PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بالاترین سرعت اینترنت ایران چیه ؟ چند نوع اتصال داخل ایران هست ؟

alisc
January 11th, 2011, 13:25
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستان و همکاران گرامی :)

از تمامی شما دعوت به عمل میاد در این تاپیک شرکت نموده و نظر خود را در رابطه با سرعت اینترنت داخل ایران و روش های اتصال به اینترنت بیان کنید .

1. بالاترین سرعت کانکت ( Sent . Receive ) در ایران چه سرعتی هست ؟ ( نوع دسترسی به آن ( یعنی سازمانی ، شرکتی ، خانگی )
بالاترین سرعت در جهان چه سرعتی است ؟

2. به جز اتصال های زیر آیا اتصال دیگری در کشور وجود دارد ؟

DialUP
IN
GPRS
ADSL
Wireless
Wi-Fi
WiMAX
Cable

در رابطه با اتصال Cable چقدر آشنایی دارید ؟

با تشکر فراوان

GOD
January 11th, 2011, 13:43
من 2 mb دیدم بیشتر خبر ندارم

mr.he3am
January 11th, 2011, 13:47
شاتل 2 مگابیت
سرعت دانلود حدود 350 کیلوبایت هست
من دارم استفاده میکنم خوبه

GOD
January 11th, 2011, 13:54
2 مگابیت real هم داریم ماهیانه 700.000 تا 1.000.000 تومان هزینش هست
2 مگا بیت ارسال -1 مگابیت دریافت داریم ماهی 400.000

4n0nym0us
January 11th, 2011, 14:00
البته کانکشن ها فقط اینا نیستن، می شه گفت رایج هاش اینان، بعد این Internet Cable معلوم نیست منظور چیه، خیلی کانکشن ها روی کابل میان، مثلا Leased Line و G.SHDSL رو هم داریم، که روی کابل های مسی میان.

به طور کل GPRS هم به عنوان اینترنت خانگی در کلاس اینترنت حساب نمی کنند، اما خوب چون اینجا ایرانه، حساب می کنند دیگه:D

گروه هم اشتباه زدی فکر کنم، نرم افزار!!!!

tmfar
January 11th, 2011, 14:19
2 مگابیت real هم داریم ماهیانه 700.000 تا 1.000.000 تومان هزینش هست
2 مگا بیت ارسال -1 مگابیت دریافت داریم ماهی 400.000

آخه عزیزreal نا real نداریم که هرسرعتی گرفتی بر اساس بیت هست تقسیم بر 8 میشه سرعت واقعی دانلود

saeed25
January 11th, 2011, 14:23
دروود
مراد ایشان این است که دیگر این پهنای بان میان کسان دیگری به اشتراک گذاشته نمی شود و ویژه شما است.

maroofi
January 11th, 2011, 14:28
من یه سری اطلاعات دارم و بد نیست شما هم بدونید

برای کابلی ، میان یه کابل رو با سرعت 100مگ اشتراکی در خونه شما نصب میکنند و میرن.
توی کانادا و هلند رو اطلاع دارم که کابلی هست
و میدونم قیمت هلند ماهی 60 تومنه.

برای سوئد و انگلیس هم وای فای هستش که دیگه یه مودم رو به سیستم نصب میکنند و با سرعت 3-4 مگ بصورت اشتراکی با ماهی ده تومن تحویل میدهند.
البته برای سوئد یک شرکتی بود که اسمش الان خاطرم نیست ماهی 16 تومن هستش و سه مگ میده.
البته برای سوئد یک روش دیگه هم استفاده از سیم کارت هستش
دانشگاههای سوئد 10 مگ اختصاصی دارند و میشه راحت تو سه سوت ویندوز رو اپدیت کرد.

بقیه روشها هم همونیه که شما گفتید

GOD
January 11th, 2011, 14:28
آخه عزیزreal نا real نداریم که هرسرعتی گرفتی بر اساس بیت هست تقسیم بر 8 میشه سرعت واقعی دانلود
چرا داریم تا جایی که من اطلاع دارم
یعنی من الان 128 دارم دانلودم باید روی 16 باشه اینطور که شما میگید درسته؟
=========
الان جناب mr.he3am گفتند که 2 مگابیت دارند سرعت روی 350 هست این به قول شما نا real هست

maroofi
January 11th, 2011, 14:32
اصولا همیشه بر 8 تقسیم نمیشه.
ضریب اشتراک همیشه بر 8 نیست
عرفا تقسیم بر هشت شده ولی اکثرا بالای 10 و در بعضی مواقع بیشتر از 4 نمیشه.
این قانون من دراوردی پهنای باند هستش.

امیدوارم روزی برسه پهنای باند نامحدود ( به معنای واقعی کلمه راه بیفته - یعنی دانلود و فقط دانلود ... )

alisc
January 11th, 2011, 17:50

چرا Real و غیر Real نداریم ! :-o:-o:-o:-o:-o

چرا یه جا تو تهران 1 مگ 100 تومن هست ! یک جای دیگر 20 تومان !!! این دو تا با هم فرق نمی کنن !!!!

قانون هست که کاربر خانگی اجازه نداره بالاتر از 128 داشته باشه ! پس چرا برخی شرکت ها میان 1 مگ میدن به خونه ؟

---------- Post added at 06:43 PM ---------- Previous post was at 06:42 PM ----------

گروه هم اشتباه زدی فکر کنم، نرم افزار!!!!

بهتر از این پیدا نکردم ، شما پیدا کردید بگید انتقال میدیم !

---------- Post added at 06:44 PM ---------- Previous post was at 06:43 PM ----------

به طور کل gprs هم به عنوان اینترنت خانگی در کلاس اینترنت حساب نمی کنند، اما خوب چون اینجا ایرانه، حساب می کنند دیگه:d

تو چی حساب می کنند ؟ تو voip حساب می کنند ؟:71:

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:44 PM ----------

برای کابلی ، میان یه کابل رو با سرعت 100مگ اشتراکی در خونه شما نصب میکنند و میرن.

