PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موزیلا فایرفاکس لعنتی کوانتوم

bigcowboy
November 16th, 2017, 12:29
فایرفاکس من یهو خودشو بست و باز کرد و تبدیل شد به موزیلا کوانتوم و تمام addon هام از کار افتاد !!!:-w
کلی اکانت توی fireftp ، cookieswap و ... داشتم همش انگار پریده
کلی addon های گوگولی مگولی داشتم همشون رفتن توی یه قسمتی به اسم legacy
راه حلی برای این موضوع سراغ دارین ؟ کلی سرچیدم ولی چیزی نیافتم ..

AtrafNet
November 16th, 2017, 13:08
سلام
راه حل ساده اینه که نسخه قبلی رو نصب کنید و کلاً Auto Update و Background Service اش رو غیرفعال کنید.
اما راه حل اصلی اینه که بگردید دنبال جایگزین برای اونایی که استفاده میکردید.
مثلاً من از یه افزونه بلاک پاپ آپ استفاده میکردم که دیگه پشتیبانی نمیشد این دفعه با سرچ کردن یه روشی بدون هیچ افزونه ای پیدا کردم که میشه پاپ آپ ها رو کلاً بلاک کرد.

اینطوریه که باید تو آدرس بار بزنید about:config و Enter کنید سپس تو صفحه جدید I accept the risk رو میزنید و تو کادر جستجو dom.popup_allowed_events رو سرچ میکنید و پیداش که کردید فقط محتویات پیش فرضش رو پاک کنید حله دیگه از اون به بعد همه پاپ آپ ها بلاک میشن و تازه تو خود فایرفاکس White List داخلی هم داره و میشه پاپ آپ ها رو برای سایت هایی خاص Allow کرد.

Balta
November 17th, 2017, 13:23
کلا تا وقتی کروم هست فایرفاکس ارزش استفاده کردن نداره مگر در موارد خاص و تست و ...

mre
November 17th, 2017, 13:35
کلا تا وقتی کروم هست فایرفاکس ارزش استفاده کردن نداره مگر در موارد خاص و تست و ...

اتفاقا دقیقا نظر من برعکس نظر شماست :d (این واقعا نظر شخصی افراد هست و نمیشه نتیجه گیری کلی کرد و هر کس ممکنه با یه مرورگر راحت تر باشه)
مخصوصا فایرفاکس جدید که سرعتش واقعا خیلی بهتر شده و من که خیلی راضی هستم

sazsaz
November 17th, 2017, 13:38
فایرفاکس من یهو خودشو بست و باز کرد و تبدیل شد به موزیلا کوانتوم و تمام addon هام از کار افتاد !!!:-w
کلی اکانت توی fireftp ، cookieswap و ... داشتم همش انگار پریده
کلی addon های گوگولی مگولی داشتم همشون رفتن توی یه قسمتی به اسم legacy
راه حلی برای این موضوع سراغ دارین ؟ کلی سرچیدم ولی چیزی نیافتم ..

عزیزم موزیلا کوانتوم برای توسعه دهندگان وب هست و با موزیلا دیفالت فرق دارد
اگر نگاه کنید جدا از موزیلا نصب می شه و برای طراحان وب هست
و بسیار کار خوبی از طرف شرکت فایرفاکس بوده

e332235
November 17th, 2017, 13:48
واقعا فایرفاکس کوانتوم یک چیز دیگه است عالیییهه

keyhan7
November 17th, 2017, 14:05
من همیشه سعی میکنم از بهترین ها و جدید ترین اپدیت ها استفاده کنم و تعصب بیخود نداشته باشم
و زیاد شنیدم که کروم بهتره از فایر فاکس ولی هرکاری میکنم نمیتونم جایگزینش کنم فایر فاکس عالیه

365web.online
November 17th, 2017, 14:09

خیر این طور نیست. از نسخه 57 فایرفاکس تبدیل میشه به کوانتوم. .

من کاربر همیشگی کرومیوم هستم ولی روی اوبونتو فایرفاکس آپدیت شد و به کوانتوم تبدیل شد. بدون اغراق سرعتش از کروم هم بیشتر شده. البته مشکل addon ها به زودی حل میشه. نگران نباشید. و فعلا تا اون موقع دنبال جایگزین های مناسب باشید.

sazsaz
November 17th, 2017, 14:27
خیر این طور نیست. از نسخه 57 فایرفاکس تبدیل میشه به کوانتوم. .

