PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ----- سبک جدید کلاهبرداری ...مراقب باشید----

Ashkankamangar.ir
November 14th, 2017, 19:43
سلام
من همیشه اعتقاد به کار درست دارم و جوابشم گرفتم
و الانم چیزی رو متوجه شدم گفتم به باقی دوستان اطلاع بدم تا مشکلی براشون پیش نیاد
دوستان فروشنده مراقب باشید
و همین حالا شماره ی کارت بانکی خود را از بخش فاکتور ها حذف کنید
یعنی چه طور بگم خیلی از دوستان علاوه بر بخش پرداخت آنلاین یه قسمت هم دارند برای واریز کارت به کارت و شماره ی کارت خود را قرار میدند
حالا مشکل چیه
صبح مطلبی خوندم واقعا تعجب کردم کل دنیا داره از یه ور پیشرفت میکنه ولی ایران ما داره از کلاه برداری پیشرفت میکنه

یه پسر زیر 15 سال قصد خرید یک بازی پی اس 4 رو داشت و یه ترفند زد
یه محصولی هم قیمت بازی رو برای فروش گذاشته بود بعد به خریدار جای شماره حساب خودش شماره حساب سایت فروش بازی آنلاین رو داد و خودشو هم نام همون شماره کارت معرفی کرد و طرف مبلغ رو برای خرید اون جنس به کارت اون بازی فروش میریزه بدون اینکه بدونه و فکر میکنه داره به حساب همون فرد میفرسته که جنس رو خریده
و اون فروشنده میره پیش فروشنده ی بازی و میگه سلام پول اومد حسابتون؟ حالا بازی رو بدید و تموم
ولی جنسی به اون فرد اول که پول ریخته نمیده و سیم کارت اعتباری شکسته و تموم
اون فرد میره از صاحب کارت شکایت میکنه و حساب بانکی فرد مسدود و ... میشه و به همین راحتی یک ***ی بزرگ رخ میده و الان شاکی خریدار و متشاکی بازی فروش بیچارست
البته نمیدونم طرف رو گرفتند یا نه ولی خواستم بگم بهتره همین الان شماره ی کارتهارو حذف کنید
داشتم فکر میکردم منم مشتری داشتم پیام داده و گفته به پشتیبان که امکان واریز آنلاین ندارم شماره کارت میدید تازه میفهمم خیلی وقتا باید مراقب بود

aminh03
November 14th, 2017, 19:50
[-(

یعنی ، عجب تفکری داشته .....

ما می توانیم...........

DEFALT
November 14th, 2017, 19:56
درود ، چقدر باهوش !

1eng.ir
November 14th, 2017, 20:12
با این ترفند کلی بچه‌های اکسچنجر ضرر کردن تو این سال‌ها
به شکایت هم برسه، قاضی حکم رو بر علیهشون صادر میکنه ...

Ashkankamangar.ir
November 14th, 2017, 20:14
با این ترفند کلی بچه‌های اکسچنجر ضرر کردن تو این سال‌ها
به شکایت هم برسه، قاضی حکم رو بر علیهشون صادر میکنه ...

دقیقا
این یک روش پول شویی هست دیگه خدارو شکر توی ایران کازینو نیست وگرنه ملت از صبح داشتن پولشویی میکردند
باید مثل سایتهای خارجی مشخصات کامل گرفته بشه مثلا برای عضویت در یک سایت تغییر پول یا سایت خرید ارز یا حتی سایت کازینوی آنلاین شما باید آدرس محل زندگی و عکس کارت بانکی و ... رو بدید
من نمیدونم دقیقا داره چه اتفاقاتی توی ایران میوفته ولی ..

qaplan
November 14th, 2017, 20:42
خیلی می‌بخشید تقصیر فروشنده‌ها هست که چک نمی‌کنند پول از حساب چه کسی واریز شده!
اگر تو سایتتون بخش کارت ب کارت فعاله حتما ذکر کنید شماره کارت باید بنام خودتون باشه! (البته باز میشه اطلاعات همون صاحب کارت رو داد و...) که منفی بافی کنیم همین پرداخت آنلاین هم مورد داره میشه از کجا کارتی که باهاش پرداخت انجام میدن د-ز+دی نباشه!
در کل از این دست کلاهبرداری ها تو ایران زیاد دیدم متاسفانه کشور ما تو خلاف داره هر روز پیشرفت میکنه!!!

