PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کانفیگ سرور مجازی

radio
November 18th, 2017, 01:17
سلام دوستان
یک سوال داشتم
اگه من یه سرور مجازی بخرم و روش cpanel نصب کنم و لایسنسش رو فعال کنم، آیا از لحاظ امنیتی و ... ، این سرور مجازی مشکلی داره ؟

کانفیگ سرور مجازی به چه منظور می باشد و آیا ضروری هست ؟

(در مبحث سرور مجازی ، مبتدی هستم)

deltamusic
November 18th, 2017, 01:23
سلام.
با توجه به اینکه مبتدی هستید اصلا پیشنهاد نمیشه.سرور فقط لایسنس و سی پنل نیس،مدیریت سرور دانش بالایی میخواد.
هاست خیلی مناسب تر هست

vpgroup
November 18th, 2017, 01:25
سلام دوستان
یک سوال داشتم
اگه من یه سرور مجازی بخرم و روش cpanel نصب کنم و لایسنسش رو فعال کنم، آیا از لحاظ امنیتی و ... ، این سرور مجازی مشکلی داره ؟

با سلام و احترام

خط اولتون ابهام دارد عزیز . شما اگر میخواهین سرور خودتون رو با پنل سی پنل بالا بیاورید حتما باید کانفینگ کامل و امنیتی آن را انجام بدهید. در اولین قدم مشخص کنید سرور را برای چه مصرفی نیاز دارین (+سی پنل)

آیا برای دانلود و آپلود برای هاستینگ برای استفاده شخصی برای ربات و ... . کانفینگ در اصطلاح بهینه کردن ، امنیتی کردن ، سازگار کردن میباشد. صد در صد کانفینگ ضروری میباشد و اگر کانفینگ نشود احتمال کرش و هک بالا میرود

همچنین برای شما دوست عزیز که با این گونه مباحث آشنایی ندارین اصلا توصیه نمیشود انجام بدهین. ابتدا مبحث یادگیری سپس اقدام

سوالی بود در خدمتم . موفق باشید

blueserver
November 18th, 2017, 01:29
سلام بر شما عزیز
ببنین وقتی cpanel یا هر کنترل پنلی نصب بشه با تنظیمات پیش فرض و عمومی راه اندازی میشه ، منظور از کانفیگ این هست که بهینه سازی ها یا فعالسازی یا غیرفعالسازی یکسری موارد انجام بشه ، مثلا در حالت کلی یکسری بهینه سازی های عمومی برای سرور انجام بشه یکسری توابع فعال یا غیرفعال بشه ، یا بر اساس اسکریپتی که نصب میکنین روی سرور ، سرور رو متناسب با اون اسکریپت راه اندازی کنین.در حالت کلی توضیح ساده همین میشه که عرض کردم.

TeraServerCo
November 18th, 2017, 01:52
سلام دوستان
یک سوال داشتم

با سلام

اینکه نوشتید در مبحث سرور مجازی مبتدی هستی باید گفت در سرور اختصاصی هم همین موارد هست و مقداری بیشتر اما پایه و اساس سرویس ها و برنامه ها یکی هست فقط منابع بیشتر هست

بنده تعداد لینک خارجی که خدمات کانفیگ ارایه میدند را رندوم کپی کردم که با نگاه اجمالی متوجه چک لیست هایی که در بحث کانفیگ قرار دارند خواهید شد

همه این موارد یک بحث اولیه به حساب میاند و اینکه در جریان کار هر مشکلی پیش بیاد نیاز به دانش لینوکس و زبان خوب برای جست و جو و استفاده از مطالب جدیدتر و مطمان تر برای حل مشکلات هست

http://servermanagementplus.com/linux-server-administration/cpanel-server-security-hardening-service#.Wg9fBVWWapo
https://www.eicra.com/server-hardening.php
https://monovm.com/cpanel-server-security/

ParsWebIT
November 18th, 2017, 01:56
سلام دوستان
یک سوال داشتم

سلام،
شما اگه حوصله داشته باشی و علاقه مند به این کار از اینترنت چیزای بسیار کاربردی رو میشه یاد گرفت
مثلا در این لینک (https://www.liquidweb.com/kb/category/tutorials/) خیلی از مسائل مدیریت سرور و اموزش هست
ولی مدتی زمان میبره برای یاد گیری چون در حین کار شما مواردی رو باید حل کنید که این زمان بر هست

اگه برای تست و اموزش لازم هست از انجمن سرور مجازی تهیه کنید و یک لایسنس اشتراکی ( ماهانه 6 هزار تومن)

TeraServerCo
November 18th, 2017, 02:14
با سلام

اینکه نوشتید در مبحث سرور مجازی مبتدی هستی باید گفت در سرور اختصاصی هم همین موارد هست و مقداری بیشتر اما پایه و اساس سرویس ها و برنامه ها یکی هست فقط منابع بیشتر هست

بنده تعداد لینک خارجی که خدمات کانفیگ ارایه میدند را رندوم کپی کردم که با نگاه اجمالی متوجه چک لیست هایی که در بحث کانفیگ قرار دارند خواهید شد

