PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقض حریم خصوصی توسط اسنپ !

dertgtr
January 8th, 2018, 18:48
از آدرس زیر

Snapp Postman <snapp-postman@snapp.cab> via mailer.snapp.site

برام ایمیل اومده و ازم تشکر کرده برای عضویت در اسنپ !!!

در حالیکه من اصلا عضو این سیستم نشدم

بالا ایمیل هم نام خانوادگی منو نوشته !

این اطلاعات رو چطور بدست میاره ؟

این نقض حریم خصوصی حساب نمیشه؟

عجب !

تازه کار
January 8th, 2018, 19:39
همین کار ها رو کردند که باعث شده مردم به آپ های وطنی روی خوش نشون ندند و اعتماد نکنند.

Farid Saadat
January 8th, 2018, 20:16
سلام،
حریم شخصی یعنی شما اطلاعاتتون رو به یک شرکت بدید و اون شرکت اون رو پیش خودش نگه داره. پیدا کردن لیست ایمیل و ارسال ایمیل تبلیغاتی مشکل نداره مثل پیامک تبلیغاتی. در این مورد شما باید ببینید کجا ایمیل تون رو به عنوان بانک ایمیل به اسنپ داده و اون موقع از اون شرکت شاکی بشید نه از اسنپ.
مورد شما البته ثبت نام هست. شاید کسی ایمیل اشتباهی زده و ایمیل شما رو وارد کرده...

با احترام.

sepahanserver
January 8th, 2018, 20:21
از آدرس زیر

Snapp Postman <snapp-postman@snapp.cab> via mailer.snapp.site

برام ایمیل اومده و ازم تشکر کرده برای عضویت در اسنپ !!!

در حالیکه من اصلا عضو این سیستم نشدم

بالا ایمیل هم نام خانوادگی منو نوشته !

این اطلاعات رو چطور بدست میاره ؟

این نقض حریم خصوصی حساب نمیشه؟

عجب !
احتمالا شخصی با ایمیل شما در اسنپ ثبت نام کرده !

dertgtr
January 8th, 2018, 21:46
احتمالا شخصی با ایمیل شما در اسنپ ثبت نام کرده !

نه نام و نام خانوادگی من در ایمیل رسیده دیده میشه ! ولی من ثبت نام نکردم

NicCloud
January 8th, 2018, 22:15
نه نام و نام خانوادگی من در ایمیل رسیده دیده میشه ! ولی من ثبت نام نکردم
این مورد برای من هم چند مدت پیش ، اتفاق افتاده بود
من هم موندم چجوری این ایمیل رو ارسال کردن

Geravand79
January 8th, 2018, 22:28
لابد بانک ایمیل خریدن و ایمیل تبلیغاتی فرستادن !
منافاتی با حریم شخصی نداره که
:53:

Cr0w
January 9th, 2018, 00:23
لابد بانک ایمیل خریدن و ایمیل تبلیغاتی فرستادن !
منافاتی با حریم شخصی نداره که
:53:
بانک ایمیل میخرن بد برات ثبت نام هم میکنن با نام و نام خانوداگیت ؟
حتی انتشار و در اختیار قرار دادن ایمیل شخصی یک فرد تجاوز به حریم شخصی هست .
در شبکه های اجتماعی که عضو میشوید متن ( نگران نباشید ایمیل شما قابل نمایش نیست ) رو واضح بیان میکنن .
این وسط یکی هست که ناقص کپی رایت هست که باید پیگیر شن اگر خیلی براشون مهم هست .
واقعا جای تاسف داره ، شما بیای یک لیست بخری بد کاربر رو مجبور کنی که ثبت نام کنه بدون این که بدونه .