MJmoonwalk
November 14th, 2017, 20:52
خریدار باید احمق باشه ربطی به شماره کارت بقیه نداره. باید از جایی که خرید میکنه اطمینان حاصل کنه. هرچند این کلاهبرداری ها در مقابل کلاهبرداری ها و اختلاس ها دولتی هیچ بحساب میاد. طرف میره بانک کل سرمایه زندگیش رو میخوابونه فرداش بانک تعطیل میشه! رییس کجاست کانادا مسئولین کجان نماز! پول کجاست زیر درخت آلبالو. آقای ب.ز هم تنها خوری کرده باید محاکمه بشه...

Ashkankamangar.ir
November 14th, 2017, 21:19
نیت این پست اطلاع رسانی بود که دوستان دقت کنند همین
در مورد اینکه خریدار یا فروشنده مقصر هستند خب خریدار انگار از یکی از فرومهای معتبر با فروشنده آشنا شده البته با نام جعلی
در مورد بررسی هم دوست عزیز نمیشه بررسی کرد یا باید شرکت مسئول مالی داشته باشه مثلا ما هیچ ماهی نشده که مسئول مالی شرکت نگه فلان پول وسط راه گیر کرده و بخوایم بررسی کنیم
اما خیلی ها یک نفره دارند کار میکنند با تراکنش های بالا
مثلا طرف روزی 50 تا گیفت کارت مجازی میفروشه و 40 تاش کارت به کارته بعد این موارد شکایت و ... میبینی 4 ماهه بعد صداش در میاد طرف از کجا بدونه 4 ماهه پیش کی کارت به کارت کرده بهش
باید کلا یا شماره حساب حذف بشه یا حتما مشخصات واقعی و کپی کارت ملی و ... رو بگیریم

- - - Updated - - -

خیلی می‌بخشید تقصیر فروشنده‌ها هست که چک نمی‌کنند پول از حساب چه کسی واریز شده!
اگر تو سایتتون بخش کارت ب کارت فعاله حتما ذکر کنید شماره کارت باید بنام خودتون باشه! (البته باز میشه اطلاعات همون صاحب کارت رو داد و...) که منفی بافی کنیم همین پرداخت آنلاین هم مورد داره میشه از کجا کارتی که باهاش پرداخت انجام میدن د-ز+دی نباشه!
در کل از این دست کلاهبرداری ها تو ایران زیاد دیدم متاسفانه کشور ما تو خلاف داره هر روز پیشرفت میکنه!!!

موقع پرداخت آنلاین فرق داره این سبک کلاه برداری خریدار اصلا نمیدونه از کجا واریز کرده ولی در پرداخت آنلاین خب خریدار میبینه داره توی دروازه آنلاین فلان سایت میزنه و میتونه پیگیری کنه
اما در این روش که گفتم طرف فکر میکنه این شماره کارت همون فرد هست و اسم و فامیلش ولی در اصل مشخصات یه شرکتی هست که اصلا خریدار نمیشناسدش

Ringmoon
November 14th, 2017, 21:25
سلام
زیاد کار خفنی نکرده که دوستان این طوری میگن چقدر باهوشو این حرفا !
همچین اتفاقی معمولا تو سایت های سرویس دهنده مثل هاستینگ کم پیش میاد چون میشه سرویسو غیر فعال کرد و پولو پس داد
میمونه یه سری فروشگاه ها که بعد از تحویل دیگه هیچ راه برگشتی نداره که اینا هم برای مبالغ بالا باید کاربرو وریفای کنن مثلا بالا 100 تومن باید شماره تلفن ثابت طرف تایید کنه یا کارت ملی بده یا هرچیز دیگه من خودم قبلا اینکارو میکردم برای اینجور موارد
در کل صاحب فروشگاه یکم باهوش باشه خیلی راحت میشه این روش هارو جلوگیری کرد

