PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Nginx Or Apache ???

NicCloud
January 10th, 2018, 00:19
با سلام ، یک سرور جدید خریداری کردیم در دیتاسنتر ovh , لوکیشن لهستان ، قرار هست این سرور به عنوان سرور میزبانی استفاده بشه!
قصد نصب لایت اسپید رو نداریم ، به نظر شما دوستان عزیز Nginx بهتر هست یا Apache ? به چه دلیلی؟ هر کسی بنا به نظر خودش ممنون میشم بنده رو راهنمایی کامل بکنه

:Hamed:
January 10th, 2018, 00:30
سلام ؛ وقت بخیر
خدمت شما
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=194346
با احترام.

Mr-Pro
January 10th, 2018, 02:11
از دايركت ادمين به همراه آپاچي استفاده كنيد و روي اون از nginx به صورت reverse pro*y استفاده كنيد . در ميزباني سايت ، كاربران شما به قابليت هاي htaccess نياز دارند كه در صورت استفاده از nginx به صورت تنها ، از اين قابليت محروم خواهيد بود . پس nginx + apache بهترين انتخاب خواهد بود .

NicCloud
January 10th, 2018, 02:18
از دايركت ادمين به همراه آپاچي استفاده كنيد و روي اون از nginx به صورت reverse pro*y استفاده كنيد . در ميزباني سايت ، كاربران شما به قابليت هاي htaccess نياز دارند كه در صورت استفاده از nginx به صورت تنها ، از اين قابليت محروم خواهيد بود . پس nginx + apache بهترين انتخاب خواهد بود .
د ردایرکت ادمین بله ، ولی سی پنل چی؟

Farid Saadat
January 10th, 2018, 08:57
سلام،
به دلیل امکان کانفیگ پذیری بالا، من انجین ایکس رو انتخاب می کنم. ولی شما فکر نمی کنم بتونید کانفیگ حرفه ای این وب سرویس رو انجام بدید چون اگر می تونستید به انجین ایکس شک نمی کردید و همون ابتدای کار می رفتید تو کارش.

با احترام.

k-pax
January 10th, 2018, 10:07
برای میزبانی سایت های عادی میخواید . دایرکت ادمین با apache نصب کنید و روی اون nginx
توی تنظیمات custombuild وبسرور بصورت apache_nginx بنزد و بعد از بیلد کردن خودش اتومااتیک انجام میده

اما اگر سایتهای خاصی مثلا سایتهای با تعداد کاربر آنلاین بالا و سایتهایی مثل چتروم و ... میخواید میبرانی کنید فقط nginx خالی نصب کنید

nginx مثل apache قابلیت
htaccess نداره اما میتونید با تنظیم توی قسمت سرور انجامش بدید

Mr-Pro
January 10th, 2018, 13:01
د ردایرکت ادمین بله ، ولی سی پنل چی؟
عزيز تفاوتي نداره . شما در سي پنل هم ميتونيد از nginx به صورت reverse استفاده كنيد . هم به صورت دستي كانفيگ پذير هست و هم پلاگين داره . من خودم براي اين كار دايركت ادمين رو تست كردم و مناسب بوده براي همين پيشنهاد دادم ولي روي سي پنل هم شدني هست . بحث اصلي اين هست كه براي ميزباني سايت حتما بايد apache حضور داشته باشه وگرنه شما بايد براي هر تغييري كه كاربر ميخواد ايجاد كنه وارد سرور بشيد و rule هاي nginx رو اعمال كنيد .

NicCloud
January 10th, 2018, 14:42
عزيز تفاوتي نداره . شما در سي پنل هم ميتونيد از nginx به صورت reverse استفاده كنيد . هم به صورت دستي كانفيگ پذير هست و هم پلاگين داره . من خودم براي اين كار دايركت ادمين رو تست كردم و مناسب بوده براي همين پيشنهاد دادم ولي روي سي پنل هم شدني هست . بحث اصلي اين هست كه براي ميزباني سايت حتما بايد apache حضور داشته باشه وگرنه شما بايد براي هر تغييري كه كاربر ميخواد ايجاد كنه وارد سرور بشيد و rule هاي nginx رو اعمال كنيد .
بله درسته میدونم
ممنونم از راهنمایی های شما

slefx.ob
January 10th, 2018, 16:14
با سلام

nginix پیشنهاد میشه.