Farid Saadat
January 9th, 2018, 00:35
بانک ایمیل میخرن بد برات ثبت نام هم میکنن با نام و نام خانوداگیت ؟
حتی انتشار و در اختیار قرار دادن ایمیل شخصی یک فرد تجاوز به حریم شخصی هست .
در شبکه های اجتماعی که عضو میشوید متن ( نگران نباشید ایمیل شما قابل نمایش نیست ) رو واضح بیان میکنن .
این وسط یکی هست که ناقص کپی رایت هست که باید پیگیر شن اگر خیلی براشون مهم هست .
واقعا جای تاسف داره ، شما بیای یک لیست بخری بد کاربر رو مجبور کنی که ثبت نام کنه بدون این که بدونه .
سلام،
سیاست کاری هر شرکتی داخلی اون ها هست و ما نمی تونیم بگیم روششون درسته یا غلط...
چیزی که هست، کار اینپ غیر قانونی نیست. جایی که ایمیل ها رو فروخته خلاف کرده. این خلاف ارتباطی به اسنپ نداره.

با احترام.

mehrdadabed
January 9th, 2018, 00:51
من قبلا طرفدار اسنپ بودم،
ولی آقایون خراب کردن...

shervin110
January 9th, 2018, 08:44
سلام،
چیزی که هست، کار اینپ غیر قانونی نیست. جایی که ایمیل ها رو فروخته خلاف کرده. این خلاف ارتباطی به اسنپ نداره.

با احترام.
دوست عزیز

شرکتی شماره خصوصی و یا شماره منزل شما رو از مخابرات با مشخصات شما بگیره و براتون پیام صوتی تبلیغی ارسال کنه روششون درسته یا غلط ؟
در مورد ایمیل چی ؟
فرض کنید شخصی یک ادرس ایمیل داره و همون هم برای تبلیغات استفاده بشه

AtrafNet
January 9th, 2018, 09:19
سلام

واقعاً نمی دونم چرا بعضی ها خرید و فروش لیست ایمیل، شماره و سایر موارد شخصی مردم رو مجاز و کار عادی می دونن!!!

بعد اون وقت مراجع تقلید میان خرید و فروش بیت کوین رو حرام اعلام میکنن غافل از اینکه درآمدی که از فروش موارد شخصی افراد به دست میاد خودش حق الناسه و باید حرام اعلام بشه ولی چرا نمیشه؟ چون سود لعنتی شون توشه.
چون اگه حرام اعلام بشه فلان شرکت مال فلان آقازاده نمی تونه بیاد یه شبه به کل ایران پیامک تبلیغاتی بده. نمی تونه بدون اجازه مردم اطلاعات ایمیل و شمارشون رو تو سامانه اش ثبت کنه و...

شاید الان خیلی از دوستان میگن یه ایمیله دیگه مگه ایمیل حریم شخصی حساب میشه؟!! من در جواب این دوستان میگم شما ایمیلت برات مهم نیست و حریم شخصی حساب نمیشه برای خیلی ها مثل من مهمه و هر یک ایمیل تبلیغاتی که بدون اجازه و اطلاع خودم برام ارسال بشه مصادفه با 10 ها بار لعن و نفرین پدر و مادر اون شخص و ارسالش تو Blacklist.

تو سایت های خارجی حتی سایته برای اینکه ایمیل های تبلیغاتی خودش رو که توش عضو شدین براتون بفرسته اجازه میگیره و حتی می تونید اگه از اجازه دادن پشیمون شدید لغو اشتراک کنید اما تو سایت های ایرانی علاوه بر اینکه اجازه گرفته نمیشه اکثراً امکان لغو اشتراکم نیست!!!
جالب تر اینکه تو whmcs بعضی هاستینگ دار های همین انجمن موقع ثبت نام تیک "مایل به دریافت sms هستم" وجود داره که اگه نزنی اصلاً اجازه ثبت نام نمیده!!! یعنی به زور باید مایل به دریافت sms باشیم :71:

dertgtr
January 9th, 2018, 09:47
بر فرض فقط ایمیل منو فروخته باشند به شرکتی . همراه ایمیل نام و نام خانوادگی منو هم در اختیار اون شرکت گذاشتن . البته این ظاهر قضیه هست و خدا می دونه غیر این چه اطلاعات دیگه ای رو share کردن ! در حالیکه من هیچ وقت با مشخصات واقعی تو هیچ سایتی عضو نمیشم نتیجه می گیریم این اطلاعات از ارگان های دولتی بیرون درز کرده . به عنوان مثال شاید از مخابرات !

