PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اطلاعاتی درباره بیت کوین و استخراج یا ماینینگ بیت کوین

M2T
November 30th, 2017, 15:19
دوستان اگر اطلاعات مفید کاربردی درباره بیت کوین دارید اینجا بنویسید.

یک نکته درباره بیت کوین این است که بگونه ای طراحی شده که حداکثر 21میلیون واحد یا سکه مجازی قابل تولید است.
از سال 2009 تا نیمه سال 2014 حدود 13میلیون از این مقدار تولید شده.

در ابتدا به هرکس که در استخراج بیت کویین یک بلوک میساخت 50 بیت کوین جایزه میدادند این جایزه هر 4 سال نصف میشود.

چند سوال فنی
1- آیا دوستان میدانند بعد از اینکه سکه های بیت کوین به 21 میلیون رسید چه اتفاقی خواهد افتاد؟
2- من شنیدم دیگر با ددیکیتد سرورهای اجاره ای نمیتوان بیت کوین استخراج کرد چون مادربورد یا کارت گرافیک مخصوص لازم داشت و الان حتی با آن کارتهای گرافیکی نمیشود و باید یک دستگاه به کامپیوتر متصل باشد. دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارند ما را هم مطلع کنند.
3-آیا با سرورهای اجاره ای میتوان بیت کوین دانلود کرد؟
4- اگر با سرورهای اختصاصی اجاره ای مثلا هتزنر یا آی وب میتوان بیت کوین استخراج کرد توان تولیدش چه مقدار در ماه خواهد بود؟

- - - Updated - - -

چند منبع اطلاعاتی خوب:
https://due.com/blog/cryptocurrency-alternatives/

https://www.geckoandfly.com/23517/best-bitcoin-alternatives-cryptocurrencies-mining/

https://www.investopedia.com/tech/6-most-important-cryptocurrencies-other-bitcoin/

T.Toosi
November 30th, 2017, 16:19
باسلام،

در هر ساعت 6 بلاک تولید می شود، چهار سال آن می شود 210 هزار بلاک،نرخ جایزه هر بلاک هم از اول تا الان جمع کنید (50 + 25 + 12.5 + 6.25 + 3.125) حداکثر تعداد کوین مشخص می شود : 210000x100= ?

زمانی به 21 میل برسد به واحد های کوچتر تقیسیم می شود در حال حاضر 2,100,000,000,000,000 ساتوشی وجود دارد پس نگران نباشید، فکر کنید در دنیا دیگر طلایی در معدن برای استخراج نباشد، هرچه تقاضا زیاد و کمیاب تر باشد ارزش آن بیشتر است و البته بازار استخراج کننده ها خراب خواهد شد.

با هرسیستمی هم شما بتوانید هش تولید کنید می توانید اقدام به mining کنید، اما این وسط هرکسی زودتر محاسبات را انجام دهد جایزه به او تعلق میگیرد، شما باید بررسی کنید با منابعی که دارید می توانید در حال حاضر رقابت کنید ؟

mibfa
November 30th, 2017, 16:37
برای من یک سئوال پبش اومده با اجازه استارتر اینجا از اقای طوسی میپرسم

چه مقدار سخت افزار باید داشت که امکان برداشت یا استخراج مثلا یک بیتکویین در یک الی دو ماه باشد و هزینه این سخت افزار ها و زیر ساخت ها چه مقدار ریالی است

T.Toosi
November 30th, 2017, 17:27
برای من یک سئوال پبش اومده با اجازه استارتر اینجا از اقای طوسی میپرسم

چه مقدار سخت افزار باید داشت که امکان برداشت یا استخراج مثلا یک بیتکویین در یک الی دو ماه باشد و هزینه این سخت افزار ها و زیر ساخت ها چه مقدار ریالی است

نرخ هش 70 th/s
6 تا دستگاه antminer s9

102,000,000 ت

mhiizadi
November 30th, 2017, 17:43
نرخ هش 70 th/s
6 تا دستگاه antminer s9

102,000,000 ت
شش ماه باید کار بکنه که فقط هزینه خودش رو بر گردونه ؟

Jai
November 30th, 2017, 19:05
نرخ هش 70 th/s
6 تا دستگاه antminer s9

102,000,000 ت

سلام ، داستان این قیمت ها چیه ؟؟ توی سایت آمازون antminer s9 اک بند رو گداشتن 1900 دلار یعنی هر کدوم تقریبا 8 میلیون
بعد وارد شدن گمرک خاصی میخوره ! چون طبق قیمت شما هر دستگاه 17 تومان میشه

