PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت دیتاسنترهایی به عمق 200 متر زیر خاک ایران

delta
November 1st, 2017, 12:22
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال ساخت دیتاسنترهایی در عمق ۲۰۰ متر زیر زمین در نقاط مختلف کشور هستیم که حتی در مقابل حملات موشکی نیز مقاوم هستند.
محمد جواد آذری جهرمی در همایش نکوداشت هفته پدافند غیر عامل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه پدافند غیرعامل پرداخت و گفت: شبکه سیگنال رسانی صدا و سیما با پوشش 90 درصدی در کل کشور آماده بهره برداری شده است که با همکاری صدا و سیما و به عهده گرفتن مسوولیت پشتیبانی و نگهداری این شبکه، امکان بهره برداری از این شبکه به وجود می آید.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه تعدادی از سازمان ها اطلاعات حیاتی و پایه مردم را در اختیار دارند، تاکید کرد: اطلاعات این سازمان ها در دیتاسنترهایی نگهداری می شود که مقاوم نیستند و به همین منظور وزارت ارتباطات در حال ساخت دیتاسنترهایی در عمق 200 متر زیر زمین در نقاط مختلف کشور است که حتی در مقابل حملات موشکی نیز مقاوم هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به الزامات شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و افزود : بر اساس الزامات شبکه ملی اطلاعات، شبکه ای در لایه دوم خارج از شبکه ip کشور با همکاری شرکت مخابرات و زیرساخت طراحی و راه اندازی شده است که تاکنون 67 دستگاه به این زیرساخت دسترسی دارند و از این طریق خدمات ارتباطی خود را دریافت می کنند.

به زودی در wht .فروش هاست با قابلیت ضد موشک! یا هاست بالستیک موجود است!! :))

qaplan
November 1st, 2017, 12:46
در مقابل حملات موشکی مقاوم هستند آیا در برابر بلایای طبیعی مثل زلزله هم مقاومند؟!

آیا امنیت و حریم خصوصی خواهند داشت ؟

اینا بنظرم خیلی ضروری تر از ضد موشک بودن هستند.

company_hosting
November 1st, 2017, 13:28
در مقابل حملات موشکی مقاوم هستند آیا در برابر بلایای طبیعی مثل زلزله هم مقاومند؟!

اینا بنظرم خیلی ضروری تر از ضد موشک بودن هستند.

سلام

امنیت دارداماحریم نه
بنده خدا سایت فیلم داره پلیس فتا میره سرور میبره از زیر 200 متر زیر زمین !!!!

اما خب قطعا این دیتاسنترها ملی هستند نه عمومی ....

almandata
November 1st, 2017, 13:58
فکر کنم به گوشش رسیده سرور های ایران در مقابل خملات دوام نمیاره

فکر کرده حملات موشکی بوده ! نه حملات دیداس(:|

Gh-Moradi
November 1st, 2017, 14:07
پورت‌های خروجی رو قویتر کنید، 200 متر زیر خاک پیشکش.!

m2n
November 1st, 2017, 16:20
هاست آنتی موشک با قابلیت تحمل بار تا 200 متر موجود می باشد :))
1 گیگ ماهانه 2 هزار تومان:105:

