PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میل سرور

AHFgroup
November 6th, 2017, 16:05
درود ,دوستان من میخوام مثل سایت های ایرانی (میل چی و...) سرویس ارسال ایمیل راه اندازی کنم اما اختصاصی شرکت. ((می دانم دونه ای میشه ساخت ,اما گفتن می خوان سایت درست حسابی و... مانند میل چی یا مشابه آنها باشه))

حالا سوالی که دارم اینه ,باید سرور تهیه کنم؟ ارسال روزانه بالایی ندارن,شما فکر کنید 1000 ایمیل ساخته میشه ,10نفر اینا روزی 10تا ارسال دارن

(( ایمیل انبوه مثلابیشتر از 5تا همزان یا 5تا بیشتر در طول روز بسته بشه برای هر اکانت ))

هاست یا سرور برای اینکار از چه قیمتی هست؟آفر بدید لطفا

و نکته بعدی ,اسکریپت فارسی برای اینکار هست؟

عضو بشن (( حتما حتما توسط مدیریت باید تایید بشن )) اطلاعاتی که می خواهیم را بگیره (فیلد ها اعلام میشه ) و بتوانند ایمیل ارسال کنند یا دریافت کنن و..

codfather
November 6th, 2017, 21:40
برای شروع ابتدا کانفیگ میل سرور رو روی نسخه های لینوکس یاد بگیرید و تست کنید بعد اسکریپت رو بهش متصل کنید.

اولین گام بروزرسانی سیستم عامل به جدیدترین نسخه است:

apt-get update
apt-get upgrade
پس از بروزرسانی سیستم عامل اقدام به نصب آخرین نسخه پایدار اگزیم می نماییم:

apt-get install exim4
در سومین گام اقدام به پیکره بندی اگزیم 4 خواهیم نمود تا از یک Smart SMTP host با نام smarthost.domain.tld استفاده کند.پیکره بندی مورد نظر بدین شرح است:

cp /etc/exim4/update-exim4.conf.conf{,.orig}
cat > /etc/exim4/update-exim4.conf.conf dc_eximconfig_configtype='satellite'
dc_other_hostnames='host.domain.tld'
dc_local_interfaces='127.0.0.1'
dc_readhost='host.domain.tld'
dc_relay_domains=''
dc_minimaldns='false'
dc_relay_nets=''
dc_smarthost='smarthost.domain.tld'
CFILEMODE='644'
dc_use_split_config='false'
dc_hide_mailname='true'
dc_mailname_in_oh='true'
dc_localdelivery='mail_spool'
لازم به ذکر است که عبارت host.domain.tld بایستی با یک نام هاست واقعی و عبارت smarthost.domain.tld با یک smart smtp host حقیقی جایگزین شود.

با پیکره بندی ارائه شده ، دستور زیر را اجرا نمایید تا فایل های پیکره بندی exim4 ایجاد گردد.

sudo update-exim4.conf
حال با ریستارت کردن سرویس exim4 تغییرات اعمال شده اجرایی خواهند شد:

service exim4 restart
update-rc.d exim4 enable
سپس نوبت به ایجاد دسترسی این هاست برای ارتباط از smart smtp server است. در صورتی که از تنظیمات پایه ای mail server استفاده می نمایید ، کافیست تا به سادگی سطر زیر را وارد نمایید:

echo host.domain.tld >> /etc/mail/whitelist_hosts
مراحل به اتمام رسیده است و حال کافی است بمنظور بررسی صحت تنظیمات مراحل ذیل را طی کنید:

echo testing | mail -s testing youremail@gmail.com
tail -100 /var/log/exim4/mainlog