- - - Updated - - -

antminer s9 در ماه طبق اطلاعاتی که دارم 0.3 تولید میکنه ! یعنی ماهی 1.8 بیت کوین . اگر بیت کوین 10.000 دلار باشه شما ماهی 18000 تا یعنی 72 میلیون درامد دارید ( بدون در نظر گرفتن مصرف برق و نگهداری )

سیدرضا بازیار
November 30th, 2017, 19:22
اکثر دستگاه هایی که وارد کشور شدند یا خراب بودند یا ۶ ماه هم کار نکردند:65:

T.Toosi
November 30th, 2017, 20:17

باسلام، بله.

سلام ، داستان این قیمت ها چیه ؟؟ توی سایت آمازون antminer s9 اک بند رو گداشتن 1900 دلار یعنی هر کدوم تقریبا 8 میلیون
بعد وارد شدن گمرک خاصی میخوره ! چون طبق قیمت شما هر دستگاه 17 تومان میشه

باسلام،

s9 نرخ هش 13.5 حداقل 17 حداکثر 25 ت الان فروش میره.

همکنون برای ماهی 1 بیت کوین 70 th/s نیاز است که 6 دستگاه s9 که همان 17 ت حساب کنیم 102 م ت نیاز است.

BazPardakht.Com
December 1st, 2017, 01:10

همکنون برای ماهی 1 بیت کوین 70 th/s نیاز است که 6 دستگاه s9 که همان 17 ت حساب کنیم 102 م ت نیاز است.

از یکی از ماینر ها سوال کردم گفتن که قیمتی که شما دادید خیلی ارزونه و به ایرانی ها نمیدن
آیا براتون مقدوره لینک آمازون این محصول رو بدید

host-net
December 1st, 2017, 08:46
از یکی از ماینر ها سوال کردم گفتن که قیمتی که شما دادید خیلی ارزونه و به ایرانی ها نمیدن
آیا براتون مقدوره لینک آمازون این محصول رو بدید

https://www.amazon.com/Antminer-S9-16nm-Bitcoin-Miner/dp/B01HFXQ7AG

3700$

ما با 19 تومان میتونیم واردش کنیم ولی خب ارزششو نداره

mibfa
December 1st, 2017, 14:01
نرخ هش 70 th/s
6 تا دستگاه antminer s9

102,000,000 ت

ایا اینکار بنظر دوستان عقلانی است که حدود 110 میلیون هزینه کرد که این مقدار بیت کویین استخراج کرد . ایا از لحاظ بیزینسی ارزش دارد ؟
ایا هزینه خرید این دستگاه ها و زیر ساخت های مورد نیاز ان مانند شبکه و برق و .. صرف اقتصادی میکنه ؟

Cr0w
December 1st, 2017, 14:29
ایا اینکار بنظر دوستان عقلانی است که حدود 110 میلیون هزینه کرد که این مقدار بیت کویین استخراج کرد . ایا از لحاظ بیزینسی ارزش دارد ؟
ایا هزینه خرید این دستگاه ها و زیر ساخت های مورد نیاز ان مانند شبکه و برق و .. صرف اقتصادی میکنه ؟

جناب صرفه اقتصادیش همه بر میگرده به وضعیت خود بیت کوین شما یک درصد فکر کن اگر این قیمت فعلی 10 هزار دلاری که بهش نزدیک شده حالا قیمت دقیقش و نمیدونم یک هو ارزشش بیاد پایین

بعد شما اومدی 110 میلیون هزینه کردی ، ریسک این کار به شدت بالاست شانستون و باید امتحان کنید .

از نظر من دوستانی که میخوان الکی این همه هزینه کنن برای antminer که اتریوم هم فک کنم این سیستمارو غیر مجاز معرفی کرده و شناسایی میکنه من پیشنهاد میدم از ریگ های ماینینگ لیون کامپیوتر استفاده کنن
چون میتونن واکاوی و استخراج به صرفه تری براتون داشته باشن و همینطور باهاش اتریوم هم اوکی کنند .