همه این موارد یک بحث اولیه به حساب میاند و اینکه در جریان کار هر مشکلی پیش بیاد نیاز به دانش لینوکس و زبان خوب برای جست و جو و استفاده از مطالب جدیدتر و مطمان تر برای حل مشکلات هست

http://servermanagementplus.com/linux-server-administration/cpanel-server-security-hardening-service#.wg9fbvwwapo
https://www.eicra.com/server-hardening.php
https://monovm.com/cpanel-server-security/

و البته پیشنهاد بنده تهیه سرور مجازی سازی شده با kvm هست که دسترسی vnc به شما میدهد تا حتی در زمانی که اشتباهی در تغییر فایل های شبکه هم ایجاد کردید و اتصال سرور مجازی به اینترنت و شبکه قطع شد از طریق vnc تصویر را داشته باشد و امکان دیگر نصب مجدد سیستم عامل هست که در صورت نیاز می توانید سرور را مجدد به صورت خام بالا بیارید برای کانفیگ و تمرین مجدد لایسنس هم 15 روز تریال هست و بعد با هزینه بسیار کم قابل تمدید هست

مشاوره بیشتر تلگرام

deltamusic
November 18th, 2017, 02:17
و البته پیشنهاد بنده تهیه سرور مجازی سازی شده با kvm هست که دسترسی vnc به شما میدهد تا حتی در زمانی که اشتباهی در تغییر فایل های شبکه هم ایجاد کردید و اتصال سرور مجازی به اینترنت و شبکه قطع شد از طریق vnc تصویر را داشته باشد و امکان دیگر نصب مجدد سیستم عامل هست که در صورت نیاز می توانید سرور را مجدد به صورت خام بالا بیارید برای کانفیگ و تمرین مجدد لایسنس هم 15 روز تریال هست و بعد با هزینه بسیار کم قابل تمدید هست

مشاوره بیشتر تلگرام
خودتون جواب میدید خودتونم پیام خودتونو ریپلی میکنید!d::))

AfranetServer
November 18th, 2017, 10:40
سلام دوستان
یک سوال داشتم

سلام

انکه شما فرمودید در این کار مبتدی هستید
باید دانش خودتون رو در مدیریت سرور - کانفیگ اولیه - کانفیگ امنیتی و ... که مربوط به هاستینگ و مدیریت سرور میشه رو باید بلد باشید
که اگر دانش کافی در این مسئله رو نداشته باشید به مشکل بر میخورید

موفق باشید

negarnovin
November 18th, 2017, 10:51
سلام دوستان
یک سوال داشتم

سلام
شما می بایستی سی پنل رو کانفیگ کنید کانفیگ هم شامل کانفیگ امنیتی و کانفیگ بهینه هستش
وقتی سی پنل کانفیگ حرفه ای بشه همه این کانفیگ ها انجام میشه!

pardazit.net
November 18th, 2017, 10:56
با سلام و عرض ادب

کانفیگ یک سرور علاوه بر امنیت برای بهینه سازی جهت بالاترین بازدهی با منابع موجود نیز موثر هست

اگر شما سرور را به درستی کانفیگ نکنید سرعت و کیفیت مطلوبی نخواهید داشت و خب مسائل امنیتی که برای همه مشخص هست چقدر مهمه

علاوه بر کانفیگ اولیه شما نیاز به مدیریت سرور هم دارید

اگر سرور مورد نظر شما جهت امور هاستینگ و یا استفاده جهت سایت اصلی خودتان هست اصلا پیشنهاد نمی شود که خودتان انجام دهید (به دلیل اینکه فرمودین تجربه کافی ندارید)

طبیعتا سرور اصلی شما جای آزمون و خطا نیست

در این مورد میتونید از سرویس دهندگانی استفاده کنید که خدمات کانفیگ و مدیریت سرور رایگان ارائه می کنند (سرور مدیریت شده)

و یا با پرداخت هزینه ای بخواهید که سرویس شما را کانفیگ کنند برای مدیریت سرور هم میتوانید از همان شخص کمک بگیرید تا با پرداخت هزینه مشخصی بصورت ماهانه سرور شما را مدیریت کند

اما در هر صورت کانفیگ و مدیریت سرور را جدی بگیرید

bakuryu
November 18th, 2017, 11:59
ببینید کانفیگ فایروال نیز یکی از مراحل امنیتی سرورتون هست که اون هم درجه بندی دارد و بسته به نوع صحیح کانفیگ میتونه عملکرد های متفاوتی داشته باشه

شما خیلی راحت میتونید قبل از خرید از سرویس دهنده خود این اطمینان را حاصل فرمایید

TeraServerCo
November 18th, 2017, 16:30
خودتون جواب میدید خودتونم پیام خودتونو ریپلی میکنید!d::))