live
November 14th, 2017, 22:37
حالا این به کنار اما من از وقتی فهمیدم با کد روی موبایل و اون سیمکارت میشه کلی پول جابجا کرد و برنامه نویسای اندروید راحت میتونن شلاشونو از بازار یا گوگل وارد موبایل مردم کنن و اینطوری دسترسی بگیرن فاتحه خوندم ، تازه بعدش که فهمیدم سخت افزاریشم هست دیگه به همه چی شک دارم اما مردم که این چیزا رو نمیدونن بنده خداها :| البته اگر شماهام بدونید کیلاگر ینی چی

leberman
November 14th, 2017, 23:11
متاسفانه این موارد زیاد شده ، امروز از طرف وزارت دادگستری به من ایمیلی ارسال شد (با سربرگ و همه چیز) که از شما شکایت شده و باید شکواییه رو مطالعه کنید و به محل ذکر شده مراجعه کنید ، نامه به قدری معتبر به نظر میرسید که منیکه خاک خورده فضای مجازی ام به شک افتاده بودم که نکنه از این قسمت (http://62.193.12.10/complaint) شکایتی از من شده . من مشکوک شدم و با خود وزارت تماس گرفتم و متوجه شدم این ایمیل جعلی هست و جاسوسی و... هست.
متاسفانه روز به روز با پیشرفت تکنولوژی عده ای کوته فکر که معمولا بچه دبیرستانی هم هستن به دنبال درست کردن دردسر هستند.

codfather
November 14th, 2017, 23:23
فقط کمبوده ک باعث میشه یه همچین مورد هایی پیش بیاد!!!
و وقتی این مورد ها زیاد میشه یعنی کمبود زیاده !!! یعنی یه جای کار میلنگه!!!

live
November 14th, 2017, 23:38
فقط کمبوده ک باعث میشه یه همچین مورد هایی پیش بیاد!!!
و وقتی این مورد ها زیاد میشه یعنی کمبود زیاده !!! یعنی یه جای کار میلنگه!!!
والا کمبودای ما تکنولوژی بود ، کمبود بچه های این دوره زمونه گیم ، من تازه 25 سالگی ینی 6 سال پیش تازه فهمیدم گیم ینی چی ، آنلاین شدم و خیلی زود دست کشیدم البته یه مدت واقعا گرفتار شدم اما دلیل بر ***ی نمیشه ، این نسل درصد کمی ازشون حلال حروم سرشون میشه

a1994n1373
November 14th, 2017, 23:40
سلام دوستان . مرسی از اطلاع رسانی هاتون . هر روز واسه ما انواع و اقسام ایمیل های کلاه برداری میاد . واسه whmcs پلاگینی چیزی ندارین که شماره موبایل وریفای کنه ؟

milad221
November 14th, 2017, 23:44
دوستان اسم این شخص /((((بهرام امامی پور))))) هستش و با یه سرچ زدن میتونید کلی از تاپیک های شکایت از این فرد رو ببینید
مراقب باشید گول این فرد رو نخورید صرفا اسم بردم ک تو ذهنتون باشه

Ashkankamangar.ir
November 15th, 2017, 01:02
دوستان اسم این شخص /((((بهرام امامی پور))))) هستش و با یه سرچ زدن میتونید کلی از تاپیک های شکایت از این فرد رو ببینید
مراقب باشید گول این فرد رو نخورید صرفا اسم بردم ک تو ذهنتون باشه

مهم سبکش بود چون خیلیا ازین سبک استفاده میکنند

arminkit1
November 15th, 2017, 13:25
راه دور زدنو ***یو کلاهبرداری همیشه هست" هر امنیتی ایجاد بشه باز راهی برای دور زدنش هست
مهم از همه اینا انسانیته" وقتی این انسانیت و حق الناس توی وجود هر انسانی باشه دست به هر کاری نمیزنه. باید این چیزا توی وجود هر انسانی از آموزشو فرهنگ سازی جای بگیره تا این اتفقا کم بشه

number one
November 15th, 2017, 14:56
دمش گرم اضافه کاری نداشته باشه یه چیزی از این پسره در میاد:d

delta
November 15th, 2017, 16:09
اینجا حماقت و عجله فروشنده برای دریافت پول و فروش مشخص میشه..5 سال پیش یکی 20 میلیون تلفنی به حسابم پول ریخت و بهم گفت 5 تا مانیتور بهم بده بقیشم بهم پول نقد یا چک بده!! منم دادم..فرداییش مال باخته بدبخت امد یقه منو چسبید که پولو به حساب تو ریختم باید پولمو پس بدی!!