موفق باشید

NicCloud
January 10th, 2018, 18:56
سلام،
به دلیل امکان کانفیگ پذیری بالا، من انجین ایکس رو انتخاب می کنم. ولی شما فکر نمی کنم بتونید کانفیگ حرفه ای این وب سرویس رو انجام بدید چون اگر می تونستید به انجین ایکس شک نمی کردید و همون ابتدای کار می رفتید تو کارش.

با احترام.
بنده انجین ایکس کار نکردم که بخوام کانفیگ حرفه ای یا مبتدیش رو انجام بدم! تنها وب سروری که کار نکردم لایت بوده و بس
گفتم از تجربه شما و اساتید استفاده کنم ، اگر کار بدی کردیم عذر میخوایم!

Farid Saadat
January 10th, 2018, 19:01
بنده انجین ایکس کار نکردم که بخوام کانفیگ حرفه ای یا مبتدیش رو انجام بدم! تنها وب سروری که کار نکردم لایت بوده و بس
گفتم از تجربه شما و اساتید استفاده کنم ، اگر کار بدی کردیم عذر میخوایم!
سلام،
منظور بنده از جملات فوق این بود که این وب سرویس کانفیگ خوب و حرفه ای نیاز داره. باید خیلی روش کار کنید.
ضمنا پیاده سازی اون روی سی پنل دردسر ها خاص خودشو داره و ساده نیست... ولی کیفیتی که خواهد داشت هم قابل مقایسه نیست.

با احترام.

NicCloud
January 10th, 2018, 19:04
سلام،
منظور بنده از جملات فوق این بود که این وب سرویس کانفیگ خوب و حرفه ای نیاز داره. باید خیلی روش کار کنید.
ضمنا پیاده سازی اون روی سی پنل دردسر ها خاص خودشو داره و ساده نیست... ولی کیفیتی که خواهد داشت هم قابل مقایسه نیست.

با احترام.
بله میدونم هر وب سروری برای دادن بهترین کیفیت و نتیجه نیازمند کانفیگ خوب و حرفه ایی هستش
هر چقدر وقت و تایم بیشتر باشه نتیجه مطلوب تری خواهد داشت
موفق و موید باشید

hostorder
January 10th, 2018, 20:14
پیشنهاد میکنیم از وب سایت ngnixweb بخرید کانفیگ اشون مناسب است

NicCloud
January 10th, 2018, 20:43
پیشنهاد میکنیم از وب سایت ngnixweb بخرید کانفیگ اشون مناسب است
لایسنس هاشون به چه صورت هست؟
نصب و کانفیگ رایگان انجام میدن خودشون؟

hostorder
January 10th, 2018, 22:04
لایسنس هاشون به چه صورت هست؟
نصب و کانفیگ رایگان انجام میدن خودشون؟
بله مناسب هست ماهی 10 ت میگیرند ولی من پیشنهاد میدم از جناب سنجری لایت اسپید اشتراکی تهیه کنید

NicCloud
January 10th, 2018, 22:35
بله مناسب هست ماهی 10 ت میگیرند ولی من پیشنهاد میدم از جناب سنجری لایت اسپید اشتراکی تهیه کنید
خوب پس باید تستش کنیم
عرض کردم فعلا قصد استفاده از لایت اسپید رو نداریم

NaSRI
January 11th, 2018, 09:47
وبسرور nginx نسخه رایگانش مناسب هست اگر فایل ها به صورت static هستند که cache هم راه اندازی بشه خیلی سرعت رو افزایش می ده.

NicCloud
January 11th, 2018, 10:19
وبسرور nginx نسخه رایگانش مناسب هست اگر فایل ها به صورت static هستند که cache هم راه اندازی بشه خیلی سرعت رو افزایش می ده.
بله درسته ، ممنونم از شما هم