من از یک نفر شنیدم گفتن 1 گیگ هست کابله ! من خیلی تعجب کردم ! گفتم اینترنت 1 گیگ تو ایران ! تو دنیا فکر نکنم این سرعت وجود داشته باشه !!! چون اطلاعاتی نداشتم چیزی نگفتم !

قیمتش هم ماهانه 500 داشت تا 1.000.000

---------- Post added at 06:50 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

یعنی من الان 128 دارم دانلودم باید روی 16 باشه اینطور که شما میگید درسته؟

بله ، باید روی 16-17 باشه ، مگه این طور نیست ؟

معمولا تا سرعت 512 تقسیم بر 8 می کنن ! ولی سرعت 512 و 1 مگابایت دست خوده isp هست فکر کنم !

الان سمت ما ، یک مگابایت 150 سرعت دانلودش هست !
در صورتی که اگر 1024 تقسیم بر 8 کنیم : 128 !

maroofi
January 11th, 2011, 18:04
والا با این سرعتها و هزینه ها اینترنت مخابرات به صرفه تره !!! ماهی ده تومن :))
در مورد اون کابل والا من اطلاعم در همین حده دوستی دارم در هلند که عین همین جمله رو گفت
صد مگ اینترنت ( مثل lan ( دارند.
متاسفانه با این چیزا اشنایی نداره و نمیتونم بهش بگم از کجا بفهمه که چیه وگرنه بیشر ازش کش میرفتم.
در ضمن کلیه سرویسهای بی سیم که در جابجایی مورد استفاده قرار میگیرند بهتر هست در کلاس موبایل قرار بگیرند. یعنی همیشه همراه و در دسترس
مثل وایمکس
مثل جی پی ار اس
مثل وای فای
و..

alisc
January 11th, 2011, 18:12
پیرو صحبت های دوست خوبمون 4n0nym0us :

چند روز پیش داخل وب تبلیغات یه فروشگاه اینترنتی رو دیدم خیلی چیز جالب و خنده داری بود ،

نوشته بود :

اینترنت فوق سرعت به ایران آمد !
فناوری فوق العاده !
بالاتر از فناوری WiMAX ، بالاتر از سرعت WiMAX ، 10 برابر سرعت DSL ، سرعت اتصال 450Kb !!!

این رو که دیدم گفتم ! اوه ! چیه که تازه اومده هیچ شرکتی تبلیغ نکرده این تبلیغ کرده !
تو سایت که رفتم ! دیدم نوشته دسترسی به اینترنت با GPRS ایرانسل/همراه اول به آسانی با مودم GPRS فیلیپس !

---------- Post added at 07:12 PM ---------- Previous post was at 07:08 PM ----------

درسته ! Gprs زیاد چیزه جالبی نیست و لی برای راه افتادن کار چیزه خوبیه !
خیلی ها از اون به عنوان بهترین اتصال یاد می کنند :))

GOD
January 11th, 2011, 18:42

معمولا تا سرعت 512 تقسیم بر 8 می کنن ! ولی سرعت 512 و 1 مگابایت دست خوده isp هست فکر کنم !

واسه من اینطوری نیست
دانلود روی90 تا 100 هست

shamimi
January 11th, 2011, 18:44
من تو شركت 2 مگ بر ثانيه دارم
ولي 10 مگ بر ثانيه هم هست
يه حالي ميده سرعت توپپپپپپپپپپپ

delta
January 11th, 2011, 19:03
چی دارید میگید؟ real یا غیر real دیگه چیه؟ اینجا ایرانه هر کی برای خودش قیمت زده :71: سرعت دانلود 512 تو مرکز گیلان میگن 90 دارند معمولی دانلود میکنند و شبا که مجانی میشه تا 150 هم میرسه!! حالا ما از همون استفاده میکنیم تو شهر بقلیش با همان سرعت از 57 بالاتر نمیره! شهر اینورتری ما هم همین سرعت 512 از 45 بالاتر نمیره >:D< خر تو خره.. سرعت معنی وافعی و استاندارد نداره. وقتی مخابرات برمیداره یک خط تلفن رو به نام دیجیتال 8 تا خط میاره روش میفروشه و تلفنها همشون هنگ میکنند چه انتظاری دارید؟:112:

agarb98
January 11th, 2011, 19:12
اگر می خوای سرعت بیشتری هم داشته باشی اینترنت ماهواره هست

logofun
January 11th, 2011, 19:28
والا با این سرعتها و هزینه ها اینترنت مخابرات به صرفه تره !!! ماهی ده تومن

ای باغش آباد :^O

اینجا رفتیم از مخابرات گرفتیم فرت فرت قطع بود پشتیبانی هم ماشالا زیر خط فقر

شاتل و پارس آنلاین هم حجمی بگیری 15 روزه فرتی :دی

یه شرکتی بود ما رفتیم ازش 256 گرفتیم تا 90kb/s سرعت دانلود میداد واسه دفتر هم جدا بود (:|

RezaFH
January 11th, 2011, 19:34
ماشالله به این سواد کاربران انجمن تخصصی هاستینگ ایران :d
بابا شما دیگه کی هستین :d
اصلا کسی میدونه تقسیم بر 8 یعنی چی ؟ از کجا اومده ؟

alisc
January 11th, 2011, 19:44
ماشالله به این سواد کاربران انجمن تخصصی هاستینگ ایران :d
بابا شما دیگه کی هستین :d
اصلا کسی میدونه تقسیم بر 8 یعنی چی ؟ از کجا اومده ؟

تاپیک ها برای این ایجاد میشه که چیزهایی که نمیدونیم رو به هم یاد بدیم ( خواهشا جسارت بنده رو حمل بر بی ادبی نکنید )

تقسیم بر هشت میشه برای اینکه بیت بدست بیاد :) ( اگر اشتباه نکنم )

---------- Post added at 08:44 PM ---------- Previous post was at 08:43 PM ----------

سرعت در ایران کیلوبیت هست نه کیلوبایت ! ( اما اکثرا میگن کیلوبایت ) که فکر کنم اشتباه هست !

