PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد تغییر نسخه php در سی پنل

hossein033
November 15th, 2017, 21:22
سلام دوستان

توی سی پنل که من باهاش کار می کنم دو قسمت هست که می شه نسخه php را تغییر داد... یکی از طریق php selector یکی از طریق php manager
php selector برا من کار نمی کنه ولی با php manager می تونم نسخه php را عوض کنم وقتی وارد این صفحه می شه جلوی وب سایت نسخه php جدید را که تغییر دادم نوشته ولی وقتی توی صفحه اصلی سی پنل روی server information کلیک می کنم همون php قبلی را نشون می ده چطوری می تونم نسخه php یک وب سایت خاص را پیدا کنم؟ منظورم اینه که اگر چند تا سایت روی سی پنل باشه هر کدوم نسخه php فرق داشته باشه چطور می شه فهمید نسخه php ولقعی هر کدومشون چنده؟

Hi Data
November 15th, 2017, 21:38
سلام،

می توانید تابع phpinfo را در یک فایل php قرار دهید و آن را در هر وبسایتی که می خواهید اجرا کنید.

ارادت.

shetabanhost
November 15th, 2017, 22:29
سلام دوستان

توی سی پنل که من باهاش کار می کنم دو قسمت هست که می شه نسخه php را تغییر داد... یکی از طریق php selector یکی از طریق php manager
php selector برا من کار نمی کنه ولی با php manager می تونم نسخه php را عوض کنم وقتی وارد این صفحه می شه جلوی وب سایت نسخه php جدید را که تغییر دادم نوشته ولی وقتی توی صفحه اصلی سی پنل روی server information کلیک می کنم همون php قبلی را نشون می ده چطوری می تونم نسخه php یک وب سایت خاص را پیدا کنم؟ منظورم اینه که اگر چند تا سایت روی سی پنل باشه هر کدوم نسخه php فرق داشته باشه چطور می شه فهمید نسخه php ولقعی هر کدومشون چنده؟
سلام

در روت هر دامنه فایل php با محتوای زیر ایجاد کنید :

<?php
phpinfo();

?>

و بعد آدرس فایل رو در مرورگر وارد کنید تا ورژن رو ببینید .

TeraServerCo
November 16th, 2017, 20:59
سلام دوستان

سلام برای درک بهتر کاربرد php selector لینک زیر را مطالعه کنید

https://docs.cloudlinux.com/php_selector.html

اما بنده خلاصه ی ترجمه مطلب را خودم توضیح میدم خدمتتان

1- باید حتما دامین در whm/multiphp manager به صورت inherit تنظمیم شده باشد نه روی ورژن خاصی در غیر این صورت تغییرات php selector کارایی ندارد چون اگر inherit نباشد و روی ورژن خاصی تنظیم باشد انوقت توسط سرور یک خط کد در .httacess
خودکار قرار میگیرد که ورژن php انتخاب شده در multiphp را درج میکند و وب سرور چون ابتدا httacess را می خواند php را از روی easyapache لود میکند و نه از روی php selector که البته این یک موردی هست که در اینده توسط cloudlinux رفع خواهد شد

پس باید phpmanager دامین ها روی inheit باشند

2- اگر تمامی مراحل بابا درست باشید و باز مشکل باشد انوقت مشکل در نصب نبودن بعضی ار پکیج ها می باشد
که برای اطمینان با دستور زیر اولین قدم باید انجام شود

cd ~; wget https://repo.cloudlinux.com/cloudlinux/sources/cloudlinux_ea3_to_ea4; sh cloudlinux_ea3_to_ea4 --convert

hossein033
November 17th, 2017, 20:41
سلام

در روت هر دامنه فایل php با محتوای زیر ایجاد کنید :

<?php
phpinfo();

?>

و بعد آدرس فایل رو در مرورگر وارد کنید تا ورژن رو ببینید .

ممنون دوست عزیز
همین روش جواب داد

- - - Updated - - -

سلام برای درک بهتر کاربرد php selector لینک زیر را مطالعه کنید

https://docs.cloudlinux.com/php_selector.html

اما بنده خلاصه ی ترجمه مطلب را خودم توضیح میدم خدمتتان

1- باید حتما دامین در whm/multiphp manager به صورت inherit تنظمیم شده باشد نه روی ورژن خاصی در غیر این صورت تغییرات php selector کارایی ندارد چون اگر inherit نباشد و روی ورژن خاصی تنظیم باشد انوقت توسط سرور یک خط کد در .httacess
خودکار قرار میگیرد که ورژن php انتخاب شده در multiphp را درج میکند و وب سرور چون ابتدا httacess را می خواند php را از روی easyapache لود میکند و نه از روی php selector که البته این یک موردی هست که در اینده توسط cloudlinux رفع خواهد شد

پس باید phpmanager دامین ها روی inheit باشند

2- اگر تمامی مراحل بابا درست باشید و باز مشکل باشد انوقت مشکل در نصب نبودن بعضی ار پکیج ها می باشد
که برای اطمینان با دستور زیر اولین قدم باید انجام شود

cd ~; wget https://repo.cloudlinux.com/cloudlinux/sources/cloudlinux_ea3_to_ea4; sh cloudlinux_ea3_to_ea4 --convert

ممنون از لطف شما
خوشبختانه الان php manager داخل سی پنل برای تعویض نسخه php کار می کنه
چطوری می تونم php selector را حذف کنم؟ چون توی خود سایت کلود لینوکس نوشته این دو تا کارایشون در اصل یکیه

TeraServerCo
November 17th, 2017, 21:13
ممنون دوست عزیز
همین روش جواب داد

- - - Updated - - -

ممنون از لطف شما
خوشبختانه الان php manager داخل سی پنل برای تعویض نسخه php کار می کنه
چطوری می تونم php selector را حذف کنم؟ چون توی خود سایت کلود لینوکس نوشته این دو تا کارایشون در اصل یکیه

بله خود کلودلنوکس گفته که در اینده زمانی که امکانات multiphp کامل بشه selector را حذف خواهد کرد.

با دستور زیر میتوانید حذف کنید

yum groupremove alt-php