PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اطلاع رسانی حذف طرح تمدید اینترنت حجمی!

gigarayaneh
December 31st, 2017, 13:55
با سلام
دوستان عزیز امروز اینترنت نامحدود ماهیانه شاتل من تمام شد.
ماه قبل این امکان وجود داشت که بتوانیم طرح قبلی خودمان را تمدید کنیم و از طرح جدید نامحدود (با هزاران محدودیت) استفاده نکنیم
ولی از این ماه دیگه طرح های قبلی را نمیشه استفاده کرد و کاربر را مجبور به انتخاب طرح جدید میکنند!

بر روی خط دیگر ما اینتنرت یک ساله مخابرات فعال بود و با پشتیبانی 2020 تماس گرفتم گفتند امکان تمدید طرح قبلی فعلا وجود دارد.
من هم سه سال دیگه تمدید کردم!
دوستانی که اینترنت قبلی دارند هرچه سریعتر سالیانه و .. تمدید کنند که در طرح جدید حسابی کلاه سرتون میزارند!

طرح قبلی ما یک ساله 24 گیگ اینترنت 10 مگ با شبانه 99 درصد تخفیف بود که حداقل سرعت دانلود 1024 کیلوبایت برابر یک میگابایت کامل می باشد.
حال حساب کنید الان من اینترنت ۲۰۴۸ شاتل با ۶۵ حجم تمدید کردم که قیمت بدون مالیات و ... ۲۵,۰۰۰ تومان بود که حدود 30 تومان باید پرداخت کنید.
الان توی پنل زده اعتبار 32.5 گیگ! نصف حجم بیان شده در لیست!
این حجم دانلود برای یک شب دانلود اینترنت مخابرات طرح قبلی می باشد حالا حساب کنید شما بخواهید مثل قبل دانلود داشته باشید چندین میلیون تومان باید هزینه کنید؟

اشتباه من این بود که دیر فهمیدم و ماه قبل اینترنت شاتل قبلی را چند ساله تمدید نکردم
دوستانی که هنوز وقت دارند سریع تمدید کنند که در طرح فعلی کلاه گشادی شرشون میره!

xphost
December 31st, 2017, 14:01
این مسئله حجمی که گفتید مشکل یکم کمبود اطلاعات درباره طرح جدید
شاتل ویا هر شرکت دیگه ای
یک حجم منصفانه داره
مثال سر همون سرعت 2 مگ شما یک ماهه 65 گیگ ترافیک داخلی میده یعنی شما حداکثر میتونید 65 گیگ داخلی یا 32.5 گیگ ترافیک خارجی داشته باشید با سرعت تعیین شده
حالا شما تموم کردید تو این مدت ترافیکتون رو میتونید با خرید بسته های تشویقی که هر گیگ 2 هزار تومان هستش سرعتتون رو باز به همون قرار داد ارتقا بدید
تفاوت این سیستم با سیستم قبلی اینه سرویس شما قطع نمیشه و بسیار عالی و به صرفه هستش
البته اگر مردم متوجه بخش های جذاب این طرف باشن

- - - Updated - - -

حالا طرح قبلی وقتی حجمت تموم بشه نت قطع میشه ولی این طرح این جوری نیست
بعدم شرکت هایی مثل فن اوا طرح های عالی میزارن
مثلا شرکت فن اوا اگر حجم منصفانت تموم بشه سرعتت 2 مگ باشه میکنه 256
یا اگر 16 مگ باشه سرعتت میشه 3 مگ
و تجربه ثابت کرده بعد از 8 سال چرخیدن بین شرکت های مختلف
اشغال ترین سرویس اول مخابرات بعد های وب و بعدش اسیا تک میده
بهترین رو هم اول شاتل ، فن اوا و بعد پارس آنلاین
توی همه این شرکت هام فن آوا پورت هاشو خیلی بیشتر باز میزاره و سرعت بالا تری به مشتری هاش میده نسبت به رقبا