Red.Mer
January 11th, 2011, 19:48
7 مگابیت!
همسایمون داره :65:

logofun
January 11th, 2011, 19:56
7 مگابیت!
همسایمون داره

دریافت و ارسال؟

احتمالا با ماهواره هست

HyperServer
January 11th, 2011, 20:17
اصولا همیشه بر 8 تقسیم نمیشه.
ضریب اشتراک همیشه بر 8 نیست
عرفا تقسیم بر هشت شده ولی اکثرا بالای 10 و در بعضی مواقع بیشتر از 4 نمیشه.
این قانون من دراوردی پهنای باند هستش.
امیدوارم روزی برسه پهنای باند نامحدود ( به معنای واقعی کلمه راه بیفته - یعنی دانلود و فقط دانلود ... )
دوست عزیز منظور ضریب اشتراک نیست!!!!
تبدیل بیت به بایت هستش
اینترنت نا محدود به معنای کلمه واقعی هستش!

تاپیک ها برای این ایجاد میشه که چیزهایی که نمیدونیم رو به هم یاد بدیم ( خواهشا جسارت بنده رو حمل بر بی ادبی نکنید )

---------- Post added at 08:44 PM ---------- Previous post was at 08:43 PM ----------

سرعت در ایران کیلوبیت هست نه کیلوبایت ! ( اما اکثرا میگن کیلوبایت ) که فکر کنم اشتباه هست !

سرعت فقط در ایران کیلوبیت نیست!!!
کلا همه جای دینا واحد انتقال سرعت بیت هستش
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد سایر سرعت هل هم که دوستان گفتند همگی بستگی به Provider و فاصله از اون داره
در مواردی که سرعت بالاتره ....خود provider این کار رو میکنه که به مشتره هاش حال بده واسش تبلیغ بشه....چون داره پول پهنای باند رو داره میده ..اگر خالی بمونه واسش فرقی نمیکنه
پس بهتره که بده

در مورد محدودیت سرویس های خانگی که اعمال نمیشه ... به دلیل نبود قانون و مجری برای نظارت هستش....(در بعضی موارد با ارایه مدارکی از پژوهش دانشگاه میشه رسمی تا 512 گرفت)
اما شرکت هایی مثل پارس آنلاین چنین ریسکی رو نمیکنن

RezaFH
January 11th, 2011, 20:29

بنده هم قصد جسارت نداشتم
اما خب بیشتر افراد از این مسائل خبری ندارند!
نرخ انتقال داده در کل جهان (نه قط ایران) بر حسب بیت در ثانیه هست ( bit per second یا همان bps) و واحد ذخیره اطلاعات هم بایت هست ( Byte )
چون بیشتر افراد فقط واحد بایت رو میشناسند ، در نرم افزارهای دانلود سرعت دانلود بر اساس بایت نشون داده میشه.
دلیل این هم که شما پهنای باند 128 کیلوبیت میگیری و سرعتت 10 کیلو بایت نمیشه ! یا از 50 کیلوبایت برثانیه هم بالا میره مستقیما برمیگرده به شرکت ارائه دهنده خدمات (ISP).
از آنجا که اصولا کم پیدا میشه شرکتی که کارش درست باشه !!!!!!!! وقتی اکانت با پهنای باند نامحدود میگیری ، آنقدر شیر میکنن که سرعت از اونی که باید کمتر هست و وقتی هم بصورت محدود میگیری (مثلا 3 گیگ ماهانه) ، سرعت بالا میدن که زود ترافیکت تموم بشه و مجبور به خرید ترافیک بیشتر بشی !!!!!!!!
البته گاهی بعضیا خوب بلد نیستن از این کارها و سرعت و کیفیت رو در حد مطلوب ارائه میدن ;)
مثلا من الان از پلن اول اینتر نا محدود شاتل که سرعتش 64 کیلوبیت هست استفاده میکنم اما چون پورت خالی دارند ، سرعت دانلودم تا 20 کیلوبایت (160 کیلوبیت) هم بالا میره !

بگذریم ...
دنیا کجاست و ما کجاییم ......

alisc
January 11th, 2011, 21:32
درسته در دنیا بیت هست ! من به اشتباه کلمه ایران رو آوردم !

lvlehrad
January 11th, 2011, 21:50
اتفاقا باید تقسیم بر 8 بشه ولی نه این سرعتی که تو ایران اعلام میکنند ! من الان adsl 256 دارم ولی تو سایت تست سرعت میگیرم میزنه 1mbps سرعت دانلودمم 170kbps به بالاس ! البته روزها ...

من خیلی دوست دارم از طریق ماهواره اینترنت بگیرم ولی درست نمیدونم باید پیشه کی برم و چیا بگیرم ... (میدونم غیر مجاز هست ) !!! ولی من با 80 تومن میتونم اینترنت 2مگابایت نامحدود بگیرم از طریق ماهواره ولی تو ایران با این پول اینترنت 384 30 گیگ میده پارس انلاین :|

Red.Mer
January 11th, 2011, 22:09
دریافت و ارسال؟

احتمالا با ماهواره هست

دریافت که 7 مگابیته ، ارسال هم فکر کنم همین باشه
از افرانت گرفته

shamimi
January 11th, 2011, 23:13
دوست عزيز من تو مخابرات اپراتور دوم تلفن هستم شركت www.aloiran.com‌بزودي اسمشو مي شنويد اينجا 2 مگ داريم

Rezash
January 11th, 2011, 23:17

نه در حالتي كه share باشه
من با 256 شاتل الان حدود 300 دانلود دارم.
اگر share نباشه حرف شما درست هست و اون سرعت حداكثر هم وقتي درست هست كه هيچ گونه افتي در انتقالات نداشته باشيم. يعني ميشه حداكثر 16.

shamimi
January 11th, 2011, 23:57
روستاهای هند به اینترنت ۲ مگابیتی متصل شدند
???? ??? ???? ?? ?????? ??:???????? ??? ?? ??????? ? ??????? ???? ????! (http://kimiascript.com/myLDlinker.php?url=24)
:71:=))

P30Tools
January 12th, 2011, 00:07
من 4 مگابیت دارم.