T.Toosi
December 1st, 2017, 16:01
از نظر من دوستانی که میخوان الکی این همه هزینه کنن برای antminer که اتریوم هم فک کنم این سیستمارو غیر مجاز معرفی کرده و شناسایی میکنه من پیشنهاد میدم از ریگ های ماینینگ لیون کامپیوتر استفاده کنن
چون میتونن واکاوی و استخراج به صرفه تری براتون داشته باشن و همینطور باهاش اتریوم هم اوکی کنند .

باسلام، باید خودتان در مورد آینده بیت کوین یا ارز های دیجیتال تحقیق و تصمیم گیری کنید، دنبال راه حل از کسی نباشید چون اگر کسی هم اطلاعی از سود و نتیجه این کار داشته باشد، شما را در جریان نمیگذارد (مخصوصا در ایران)

دستگاه S9 شرکت bitmain در 24 ساعت 41.25 کیلو وات مصرف می کند، میانبری حساب کنیم ماهیانه 168 هزار تومان هزینه برق شما خواهد شد.

دستگاه های bitmain از تراشه های asic استفاده می کند، یعنی این تراشه فقط برای استخراج بیت کوین طراحی و پروگرام شده است = نرخ هش بالا + مصرف کم انرژی

استخراج CPU/GPU = مصرف انرژی بسیار بالا

هیچ شرکتی تا به امروز دستگاهی با تراشه asic برای اتریوم تولید نکرده و امکان طراحی آن هم به دلیل الگوریتم اتریوم نیست به دلیل اینکه یکی از اهداف اتریوم جلوگیری از استخراج کنندگان بزرگ بوده که مثل بیت کوین 50 در صد شبکه در دست آن ها نباشد.

لیون کامپیوتر هم کارت گرافیک، فن، پاور، شاسی و .. در قالب یک پکیج یا ریگ، برای GPU Mining می فروشد.

http://s6.uplod.ir/i/00906/yrwecg2eqlvx.jpg

BazPardakht.Com
December 1st, 2017, 17:25
https://www.amazon.com/antminer-s9-16nm-bitcoin-miner/dp/b01hfxq7ag

3700$

ما با 19 تومان میتونیم واردش کنیم ولی خب ارزششو نداره

اولا این لینکی که دادید نمی ارزه چون قدرتش 13th هست
الان 14th هم اومده تازه از این هم ارزونتره

از چه نظر می گید ارزششو نداره؟

NetworkFA
December 1st, 2017, 18:42
با سلام خدمت دوستان
من اطلاعات زیادی ندارم
ولی چرا از سرور برای این کار استفاده نمیشه؟
سرور های مارکتی hetzner قیمت خوبی برای این کار دارند

M2T
December 1st, 2017, 19:44
با سلام خدمت دوستان
من اطلاعات زیادی ندارم
ولی چرا از سرور برای این کار استفاده نمیشه؟
سرور های مارکتی hetzner قیمت خوبی برای این کار دارند
همانطور که آقای توسی گفتند باید از دستگاه مخصوص اینکار که سخت افزار ونرم افزارش بطور اختصاصی جهت الگوریتم هش بیت کوین طراحی شده استفاده شود تا در مسابقه بین سایرین برنده شود.
البته هنوز سوال من هم هست که آیا اگر مثلا یک سرور اختصاصی اجاره کنیم قابلیت استخراج دارد یا نه؟
فرضا یک سرور با رم 128 گیگ و 4 پردازنده زئون 8 هسته ای؟

NetworkFA
December 1st, 2017, 20:05
همانطور که آقای توسی گفتند باید از دستگاه مخصوص اینکار که سخت افزار ونرم افزارش بطور اختصاصی جهت الگوریتم هش بیت کوین طراحی شده استفاده شود تا در مسابقه بین سایرین برنده شود.
البته هنوز سوال من هم هست که آیا اگر مثلا یک سرور اختصاصی اجاره کنیم قابلیت استخراج دارد یا نه؟
فرضا یک سرور با رم 128 گیگ و 4 پردازنده زئون 8 هسته ای؟
منظور من هم همین هست

NetworkFA
December 2nd, 2017, 02:03
باسلام، بله.