hoka
December 31st, 2017, 17:18
این مسئله حجمی که گفتید مشکل یکم کمبود اطلاعات درباره طرح جدید
شاتل ویا هر شرکت دیگه ای
یک حجم منصفانه داره
مثال سر همون سرعت 2 مگ شما یک ماهه 65 گیگ ترافیک داخلی میده یعنی شما حداکثر میتونید 65 گیگ داخلی یا 32.5 گیگ ترافیک خارجی داشته باشید با سرعت تعیین شده
حالا شما تموم کردید تو این مدت ترافیکتون رو میتونید با خرید بسته های تشویقی که هر گیگ 2 هزار تومان هستش سرعتتون رو باز به همون قرار داد ارتقا بدید
تفاوت این سیستم با سیستم قبلی اینه سرویس شما قطع نمیشه و بسیار عالی و به صرفه هستش
البته اگر مردم متوجه بخش های جذاب این طرف باشن

- - - Updated - - -

حالا طرح قبلی وقتی حجمت تموم بشه نت قطع میشه ولی این طرح این جوری نیست
بعدم شرکت هایی مثل فن اوا طرح های عالی میزارن
مثلا شرکت فن اوا اگر حجم منصفانت تموم بشه سرعتت 2 مگ باشه میکنه 256
یا اگر 16 مگ باشه سرعتت میشه 3 مگ
و تجربه ثابت کرده بعد از 8 سال چرخیدن بین شرکت های مختلف
اشغال ترین سرویس اول مخابرات بعد های وب و بعدش اسیا تک میده
بهترین رو هم اول شاتل ، فن اوا و بعد پارس آنلاین
توی همه این شرکت هام فن آوا پورت هاشو خیلی بیشتر باز میزاره و سرعت بالا تری به مشتری هاش میده نسبت به رقبا
دوست عزیز شاید کسایی که تازه به نت رسیده باشن یا کارشون دانلود باشه این سرویس های جدید براشون به نظر خوب بیاد

ولی منی که سرعت بالا نیاز دارم ولی حجم کم این سروییس ها به درد من نمیخوره پول الکی هست

دوم گیگ باکس داشت آسیاتک که گیگی 1000 تومن در میومد و میتونستم از اون هم استفاده کنم که الان اون هم نیست دیگه

کلا این سرویس ها باعث شدن رقابتی دیگه نباشه

xphost
December 31st, 2017, 17:34
دوست عزیز شاید کسایی که تازه به نت رسیده باشن یا کارشون دانلود باشه این سرویس های جدید براشون به نظر خوب بیاد

ولی منی که سرعت بالا نیاز دارم ولی حجم کم این سروییس ها به درد من نمیخوره پول الکی هست

دوم گیگ باکس داشت آسیاتک که گیگی 1000 تومن در میومد و میتونستم از اون هم استفاده کنم که الان اون هم نیست دیگه

کلا این سرویس ها باعث شدن رقابتی دیگه نباشه

سیاست گذاری ها بر اساس یه فید بک جامع از کل جامعه تهیه میشه
کلمه تازه به نت رسیده کلمه قشنگی نیستش
چون هر کس بسته به کارش داخل نت فعالیت میکنه
یکی پول در میاره
یکی پول توش خرج میکنه
پس هر کسی برای خودش نظر و شخصیت خاص خودشو داره و کاملا قابل احترام
ولی اینکه بگیم به ضرر مردم شده اشتباه
شما کاربرت اگر خاص میتونید برید سیستم هایی مثل td-lte رو استفاده کنید
صد در صد وزارت ارتباطات بی دلیل این کارو نکرده و قطع به یقین به نفع همه خواهد بود
خوبه ادم برای نظر دادن درباره این موضوع یکم منافع جامعه و گروهی رو در نظر بگیره
حتی اگر نخواید هزینه سنگینtd-lte رو بدید میتونید با خرید یه مودم همراه و سیمکارت از سرعت خیلی بالا و خوب حتی بیشتر از adsl استفاده کنید
راه حل برای شما که شغلتون خاص و مصرفت خاص زیاده با هزینه خیلی کم

JahanSoft
December 31st, 2017, 18:33
همه جای دنیا اینترنت adsl بر اساس سرعت هست و اینا تازه یادشون افتاد و حجمی رو برداشتن . شما خودتون حتما دانلود هاتونو با مخابرات انجام میدین و برای کارای دیگه انتظار داشتین یه نت کم حجم و پر سرعت داشته باشین.