Mostafa85
January 12th, 2011, 00:20
من تو ایران تو دانشگاه 40mbps رو داشتم و خونه هم از یه شرکت 6mbps داشتم البته هر 1 گیگ پهنای باند رو 10000 تومان میخریدم

srashedian
January 12th, 2011, 00:23
سلام

با دیدن این تاپیک هم ناراحت شدم و هم خوشحال، ناراحت از اینکه متاسفانه افرادی که ادعای فعالیت در حوزه ی وب رو دارن اطلاعاتشون اینقدر کمه... و خوشحال از اینکه هنوز هم افرادی هستن که از پرسیدن نترسن و نپرسیدن براشون عیب باشه نه ندونستن... ایشالا که با توضیحاتی که میدم هم ذکات دانسته هامو داده باشم، هم کمکی به شما دوستان عزیز کرده باشم...

با اجازه تون من هم برای بار دوم بعد از آقای RezaFH توضیح میدم شاید دست از ضرب و تقسیم بر 8 برداشتید!!!
اولا که سرعت اینترنت غلط هست... اینترنت بر اساس پهنای باندش اندازه گیری میشه نه سرعتش! عددی که شما میگید هم پهنای باند ارسال و دریافت اینترنتتون هست نه سرعتش (که نشون دهنده کم یا زیاد بودن سرعت هم هست، به همین دلیل به اشتباه بهش میگن سرعت)!

پهنای باند اینترنت شما ربطی به تقسیم بر 8 شدن و نشدن نداره، در حقیقت شما با این تقسیم انجام دادن پهنای باند اینترنتتون رو کم و زیاد نمیکنید که حالا مقایسه میکنید بین ایران یا خارج... فقط دو واحد پهنای باند رو به هم تبدیل میکنید... متخصصین کامپیوتر پهنای باند رو با بیت بر ثانیه اندازه گیری میکنن، اما کاربران خانگی بایت رو بهتر میشناسن، به همین دلیل برنامه های دانلود پهنای باند اینترنت شما رو با واحد بایت بر ثانیه اندازه گیری میکنن...
این تقسیم بر 8 کردن فقط برای این هست که مقداری که شرکت ISP به شما میگه به بیت بر ثانیه هست، اما شما توی کامپیوترتون به بایت بر ثانیه این رو میبینید... با تقسیم کردن پهنای باندی که ISP به شما گفته بر عدد 8 به عددی میرسید که برنامه ی دانلودتون توی کامپیوتر باید بهتون نشون بده... و بالعکس، با اندازه گیری سرعتتون توی دانلود و ضرب کردنش در عدد 8 به سرعت واقعی اینترنتتون میرسید...

خودم رو مثال میزنم:
من اینترنت 256 کیلو بیت بر ثانیه پارس آنلاین رو دارم... اگر بر عدد 8 تقسیمش کنم میشه 32... یعنی سرعت من توی برنامه های دانلود مثل IDM باید 32 کیلوبایت بر ثانیه باشه...
اما من زمان دانلود عدد 200 کیلوبایت بر ثانیه رو توی دانلود منیجر میبینم... حالا میخوام بفهمم واقعا سرعتم چقدر هست، پس ضرب در 8 میکنم، میشه 1600 کیلو بیت بر ثانیه یا 1.6 مگابیت بر ثانیه...
پس، شرکت پارس آنلاین توی قرارداد اینترنت 256 کیلو بیت بر ثانیه به من فروخته، اما در واقع داره اینترنت 1600 کیلو بیت بر ثانیه بهم میده!

حالا دلیلش چیه، چرا سرعت اینترنتم از چیزی که شرکت ISP گفته بیشتر هست؟!
پاسخش اینه که شرکت های اینترنتی معروف از قابلیتی استفاده میکنن که شما اسمش رو بارها و بارها شنیدید، اما نمیدونید اینجا هم همین جریان وجود داره... قابلیت برست یا همون Burst خودمون :D
شما همه میدونید توی سرور burst چی هست، معناش اینه که مقداری از منابع سرور به صورت تضمین شده به شما داده میشه، حالا اگر سرور خالی بود و منابع اضافی داشت تا یه حد خاصی، از منابعش به شما هدیه میده و قدرت سرور مجازیتون رو بالا میبره، در حالیکه قانونا حقتون نبوده و فقط یک هدیه هست...
توی اینترنت هم دقیقا همین هست... این که من 256 گرفتم اما دارم 1600 دانلود میکنم به خاطر این هست که پورت اینترنت شرکت پارس آنلاین خالی هست و داره روی خط اینترنت من اون مقدار اضافه رو برست میکنه...
پس اونایی که میگن ما فلان سرویس رو گرفتیم و فلان سرعت رو داریم، تعجب نکنید، این همون قابلیت معروف و آشنای burst هست که ISP شما داره بهتون هدیه میده...

و در پایان، توضیح در مورد اینترنت نامحدود، نامحدود به معنای استفاده منطقی هست، اگر از این نوع اینترنت ها برای دانلود فیلم و اینجور چیزها استفاده کنید اینترنتتون رو توقیف میکنن...