بنده قصد داشتم پستم را ویرایش و مطلب را اضافه کنم که به اشتباه ریپلی کردم و البه سوالی نکرده بودم اول و بعد هم جوابی ندادم بخودم! که جنبه فان داشته باشه شما هم بجای اسپم بهتر هست یا در این تاپیک ها شرکت نکنید یا اطلاعات فنی به اشتراک بزارید نه اینکه در نقش یک اسپمر فعال باشید و همینطور شان و شخصیت خودتون را حفظ کنید و رفتار بچگانه نداشته باشید اسپم و شکلک در اوردن جاش بخش سرگرمی هست

deltamusic
November 18th, 2017, 18:17
بنده قصد داشتم پستم را ویرایش و مطلب را اضافه کنم که به اشتباه ریپلی کردم و البه سوالی نکرده بودم اول و بعد هم جوابی ندادم بخودم! که جنبه فان داشته باشه شما هم بجای اسپم بهتر هست یا در این تاپیک ها شرکت نکنید یا اطلاعات فنی به اشتراک بزارید نه اینکه در نقش یک اسپمر فعال باشید و همینطور شان و شخصیت خودتون را حفظ منید و رفتار بچگانه نداشته باشید اسپم و شکلک در اوردن جاش بخش سرگرمی هست

بله درست میفرمایید استاد

radio
November 19th, 2017, 11:55
سلام

باتشکر از همه دوستان عزیز

هدفم از خرید سرور مجازی ، یادگیری کانفیگ و ... بود

اما میخواستم بدونم که برای راه اندازی " سایت فروشگاهی" ، سرور مجازی تهیه کنم چه چقدر باید دانش داشته باشم در این زمینه

واقعیتش هاست اشتراکی دیگه جوابگوی من نیست و خیلی اذیت میکنه

و اینکه ، آیا یک بسته پیشفرض وجود نداره که یک سری کانفیگ های عمومی و مهم رو روی سرور مجازی انجام بده ؟

Farid Saadat
November 19th, 2017, 12:05
سلام

اما میخواستم بدونم که برای راه اندازی " سایت فروشگاهی" ، سرور مجازی تهیه کنم چه چقدر باید دانش داشته باشم در این زمینه

و اینکه ، آیا یک بسته پیشفرض وجود نداره که یک سری کانفیگ های عمومی و مهم رو روی سرور مجازی انجام بده ؟
سلام،
برای میزبانی سایت هیچ وقت پیشنهاد نمیکنم که خود شما کانفیگ رو انجام بدید مضاف بر اینکه بعید میدونم مصرف منابع شما توسط هاست قابل کنترل نباشد!
در صورت تمایل آدرس سایت + بودجه رو ارسال بفرمایید پ.خ تا بررسی کنم و بهتون آفر مناسب ارائه کنم که در آینده هم مشکل دار نشید.

با احترام.

pardazit.net
November 19th, 2017, 12:21
سلام

لطفا در ارتباط باشید تا بصورت کامل راهنماییتون کنیم

در خدمت شما هستیم

a1994n1373
November 19th, 2017, 12:34
سلام دوست عزیز . پیشهاد ما به شما استفاده از هاستی هست که کلود لینوکس (https://bia2host.com) باشه و قابلیت کنترل منابع مورد نیاز شمارو داشته باشه .

ParsWebIT
November 19th, 2017, 17:49
سلام

اینجا همه سعی میکنند شما رو بترسونن که بله سخته، خودتون نکنید و اینا که برید پول مفت ازتون در بیارند به بهانه های واهی
ببینید در همین انجمن غیر از چند نفر کسی تخصص کانفیگ رو نداره پس اگر قراره پول بدین و کلاه سرتون بره همین اول کاری درست پا پیش بزارید

من در همین انجمن بوده تا 350 تومن پول دادم برای کانفیگ یک سی پنل اما وقتی تحویل شده و بررسی کردیم دیدیم یارو فقط 10% کار کرده و بقیه ENETR زده برای نصب و همه مقادیر دیفالت هستندف حتی یک پورت SSH رو تغییر نداده بود روی سرور

اگه برای فروشگاه میخواین یه سرور مجازی میخرید از فروشنده معتبر
سپس میدین خودشون براتون کانفیگ کنند فروشگاهتون رو هم منتقل کنند و تموم
برای یاد گیری خودتون هم از یکی از فروشنده های 2 زاری انجمن سرور مجازی تا 10 هزار تومن بخرید و شروع به یادگیری کنید
80% از افرادی که تو این انجمن هستند و ادعای مهارت هم دارند من دیدم در حد ویزاردی و next-next نصب کن هستند
مثلا نصب یک سی پنل 10 تا کامند هست که کپی پیست کنید تو سرور و اینتر رو بزنید نصب میشه حتی اگه بار اولتون باشه به لینوکس نگاه میکنید

پس شد اینکه یک سرور مجازی درست حسابی میخرید برای سایت میدین یک حرفه ای کانفیگ کنه براتون و دستکاری نمیکنید.
دو اینکه از یکی دیگه سرور کیلویی و ارزون میخرید برای یادگیری و تست