websazha
November 2nd, 2017, 10:37
یعنی پول مردم بدبخت داره به فنا میره به خاطر چی به خاطر توهم هایی که معلوم نیست کی میخواد تمام بشه که همه دنیا دشمنن همه باید محو بشن ما بمونیم!
خدای من چه بودجه و چه پولی خرج میشه که برن 200 متر پایین تر و اونجا کار انجام بشه حداقل حداقل 30 برابر یک پروژه سطحی میشه هزینه این کارها.
این پولا همون پول مالیاتی که یک باره روی همه چیز هاضافه شد همونی هست که دارایی روی درگاه ها اضافه کرده,همونیه که هر سال یک بار یک خبرنگار میاد ترکیه و 4 تا کشور اطراف نشون میده من پمپ بنزین میگه اینجا بنزین اینقدره چرا مال شما اینقدر باشه پس گرون شد,این همون پولیه که پیمان کار پروژه انجام داده 3 ساله پولش ندادن پروژه خوابیده,همون پولیه که باید صرف تعمیر و نگهداری سد میشده چون هزینه زیاد بوده و دیدن نیازی به باز کردن دریچه ها ندارن آب کمه دیگه هزینه نکردن سد نزدیک بود به خاطر باز نشدن دریچه ها بشکنه,هزینه ای نمیشه دیگه درمان که عملا ازاد شده 20 درصد فقط تامین اجتماعی میده که اونم نده بهتره,مدارس که میشه آموزش و پرورش کشور که مهم ترین سازمان کشور پیشرفته هست الان بی پول ترین سازمان شده مدارس کشور دولتی ها از خود بچه ها کمک میگیرن برای هزینه ها,این همون پول نفته نه خرج رفاه و نه درمان میشه فقط امنیت امنیت امنیت و نه خرج تحصیل مردم خیلی بده گریه داره نه خنده.
دیتاسنتر تو اعماق زمین به جای اینکه بزنید فقط به فکر مخفی سازی فزیکال هستید از نخبه های فناوری برای امنیت دیتا به صورت نود گستره یا ... کمک بگیرید اگر 1 میلیارد دلار قرار خرج کنید برای این کارها با 1 میلیون دلار تمامش کنید چه خبرتونه آخه پول گرفتید دستون صحیح و خطا کار انجام میدید

یه چند هفته پیش یه بنده خدایی ساعت 11 شب اصلا شبیه گدا ها نبود از نظر جسمی هم سالم بدون مشکل وقتی توی یاده رو داشتم میرفتم اومد,جلو آقا یه لحظه وقتتون بگیرم تو دلم گفتم نگاه کن خدا سالم سر حال حتما گداست عجبا,خواستم برم اما نمیدونم چطوری وایسادم گفت یه کمکی میتونی کنی باید برم خونه دستم خالیه منم عصبانی شدم تا گفت کمک کن دستم خالیه گفتم مرد نا حسابی تنت سالمه چرا کار نمیکنی برو کار کن سرت چرا خم میکنی جلو کسی,صبح اول صبح بلند شو برو سر فلکه کارگری کن مگه چیه کاره دیگه بهتره این کار نیست حداقل غرور نداری?/ بنده خدا با یه بغضی گفت از ساعت 6 سر همین فلکه بودم هیچ کاری نتوستم برم امروز خیلی کارگر زیاد بود شلوغ بود نشد... یعنی دلم میخواست همونجا بشینم گریه کنم به خاطر وضعیت مردممون که اینطوری شدن.
یه زمانی زن و مرد از کشور های اطراف میومد اینجا که بشه نوکرو , کلفت , کارگر حالا همین کارها هم گیر خود مردم نمیاد
به خاطر همین کارها و رفتن تو عمق زمین کار کردنه که مبادا .....

Raymvnd
November 2nd, 2017, 19:10
درود..کار خوبیه...استقبال می کنم!

Cr0w
November 2nd, 2017, 23:10
کلا زیادی جوگیرن . کشورمون تو این سالها بس که ضربه خورده نیاز به حمله موشکی نداره .
ورشکستگی آبی و الودگی هوا و ریزگرد ها و بحران زیست محیطی و خشکسالی .

--
به هر حال جدا از بحث احساساتیش و تمسخر
چه فوایدی داره 200 متر زیر زمین یک دیتاسنتر ؟
لطفا دوستان راهنمایی کنند .

mehrangta
November 2nd, 2017, 23:17
برای سرمایش سرور ها چه کار میکنن ؟
تازه هر چقدر به اعماق زمین برن دمای بیشتر هست طبیعتا

Raymvnd
November 2nd, 2017, 23:49
برای سرمایش سرور ها چه کار میکنن ؟
تازه هر چقدر به اعماق زمین برن دمای بیشتر هست طبیعتا
دیتاسنتر ها سیستم سرمایش دارن...نباشن توی گرما دیتاسنتر نابود میشه...

mehrangta
November 2nd, 2017, 23:55
دیتاسنتر ها سیستم سرمایش دارن...نباشن توی گرما دیتاسنتر نابود میشه...