نتیجه این بحث چی میشه؟

vpsman
January 9th, 2018, 10:01
نتیجه این بحث چی میشه؟
هیچی همون ساکت میشینیم فقط سر همدیگه غر میزنیم

Farid Saadat
January 9th, 2018, 10:35
دوست عزیز

شرکتی شماره خصوصی و یا شماره منزل شما رو از مخابرات با مشخصات شما بگیره و براتون پیام صوتی تبلیغی ارسال کنه روششون درسته یا غلط ؟
در مورد ایمیل چی ؟
فرض کنید شخصی یک ادرس ایمیل داره و همون هم برای تبلیغات استفاده بشه
سلام،
هرکسی روش خودش رو برای تبلیغ داره. ما نمی تونیم به بقیه بگیم این روش خوب نیست تبلیغ نکن ( حداقل من وارد مسئله ای که بهم ارتباط نداره دخول نمی کنم ). اون ها دوست دارند این طوری تبلیغ کنند، من و شما و امثال ما حق نداریم بگیم تو اینجوری تبلیغ نکن... اگر ناراحت میشید استفاده نکنید! اما اجازه تعیین تکلیف برای هیچ شرکتی چه کوچک و چه بزرگ را نداریم... اون ها متخصصین تبلیغاتی خودشون رو دارن و طبق آنالیز های اونا، بیشترین بازدهی برای مشتریان هدفشون از این طریق هست... اگر به نظر شما کارشون آزار دهنده هست، استفاده نکنید، ایمیل شرکت شون که برای شما ارسال شده هم به راحتی و بدون مشکل ریپورت کنید. بیش از این دیگه در اختیار مدیران و مسئولان اون شرکت هست.
در مورد مخابرات هم اگر بنده بدونم مخابرات فقط شماره بنده رو بدون اطلاعات من به شرکتی داده، شاکی نخواهم شد چون تبلیغات یک موضوع کاملا عادی هست. اما اگر اطلاعات بنده منتشر بشه قطعا از مخابرات یا هر شرکتی که اطلاعات بنده رو به شخص دیگری داده شکایت خواهم کرد و قانونی پیگیری می کنم...
تماس تبلیغاتی به من که زیاد میشه شخصا ولی هیچ کدوم رو مشکل حساب نمی کنم. ایمیل اما یک ایمیل کاری دارم که هر کسی اون رو نداره و یک ایمیل عمومی دارم. حتی به ایمیل کاری من ایمیل های تبلیغاتی میاد از سمت نت برگ و... ولی باز هم مورد خاصی نمی بینم! ایمیل مارکتینگ هست و هیچ مشکلی نداره. اما اگر همین پیام تبلیغاتی، شامل اطلاعات خاصی از من بشه مطمئنا جایی که منتشر کرده رو پیدا می کنم و تا جایی که زورم برسه براشون دردسر درست می کنم به صورت قانونی.

با احترام.

mehrdadabed
January 9th, 2018, 10:50
سلام،
هرکسی روش خودش رو برای تبلیغ داره. ما نمی تونیم به بقیه بگیم این روش خوب نیست تبلیغ نکن ( حداقل من وارد مسئله ای که بهم ارتباط نداره دخول نمی کنم ). اون ها دوست دارند این طوری تبلیغ کنند، من و شما و امثال ما حق نداریم بگیم تو اینجوری تبلیغ نکن... اگر ناراحت میشید استفاده نکنید! اما اجازه تعیین تکلیف برای هیچ شرکتی چه کوچک و چه بزرگ را نداریم... اون ها متخصصین تبلیغاتی خودشون رو دارن و طبق آنالیز های اونا، بیشترین بازدهی برای مشتریان هدفشون از این طریق هست... اگر به نظر شما کارشون آزار دهنده هست، استفاده نکنید، ایمیل شرکت شون که برای شما ارسال شده هم به راحتی و بدون مشکل ریپورت کنید. بیش از این دیگه در اختیار مدیران و مسئولان اون شرکت هست.
در مورد مخابرات هم اگر بنده بدونم مخابرات فقط شماره بنده رو بدون اطلاعات من به شرکتی داده، شاکی نخواهم شد چون تبلیغات یک موضوع کاملا عادی هست. اما اگر اطلاعات بنده منتشر بشه قطعا از مخابرات یا هر شرکتی که اطلاعات بنده رو به شخص دیگری داده شکایت خواهم کرد و قانونی پیگیری می کنم...
تماس تبلیغاتی به من که زیاد میشه شخصا ولی هیچ کدوم رو مشکل حساب نمی کنم. ایمیل اما یک ایمیل کاری دارم که هر کسی اون رو نداره و یک ایمیل عمومی دارم. حتی به ایمیل کاری من ایمیل های تبلیغاتی میاد از سمت نت برگ و... ولی باز هم مورد خاصی نمی بینم! ایمیل مارکتینگ هست و هیچ مشکلی نداره. اما اگر همین پیام تبلیغاتی، شامل اطلاعات خاصی از من بشه مطمئنا جایی که منتشر کرده رو پیدا می کنم و تا جایی که زورم برسه براشون دردسر درست می کنم به صورت قانونی.

