PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ردیابی بیت کوین

M2T
November 13th, 2017, 15:41
آیا ردیابی بیت کوین مقدور است. اگر مقدور است فرضا چه نهادی ؟
مثلا من ۱۰۰ دلار بیت کوین از یک کاربر خرید می کنم
۱- آیا آن کاربر متوجه میشود من کجا آن را خرج کردم؟
۲- آیا بانک مرکزی و اداره مالیات ایران میتواند بفهمد آن کجا خرج شده؟
۳- آیا پلیس ایران و سپاه نیز میتواند بفهمد آن ۱۰۰ دلار بیت کوین کجا خرج شده؟

shetabanhost
November 13th, 2017, 15:47
سلام

خیر هیچ شخص یا نهادی امکان بررسی و پیگیری ندارد .

boro_baba
November 14th, 2017, 12:46
تا وقتی که خودت لو ندی هيچ کس نميفهمه اما بيت کوين تراکنش هاش برای همه قابل ديدن هست و اگر آی پی شما به جا بمونه ميشه رد گيری کرد
موجودی حساب شما هميشه قابل محاسبه هست يه بيت کوين از هر حسابی که بياد تا آخرين حساب ردش ميمونه
اگر هويتتون رو هيچ طوری به آدرس بيت کوينتون ربط نديد فقط ميدونن اين حساب هست ولی شما رو نميشناسن
از شبکه tor استفاده کنيد
از بيت کوين ميکسر ها استفاده کنيد
يا از رمز ارز هايی مثل zcash يا monroe که ديگه خيلی مخفی هستن استفاده کنيد
با دقت عمل کنيد

M2T
November 18th, 2017, 13:18
تا وقتی که خودت لو ندی هيچ کس نميفهمه اما بيت کوين تراکنش هاش برای همه قابل ديدن هست و اگر آی پی شما به جا بمونه ميشه رد گيری کرد
موجودی حساب شما هميشه قابل محاسبه هست يه بيت کوين از هر حسابی که بياد تا آخرين حساب ردش ميمونه
اگر هويتتون رو هيچ طوری به آدرس بيت کوينتون ربط نديد فقط ميدونن اين حساب هست ولی شما رو نميشناسن
از شبکه tor استفاده کنيد
از بيت کوين ميکسر ها استفاده کنيد
يا از رمز ارز هايی مثل zcash يا monroe که ديگه خيلی مخفی هستن استفاده کنيد
با دقت عمل کنيد

درود
مرسی پاسخ دادین
فرضا من با یک صرافی تماس میگیرم و کدملی و ایمیل و تلفن مرا دارد و بیت کوین می خرم آیا با همین سه مدرک آن صرافی می تواند ردیابی کند که این پول خریداری شده کجا خرج شده؟

peym@n
November 18th, 2017, 14:13
درود

خیر بیت کوین یک ارزی میباشد که هیچ نهاد و رهبری بر روی ان تسلط ندارد.(بی پدر مادر)

موفق باشید.

M2T
November 18th, 2017, 14:34
درود

خیر بیت کوین یک ارزی میباشد که هیچ نهاد و رهبری بر روی ان تسلط ندارد.(بی پدر مادر)

موفق باشید.
از این لحاظ می پرسم چون در برخی خبرها نوشته بیت کویین قابل ردیابی است.
http://planet.sito.ir/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%8 6-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3/
می خواستم بپرسم چه تدابیر ایمینی باید بکار برد.
lمثلا کارت عابر بانک را می گویند به دست کسی ندهید و رمزش را به کسی ندین تا امنیت داشته باشد حالا برای بیت کوین چه نکات امنیتی باید بکار برد تا اولا پول ***یده نشود و ثانیا ردیابی نشود.

arminkit1
November 18th, 2017, 22:13
سلام
اصلا قابل ردیابی نیست، فقط اگر آدرس بیت کوین شما رو داشته باشن میتونن کلیه تراکنش ها و موجودی حسابتون رو ببینن.
اما اگر تراکنشی جابجا بشه به هیچ وجه قابل برگشت و شکایت نیست! برای همینه که توی دارک وب از همین ارز استفاده میشه.
کلا پایه ثابتی نداره و باید کاملا ایمن از حسابتون استفاده کنید تا مشکلی پیش نیاد

boro_baba
November 19th, 2017, 03:11
درود
مرسی پاسخ دادین
فرضا من با یک صرافی تماس میگیرم و کدملی و ایمیل و تلفن مرا دارد و بیت کوین می خرم آیا با همین سه مدرک آن صرافی می تواند ردیابی کند که این پول خریداری شده کجا خرج شده؟

بله میتونه و حتی میزان و زمانش با آدرس آی پی شما رو هم میشه بدونه که حتی باعث میشه اکانت های بیت کوین دیگه ای دارین و از او آی پی دسترسی پیدا کردین رو بتونه ببینه اگر براتون این مسئله اهمیت زیاد داره دقت کنید و مشورت کافی بگیرید

cacodemon
November 20th, 2017, 08:49
دقیقا قابل پیگیری هست تنها راه حل اینه که اون والت و ادرس دریافت و پرداخت هیچ جوری به شما ربط پیدا نکنه که برای کاربر عادی سخته که سوتی نده