PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مانیتور crt !

saeid1346
January 4th, 2018, 04:23
سلام دوستان

با توجه به شرایط کاری که دارم مجبورم در روز چندین ساعت با سیستم پای یک مانیتور crt سامسونگ کار کنم ،

حالا به نظرتون خطر زیادی داره این مانیتور ها ؟ کسی تجربه کار کردن زیاد با این مانیتور ها رو داره ؟

در یک سایت خوندم بخاطر اشعه های مانیتور خطر سرطان و ... داره !

T.Toosi
January 4th, 2018, 05:31
باسلام، بله اصلا تولید این Display ها متوقف شده است، داخل این مانیتور های لامپی یک ميدان الكتريكى قوی با ولتاژ بالا به وجود دارد که حرکت الکترون ها برای نمایش تصویر در آن به صورت انرژی آزاد میشه که هیچ کدام از مانیتور های تولید شده 100% عایق نیستند و 100% هم طی زمان به خودتون آسیب میزنید، اگر مجبور به استفاده هستید پیش چشم پزشک مراجعه کنید و عینک ضد تابش یا همون آنتی رفلکس بگیرید همچنین فاصله ـتون را از مانیتور تا جایی که میتونید افزایش بدید.

djspammer
January 4th, 2018, 11:59
نزدیکه 10 ساله از مانیتور crt سامسونگ استفاده میکنم هیچ مشکلی برای چشمام پیش نیومده همین پری روز هم تست بینایی سنجی دادم مشکلی نداشتم .... (البته روی من تاثیری نداشت :| تا اینجا:51:)

nevergotme
January 4th, 2018, 12:14
من بعد از چندسالی که دیگه crt رو گذاشته بودم کنار ، موقعیتم طوری شد که دوباره بیارمش بالا ، واقعا چشام داشت کور میشد ! اصلا استفاده نکنید ، واقعا نمیدونم قبلنا چطوری استفاده میکردیم شاید عادت کرده بودیم ، ولی الان کسی که چشاش به led , lcd عادت کرده جلو crt بشینه چشمام نابود میشه در این حد میدونم.

(مگر اینکه اصلا از lcd . led استفاده نکرده باشین تا الان ، شاید چشماتون عادت کرده باشه نمیدونم والا)

bigcowboy
January 4th, 2018, 13:24
3 سال کلا مانیتور نداشتم با یه دردسری با تلویزیون کار میکردم ازین محدبا
5 سال با crt ایسر کار کردم ازون 14 اینچ محدبا
یه دوسه سالیم با crt فلت کار کردم
الان بیشتر از 10 سال از اون روزا میگذره
نه چشمام ضعیف شد نه سرطان گرفتم
ولی در کل این led ها هم کم مصرف ترن هم تصویرشون آروم تره به نظرم اونا خیلی خشن بودن :66:

dertgtr
January 4th, 2018, 13:29
مانیتورهای led جدید سامسونگ هم برای چشم زیان داره؟

saeid1346
January 4th, 2018, 13:40
دوستان ممنون که تجربیات خودتون رو به اشتراک میگذارید .

فقط ممنون میشم یک مانیتور led یا lcd هم معرفی کنید برای کار طولانی مدت پای سیستم.

- - - Updated - - -

راستی ، جدیدا یکم مگس پران ایجاد شده روی چشمم ، برای همین فکر کردم مشکل خاصی پیش اومده بخاطر مانیتور CRT

dertgtr
January 4th, 2018, 14:05
دوستان ممنون که تجربیات خودتون رو به اشتراک میگذارید .

فقط ممنون میشم یک مانیتور led یا lcd هم معرفی کنید برای کار طولانی مدت پای سیستم.

- - - Updated - - -

راستی ، جدیدا یکم مگس پران ایجاد شده روی چشمم ، برای همین فکر کردم مشکل خاصی پیش اومده بخاطر مانیتور CRT

مگس پران فکر نکنم دلیلش از مونیتور باشه . اگرم باشه که همه ما در خطریم چون ساعت ها در روز پشت مونیتور هستیم !

https://article.tebyan.net/107370/%D9%85%DA%AF%D8%B3-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%86%D8%B4%D9%85-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-

T.Toosi
January 4th, 2018, 14:30
خوشبختانه مگس پران رابطه ای با کار مستمر با کامپیوتر ندارد اما در عوض خشکی چشم و نزدیک بینی خیلی شایع است، همیشه سعی کنید نور پس زمینه صفحه را با محیط خود هماهنگ کنید.

در واقعیت نمایشگر هایی led همان lcd هستند، در lcd های جدید برای نور پس زمینه از فناوری led استفاده می کنند اما در گذشته فلورسنت استفاده می شد، بودجه را برای پیشنهاد اعلام کنید.