تو اگاهی ماموره بهم گفت همیشه هروقت پولی به حسابت میاد اول چک کن ببین مال کیه از کجا امده شاید ان پول خون قتل یکی باشه!!

فروشنده ها باید تجربه کسب کنند..نفروختن جنس در اثر عجله بهتر از فروختن جنس با عجله هست و در پی ان مشکلات!!

sadecohost
November 15th, 2017, 16:38
سلام
نمونه همین مورد برای ما, البته در سایت دیوار پیش اومد!

گوشی موبایل سامسونگی رو گذاشتیم برای فروش, طرف رفته بود *سه تا فرش* رو به *سه شخص مختلف* در *سه استان کاملا مختلف* فروخته بود, اون سه نفر بدون اینکه فرشارو ببینن یا هرچیزی, مبلغ رو برای بنده کارت بکارت کرده بودن, شخص خریدار هم گوشی رو از من گرفته و رفته بود.
سر مبلغ 600هزارتومان !!!

دوستان در سایتهای خریدو فروش اینترنتی هم مراقب باشند ..

live
November 15th, 2017, 19:25
دوستان در سایتهای خریدو فروش اینترنتی هم مراقب باشند ..
سلام
در این مورد تنها چیزی که من میدونم سایت رسمی شاپرک و عدم تحویل درست محصول یا سرویس هست ، نکته دیگه هم هست که باید بدونیم ؟ البته 3 سال پیش پلیس فتا اعلام کرد که نباید مدارک شخصی رو به فروشنده بدیم ، یک چیزهایی هم در مورد برخی باگهای ایجاد شده در مورد برنامه نویسی هست که بارزترینشون xss هست و با وجود امنیت بازهم اطلاعات در اختیار افراد قرار میگیره که باید سیستم عامل رو کانفیگ کرد یا مشکلی پیش نیاد ، البته تا حدودی

viphyip
November 18th, 2017, 21:50
درود
پس فقظ باید بصورت درگاه محصولات خودمون رو بفروشیم تا مشکلی پیش نیاد

درسته ؟

Ashkankamangar.ir
April 2nd, 2018, 03:00
درود

درسته ؟
بله درسته

farshid17
April 2nd, 2018, 03:13
بهترین راه واسه کلاهبرداری نشدن اینطور زمان تحویل محصول مثل شرکت مختلف دیجی کالا یا پست کپی کارت ملی با همون اسم شماره کارت ارائه بدن اینجوری نمیشه دیگه کلاهبرداری کرد

دز محصولات دیجیتال هم کارت ملی ارسال کنند با امضا

pc.rootall
April 2nd, 2018, 11:31
یک روش دیگه که واقعا زیرکانه بوده

2 نفر برای خرید برنج میرن و چند تن برنج سفارش میدن و یکی از اون نفر میره بانک برای انتقال پول به حساب فروشنده برنج !

طرف یک حساب باز میکنه تو همون بانک که طرف حساب داره به نام خودش ولی شماره فروشنده برنج رو وارد میکنه !

زمانی که طرف به حساب خودش پول واریض میکنه پیام واریض برای فروشنده میره و تماس میگیرن که هزینه این چند تن واریض شده

فروشنده هم خوشحال بار رو تحویل میده و وقتی میره بانک برای برداشت پول , هیچ پولی واریض نشده !

اینم یه روشش واقعا ادم به خودشم نمیتونه اعتماد کنه 8-|

karjoo
April 2nd, 2018, 11:38
این روش تخیلی هست
شماره موبایل یه چیز منحصر به فرده
اگه طرف توی اون بانک حساب داشته و ثبت بوده کس دیگه ای نمیتونه ثبتش کنه
تازه جدیدا برای ثبت شماره موبایل یه کد تایید میفرستن که باید بدید بانک مه مطمئن بشن موبایل خودتونه

2 نفر برای خرید برنج میرن و چند تن برنج سفارش میدن و یکی از اون نفر میره بانک برای انتقال پول به حساب فروشنده برنج !