با احترام.

این چیزی که شما بهش میگید ایمیل مارکتینگ در واقع اسپمینگ هست، همون چیزیه که بخاطرش دیتاسنتر ها کل سرور رو بلاک می کنن (اگر مدیر سرور باشید متوجه میشید البته)
تعریف اسپم: هر گونه ایمیلی که بدون اطلاع و رضایت صاحب اکانت ایمیل ارسال بشه اسپم هست

در مورد استفاده از اطلاعات، مثل این می مونه که از یک نفر دُز د - با اطلاع از اینکه مال دُز دی هست - جنس دُز دی خریداری بشه، که در این صورت خریدار هم شریک جرم هست.
با توجه به اینکه اسنپ مطمئنا میدونه که این اطلاعات دُز دی هست و بدون اطلاع صاحب اطلاعات ارسال شده، مطمئنا اسنپ هم شریک جرم هست،

در همین حد که برای این دوستمون ایجاد مزاحمت و ناراحتی کرده و باعث شده که احساس نا امنی کنن، همین مصداق جرم هست.

Farid Saadat
January 9th, 2018, 11:08
این چیزی که شما بهش میگید ایمیل مارکتینگ در واقع اسپمینگ هست، همون چیزیه که بخاطرش دیتاسنتر ها کل سرور رو بلاک می کنن (اگر مدیر سرور باشید متوجه میشید البته)
تعریف اسپم: هر گونه ایمیلی که بدون اطلاع و رضایت صاحب اکانت ایمیل ارسال بشه اسپم هست

در مورد استفاده از اطلاعات، مثل این می مونه که از یک نفر دُز د - با اطلاع از اینکه مال دُز دی هست - جنس دُز دی خریداری بشه، که در این صورت خریدار هم شریک جرم هست.
با توجه به اینکه اسنپ مطمئنا میدونه که این اطلاعات دُز دی هست و بدون اطلاع صاحب اطلاعات ارسال شده، مطمئنا اسنپ هم شریک جرم هست،

در همین حد که برای این دوستمون ایجاد مزاحمت و ناراحتی کرده و باعث شده که احساس نا امنی کنن، همین مصداق جرم هست.
سلام،
با داشتن اندکی اطلاعات متوجه این مورد خواهید شد که این کارشون هوشمندانه بوده چراکه اگر شما ابیوز هم به دیتاسنتر بدید باز هم سرور بلاک نمیشه، چراکه ایمیل تبلیغاتی نیست و اون ها مدعی خواهند شد شما در سایتشون ثبت نام کردید. مورد بعدی این که خرید لیست ایمیل خلاف قوانین نیست و ارسال ایمیل هیچ خلافی نیست، در مورد دیتاسنتر هم شما اگر کمی با سیستم ها و روال پیگیری ابیوز ها آشنایی داشته باشید می دونید که ابیوز رو وقتی رسیدگی کنید مشکل حل میشه. اگر 500 تا کاربر ابیوز ثبت کنند و شما اون 500 نفر رو از لیست خارج کنید، سرور شما هیچ موقع بسته نمیشه ( صرفا جهت اطلاع ).
بگذریم، فکر میکنم استارتر متوجه عرایض بنده شده باشند. کار اسنپ غیر قانونی نیست، کار غیر قانونی از سمت جایی هست که اطلاعات ایشون رو منتشر کرده. برای این مورد هم می تونند قانونی پیگیری کنند و اسنپ موظف خواهد بود اعلام کنه از کجا ایمیل و اطلاعات ایشون رو آورده، سپس ایشون از اون شرکت/شخص/... شکایت کنند. اسنپ فقط در صورتی که همکاری نکنه خلاف کرده و در غیر این صورت از سمت اسنپ خلافی صورت نگرفته ( حالا جالبیش اینه من با اسنپ مشکل دارم و اینطوری میگم، ولی چیزی که هست رو باید گفت ).