Alt+F4
January 4th, 2018, 15:35
سلام دوستان

با توجه به شرایط کاری که دارم مجبورم در روز چندین ساعت با سیستم پای یک مانیتور crt سامسونگ کار کنم ،

حالا به نظرتون خطر زیادی داره این مانیتور ها ؟ کسی تجربه کار کردن زیاد با این مانیتور ها رو داره ؟

سلام به نظر من به جای این کارها اگر مقدور هست یک ال سی دی ، ال ای دی دست دوم تهیه کنید حدود 100 تومن ،نه چشم درد بگیرید و نه ویزیت دکتر بدین و نه عینک بخرید و نه سرطان بگیرید:71:
اگر خواستید براتون سراغ دازم:111:

saeid1346
January 4th, 2018, 20:10
خوشبختانه مگس پران رابطه ای با کار مستمر با کامپیوتر ندارد اما در عوض خشکی چشم و نزدیک بینی خیلی شایع است، همیشه سعی کنید نور پس زمینه صفحه را با محیط خود هماهنگ کنید.

در واقعیت نمایشگر هایی led همان lcd هستند، در lcd های جدید برای نور پس زمینه از فناوری led استفاده می کنند اما در گذشته فلورسنت استفاده می شد، بودجه را برای پیشنهاد اعلام کنید.

سلام مجدد

تا یک میلیون تومن بودجه دارم برای خرید مانیتور ، ممنون میشم پیشنهاد بدید چه مانیتوری خریداری کنم

باسپاس

- - - Updated - - -

مگس پران فکر نکنم دلیلش از مونیتور باشه . اگرم باشه که همه ما در خطریم چون ساعت ها در روز پشت مونیتور هستیم !

https://article.tebyan.net/107370/%D9%85%DA%AF%D8%B3-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%86%D8%B4%D9%85-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-

دوستان کسی هست با مانیتور CRT زیاد کار کنه و مشکل مگس پران داشته باشه ؟

bigcowboy
January 4th, 2018, 21:00
سلام مجدد

تا یک میلیون تومن بودجه دارم برای خرید مانیتور ، ممنون میشم پیشنهاد بدید چه مانیتوری خریداری کنم

باسپاس

- - - Updated - - -

دوستان کسی هست با مانیتور CRT زیاد کار کنه و مشکل مگس پران داشته باشه ؟

با این پول سه تا مانیتور نو میتونی بخری ...(:|

https://www.digikala.com/Search/Category-Monitor?sortby=20

taranoome
January 4th, 2018, 21:16
اگر کارتون طراحی و چاپ هست از همون crt استفاده کنید در غیر اینصورت میتونید با 100 تومن lcd بخرید و استفاده کنید.
از نظر اسیب هم اگر درست تنظیم بشه تصویر اصلا چشم رو ناراحت نمیکنه نه چشم رو میسوزونه نه چیزی کیفیتشم خیلی عالیه و رنگ ها رو واقعی نشون میده

hassanshaikhi
January 4th, 2018, 21:58
سلام مجدد

باسپاس

حدود چهار ساله asus vx239h دارم و تا حالا ازش راضی بودم اگه بلندگو قویتر میخاید میتونید مدل mx239h بگیرید که خوب گرونتره.
اگه خواستید مانیتور بگیرید پنلش ترجیحا ips باشه نه tn.

saeid1346
January 5th, 2018, 13:35
دوستان کسی هست با مانیتور crt زیاد کار کنه و مشکل مگس پران داشته باشه ؟

یا کلا مگس پران داشته باشه ؟

T.Toosi
January 5th, 2018, 14:06
دوستان کسی هست با مانیتور crt زیاد کار کنه و مشکل مگس پران داشته باشه ؟

یا کلا مگس پران داشته باشه ؟

بنده جرقه میزد چشمم که همان مگس پران اما خطرناکتر است، اگر جرقه دارید حتما باید به پزشک مراجعه کنید که شبکیه چشم را معاینه کند، با دکتر هم مطرح کردم که بیش از 14 ساعت پشت کامپیوتر هستم، گفت ارتباطی ندارد اما چشم را خسته، خشک و مگس پران را تشدید می کند.

AtrafNet
January 5th, 2018, 15:00
سلام

به نظر من اگه مجبورید مانیتور قدیمی CRT استفاده کنید ویندوز هم ویندوز قدیمی XP استفاده کنید :)

نمی دونم این تجربه رو دارید یا نه اما وقتی رو مانیتور CRT از ویندوز XP به ویستا، سون و... مهاجرت میکنید چشماتون خیلی بیشتر اذیت میشه چون متاسفانه از ویندوز ویستا به بعد مایکروسافت تو طراحی هاش از رنگ های سفید و روشن خیلی استفاده کرده و اکثر اوقات یه تابش نور قوی رو روی چشماتون حس میکنید و چون مانیتور های CRT هم اشعه رو صاف میزنه تو چشتون خیلی آزاردهنده میشه.