موفق باشید

Mostafa85
January 12th, 2011, 00:28
این تقسیم بر 8 و ضربدر 8 به خاطر تفاوت byte و bite هست در تایید حرفهای Srashedian عزیز

r3z4
January 12th, 2011, 03:53
من از پارس آنلاین 1 مگ adsl دارم که حدود 500 کیلوبایت بر ثانیه میده البته جدیدا پارس آنلاین با مشکل پهنای باند در اکثر مناطق و شهرها مواجه شده که کیفیت اتصال جالب نیست و در ساعات روز Stable نیست

TukaNet
January 12th, 2011, 10:37
حالا چرا از بحث اصلی منحرف شدید ؟

استارتر اطلاعاتی در مورد تکنولوژی های ارتباطی موجود می خواست

نگفت که وضعیت adsl فلان شرکت چطوره !

alisc
January 12th, 2011, 11:17
7 مگابیت!
همسایمون داره :65:

جسارتا همسایتون چی کاره هستن ؟؟؟ در منزل 7 مگابایت دار یا در اداره ؟؟؟
7 مگابایت Sent و Receive !!!!

---------- Post added at 11:41 AM ---------- Previous post was at 11:39 AM ----------

من 4 مگابیت دارم.

چه اتصالی ؟!؟!؟ ADSL ؟!؟!؟!
Sent و Receive این میزان هست ؟

---------- Post added at 11:44 AM ---------- Previous post was at 11:41 AM ----------

احتمالا با ماهواره هست

شما قادرید با ماهواره راه اندازی کنید ؟؟؟
من 3-4 سال پیش داشتم ، نتونستم فروختم ! دوباره امسال میخوام بگیرم و راه اندازی کنم :)

از دوستان کسی اطلاعاتی داره ؟ چه جوری میشه راه اندازی کرد ؟ چه کارت dvb بهتر است ؟
آیا هزینه ای داره ؟؟؟ { چند روز پیش هم یک تاپیک ایجاد شده بود }

---------- Post added at 12:13 PM ---------- Previous post was at 11:44 AM ----------

خودم رو مثال میزنم:
من اینترنت 256 کیلو بیت بر ثانیه پارس آنلاین رو دارم... اگر بر عدد 8 تقسیمش کنم میشه 32... یعنی سرعت من توی برنامه های دانلود مثل IDM باید 32 کیلوبایت بر ثانیه باشه...
اما من زمان دانلود عدد 200 کیلوبایت بر ثانیه رو توی دانلود منیجر میبینم... حالا میخوام بفهمم واقعا سرعتم چقدر هست، پس ضرب در 8 میکنم، میشه 1600 کیلو بیت بر ثانیه یا 1.6 مگابیت بر ثانیه...

ببخشید این یک تیکه از صحبت هاتون رو من خوب متوجه نشدم !

الان من 64Kbps دارم ، وقتی دانلود می کنم ( هم داخل ویندوز و هم داخل IDA ) ( داخل IDM هم تست کردم ) عدد : 8 رو به من نشون میده !
اون طوری که شما می فرمائید باید : 512 نشون بده ! اما نمیده !

اگر 64*8 کنیم ، میشه 512 ، یعنی سرعت واقعی اینترنت من 512 هست !!!!!!

---------- Post added at 12:17 PM ---------- Previous post was at 12:13 PM ----------

یعنی شما دوست بزرگوار منظورتون این هست که اگر سرعت دانلود رو ضرب در 8 کنیم سرعت واقعی اینترنت بدست میاد !

الان سرعت دانلود من 8 هست ، 8*8=64 درسته ؟
یا 64*8=512 ؟!؟!

mohammad189
January 12th, 2011, 14:04
با سلام
با تشکر از همه
اگر کسی به دنبال سرعت است باید از dvb همون اینترنت ماهواره ای استفاده کنه که یک طرفش ازاده ولی دو طرفه هم خرجش بالاست و هم در ایران غیر مجاز است و بیشترین سرعت در یک طرفه 16 مگا بیت است یعنی 2 مگا بایت بر ثانیه که نامحدودش ماهی 200000 تومان است

maroofi
January 12th, 2011, 14:09
مخابرات محترم فرمودندذ استفاده از پهنای باند بین اللملل جرم محصوب میشه
قابل ردیابی نیست ( در صورت تنها رسیو و دریافت ) ولی اگر کسی گزارش بده برای شما زندان رد میشه برای ایشون هم یه پست خوب دی :

4n0nym0us
January 12th, 2011, 14:24
دنبال اکانت های یک طرفه نرید، که همه از دم هکی ان، را به را هم ازتون کلاه برداری می شه، پول می گیرن، یک اکانت شیر هکی می دن، یک ثانیه 200 تا می ده، ثانیه بعد 5 تا، بعد چند روز هم کلا دیگه رسیو نمی ده.
دیگه دوره زمونه اکانت های هکی گزشته، فروشنده هاش سعی می کنن افراد نا آگاه رو پیدا کنند، اکانت هاشون رو به هر قیمتی شده بفروشن بهشون، سود کنند.

