PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مودم تی پی لینک من هنگ میکنه لطفا راهنمایی کنید

dertgtr
January 14th, 2018, 20:00
سلام دوستان

مودم تی پی لینک من هنگ میکنه به حدی که SNR میره بین 3 الی 4 !

Data Rate مربوط به Upstream هم روی 1027 کیلوبایت هست !

Line Attenuation هم به نظر خودم خیلی پایین هست

تصویر پیوست کردم لطفا منو راهنمایی کنید که مودم رو چطور از هنگی در بیارم . مودم تی پی لینک هست

ارادت

37424

mask-online
January 14th, 2018, 20:20
با سلام
در خصوص مودم باید بگم بعید میدونم هنگ کنه
زمانی که موفق نشید به مدیریت مودم برید یا پیغام آپدیت بهتون بده اونوقت مشکل از مودم هست
اما در خصوص کیفیت خططتون باید بگم مشکل از سیم کشی هست که اینطور کیفیت پایین میده
برای تست و رفع مشکل این موارد رو میتونید بررسی کنید
1-مودم رو به اول ورودی خونه ببرید و تمام داخلیارو قطع کنید و مستقیم وصل کنید به مودم
اگر کیفیت بیشتر شد مشکل داخلی هست ولی اگر همونطور بود باید با یه راه دیگه تست کنید
2-برای راه دیگه تست یه مودم دیگه ترجیحا دی لینک یا غیر از مودم فعلی تست بگیرید
اگر کیفیت بالا رفت با اتصال داخلی این موارد رو روی داخلی هم تست بگیرید
3-اگر غیر از دو راه بالا وضعیت تغییری نداشت مشکل از مرکز هست که باید ارجاع بدید به سرویس دهنده

موفق باشید

dertgtr
January 14th, 2018, 20:27
با سلام
در خصوص مودم باید بگم بعید میدونم هنگ کنه
زمانی که موفق نشید به مدیریت مودم برید یا پیغام آپدیت بهتون بده اونوقت مشکل از مودم هست
اما در خصوص کیفیت خططتون باید بگم مشکل از سیم کشی هست که اینطور کیفیت پایین میده
برای تست و رفع مشکل این موارد رو میتونید بررسی کنید
1-مودم رو به اول ورودی خونه ببرید و تمام داخلیارو قطع کنید و مستقیم وصل کنید به مودم
اگر کیفیت بیشتر شد مشکل داخلی هست ولی اگر همونطور بود باید با یه راه دیگه تست کنید
2-برای راه دیگه تست یه مودم دیگه ترجیحا دی لینک یا غیر از مودم فعلی تست بگیرید
اگر کیفیت بالا رفت با اتصال داخلی این موارد رو روی داخلی هم تست بگیرید
3-اگر غیر از دو راه بالا وضعیت تغییری نداشت مشکل از مرکز هست که باید ارجاع بدید به سرویس دهنده

موفق باشید

سلام خیلی ممنون بابت راهنمایی شما

مودم رو به اول ورودی خونه وصل کردم هیچ تغییری ایجاد نشد !
به صفحه مدیریت مودم با 192.168.1.1 می تونم وصل بشم هرچند خیلی وقت های باید مودم رو خاموش روشن کنم تا بتونم واردش بشم
به 195 هم شکایت کردم پرسنل مخابرات اومد مودم خودش رو به سیم وردی خونه وصل کرد با کمال ناباوری snr شد 21 ! برا همین من به شک افتادم که مودم مورد داره !
البته سیم کشی خونه هم ایراد داره . از سیم برق معمولی که سفیدن برای سیم کشی تلفن استفاده شده !

mask-online
January 14th, 2018, 20:30
مودم رو جهت تست عوض کنید تا مطمئن بشید اگر روال همون صورت بود که با توجه به گوفته شما نباید باشه بله امکانش هست از مودم باشه
راه دیگری هم هست اینکه فریمور مودم رو یکبار دیگه بزنید شاید مشکل نرم افزاری داشته باشه

dertgtr
January 14th, 2018, 20:36
مودم رو جهت تست عوض کنید تا مطمئن بشید اگر روال همون صورت بود که با توجه به گوفته شما نباید باشه بله امکانش هست از مودم باشه
راه دیگری هم هست اینکه فریمور مودم رو یکبار دیگه بزنید شاید مشکل نرم افزاری داشته باشه

مودم دیگه ای ندارم تا تست کنم . از طرفی پرسنل مخابرات با مودم خودش دم در ورودی منزل تست کردم و با مودم تی پی لینک ایشون هیچ مشکلی نبود حتی عالی هم بود و snr شد 21 !