من کاربر همیشگی کرومیوم هستم ولی روی اوبونتو فایرفاکس آپدیت شد و به کوانتوم تبدیل شد. بدون اغراق سرعتش از کروم هم بیشتر شده. البته مشکل addon ها به زودی حل میشه. نگران نباشید. و فعلا تا اون موقع دنبال جایگزین های مناسب باشید.
لطفا این صفحه را بخونید اگر انگلیسی بلد نیستید مورد نداره زبان را از فوتر فارسی کنید
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/developer/
این طبق گفته خودش فقط برای توسعه دهندگان وب هست

365web.online
November 17th, 2017, 14:41
لطفا این صفحه را بخونید اگر انگلیسی بلد نیستید مورد نداره زبان را از فوتر فارسی کنید
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/developer/
این طبق گفته خودش فقط برای توسعه دهندگان وب هست

عزیز دلم . شما که انگلیسی بلدی . اولا برو صفحه اصلی سایت موزیلا که توی قسمت دانلود نسخه کوانتوم معرفی شده و تمام ویژگیهاش معرفی شده . https://www.mozilla.org/en-US/

دوم این لینکی که دادی نسخه دولوپر کوانتوم بوده. دقیقا نوشته : Firefox Quantum: Developer Edition

مثل این می‌مونه من برم تو سایت مایکروسافت نسخه 64 بیت ویندوز بعد بگم مایکروسافت فقط نسخه 64 بیت می‌زنه. نسخه های قبلی فایرفاکس قبل از کوانتوم هم نسخه دولوپر داشتن عزیزم.

RealHAM
November 17th, 2017, 15:31

این را دقیقاً کجا نوشته دوست عزیز ؟
اونی که شما می‌فرمایید Firefox Developer Edition است

mehrdadabed
November 17th, 2017, 16:00

خیر، آپدیت جدید به صورت خودکار به کوانتوم انجام میشه،

mre
November 17th, 2017, 20:46
همانطور که دوستان میگن نسخه جدید فایرفاکس یعنی نسخه 57 به نام کوانتوم نامگذاری شده و نسخه رسمی و عمومی فایرفاکس هست و تمامی نسخه های فایرفاکس که بروز میشن به همین نسخه بروز میشن

keyhan7
November 17th, 2017, 21:00
همانطور که دوستان میگن نسخه جدید وردپرس یعنی نسخه 57 به نام کوانتوم نامگذاری شده و نسخه رسمی و عمومی فایرفاکس هست و تمامی نسخه های فایرفاکس که بروز میشن به همین نسخه بروز میشن

جالبه کلا ما عادت داریم بعد یسری کلمات میگیم وردپرس :-|

mre
November 17th, 2017, 21:04
جالبه کلا ما عادت داریم بعد یسری کلمات میگیم وردپرس :-|

شرمنده :d اونقدر هر روز وردپرس میگم و کار می کنم دیگه اصلا حواسم نبود، بازم معذرت میخوام

meysam021
November 17th, 2017, 21:04

بنده هیچ وقت موزیلا رو به هیچ مرورگری ترجیح نمیدم ، با کروم از اینترنت دل زده میشم

Hund
November 17th, 2017, 23:31
به توسعه‌دهندگان افزونه‌های مربوطه پیام ارسال کنید. این امکان هم هست که توسعه‌دهندگان به مرور و در فاصله زمانی خیلی کم (کمتر از یک سال) خود را تغییرات جدید فایرفاکس وفق بدهند.
اما افزونه‌ها:
mozilla.github.io/extension-finder

rezaonline.net
November 17th, 2017, 23:54

نسخه جدید فایرفاکس هم مثل کروم به ازای هر تب یه پروسس باز میکنه و عین کروم رم میخوره .

یکی از کم مصرفترین مرورگرها slimjet هست که از موتور webkit استفاده میکنه
بسیار سریع و کم مصرف .

کنار فایرفاکس ازش استفاده میکنم .

بهرحال فایرفاکس جدید مصرف رم زیادی داره ولی سرعتش خیلی خیلی بیشتر شده .
37126

در مورد افزونه ها هم خودم به شخصه نیاز به افزونه live http header داشتم که روی این نسخه اجازه استفاده رو نمیده متاسفانه .

امیدوارم افزونه ها هم سریعا خودشونو برای این نسخه آپدیت کنند.