به نظر من در کل طرح خوبی هست ولی قیمت ها به نسبت سرعت خیلی بالاست! محدودیت
حجمی هم خیلی پایین ، نسبت به اکثر کشورهای جهان عرض میکنم

کافیه این متن را در مورد کره جنوبی بخونید از ویکی پدیا ، که اینترنت 1000 مگابیت را به قیمت 20 دلار میدن.

جمع بندی : بهتر بود با این قیمت های بالایی که قرار دادن ، بسته های حجمی هم میذاشتن در دسترس بمونه شاید یکی مثل شما و حتی خود بنده به کارش بیاد.

it is important to note that 100 mbit/s services are the average standard in urban south korean homes and the country is rapidly rolling out 1gbit/s (https://en.wikipedia.org/wiki/gbit/s) connections or 1,000 mbit/s, at $20 per month

gigarayaneh
December 31st, 2017, 18:57
دوستان این را مد نظر داشته باشید
بیشتر افراد نیاز به سرعت بالا دارند حالا اگه سرعت بالا باشه و ترافیک کم باشه میتونه دوباره ترافیک بخره

یک مثال کوچیک: مخابرات داره سرعت 10 مگ که زیر یک مگابایت دانلود نمیده را ما ماهیانه 2 گیگابایت را میده 8500 تومان
خوب الان سرعت بسیار عالی هست و اگه دانلود داشته باشید میتوانید ترافیک بخرید و یا اینکه از ساعت 2 الی 9 صبح با 99 درصد تخفیف دانلود کنید
یعنی هر گیگابایت دانلودی باری شما 10 مگابایت محاسبه میشه!

حالا شما در طرح جدید کجا میتوانید چنین سرعتی را با چنین قیمتی بخرید؟
کاربر حرفه ای و غیر حرفه ای هم نداره همه نیاز به سرعت بالا دارند.

در طرح جدید شما باید اینترنت مورد نظر را ماهیانه بیشتر از 60 هزار تومان هزینه کنید یعنی حدود 7 برابر اینتنرنت شما گران شده!

بیش از 99 درصد ترافیک مصرفی تمامی کاربران با طرح فوق خارجی حساب میشه چون لیست مورد نظر آنها اصلا کسی سراغ سایتهاشون نمیره که بخواهد تمام یا نیمی از ترافیک خودشون را مصرف کنند.

شما که میگید ترافیک اضافه الان خوب شده گیگی 2000 تومان در اصل گیگی 2180 تومان می باشد که بعد از شارژ به پنل شما نیم گیگ اضافه میشه و در صورت مصرف داخلی یک گیگ و مصرف عادی نیم گیگ محاسبه میشه
یعنی شما دارید هر گیگ را 4360 تومان خریداری میکنید!

یکم بیایید واقع گرایانه به این موضوع نگاه کنیم نه تخیلی! طرح فوق در ظاهر خوب به نظر میرسه ولی باطن کار هزینه کاربر چندین برابر شده و سرعت چندین برابر کاهش یافته
در طرح قبلی همه شرکتها جنگ داشتند سر اینکه سرعت ها را ببرند بالا ولی الان تمامی سرعتها تقسیم به 8 میشه و هیچگاه سرعت بالاتر از اونی که اسمی هست بهتون نمی دهند

در طرح قبلی شاتل اینترنت نامحدود 128 گرفته بودم که 256 کیلوبایت دانلود میداد الان دو مگ گرفتم خودش را بکشه به 256 کیلوبایت نمیرسه!
سرعت باز کردن سایت ها خیلی کند شده قبلا چند ثانیه ای سایت باز میشد الان نه!

قزوین هاست
January 1st, 2018, 01:32
مشکل از سیاست های قبلی isp ها بود.
اگر سرعت های قبل را آپ نمی کردند الان اینترنت ارزان شده بود.
واقعیت این هست که اینترنت واقعا ارزون شده نسبت به قبل.در صورتی که قبلا این شرکت های مخابراتی همون سرعتی که خرید می شد را به مشترک می دادند.
من قبلا یادم هست که من 128 رو 12000تومان می خریدم اونم یک گیگ.سرعتم روی 16 به زور میرسید و گاهی 5-6 بود.