بنده هم حرفم همینه ولی تو عمق 200 متری چطوری میخوان سیستم سرمایش درست کنن که هزینه بر زیاد نباشه ؟!
نروژ میره قطب شمال دیتاسنتر میزنه هزینه بیاد پایین ایران میره تو عمق 200 متری دیتاسنتر میزنه ...

ErbHosting
November 3rd, 2017, 00:52
تمامی دیتاسنترهای نظامی تقریبا همین شرایط رو رعایت می کنند
این چیزا برای کاربری عادی نیست
هزینه زیادی داره ولی ارزش داره

a970
November 3rd, 2017, 01:10
بنده هم حرفم همینه ولی تو عمق 200 متری چطوری میخوان سیستم سرمایش درست کنن که هزینه بر زیاد نباشه ؟!
نروژ میره قطب شمال دیتاسنتر میزنه هزینه بیاد پایین ایران میره تو عمق 200 متری دیتاسنتر میزنه ...
دوست عزیز اینا برای دیتای ملی هست ، مثل نظام بانک داری ، ثبت اسناد ، ثبت احوال و...
نه وی پی اس 5تومنی !
اتفاقا خیلی لازم و ضروری هست

Amlaaki
November 3rd, 2017, 04:10
بسیار هم عالی هست اینکار .

واقعا امنیت ایران توی همه موارد از همه کشور ها بالاتر هست فقط همین یک مورد مونده بود .

esmaeil95
November 3rd, 2017, 04:50
ضروری هست
شما فکر کنید توی زلزله دیتا سنتر بانک یا وزارت خانه ها یا ثبت احوال نابود بشه
کشور به فنا میره

Kian
November 3rd, 2017, 11:44
اکثر کارهای اداری کشور توسط دولت الکترونیک انجام میشود و این پروسه الکترونیکی شدن دولت، جلوی فسادها و رانت خواری های زیادی را گرفته و با کامل تر شدن آن بخش عظیمی از فساد اداری کشور که اکثریت مردم ایران از آن ناله می کنند از بین خواهد رفت
و راه اندازی و تکمیل دولت الکترونیک نیاز به زیرساخت و دیتاسنترهای عظیم و امن دولتی دارد که این دیتاسنتر زیرزمینی و امنیتی هم از همین نوع هست و کارایی اش را در مواقع بحرانی مانند جنگ ها و آشوب و طوفان و ... نشان خواهد داد و قیاس کردن آن با دیتاسنترهای سطح زمین بسیار اشتباه است ضمنا نیاز است که چند مورد مشابه و در چند نقطه کشور هم از این نوع ساخته شود.
اکثر کشورهای توسعه یافته ده ها مورد از این دیتاسنترهای امنیتی را برای محکم کاری در نقاط مختلف کشورشان راه اندازی کرده اند تا در مواقع بحرانی استفاده کنند.
دوستانی که از ضرورت وجود دیتاسنترهای بکاپ و امن ملی، اطلاعی ندارند، لطفا شبیه راننده تاکسی ها، تحلیل های سیاسی آبکی ارسال نفرمایند ;)

Raymvnd
November 3rd, 2017, 21:52
بالاخره یه فکری می کنن براش...

M2T
November 4th, 2017, 00:23

.

