PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل اسم فارسی فایل‌ها در دایرکت ادمین

amirreza22
January 18th, 2018, 18:45
هر وقت از داخل یکی از هاست‌های دایرکت ادمین اقدام به زیپ کردن یه فولدر میکنم، همه فایل‌هایی که اسم فارسی دارن اسم‌شون بهم می‌ریزه.
یک آموزش خوندم که در تنظیمات دایرکت ادمین باید utf-8 ست می‌شد، این کار رو انجام دادم و حالا میخوام فایل‌ها رو ویرایش کنم مشکل برطرف شده ولی بابت zip کردن اطلاعات مشکل همچنان پابرجاست.

ealireza
January 19th, 2018, 10:32
هر وقت از داخل یکی از هاست‌های دایرکت ادمین اقدام به زیپ کردن یه فولدر میکنم، همه فایل‌هایی که اسم فارسی دارن اسم‌شون بهم می‌ریزه.
یک آموزش خوندم که در تنظیمات دایرکت ادمین باید utf-8 ست می‌شد، این کار رو انجام دادم و حالا میخوام فایل‌ها رو ویرایش کنم مشکل برطرف شده ولی بابت zip کردن اطلاعات مشکل همچنان پابرجاست.

زمانی که با ansi فایل های شما نوشته شده اند (اسم فایل) امکان بازرگشت به utf وجود نداره
نمونه بزارید اگر امکانپذیر بود راهکار بدم خدمتتون

bakuryu
January 19th, 2018, 20:26
لطفا در صورت امکان بخشی از فایل را ارائه بدید

emdserver.com
January 19th, 2018, 22:08
ادیتور خود را تنظیم نمایید در قسمت تنظیمات

BenYamin313
January 20th, 2018, 01:18

سلام داخل ویندوز یا همون وی پی استون زیپش نکنید و همچنین برای آنزیپ.

yassale
January 26th, 2018, 04:44
سلام،

1 -

nano -w /usr/local/directadmin/data/skins/enhanced/lang/en/lf_standard.html

2 - مقدار LANG_ENCODING=iso-8859-1 به LANG_ENCODING=utf-8 تغییر و سیو کنید.
دستور جستجو در ویرایشگر نانو : Ctrl + W
دستور ذخیره در ویرایشگر نانو : Ctrl + S سپس Y و Enter

3- service directadmin restart

4- service httpd restart

Mr-Pro
January 26th, 2018, 11:00
سلام همکار عزیز آقا یاسر روش رو خدمت شما گفتن اما اگر در کار با ویرایشگر ها مشکل دارید میتونید به ترتیب از دستورهای زیر استفاده کنید . بعد اجرای دستورات سرور رو reboot کنید :

cd /usr/local/directadmin/data/skins/enhanced
cp -p lang/en/lf_standard.html lang/en/my_lf_standard.html
perl -pi -e 's/iso-8859-1/UTF-8/' lang/en/my_lf_standard.html
echo "LF_STANDARD=my_lf_standard.html" >> files_custom.conf