PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ریبوت بی دلیل centos

x0r
January 21st, 2018, 10:52
سلام دوستان
بنده چندین سرور مجازی و اختصاصی در لوکیشن و دیتاسنتر های مختلف دارم که سیستم عامل هاشون centos6 هست بیشتر یکی دو تا هم centos 7 داریم.
مدتیه بی دلیل سرور ها دارن ریبوت میشن و من هر چی بررسی میکنم مشکل رو پیدا نمیکنم.
از دوستان کسی در این مورد تجربه داره ؟ راهی هست که بشه علت این ریبوت رو پیدا کرد ؟

Farid Saadat
January 21st, 2018, 11:06
سلام،
سخت افزار شما مشکل خاصی ندارن؟
منابع رو مانیتور کنید.
هم چنین کرنل پنیک رو روی 30 تنظیم کنید.
خیلی بهتر میشد راهنمایی کرد اگر ارور لاگ رو هم ارسال می کردید.
انشالله با موارد فوق مشکل حل میشه.

آموزش اضافه کردن کرنل پنیک:
nano /ect/sysctl.conf
خط زیر رو اضافه کنید.
kernel.panic = 30
کار این خط این هست که اگر ارور به مدت 30 ثانیه ارور پنیک داشتید، سرور رو ریبوت کنه.

اگر کرنل پنیک مشکل رو حل نکرد احتمالا مشکل سخت افزاری باشه و باید چک سخت افزاری بشه.
بازهم میگم این مورد میتونه از عوامل زیادی باشه، باید بررسی بشه ارور لاگ و مواردی که این مشکل رو به وجود میارن. اگر با روش های فوق حل نشد، در ارتباط باشید جهت بررسی.

با احترام.

x0r
January 21st, 2018, 11:23
سلام،
سخت افزار شما مشکل خاصی ندارن؟
منابع رو مانیتور کنید.
هم چنین کرنل پنیک رو روی 30 تنظیم کنید.
خیلی بهتر میشد راهنمایی کرد اگر ارور لاگ رو هم ارسال می کردید.
انشالله با موارد فوق مشکل حل میشه.

آموزش اضافه کردن کرنل پنیک:
nano /ect/sysctl.conf
خط زیر رو اضافه کنید.
kernel.panic = 30
کار این خط این هست که اگر ارور به مدت 30 ثانیه ارور پنیک داشتید، سرور رو ریبوت کنه.

اگر کرنل پنیک مشکل رو حل نکرد احتمالا مشکل سخت افزاری باشه و باید چک سخت افزاری بشه.
بازهم میگم این مورد میتونه از عوامل زیادی باشه، باید بررسی بشه ارور لاگ و مواردی که این مشکل رو به وجود میارن. اگر با روش های فوق حل نشد، در ارتباط باشید جهت بررسی.

با احترام.
ممنون از پاسختون
من مقدار پنیک رو بررسی کردم 0 بود در /proc/sys/kernel/panic
کلا غیره فعاله و بعید میدونم که از این باشه
سرور ها نو هستن و حتی سرور مجازی های دیگه ای هم که از دیتاسنتر های OVH تهیه شده این مشکل رو دارند.
راهی وجود داره که لاگ خاصی رو فعال کنیم تا تمام جزییات مربوط به ریبوت رو لاگ کنه ؟

bakuryu
January 21st, 2018, 21:12
آیا مشکل منابع ندارید قربان ؟

سرور اصلی هم ریبوت میشود؟
اگر منابع مشکل ندارید این مورد رو به دیتاسنتر تیکت کنید

x0r
January 21st, 2018, 21:29
آیا مشکل منابع ندارید قربان ؟

سرور اصلی هم ریبوت میشود؟
اگر منابع مشکل ندارید این مورد رو به دیتاسنتر تیکت کنید
سلام
خیر مشکل از منابع نبوده حتی تو یه مورد زمانی که سرور مجازی رو تحویل گرفته بودم و داخل ssh لاگین بودم همین که قصد کردم بک آپ دانلود کنم و اولین سایت رو بیارم روش بی دلیل ریبوت خورد
متاسفانه دیتاسنتر هم کمک زیادی نمیکنه.

offgij
January 23rd, 2018, 12:20
سلام و درود
لینک زیر را بررسی کنید و ببینید مشکلتون حل میشه
https://goo.gl/1axzpS
ان شاء الله مشکلتون حل بشه:53:

x0r
January 23rd, 2018, 12:35
سلام و درود
لینک زیر را بررسی کنید و ببینید مشکلتون حل میشه
https://goo.gl/1axzpS
ان شاء الله مشکلتون حل بشه:53:
سلام ممنون از پاسختون و مطلبی که ارسال کردید . بنده از پنل directadmin استفاده میکنم البته سی پنل هم دارم که باید این مشکل رو روش فیکس کنم.