متاسفانه امنیت و حریم خصوصی در دیتاسنترهای ایران زیر صفره! هرکس یک پول چایی به آبدارچی و کارمندان دیتاسنترهای ایران بده میره از سرور شرکت رقیب هرچی بخواهد می***ه.
چند سال پیش در یک آژانس مسکن بودم. رئیس املاک داشت با بسازبفورش حرف میزد. بساز بفروشه به طناب می گفت طناف یا به گیگابایت میگفت گیتاباف! بساز بفروشه میگفت به مسئول دیتابیت لایانه! اداره مالیات پول داده و از دیتابیس تمام بدهی هایش پاک شده!

meysam021
November 4th, 2017, 01:00
وزیر گرامی قربونت دستت شما بتون جلوی اتکو بگیر ایران اکسس نکن هفته ای 8 بار سرورهای ملتو ، دستتم درد نکنه ، آقا چرا اینقد لاف میاید ، چرا فکر میکنید ملت از پشت کوه اومدن ، بخدا این توهینه به شعور مردم ، شما هنوز رو ساخت درست حسابی نداری ، هنوز دیتاسنترات برق اضطراری ندارند ، نزنید کشورهای دیگه بهمون میخندن

company_hosting
November 4th, 2017, 01:57

سلام

برای فان

اسپیلیت میذارن کی به کیه ... :65:

مثل یکی از دیتاسنتر ها نزدیک میدان صادقیه که خیلی هم معروف شده جدیدا (سرور روم)....

shetabanhost
November 4th, 2017, 02:24
حالا یک حرفی زدند
شما زیاد جدی نگیرید
به خاطر دارم حدودا یک سال پیش 35 میلیارد تومان بودجه به استان ما برای ساخت دیتاسنتر دادند
وزیر ارتباطات برای کلنگ زنی هم اومد
هر روز از کنار همون زمین رد میشیم و هیچ تغییر با روز گذشته نداشته
حتی یک آجر نیاوردند ...

35 میلیارد تومان اسما تعلق گرفت برای یک کار اما واقعا این مبلغ کجا رفت مشخص نیست ...

TARIMEHR
November 4th, 2017, 02:45
مخالف احداث دیتاسنتر با شرایط فوق امنیتی برای حفاظت اطلاعات حیاتی کشور نیستم

حالا وزیر جوانی کرد متراژ رو دولا پهنا باهاتون حساب کرد زیاد گیر ندین

اینم که قرار نیست فردا احداث بشه

بالاخره یه پولی بالا کشیده بشه در کنارش یه روزیم احداث میشه

بجا اینکه جمشید بسم الله بخوره یه سری کارگر ایرانی و افغانی برن کنده کاری کنن بخورن :d

فقط امیدوارم مث داستانی که ملت رو شیر کردن گفتن حق مسلم ماست اخرش روزی توش بتن نریزن

در کل اگه مث ادم این کارو انجام بدن ٬ ***ی نکنن٬ زر نزنن٬ دو در نکنن٬ موافقم

pc.rootall
November 4th, 2017, 09:41
بخاطر یک سایت فیلم سرور ما 2 هفته رو کلا با کابلاش به فتا منتقل کردن برای برسی حالا چیو بررسی میکردم 2 هفته خدا عالم است

اخرش سرور رو بستن بعد یک ماه فایل هارو دادن یک جریمه انگار ن انگار

اخر هم گفتن ای پی مورد نظر شما رو اشتباه اعلام کردن o:-)
========
سرور هارو از کشور های دیگه تهیه میکنیم حریم نداریم بیایم ایران بخاطر یه بیو روز بعدش یه لکشر ...میریزه

saeid1346
November 4th, 2017, 10:57
فکر کنم به گوشش رسیده سرور های ایران در مقابل خملات دوام نمیاره

فکر کرده حملات موشکی بوده ! نه حملات دیداس(:|

بله فکر کنم این حرف شما منطقی تره.