با احترام.

mehrdadabed
January 9th, 2018, 12:54
سلام،
با داشتن اندکی اطلاعات متوجه این مورد خواهید شد که این کارشون هوشمندانه بوده چراکه اگر شما ابیوز هم به دیتاسنتر بدید باز هم سرور بلاک نمیشه، چراکه ایمیل تبلیغاتی نیست و اون ها مدعی خواهند شد شما در سایتشون ثبت نام کردید. مورد بعدی این که خرید لیست ایمیل خلاف قوانین نیست و ارسال ایمیل هیچ خلافی نیست، در مورد دیتاسنتر هم شما اگر کمی با سیستم ها و روال پیگیری ابیوز ها آشنایی داشته باشید می دونید که ابیوز رو وقتی رسیدگی کنید مشکل حل میشه. اگر 500 تا کاربر ابیوز ثبت کنند و شما اون 500 نفر رو از لیست خارج کنید، سرور شما هیچ موقع بسته نمیشه ( صرفا جهت اطلاع ).
بگذریم، فکر میکنم استارتر متوجه عرایض بنده شده باشند. کار اسنپ غیر قانونی نیست، کار غیر قانونی از سمت جایی هست که اطلاعات ایشون رو منتشر کرده. برای این مورد هم می تونند قانونی پیگیری کنند و اسنپ موظف خواهد بود اعلام کنه از کجا ایمیل و اطلاعات ایشون رو آورده، سپس ایشون از اون شرکت/شخص/... شکایت کنند. اسنپ فقط در صورتی که همکاری نکنه خلاف کرده و در غیر این صورت از سمت اسنپ خلافی صورت نگرفته ( حالا جالبیش اینه من با اسنپ مشکل دارم و اینطوری میگم، ولی چیزی که هست رو باید گفت ).

با احترام.

مطمئنا اسنپ میدونه که این اطلاعات غیر قانونی بدست اومده، برای همین شریک جرم هست

Farid Saadat
January 9th, 2018, 13:33
مطمئنا اسنپ میدونه که این اطلاعات غیر قانونی بدست اومده، برای همین شریک جرم هست
سلام،
حرف شما ممکنه درست باشه. ولی در قانون باید با سند و مدرک حرف زد همیشه! می تونید این رو با مدرک ثابت کنید؟ چون اگر چنین موردی در شکایت قید بشه و نتونید ثابتش کنید، اون ها از شما شکایت خواهند کرد ( من بحث قانونی شو گفتم. در عمل کسی پیگیری نمی کنه. در ایران که شکایت هم بکنید میگن باشه بهشون تذکر میدیم و فقط می پیچوننتپن، بحث من کلی و به صورت تئوری قانونی هست. )

mehrdadabed
January 9th, 2018, 18:39
سلام،
حرف شما ممکنه درست باشه. ولی در قانون باید با سند و مدرک حرف زد همیشه! می تونید این رو با مدرک ثابت کنید؟ چون اگر چنین موردی در شکایت قید بشه و نتونید ثابتش کنید، اون ها از شما شکایت خواهند کرد ( من بحث قانونی شو گفتم. در عمل کسی پیگیری نمی کنه. در ایران که شکایت هم بکنید میگن باشه بهشون تذکر میدیم و فقط می پیچوننتپن، بحث من کلی و به صورت تئوری قانونی هست. )

یعنی شما میگید که اسنپ نمیدونسته!!
این مساله ای نیست که یه شرکت بزرگ آی تی ازش بی اطلاع باشه،
بحث ما که اثبات حقوقی این مساله نیست (من و شما هم وکیل اسنپ نیستیم)، بحث ماهیت کلی عمل و سیاست های منزجر کننده اسنپ هست که از هر فرصتی (حتی کثیف) برای سوء استفاده و تبلیغات استفاده می کنه،

Raymvnd
January 9th, 2018, 18:52
درود...می توانید از شرکت شکایت کنید ولی باید ارایه مدرک قوی باشه تا بتونید این مشکل حریم خصوصی رو ثابت کنید...