اکانت رسمی، 1 مگ اش، از 1:30 تا 7:30 صبح، 145 تومن ماهی هست، اونم یک پرواید بیشتر نمی ده، نا محدود، اکانت های دیگه، یا محدود ان، یا گرون، برای مثال همین شرکت 1 مگ نامحدود رو بر روی یک ماهوراه 2.700 هزار تومان و بر روی ماهواره ای دیگه 3.200 هزار تومان می ده:)

alisc
January 12th, 2011, 14:40
هزینش واقعا انقدر بالاست !!!!
یعنی Free و . . . داره ؟
ارزونتر نداره ؟

mohammad189
January 12th, 2011, 14:42
با تشکر
یکی از دوستان 2ماه پیش 16 مگا بیت رو گرفت و خوب کار میداد سرعت دانلودش 2مگابایت بود

4n0nym0us
January 12th, 2011, 18:00
هزینش واقعا انقدر بالاست !!!!
یعنی Free و . . . داره ؟
ارزونتر نداره ؟
سرویس های Opensky هست، که 42 گیگ محدودیت دارند، قیمتشونم 125-150 می فروشند، 5 گیگ اول رو 150-220 می زنه، 5 گیگ دوم رو 100-150 می زنه، وقتی که 10 گیگ رو زد، بعدش 50-60 تا سرعت می ده، وقتی که 42 تاش تموم شد، 10 کیلو سرعت می ده.
یکی هم همون 1 مگ ها هست که گفتم، بقیه همه هکی ان، که دیگه به درد نمی خورن، یا این که، اکانت های رسمی ان و خیلی گرون.

s.w.a.t
January 12th, 2011, 18:06
تو انگلیس بالاترین سرعتی که الان موجود هست 100Mbit هست که توسط شرکت VirginMedia رو کابل های Fiber Optic ارائه میشه و قیمتش در ماه حدود 80هزارتومان میشود! سرعتی که هم خود بنده دارم 50Mbit هست که ازش تا 16مگ در ثانیه هم دانلود کردم!

alisc
January 12th, 2011, 18:45
سرعتی که هم خود بنده دارم 50Mbit هست که ازش تا 16مگ در ثانیه هم دانلود کردم!

سرعت ارسال/دریافتتون هست ؟ یا فقط دریافت ؟ ماهواره ای هست ؟ ( چقدر براتون هزینه برداشته ؟ )

s.w.a.t
January 12th, 2011, 18:52
سرعت ارسال/دریافتتون هست ؟ یا فقط دریافت ؟ ماهواره ای هست ؟ ( چقدر براتون هزینه برداشته ؟ )
سرعت 16مگ هم دانلود کردم و سرعت آپلود 99درصد 4.6مگ هست بعضی وقتها به 2مگ کاهش پیدا میکنه
هزینه هم تقریبا 70تومان در ماه.

srashedian
January 13th, 2011, 01:13
شما قادرید با ماهواره راه اندازی کنید ؟؟؟
من 3-4 سال پیش داشتم ، نتونستم فروختم ! دوباره امسال میخوام بگیرم و راه اندازی کنم :)

از دوستان کسی اطلاعاتی داره ؟ چه جوری میشه راه اندازی کرد ؟ چه کارت dvb بهتر است ؟
آیا هزینه ای داره ؟؟؟ { چند روز پیش هم یک تاپیک ایجاد شده بود }

---------- Post added at 12:13 PM ---------- Previous post was at 11:44 AM ----------

ببخشید این یک تیکه از صحبت هاتون رو من خوب متوجه نشدم !

الان من 64Kbps دارم ، وقتی دانلود می کنم ( هم داخل ویندوز و هم داخل IDA ) ( داخل IDM هم تست کردم ) عدد : 8 رو به من نشون میده !
اون طوری که شما می فرمائید باید : 512 نشون بده ! اما نمیده !

اگر 64*8 کنیم ، میشه 512 ، یعنی سرعت واقعی اینترنت من 512 هست !!!!!!

---------- Post added at 12:17 PM ---------- Previous post was at 12:13 PM ----------

یعنی شما دوست بزرگوار منظورتون این هست که اگر سرعت دانلود رو ضرب در 8 کنیم سرعت واقعی اینترنت بدست میاد !

الان سرعت دانلود من 8 هست ، 8*8=64 درسته ؟
یا 64*8=512 ؟!؟!

سلام
اینترنت ماهواره ای به دو صورت دانلود آفلاین (فقط ریسیو) و ارتباط آنلاین (سند و ریسیو) ارائه میشه... نوع اول نیاز به یک کارت دی وی بی با قیمت 60000 (اینترنال) تا 150000 (یو اس بی) داره... اما نوع دوم تجهیزات ارتیاط vsat و همچنین دیش و LNB دیتالینک میخواد که کیفیت خوبش نزدیک به یک میلیون تومن هزینه داره...
در نوع اول یا همون دانلود آفلاین، شما یک دی وی بی رو به کامپیوتر وصل میکنیدو میتونید از مک های عمومی استفاده کنید که در طول شبانه روزی همینجوری هر آشغالی دم دستشون رسید رو دانلود میکنن، میتونید هم با هزینه ماهیانه 140 تا 200 هزار تومان مک های شحصی رو بخرید که در اون صورت میتونید هر چیزی دلتون میخواد رو دانلود کنید... و البته سرعت مک ها هم به طور معمول ثابت نیست و از عدد 2 مگابایت بر ثانیه شروع میشه و هر چقدر بیشتر دانلود کنید (از نظر حجمی، نه زمانی) سرعتتون کمتر و کمتر میشه...
اما حالت دوم که ارسال و دریافت رو با هم داره اشتراکی نزدیک به ماهیانه 3 میلیون تومان برای سرعت 2 مگابایت بر ثانیه داره...

در مورد سوالتون هم روش اولی که محاسبه کردید درسته...
شما شرکتتون بهتون گفته پهنای باندتون 64 کیلوبیت هست، حالا اگر تقسیم بر 8 کنید، پهنای باندی که از نظر فنی و قانونی باید بهتون بدن بر حسب کیلوبایت بر ثانیه بدست میاد که میشه 8 کیلوبایت بر ثانیه... یعنی شما قانونا حقتون هست که زمان دانلود سرعت 8 کیلوبایت در ثانیه رو توی ویندوز یا IDM ببینید...
حالا برای اینکه ببینید پهنای باند واقعیتون چقدر هست (پهنای باندی که توی خط بالا محاسبه کردیم پهنای باندی هست که قانونا باید بهتون بدن، نه پهنای باندی که در حقیقت دارن بهتون میدن) باید پهنای باندی رو که توی ویندوز یا IDM به عنوان سرعت دانلودتون میگیرید رو ضرب در 8 کنید که میشه 64 کیلوبیت بر ثانیه، یعنی پهنای باند واقعتیون به بیت بر ثانیه 64 هست...
نتیجه میگیریم که شرکتی که شما ازش اینترنت گرفتید پهنای باندی که بهتون گفته و پهنای باندی که واقعا داره بهتون میده برابر هستن، یا به عبارت دیگه این شرکت داره حق قانونیتون رو کامل بهتون میده...
اما گاها بعضی شرکت ها از قابلیت burst هم استفاده میکنن، یعنی یه پهنای باند خاصی رو میگن بهتون میدن (شیوه محاسبه بالایی) اما زمانی که خط اینترنتشون خلوت باشه بیش از اون چیزی که گفتن رو بهتون پهنای باند واقعی میدن (شیوه محاسبه پایینی)... یعنی در حقیقت بهتون یه سرعت کم رو میفروشن، اما یه سرعت زیاد بهتون میدن، که این اختلاف سرعته رو بهتون هدیه میدن، یا همون burst

nanographic
January 13th, 2011, 03:05
بنده 256 شاتل هستم و سرعت 60کیلوبایت بر ثانیه را دارم.

HyperServer
January 13th, 2011, 23:46
آفرین به یوزر srashedian (http://www.webhostingtalk.ir/member/8587/)
ما از کامپیوتر فقط تقسیم بر 8...وضربدر 8 یاد گرفتیم....
اصلا یادم نبود طرح راه اندازی اینترنت رو اشون به ارتش آ$م$ر$ی$ک$ا دادند
(http://www.webhostingtalk.ir/member/8587/)

سلام

با دیدن این تاپیک هم ناراحت شدم و هم خوشحال، ناراحت از اینکه متاسفانه افرادی که ادعای فعالیت در حوزه ی وب رو دارن اطلاعاتشون اینقدر کمه... و خوشحال از اینکه هنوز هم افرادی هستن که از پرسیدن نترسن و نپرسیدن براشون عیب باشه نه ندونستن... ایشالا که با توضیحاتی که میدم هم ذکات دانسته هامو داده باشم، هم کمکی به شما دوستان عزیز کرده باشم...

با اجازه تون من هم برای بار دوم بعد از آقای RezaFH توضیح میدم شاید دست از ضرب و تقسیم بر 8 برداشتید!!!
اولا که سرعت اینترنت غلط هست... اینترنت بر اساس پهنای باندش اندازه گیری میشه نه سرعتش! عددی که شما میگید هم پهنای باند ارسال و دریافت اینترنتتون هست نه سرعتش (که نشون دهنده کم یا زیاد بودن سرعت هم هست، به همین دلیل به اشتباه بهش میگن سرعت)!

پهنای باند اینترنت شما ربطی به تقسیم بر 8 شدن و نشدن نداره، در حقیقت شما با این تقسیم انجام دادن پهنای باند اینترنتتون رو کم و زیاد نمیکنید که حالا مقایسه میکنید بین ایران یا خارج... فقط دو واحد پهنای باند رو به هم تبدیل میکنید... متخصصین کامپیوتر پهنای باند رو با بیت بر ثانیه اندازه گیری میکنن، اما کاربران خانگی بایت رو بهتر میشناسن، به همین دلیل برنامه های دانلود پهنای باند اینترنت شما رو با واحد بایت بر ثانیه اندازه گیری میکنن...
این تقسیم بر 8 کردن فقط برای این هست که مقداری که شرکت ISP به شما میگه به بیت بر ثانیه هست، اما شما توی کامپیوترتون به بایت بر ثانیه این رو میبینید... با تقسیم کردن پهنای باندی که ISP به شما گفته بر عدد 8 به عددی میرسید که برنامه ی دانلودتون توی کامپیوتر باید بهتون نشون بده... و بالعکس، با اندازه گیری سرعتتون توی دانلود و ضرب کردنش در عدد 8 به سرعت واقعی اینترنتتون میرسید...

خودم رو مثال میزنم:
پس، شرکت پارس آنلاین توی قرارداد اینترنت 256 کیلو بیت بر ثانیه به من فروخته، اما در واقع داره اینترنت 1600 کیلو بیت بر ثانیه بهم میده!

حالا دلیلش چیه، چرا سرعت اینترنتم از چیزی که شرکت ISP گفته بیشتر هست؟!
پاسخش اینه که شرکت های اینترنتی معروف از قابلیتی استفاده میکنن که شما اسمش رو بارها و بارها شنیدید، اما نمیدونید اینجا هم همین جریان وجود داره... قابلیت برست یا همون Burst خودمون :D
شما همه میدونید توی سرور burst چی هست، معناش اینه که مقداری از منابع سرور به صورت تضمین شده به شما داده میشه، حالا اگر سرور خالی بود و منابع اضافی داشت تا یه حد خاصی، از منابعش به شما هدیه میده و قدرت سرور مجازیتون رو بالا میبره، در حالیکه قانونا حقتون نبوده و فقط یک هدیه هست...
توی اینترنت هم دقیقا همین هست... این که من 256 گرفتم اما دارم 1600 دانلود میکنم به خاطر این هست که پورت اینترنت شرکت پارس آنلاین خالی هست و داره روی خط اینترنت من اون مقدار اضافه رو برست میکنه...
پس اونایی که میگن ما فلان سرویس رو گرفتیم و فلان سرعت رو داریم، تعجب نکنید، این همون قابلیت معروف و آشنای burst هست که ISP شما داره بهتون هدیه میده...

و در پایان، توضیح در مورد اینترنت نامحدود، نامحدود به معنای استفاده منطقی هست، اگر از این نوع اینترنت ها برای دانلود فیلم و اینجور چیزها استفاده کنید اینترنتتون رو توقیف میکنن...