rezaonline.net
November 5th, 2017, 23:30
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال ساخت دیتاسنترهایی در عمق ۲۰۰ متر زیر زمین در نقاط مختلف کشور هستیم که حتی در مقابل حملات موشکی نیز مقاوم هستند.
محمد جواد آذری جهرمی در همایش نکوداشت هفته پدافند غیر عامل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه پدافند غیرعامل پرداخت و گفت: شبکه سیگنال رسانی صدا و سیما با پوشش 90 درصدی در کل کشور آماده بهره برداری شده است که با همکاری صدا و سیما و به عهده گرفتن مسوولیت پشتیبانی و نگهداری این شبکه، امکان بهره برداری از این شبکه به وجود می آید.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه تعدادی از سازمان ها اطلاعات حیاتی و پایه مردم را در اختیار دارند، تاکید کرد: اطلاعات این سازمان ها در دیتاسنترهایی نگهداری می شود که مقاوم نیستند و به همین منظور وزارت ارتباطات در حال ساخت دیتاسنترهایی در عمق 200 متر زیر زمین در نقاط مختلف کشور است که حتی در مقابل حملات موشکی نیز مقاوم هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به الزامات شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و افزود : بر اساس الزامات شبکه ملی اطلاعات، شبکه ای در لایه دوم خارج از شبکه ip کشور با همکاری شرکت مخابرات و زیرساخت طراحی و راه اندازی شده است که تاکنون 67 دستگاه به این زیرساخت دسترسی دارند و از این طریق خدمات ارتباطی خود را دریافت می کنند.

به زودی در wht .فروش هاست با قابلیت ضد موشک! یا هاست بالستیک موجود است!! :))
چه کاریه خب ، به جاش بک آپ بگیرن ارزونتر در میاد :))

slefx.ob
November 6th, 2017, 00:49
سلام

اگر هدفشون دقیقا همین باشه که اعلام کردن واقعا هیچ کاری جز تاسف خوردن نمیتونیم بکنیم که پول مفت ملت رو همچین جا هایی گور میکنن.

ولی ممکنه هدف دیگری از این کار داشته باشند و توجیح بهتری براش ارایه نمایند ( که احتمال بسیار کمه ) . چون این عقیده و تفکر به دور از یک انسان بالغ و سالم هست ! :71:

Jolge
November 6th, 2017, 01:31
یعنی پول مردم بدبخت داره به فنا میره به خاطر چی به خاطر توهم هایی که معلوم نیست کی میخواد تمام بشه که همه دنیا دشمنن همه باید محو بشن ما بمونیم!
خدای من چه بودجه و چه پولی خرج میشه که برن 200 متر پایین تر و اونجا کار انجام بشه حداقل حداقل 30 برابر یک پروژه سطحی میشه هزینه این کارها.
این پولا همون پول مالیاتی که یک باره روی همه چیز هاضافه شد همونی هست که دارایی روی درگاه ها اضافه کرده,همونیه که هر سال یک بار یک خبرنگار میاد ترکیه و 4 تا کشور اطراف نشون میده من پمپ بنزین میگه اینجا بنزین اینقدره چرا مال شما اینقدر باشه پس گرون شد,این همون پولیه که پیمان کار پروژه انجام داده 3 ساله پولش ندادن پروژه خوابیده,همون پولیه که باید صرف تعمیر و نگهداری سد میشده چون هزینه زیاد بوده و دیدن نیازی به باز کردن دریچه ها ندارن آب کمه دیگه هزینه نکردن سد نزدیک بود به خاطر باز نشدن دریچه ها بشکنه,هزینه ای نمیشه دیگه درمان که عملا ازاد شده 20 درصد فقط تامین اجتماعی میده که اونم نده بهتره,مدارس که میشه آموزش و پرورش کشور که مهم ترین سازمان کشور پیشرفته هست الان بی پول ترین سازمان شده مدارس کشور دولتی ها از خود بچه ها کمک میگیرن برای هزینه ها,این همون پول نفته نه خرج رفاه و نه درمان میشه فقط امنیت امنیت امنیت و نه خرج تحصیل مردم خیلی بده گریه داره نه خنده.
دیتاسنتر تو اعماق زمین به جای اینکه بزنید فقط به فکر مخفی سازی فزیکال هستید از نخبه های فناوری برای امنیت دیتا به صورت نود گستره یا ... کمک بگیرید اگر 1 میلیارد دلار قرار خرج کنید برای این کارها با 1 میلیون دلار تمامش کنید چه خبرتونه آخه پول گرفتید دستون صحیح و خطا کار انجام میدید