باسلام،

مطمعن هستید که 70th/s ماهی 1 بیت کین در میاره؟

NetworkFA
December 2nd, 2017, 16:53
http://up.vbiran.ir/uploads/4489315122209697442_2017-12-02_16-33-47.png

M2T
December 30th, 2017, 14:12
دوستان این مورد را روشن کنید:
من جایی خوندم دستگاهای ماینینگ در سراسر جهان رقابت می کنند و هر دستگاه که توانست یک بلوک را کامل کند یک بیت کوین جایزه میبرد. می خواستم بپرسم در رقابت آیا بقیه که یک بلوک را کامل نکردن دستمزدی نمی گیرن؟
در جایی دیدم شخصی می گفت امروز 0.005 بیت کوین ماین کرده و روز قبلش 0.001. چگونه ممکن است؟ آیا وی بلوکی را کامل کرده؟
کلا چگونه است؟ آیا باید در رقابت پیروز شد و یک واحد بیت کوین جایزه بگیریم ؟ یا به هرکس مقداری بلاخره میرسد؟

sadecohost
December 30th, 2017, 14:49
دوستان این مورد را روشن کنید:
من جایی خوندم دستگاهای ماینینگ در سراسر جهان رقابت می کنند و هر دستگاه که توانست یک بلوک را کامل کند یک بیت کوین جایزه میبرد. می خواستم بپرسم در رقابت آیا بقیه که یک بلوک را کامل نکردن دستمزدی نمی گیرن؟
در جایی دیدم شخصی می گفت امروز 0.005 بیت کوین ماین کرده و روز قبلش 0.001. چگونه ممکن است؟ آیا وی بلوکی را کامل کرده؟
کلا چگونه است؟ آیا باید در رقابت پیروز شد و یک واحد بیت کوین جایزه بگیریم ؟ یا به هرکس مقداری بلاخره میرسد؟
یکسری آدم جمع میشن توی یه "استخر" و باهم تلاش به گرفتن اون یک واحد بیت کوین میکنند.
اون "استخر" به شما به ازای hashکه میذارید مقدار کم بیت کوین میده, (0.00001 مثلا) و بعد که یک واحد بیت کوین بدست اورد, جایگزین میکنه.
در اصل 1 واحد رو برای تمام افرادی که جمع شدن و توی اون استخر دارن ماین میکنند, تقسیم میکنه.

M2T
December 30th, 2017, 17:55
یکسری آدم جمع میشن توی یه "استخر" و باهم تلاش به گرفتن اون یک واحد بیت کوین میکنند.
اون "استخر" به شما به ازای hashکه میذارید مقدار کم بیت کوین میده, (0.00001 مثلا) و بعد که یک واحد بیت کوین بدست اورد, جایگزین میکنه.
در اصل 1 واحد رو برای تمام افرادی که جمع شدن و توی اون استخر دارن ماین میکنند, تقسیم میکنه.

مرسی پاسخ دادین.
در جهان یک استخر وجود دارد یا چند استخر؟ یا اینکه چند نفر با هم در اینترنت قرار می گذارند و یک استخر تشکیل میدن؟ کلا چطوریه؟

T.Toosi
December 31st, 2017, 05:23
مرسی پاسخ دادین.
در جهان یک استخر وجود دارد یا چند استخر؟ یا اینکه چند نفر با هم در اینترنت قرار می گذارند و یک استخر تشکیل میدن؟ کلا چطوریه؟

باسلام، استخر های زیادی وجود دارد اما معتبر ها 15 20 تا بیشتر نیستند، شما هم میتوانید استخر خودتان را راه اندازی کنید و نود بگیرید.... برای انتخاب استخر ابتدا باید با توجه به منابعی که دارید تعداد روز هایی که طول میکشد یک بلاک را با منابع خود پیدا کنید را تقسیم بر 1 بکنید تا سهم شما از بلاک مشخص شود (سهم روزانه مشخص می شود) سپس در سرویس دهنده های استخر جستجوی کنید ببینید کدام پرداخت بهتری نسبت به منابع شما دارند.