- - - Updated - - -

فریمور مودم رو هم پیدا کردم

http://www.tp-link.com/us/download/TD-W8901G.html

یا

https://www.cyberconnect.ir/download-center/file/18-firmware-adsl-tp-link-td-w8901g-v6

راهنمای آپدیت :

https://www.cyberconnect.ir/learn/public-network/127-firmware-upgrade-guid

dertgtr
January 17th, 2018, 11:17
دوستان یه سوال فنی :

بالا بردن Upstream مربوط به SNR باعث افزایش پینگ تایم میشه ؟ چون این قسمت رو اپراتور مخابرات از 9 به 17 رسونده در اینترنت بنده و بعد اون پینگ تایم نت من به شدت بالا رفته و سایت ها با کندی باز میشن و خیلی وقت ها هم اصلا باز نمیشن !

slefx.ob
January 17th, 2018, 11:28
با سلام

دوست عزیز مورد نه از خط شما میباشد نه از سیم کشی شما.
زمانی که پرسنل مخابرات تست کردنند و بازده بالاتری گرفتند و شما هم مودمتونو به اول ورودی ساختمانتون وصل کردید و تغییری ندیدید پس مشکل از مودمتون هست. قطعا با عوض کردن مودمتون مشکل شما حل خواهد شد.

موفق باشید

dertgtr
January 17th, 2018, 11:41
با سلام

دوست عزیز مورد نه از خط شما میباشد نه از سیم کشی شما.
زمانی که پرسنل مخابرات تست کردنند و بازده بالاتری گرفتند و شما هم مودمتونو به اول ورودی ساختمانتون وصل کردید و تغییری ندیدید پس مشکل از مودمتون هست. قطعا با عوض کردن مودمتون مشکل شما حل خواهد شد.

موفق باشید

فریمور مودم رو آپدیت کردم مورد SNR حل شد .

فقط الان برام سوال شده که
بالا بردن
Upstream مربوط به SNR باعث افزایش پینگ تایم میشه ؟

Amlaaki
January 17th, 2018, 11:52
بله ممکنه از مودم هم باشه .

ما سیمکشی رو تغییرات دادیم کیفیت خط بهتر شد ولی نه خیلی .

مودممون هم نو asus از همین جدیدا تو بازاره خریدیم ! همش گیر بود به زور پنلش باز میشد و اکثر اوقات به قولا هنگ بود یک مودم قدیمی توی وسایلا پیدا کردیم ! wifi هم نبود اونو زدیم دیدیم خط کامل 16 رو میکشه ! روی asus به زور 4 آپ میشد همشم قطع میشد مودم هم نو بود !

مودم جدید خریداری کردیم و مودم ایسوس رو چک کردیم دیدیم قسمت status رمش که 64 مگ بوده مرتبا پر میشه !

در کل هم به سیمکشی ربط داره هم مودم .

الان من مودمو گذاشتم سر خط کلا بعد یک ریپیتر گذاشتم واسه تقویت کردن .

dertgtr
January 17th, 2018, 12:02
بله ممکنه از مودم هم باشه .

ما سیمکشی رو تغییرات دادیم کیفیت خط بهتر شد ولی نه خیلی .

مودممون هم نو asus از همین جدیدا تو بازاره خریدیم ! همش گیر بود به زور پنلش باز میشد و اکثر اوقات به قولا هنگ بود یک مودم قدیمی توی وسایلا پیدا کردیم ! wifi هم نبود اونو زدیم دیدیم خط کامل 16 رو میکشه ! روی asus به زور 4 آپ میشد همشم قطع میشد مودم هم نو بود !

مودم جدید خریداری کردیم و مودم ایسوس رو چک کردیم دیدیم قسمت status رمش که 64 مگ بوده مرتبا پر میشه !

در کل هم به سیمکشی ربط داره هم مودم .

الان من مودمو گذاشتم سر خط کلا بعد یک ریپیتر گذاشتم واسه تقویت کردن .

مدل دقیق مودم شما چیه ؟ خبر بدید تا بقیه از مودم شما نگیرن !
اره منم تو نظرات دیجیکالا درباره مودم های جدید گشتم خیلی نظرات منفی بود ! همون مودم های قدیمی از بابت کیفیت بهتر هستند . الان من این مودم قدیمی خودم رو که فریمورش رو آپدیت کردم با هیچ مودم جدیدی حتی عوضش هم نمی کنم !