ولی زمان XP خدا بیامرز حتی رنگ های فرم ها و بک گراند پوشه ها هم انگار مناسب مانیتور های CRT طراحی شده بودن.
حتی یادمه مایکروسافت تازه تو ویندوز XP حالت ClearType رو برای عده معدودی که LCD دارن گذاشته بود و به صورت پیش فرض غیرفعال بود چون اکثراً CRT داشتن.
ولی به جاش از نسخه ویستا و هفت به بعد این ویژگی ClearType رو پیش فرض فعال گذاشت و همین باعث میشد متون تو مانیتور های CRT بدتر به نظر بیاد.

این عکس رو ببینید خدایی ایکس پی خدا بیامرز خیلی محیط گرم و دلنشینی داشت:
http://s8.picofile.com/file/8315973818/Windows_xp_desktop.jpg

اما در کل طبق نظر دوستان مانیتور جدید بگیرید خیلی بهتره خصوصاً که الان اکثر مانیتور ها به فناوری های خاصی برای مراقبت از چشم مثل EyeCare و کاهش رنگ آبی و... مجهز شدن.
شما بخوای یه عینک با عدسی آنتی رفلکس بگیری حداقل براتون 200 - 300 در میاد خب همین پولو بذارید یه مانیتور LCD بگیرید نه؟

mehdi741
January 5th, 2018, 16:00
از سال 1378 تا الان از ویندوز xpدارم استفاده میکنم با مانتیور crtسامسونگ نه سرطان گرفتم نه مشکل چشم دارم . سه ماه پیش هم یه تست از چشم هام گرفتم که عالی بود هر هفته هم یه لیوان اب هویج میخورم تا میتونید اب هویج بخورید که معجزه بینایی است

AtrafNet
January 5th, 2018, 16:15
از سال 1378 تا الان از ویندوز xpدارم استفاده میکنم با مانتیور crtسامسونگ نه سرطان گرفتم نه مشکل چشم دارم . سه ماه پیش هم یه تست از چشم هام گرفتم که عالی بود هر هفته هم یه لیوان اب هویج میخورم تا میتونید اب هویج بخورید که معجزه بینایی است

این یه تصور غلط عامیانه است که هویج باعث افزایش قدرت بینایی میشه و این عکس رو ببینید متوجه میشید این تصور از کجا اختراع شده:
http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1396/10/11/1532187_974.png

delta
January 5th, 2018, 17:41
والا منم قبلنا crt داشتم سامسونگ از این گرین ها نمیدونم والا شاید 17 ساعت در روز پاش بودم بدون هیچ مشکلی...سالها بدون مشکل کار میکردم..از وقتی امدم led استفاده میکنم هر 1 ساعت چشمام خسته میشه و اذیت باید 10 دقیقه ای استراحت بدم چشمامو!! کلا انگار ان قدیمیه باعث خستگی نمیشد اما اینیکی سریع خسته میکنه

saeid1346
January 9th, 2018, 12:08
دوستان کسی هست که زیاد از مانیتور های قدیمی crt استفاده کنه ؟

مشکلی برای چشمش پیش اومده خدای نکرده ؟

delta
January 9th, 2018, 12:42
دوستان کسی هست که زیاد از مانیتور های قدیمی crt استفاده کنه ؟

مشکلی برای چشمش پیش اومده خدای نکرده ؟

با crt خیر..اما این led جدیدا و..بله بدجور چشم رو ناراحت میکنه

saeid1346
January 10th, 2018, 01:28
با crt خیر..اما این led جدیدا و..بله بدجور چشم رو ناراحت میکنه

بله دقیقا ، چند مدت با یه مانیتور led سامسونگ کار کردم چشمم سوزش پیدا میکرد !

saeid1346
January 13th, 2018, 20:08
دوستان کسی هست مشکل مگس پران داشته باشه ؟

کسی تونسته این مورد رو درمان کنه ؟ یا حداقل کمتر بشه بعد از یک مدت ؟

راستی گروه یا کانال تلگرام درمورد مگس پران هست ؟ ممنون میشم معرفی کنید

farhadhelix
January 13th, 2018, 20:20
سلام دوستان

به مرور زمان چشمانتون رو ضعیف میکنه و مناسب نیست برای کار زمان بالا

حتما به سری های جدید مهاجرت کنید

saeid1346
January 21st, 2018, 18:22
بقیه دوستان این مشکل رو ندارن ؟ ( مگس پران )

کسی تونسته این مورد رو درمان کنه ؟

hassanshaikhi
January 21st, 2018, 23:02
بقیه دوستان این مشکل رو ندارن ؟ ( مگس پران )

کسی تونسته این مورد رو درمان کنه ؟

والا من که از کوچیکی داشتم ولی مشکلی نداشتم تا حالا باهاش چون فقط وقتی بهش فکر کنم متوجهشون میشم بقیه وقت ها اصلا متوجه نمیشم.