موفق باشید

سلام
اینترنت ماهواره ای به دو صورت دانلود آفلاین (فقط ریسیو) و ارتباط آنلاین (سند و ریسیو) ارائه میشه... نوع اول نیاز به یک کارت دی وی بی با قیمت 60000 (اینترنال) تا 150000 (یو اس بی) داره... اما نوع دوم تجهیزات ارتیاط vsat و همچنین دیش و LNB دیتالینک میخواد که کیفیت خوبش نزدیک به یک میلیون تومن هزینه داره...
در نوع اول یا همون دانلود آفلاین، شما یک دی وی بی رو به کامپیوتر وصل میکنیدو میتونید از مک های عمومی استفاده کنید که در طول شبانه روزی همینجوری هر آشغالی دم دستشون رسید رو دانلود میکنن، میتونید هم با هزینه ماهیانه 140 تا 200 هزار تومان مک های شحصی رو بخرید که در اون صورت میتونید هر چیزی دلتون میخواد رو دانلود کنید... و البته سرعت مک ها هم به طور معمول ثابت نیست و از عدد 2 مگابایت بر ثانیه شروع میشه و هر چقدر بیشتر دانلود کنید (از نظر حجمی، نه زمانی) سرعتتون کمتر و کمتر میشه...
اما حالت دوم که ارسال و دریافت رو با هم داره اشتراکی نزدیک به ماهیانه 3 میلیون تومان برای سرعت 2 مگابایت بر ثانیه داره...

در مورد سوالتون هم روش اولی که محاسبه کردید درسته...
شما شرکتتون بهتون گفته پهنای باندتون 64 کیلوبیت هست، حالا اگر تقسیم بر 8 کنید، پهنای باندی که از نظر فنی و قانونی باید بهتون بدن بر حسب کیلوبایت بر ثانیه بدست میاد که میشه 8 کیلوبایت بر ثانیه... یعنی شما قانونا حقتون هست که زمان دانلود سرعت 8 کیلوبایت در ثانیه رو توی ویندوز یا IDM ببینید...
حالا برای اینکه ببینید پهنای باند واقعیتون چقدر هست (پهنای باندی که توی خط بالا محاسبه کردیم پهنای باندی هست که قانونا باید بهتون بدن، نه پهنای باندی که در حقیقت دارن بهتون میدن) باید پهنای باندی رو که توی ویندوز یا IDM به عنوان سرعت دانلودتون میگیرید رو ضرب در 8 کنید که میشه 64 کیلوبیت بر ثانیه، یعنی پهنای باند واقعتیون به بیت بر ثانیه 64 هست...
نتیجه میگیریم که شرکتی که شما ازش اینترنت گرفتید پهنای باندی که بهتون گفته و پهنای باندی که واقعا داره بهتون میده برابر هستن، یا به عبارت دیگه این شرکت داره حق قانونیتون رو کامل بهتون میده...
اما گاها بعضی شرکت ها از قابلیت burst هم استفاده میکنن، یعنی یه پهنای باند خاصی رو میگن بهتون میدن (شیوه محاسبه بالایی) اما زمانی که خط اینترنتشون خلوت باشه بیش از اون چیزی که گفتن رو بهتون پهنای باند واقعی میدن (شیوه محاسبه پایینی)... یعنی در حقیقت بهتون یه سرعت کم رو میفروشن، اما یه سرعت زیاد بهتون میدن، که این اختلاف سرعته رو بهتون هدیه میدن، یا همون burst

RoyanNic
January 31st, 2011, 18:19
من تو شهرداری تهران کار میکنم ،

سرعت شبکه داخلی ما (Rate Download Intranet : 85MBPS ) تعجب نکنید 85 مگ در ثانیه و سرعت دانلود اینترنت هم تو اوج ترافیک که همه استفاده میکنن حد اقل 5 M BPS و حد اکثر 15 m bps هست

khabaloo
February 8th, 2011, 17:58
باریکلا شهرداری... مقایسه سرعت با کشورهای دیگه یه جورایی جکه

javad48
July 23rd, 2011, 22:29
مثل اینکه این تاپیک قدیمی هست :دی

adsl دارم از مخابرات .3 ماه 256 داشتم سرعت دانلود روی 30 .توی 3 ماه 50 گیگ دانلود کردم.(فقط دانلود فیلم) نامحدود بود دیگه:دی

الان هم 512 گرفتم (مخابرات) 60 تا 70 متغیر سرعت دانلود هست .نامحدود :دی .ماهیانه 22 تومن.کیفیت هم خیلی خوب هست .روی 256 که بودم چند بار قطعی داشتم ولی از وقتی که اومدم روی 512 هیچی قطعی نداشتم

M.Abooali
June 24th, 2014, 16:49
من 6 مگ هم داشتم برج الکترونیک شیراز، اما بالاتر از 950 کیلو دانلود بهم نداد. البته همین هم خوب بود.

mizbanpars.com
June 24th, 2014, 17:31
July 23rd, 2011, 09:29 PM :)

agarb98
June 24th, 2014, 18:22
اینم یه تست از من که با گوشی تست سرعت اینترنت وای فای هست .

سرعت دانلود : 18.81 Mbps
سرعت آپلود : 29.17 Mbps

pixell2012
June 24th, 2014, 19:18
بالا ترین سرعت اینترنت در ایران رو میتونید با Wireless و routerboard SXT دریافت کنید
سرعت دانلود هم اگر از یوزر های گیگ دریافت کنید میتونید با سرعت بالا دانلود کنید
شرکت پیشگامان کویر اینترنت 512 گیگی سرعت دانلود تا 1.2 مگ میاد

mehrdad-arch
June 24th, 2014, 19:31
من 1 مگ مخابرات دارم سرعت ارسال 40 دریافت خیلی زیاد بشه 70