_posts INNER JOIN wp_postmeta ON ( wp_posts.ID = wp_postmeta.post_id ) INNER JOIN wp_postmeta AS mt1 ON ( wp_posts.ID = mt1.post_id ) WHERE 1=1 AND ( ( wp_postmeta.meta_key = '_start_date_gdate' AND wp_postmeta.meta_value != '' ) OR ( mt1.meta_key = '_start_time' AND mt1.meta_value != '' )) AND wp_posts.post_type = 'product' AND (wp_posts.post_status = 'publish') GROUP BY wp_posts.ID ORDER BY wp_posts.post_date DESC:

به نظر شما چطور میتونم جلوی اینکار رو بگیرم و دیتابیس رو بهینه کنم.
دیتابیس از طریق افزونه های مختلفی که هست بهینه شده.

فقط اینکه wp_postmeta سه برابر wp_posts هستش. آیا از این میتونه باشه؟

Farid Saadat
February 2nd, 2018, 19:17
سلام،
کی براتون کانفیگ کرده؟ ازشون بخوایید مجدد بررسی کنند. نیاز به بررسی بیشتر بود درخدمتیم.

با احترام.

mojtaba79
February 2nd, 2018, 19:18
کانفیگ چی عزیز؟

Farid Saadat
February 2nd, 2018, 19:22
سلام،
از افزونه یواست یا هر افزونه سئو دیگری استفاده می کنید؟ به نظر مال اون باشه.
استفاده زیاد از منابع رو عرض کردم باید کانفیگ سرورتون بررسی بشه.

با احترام.

mojtaba79
February 2nd, 2018, 19:28
عزیز عرض کردم سرور بسیار خوبی هست.
در واقع هاست از شرکت هاست دی ال گرفته شده و بعید میدونم مشکلی بابت کانفیگ اونها باشه. از بهترین های ایران هستن.
با پلاگینی مثل یواست هم نمیبایست چنین مشکلی پیش بیاد. البته نصبه.
بعید میدونم مشکل از پلاگین ها باشه.
پوسته و پلاگین ها بخوبی بهینه شدن.
مورد به افزایش حجم یک تیبل برمیگرده.
لطفا اگر کسی رو میشناسید که بهینه کردن دیتابیس وردپرس رو بده بهم معرفی کنید.
از افزونه ها استفاده شده.
کمی حرفه ای تر میخوام بررسی بشه
مخصوصا کاهش حجم wp_postmeta

ممنون
لطفا

pardishosting
February 2nd, 2018, 20:29
این کوئری همیشه همینطوری مشکل دارن .. با کمی تغییرات روی دیتابیس سرور فقط کمی میشه بهبود داد.

mojtaba79
February 2nd, 2018, 20:46
از دید پشتیبانی هاست دی ال این خیلی غیر طبیعی هستش.
مگر نه اینکه تیبل wp_postmeta باید از wp_post کوچکتر باشه؟
مال من سه برابر هستش
این غیر طبیعی نیست؟

AMIB
February 2nd, 2018, 23:55
فکر می‌کنم شما در فروشگاه اینترنتی خودتون حجم بسیار زیادی محصولات داشته باشید
وردپرس برای پیشتیبانی از حجم سنگین محصولات ساخته نشده است و برای فروشگاه‌های ساده و کوچک تا متوسط مناسب است

امکان بهینه‌سازی تا حدی وجود دارد ولی اگر فروشگاه شما از حدی بزرگتر باشد، به صورت مستمر باید خرج بیشتری برای تهیه‌ی هاست قوی‌تر انجام دهید

می‌توانیم سایت شما را بررسی کنیم و تا حد امکان آن را بهینه‌سازی نماییم یا اگر لازم باشد، امکان برنامه‌نویسی اختصاصی فروشگاه اینترنتی و گزینه‌های دیگر هم فراهم است