طرف یک حساب باز میکنه تو همون بانک که طرف حساب داره به نام خودش ولی شماره فروشنده برنج رو وارد میکنه !

زمانی که طرف به حساب خودش پول واریض میکنه پیام واریض برای فروشنده میره و تماس میگیرن که هزینه این چند تن واریض شده

فروشنده هم خوشحال بار رو تحویل میده و وقتی میره بانک برای برداشت پول , هیچ پولی واریض نشده !

iroo
April 3rd, 2018, 00:19
عجب! داستانی شده!

shahinmq
April 3rd, 2018, 00:29
درود

درسته ؟

سلام ، باز هم خیر

مورد داشتیم شخصی حساب کاربری خودرا شارژ کرده (حساب کاربری درون وب سایت،درواقع همان افزایش موجودی) و یک اسکریپت خریداری کرده و درخواست کرده مابقی مبلغ شارژ حساب کاربری را به شماره کارتش واریز کنیم.

معمولا درگاه ها 4 شماره آخر کارت را به سایت فروشگاه ارائه می کند ، متوجه شدیم دو کارت باهم تفاوت دارد و شخص از کارت دیگری مبلغ را واریز کرده و درخواست داشت مابقی مبلغ را به کارت خودش واریز کنیم.

جدا از اینکه اسکریپت را تحویل ندادیم ، مبلغ هم بازگشت ندادیم تا تکلیف آن مشخص شود که خوشبختانه با تماسی که گرفتیم با اون شخص متوجه شدیم کارت پدرشون بوده و درنهایت جهت اطمینان بازهم مبلغ را به کارت اولی پرداخت کردیم.

باید در چنین مواقعی، همه جوانب را بررسی کنید و مراقب باشید.

iroo
April 3rd, 2018, 00:31
سلام ، باز هم خیر

مورد داشتیم شخصی حساب کاربری خودرا شارژ کرده (حساب کاربری درون وب سایت،درواقع همان افزایش موجودی) و یک اسکریپت خریداری کرده و درخواست کرده مابقی مبلغ شارژ حساب کاربری را به شماره کارتش واریز کنیم.

معمولا درگاه ها 4 شماره آخر کارت را به سایت فروشگاه ارائه می کند ، متوجه شدیم دو کارت باهم تفاوت دارد و شخص از کارت دیگری مبلغ را واریز کرده و درخواست داشت مابقی مبلغ را به کارت خودش واریز کنیم.

جدا از اینکه اسکریپت را تحویل ندادیم ، مبلغ هم بازگشت ندادیم تا تکلیف آن مشخص شود که خوشبختانه با تماسی که گرفتیم با اون شخص متوجه شدیم کارت پدرشون بوده و درنهایت جهت اطمینان بازهم مبلغ را به کارت اولی پرداخت کردیم.

باید در چنین مواقعی، همه جوانب را بررسی کنید و مراقب باشید.

بسیار کار انسان دوستانه ای انجام دادین، ای ول
بله باید کاملا هوشیار بود...

taranoome
April 3rd, 2018, 00:50

یه پسر زیر 15 سال قصد خرید یک بازی پی اس 4 رو داشت و یه ترفند زد
یه محصولی هم قیمت بازی رو برای فروش گذاشته بود بعد به خریدار جای شماره حساب خودش شماره حساب سایت فروش بازی آنلاین رو داد و خودشو هم نام همون شماره کارت معرفی کرد و طرف مبلغ رو برای خرید اون جنس به کارت اون بازی فروش میریزه بدون اینکه بدونه و فکر میکنه داره به حساب همون فرد میفرسته که جنس رو خریده
و اون فروشنده میره پیش فروشنده ی بازی و میگه سلام پول اومد حسابتون؟ حالا بازی رو بدید و تموم
ولی جنسی به اون فرد اول که پول ریخته نمیده و سیم کارت اعتباری شکسته و تموم
اون فرد میره از صاحب کارت شکایت میکنه و حساب بانکی فرد مسدود و ... میشه و به همین راحتی یک ***ی بزرگ رخ میده و الان شاکی خریدار و متشاکی بازی فروش بیچارست

سلام انقدر این مجله سرنخ رو نخونید بعد از یک مدت به همه چیز مشکوک میشید:d:d:d