توی خارج از کشور همین طور...اگه نتونید علیه شرکت شکایت پیش ببرید ممکنه شرکت از شاکی درخواست غرامت کنه!

BenYamin313
January 10th, 2018, 01:45
سلام،

با احترام.

دوست گرامی ثبت نام بدون اجازه کاربر غیرقانونی هست. ربطی به سیاست شرکت ندارد !

MJmoonwalk
January 10th, 2018, 06:11
از شرکتی که زیرمجموعه سپاه هست نمیتونید شکایت کنید. اعمال قانون فقط برای مردم هست

Kian
January 10th, 2018, 11:24
مگه مخابرات مال سپاه نیست؟! به خاطر اشتباهات مالی که داشتند به سامانه https://195.ict.gov.ir شکایت کردم و خسارت هم گرفتم،

dertgtr
January 10th, 2018, 12:29
مگه مخابرات مال سپاه نیست؟! به خاطر اشتباهات مالی که داشتند به سامانه https://195.ict.gov.ir شکایت کردم و خسارت هم گرفتم،

منم از مخابرات نت دارم احتمال زیاد میدم از همین طریق اسنپ اطلاعات منو بدست آورده ( هم مخابرات و هم اسنپ زیر مجموعه سپاه )

modiranhosting
January 10th, 2018, 17:33
آقا جوسازی نکنید شاید یکی از دوستان شما با اون سیستم بازاریابی اسنپ اطلاعات شما رو زده تا سفر رایگان بگیره ، خیلی پیچیده نیست

mehrdadabed
January 11th, 2018, 02:36
آقا جوسازی نکنید شاید یکی از دوستان شما با اون سیستم بازاریابی اسنپ اطلاعات شما رو زده تا سفر رایگان بگیره ، خیلی پیچیده نیست

تا جایی که من مطلع هستم سیستم بازاریابی فقط یه اس ام اس یا لینک میفرسته، در صورتی که دوستمون گفتن که توی ایمیل اسم و فامیل بوده...

dertgtr
January 11th, 2018, 11:51
تا جایی که من مطلع هستم سیستم بازاریابی فقط یه اس ام اس یا لینک میفرسته، در صورتی که دوستمون گفتن که توی ایمیل اسم و فامیل بوده...

بله مدارکش هم موجوده . می تونم تصویر پیوست کنم.

یه مورد جالب : امروز تو خیابون دیدم دست هر جوونی هر 500 متر یه بنر متوسط دادن که این جوون ها این بنر ها رو می گرفتند جلوی اتومبیل ها ! روش نوشته بود اسنپ !

برادران زحمت کش اسنپ در هر دو فضای واقعی و مجازی به شدت پر کار شدن !

خدا قوت !

iranwebshop
January 11th, 2018, 12:53
یک نکته جالب
چند روز پیش من در صف پمپ بنزین بودم که یک نفر اومد کنار ماشین برای بازایابی اسنپ و منم چند سوال ازش پرسیدم و جالب بود در صحبتهاش میگفت که اسنپ هر موقع دلش بخواد صدای راننده و مسافر رو وقتی در حال حرکت هستید از گوشی راننده شنود میکنه تا مطمعن بشه سو استفاده ای صورت نمیگیره و این صداها رو هم برای مدتی ذخیره میکنه تا اگر بعدا شکایتی شد این صدا رو بتونه به مراجع قضایی تحویل بده !

با این حال موقع نصب اپلیکیشن اسنپ دقت کردم اسنپ درخواست اجازه حق دسترسی به میکروفون گوشی رو نداشت دوستان در این مورد اطلاعات بیشتری دارند ؟