یه چند هفته پیش یه بنده خدایی ساعت 11 شب اصلا شبیه گدا ها نبود از نظر جسمی هم سالم بدون مشکل وقتی توی یاده رو داشتم میرفتم اومد,جلو آقا یه لحظه وقتتون بگیرم تو دلم گفتم نگاه کن خدا سالم سر حال حتما گداست عجبا,خواستم برم اما نمیدونم چطوری وایسادم گفت یه کمکی میتونی کنی باید برم خونه دستم خالیه منم عصبانی شدم تا گفت کمک کن دستم خالیه گفتم مرد نا حسابی تنت سالمه چرا کار نمیکنی برو کار کن سرت چرا خم میکنی جلو کسی,صبح اول صبح بلند شو برو سر فلکه کارگری کن مگه چیه کاره دیگه بهتره این کار نیست حداقل غرور نداری?/ بنده خدا با یه بغضی گفت از ساعت 6 سر همین فلکه بودم هیچ کاری نتوستم برم امروز خیلی کارگر زیاد بود شلوغ بود نشد... یعنی دلم میخواست همونجا بشینم گریه کنم به خاطر وضعیت مردممون که اینطوری شدن.
یه زمانی زن و مرد از کشور های اطراف میومد اینجا که بشه نوکرو , کلفت , کارگر حالا همین کارها هم گیر خود مردم نمیاد
به خاطر همین کارها و رفتن تو عمق زمین کار کردنه که مبادا .....

نه به تاپیک کار دارم و نه به چیز دیگه ای
چه قدر تلخ و چه قدر درست گفتی
ای کاش اینجوری نمی شد

abbas141
November 6th, 2017, 10:52
سلام

در کل ایده خوبیه اما به شرط ها و شروط ها :

1) اگر بتوانند اصلا پیاده سازیش کنند ، خیلی از حرف هایی که زده میشه در ایران فقط در حد همون حرف هست .

چند سال بود اون وزیر ارتباط قبلی هر سال جو گیر میشد و میگفت نمیدونم اینترنت ارزان میشه ، پهنای باند بیشتر بشه ، سرعت بهتر میشه و... والا ما که ندیدم اخرش تغییر خاصی به وجود بیاد .

2) ما در ایران در خیلی از مواقع رسم نداریم که موقع تاسیس این جور موارد از چهار تا ادم حرفه ای ایرانی استفاده کنیم ، پسر خاله مدیر تازه مدرک گرفته ، میگن اقا شما بشو مهندس ناظر این پروژه و نظارت داشته باشن که این دیتاسنتر با استاندارد های جهانی و خلاصه یه چیز اوکی باشه ، اون طرف هم که هیچی نمیدونه ، حتی یک دیتاسنتر از نزدیک تو عمرش ندیده ، به جای دیتاسنتر زیر زمین شهربازی درست میکنه !!!

و...

کلام آخر : آرزو بر جوانان عیب نیست !

ramin123
November 10th, 2017, 18:02
اولش که در راستای تمرکز زدایی n تا شهر الکی ساختن یکیش مثل پردیس واسه اینکه دیتاسنترها رو ببرن اونجا، حالا هم 200 متر زیر آب، خوبه دیگه، مگه بده؟ ازین به بعد همه هزینه ها واسه دیتاسنتر میشه فقط :))

Doung
November 12th, 2017, 00:06
۲۰۰ متر زیر زمین ساختن که هم به ایران نزدیک باشه هم به کشورهای اون طرف کره زمین که اگه سوراخ کنیم زمین رو بهشون میرسیم:71::71::71: