PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حمایت از برنامه نویس ایرانی و فروشنده ی ایرانی

Ashkankamangar.ir
October 29th, 2017, 14:45
سلام
مدتها بود دردو دل نکرده بودم اینجا و این اکنت هم دست یکی از بچه های شرکت بود ولی امروز مجبور شدم از کارو زندگی بزنم و یه سری چیزا بنویسم امیدوارم به کسی برنخوره من کوچیک همه ی شمام

اولا که من 5 سال پیش تاپیک زدم در مورد حمایت از فروشنده ولی جواب نداد و مدتها دنبال این بودم با مقامات حل کنم مثلا اگر بدونید نماد اعتماد و ... همش به نفع مشتری هست به نفع فروشنده ی چیه؟
من سه پشتیبان بخش فروش به جز پشتیبان های سرور و ... در شرکت دارم که مسئول اصلیشون خواهر خانم خودمه که کاش نبود چون نمیتونم سرمو جلوی خانواده همسرم بلند کنم
مشتری به راحتی میاد یه سوال میکنه مثلا میشه این سرویس 50 تومنی رو 30 بدید؟ اگر ایشون بگند خیر جد و آبادشو میگیره زیر فحش ناموس؟
همین دیشب یه پیامی رو برای موبایلم فوروارد کرد و گفت واقعا دارم عصبی میشم دیگه طرف فحش ناموس داد فقط چون گفت میشه سرور تست بدید یکی از اپراتورهای فروش هم گفت خیر و ایشونم گفت به .... و بیش از 10 خط فحش خالص که برای ایشون فرستاده بودند
بعد هم سریع بلاک کرده مثلا فکر کرده بلاک نکنه پشتیبان ما هم مثل اون فحاشی میکنه
الان کی از فروشنده حمایت میکنه؟
کسی هست؟
والا ما 8 ساله داریم مثل آدم کار میکنیم نباید حمایت بشیم؟ اگر سرور تست بدم خب مشخصه من موهامو توی آسیاب سفید نکردم 90 درصد کسایی که سرور تست میخواند فروشنده هستند خودشون سرور میگیرند حالا نمیگم چه میکنند چون همون 10 درصدی که بلد نیستند این کارو میکنند خلاصه هدفشون زمین زدن شماست
حالا ما ندیم باید فحش بخوریم؟ اگرم بدیم پنل و ابیوز و ... کی حمایت میکنه از ما؟

حالا مورد دوم حمایت از برنامه نوی ایرانی
من به عنوان یک برنامه نویس و مدیر میزبان سایت گفتم بیام از برنامه نویس داخلی مخصوصا بچه های نویسنده ی اپ موبایل حمایت کنم . دو تا اپ ایرانی نصب کردم حتی به دوستان خارجیم پیشنهاد دادم
دقیقا بعد از نصب توی 5 کانال تلگرام به اجبار منو اد کردند
واقعا این درسته؟ برنامه نویس عزیز؟ برنامه نوشتی برای اینکه از فرد نصب کننده به عنوان طعمه استفاده کنی و برای تبلیغ و اد اجباری تلگرام استفاده کنی؟

منم کل اپ های ایرانی رو از پوشیم حذف حتی اپ بازار رو که پخش کننده ی اینهاست رو حذف کردم فقط یک روز بود که نصب کرده بودم من همیشه از پلی استور اپ میگیرم و بازم به این روند ادامه خواهم داد
متاسفم که گند همه چیزو در میاریم

ممنونم از همه ی دوستان عزیز که خوندید

bigcowboy
October 29th, 2017, 15:22
سلام
مدتها بود دردو دل نکرده بودم اینجا و این اکنت هم دست یکی از بچه های شرکت بود ولی امروز مجبور شدم از کارو زندگی بزنم و یه سری چیزا بنویسم امیدوارم به کسی برنخوره من کوچیک همه ی شمام

اولا که من 5 سال پیش تاپیک زدم در مورد حمایت از فروشنده ولی جواب نداد و مدتها دنبال این بودم با مقامات حل کنم مثلا اگر بدونید نماد اعتماد و ... همش به نفع مشتری هست به نفع فروشنده ی چیه؟
من سه پشتیبان بخش فروش به جز پشتیبان های سرور و ... در شرکت دارم که مسئول اصلیشون خواهر خانم خودمه که کاش نبود چون نمیتونم سرمو جلوی خانواده همسرم بلند کنم
مشتری به راحتی میاد یه سوال میکنه مثلا میشه این سرویس 50 تومنی رو 30 بدید؟ اگر ایشون بگند خیر جد و آبادشو میگیره زیر فحش ناموس؟
همین دیشب یه پیامی رو برای موبایلم فوروارد کرد و گفت واقعا دارم عصبی میشم دیگه طرف فحش ناموس داد فقط چون گفت میشه سرور تست بدید یکی از اپراتورهای فروش هم گفت خیر و ایشونم گفت به .... و بیش از 10 خط فحش خالص که برای ایشون فرستاده بودند
بعد هم سریع بلاک کرده مثلا فکر کرده بلاک نکنه پشتیبان ما هم مثل اون فحاشی میکنه
الان کی از فروشنده حمایت میکنه؟
کسی هست؟
والا ما 8 ساله داریم مثل آدم کار میکنیم نباید حمایت بشیم؟ اگر سرور تست بدم خب مشخصه من موهامو توی آسیاب سفید نکردم 90 درصد کسایی که سرور تست میخواند فروشنده هستند خودشون سرور میگیرند حالا نمیگم چه میکنند چون همون 10 درصدی که بلد نیستند این کارو میکنند خلاصه هدفشون زمین زدن شماست
حالا ما ندیم باید فحش بخوریم؟ اگرم بدیم پنل و ابیوز و ... کی حمایت میکنه از ما؟

حالا مورد دوم حمایت از برنامه نوی ایرانی
من به عنوان یک برنامه نویس و مدیر میزبان سایت گفتم بیام از برنامه نویس داخلی مخصوصا بچه های نویسنده ی اپ موبایل حمایت کنم . دو تا اپ ایرانی نصب کردم حتی به دوستان خارجیم پیشنهاد دادم
دقیقا بعد از نصب توی 5 کانال تلگرام به اجبار منو اد کردند
واقعا این درسته؟ برنامه نویس عزیز؟ برنامه نوشتی برای اینکه از فرد نصب کننده به عنوان طعمه استفاده کنی و برای تبلیغ و اد اجباری تلگرام استفاده کنی؟

منم کل اپ های ایرانی رو از پوشیم حذف حتی اپ بازار رو که پخش کننده ی اینهاست رو حذف کردم فقط یک روز بود که نصب کرده بودم من همیشه از پلی استور اپ میگیرم و بازم به این روند ادامه خواهم داد
متاسفم که گند همه چیزو در میاریم

ممنونم از همه ی دوستان عزیز که خوندید

مورد اول که تجربه ای ندارم ولی در مورد مورد دوم

ده ها موردو توی کافه بازار دیدم و به خودشون گفتم و فکر میکردم رسیدگی میشه ولی بعد ها فهمیدم کافه بازار با همینا زندس و اون اپای گوگولی مگولی صفحه ی اولش فیلمی بیش نیست ...
قبول کنیم که کلاه برداری جزی از فرهنگ و ارزش همه ی ملت ایرانه حالا برنج فروش باشی یا اپ نویس یا ادمین سرور

دقیقا مثل :
-اسلحه جزی از فرهنگ و ارزش هر امریکایه و داشتنش براش افتخاره
-کتاب جزی از فرهنگ و ارزش مردم کشورای شمال اروپاس و داشتن و خوندنش براشون افتخاره
-تمایل به زیبایی و شادی جزی از فرهنگ و ارزش مردم جنوب اروپاس و داشتنش براشون افتخاره
-تنبلی و مفت خوری جزی از فرهنگ و ارزش مردم جنوب غرب آسیاست و ریخت و پاش و مصرف بیش از حد براشون افتخاره

و اما توی کشور ما این افتخار و ارزش > کلاه برداری ، گرگ بودن و زرنگ بودنه (دقیقا مثل روسا)
و کاری هم براش نمیتونی بکنی پس الکی حرص نخور :-*

a1994n1373
October 29th, 2017, 15:49
واقعا من هم مورد اول و هم دوم رو درک می کنم .

مورد اول چون از خودم درخواست شده سرور تست بعد به گند کشید سرور رو !
دوباره همون مورد اول دیگه به کسی تست ندادیم شروع کردن به اتک و دیداس و فحش از پنل پیامک و ... !

مورد دوم من خودم برنامه نویسم(csharp / php / android).
درسته شاید داخل اپم یه محتوایی بذارم که بعضی وقتا تبلیغ باشه اما واقعا یه چیزی رو بزور به خورد کاربر نمیدم !

امیدوارم به سایر دوستان بر نخوره ولی واقعا برنامه نویسی که همین کاری انجام میده از *** کمتره !

1eng.ir
October 29th, 2017, 16:11
آقای ... یه ایرانی هستند تو سوئد که دیتاسنتر هم دارند، اینقدر از کار کردن با ایرانی‌ها متضرر شدند که تمایلی به سرویس دادن به هموطنای خودشو نداره ...

هر کی که به فکر آینده خودش و خونوادشه، داره سعی میکنه از ایران بره! فقط برای اینکه خودشو از این محیط آلوده نجات بده.
نه اینکه کشورشو دوست نداشته باشه، نه اینکه مشکل درآمدی تو کشورش داشته باشه ... فقط و فقط برای اینکه بتونه یه زندگی بدون استرس و رو به پیشرفت داشته باشه.

هر چقد بیشتر میگذره تمایل کمتری به کار کردن با هم‌نوع و نژاد خودمون رو داریم!!

من چند وقتی از یه هندیه یه سری لوازم میگرفتم و تو ایران میفروختم، خرید سوم که شد گفت میخوای نسیه هم میتونم بت بدم. از اینور جرات نداشتم حتی چکی هم جنس بفروشم!!
تاپیک فروش سرورم همین بغله، یکی از همکارا پی‌ام داد به این قیمت میخرم ازت به شرط اینکه ... (دمش گرم شرط هم گذاشت برام!) بعد خودش سه برابر قیمت میفروشه همینو ... (الله اکبر!)

چرا واقعاً؟
بخاطر اینکه فقط دنبال منافع خودمون هستیم و انسانیت برامون هیچ معنایی نداره!
روز به روز هم بدتر و بدتر میشیم!

این خانه از پای‌بست خراب است!

#التماس_تفکر

navid2zp
October 29th, 2017, 16:21
کلا شرایط طوری شده که هر روز آدم بیشتر از قبل تمایل به جدا شدن از این اجتماع پیدا می کنه
یه زمانی می گفتیم حالا اگه شد میریم
بعد گفتیم خوب بزار به یه جایی برسیم بعدش میریم
بعد گفتیم بزار یه سری کارارو که باید انجام بدیم و انجام بدیم و بریم
الان دیگه فقط دنبال یه راهی هستیم که سریع بریم و پشت سرمون رو نگاه نکنیم
از اونور هم هی شرایط رو برای رفتن سخت تر می کنن ...

به جایی رسیده که واقعا دیگه کسی امیدی نداره به این کشور ...

rezaonline.net
October 30th, 2017, 02:33
متاسفانه مسئله خیلی مهمتر قانون کپی رایت هست
مارکت های فروش قالب و اسکریپت در همه جای دنیا به راحتی وجود داره و خریدار میره از فروشنده خریدشو انجام میده اما متاسفانه توی ایران اینطوری نیست
همیشه دنبال پیدا کردن فایل رایگان همون برنامه هستند

یا حالا مشکلات دیگر که شخصا برای خود من پیش می آید
اسکریپت های بنده رو میخرند ، کپی رایت که پاک میکنند هیچ نوشن جونشون ، اسم خودشون رو هم بعنوان برنامه نویس مینویسن بازم نوش جونشون اما یه عده ای هم هستن اسکریپت ها رو میفروشن با اندکی تغییر !!!

و جالب اینجاست برای بنده درخواستهایی میاد که میگن "سلام ما از اسکریپت شما استفاده میکنیم میشه فلان تغییر رو بدید یا فلان چیزو اضافه کنید؟ " و من فقط شاخ در میارم !!!!

این مساله اکثر برنامه نویس ها رو بیچاره کرده ، نمیشه یه مارکت برای ارائه محصولات ساخت چون فورا با یک خرید یا در همه جا پخش میشه یا در جاهای دیگر برای فروش گذاشته میشه !

به ناچار اکثر برنامه نویس ها یا استخدام هستند یا فقط پروژه های اختصاصی انجام میدهند که طبعا ضررش باز برمیگرده به جامعه وبمستری !

چون مجبورند همه چیز رو اختصاصی بخرند !

متاسفانه خیلی خیلی از نظر فرهنگی عقب هستیم !
نه میتونیم درست حسابی پشتیبانی بدیم ، نه میتونیم درست حسابی تعهد کاری داشته باشیم ، نه میتونیم فعالیت مناسبی داشته باشیم .

طرف صحبت هام فقط با خودم بود .

miladtnt
October 30th, 2017, 02:45
یک کلام : اینجا هیچی سرجاش نیس ! نتیجه همین میشه

من با تجربه هایی که بدست اوردم به این نتیجه رسیدم هرچقد از محصول ایرانی دوری کنم برنده ترم ! هرچقد از ترجمه های ایرانی دور شم ( میخواد قالب سایت باشه یا کتاب) و نسخه اصلیشو گیر بیارم بهتره

متاسفانه اینجا همه از کار میزنن هیچ ربطیم به پول و وضع اقتصادی و تحریم اینا نداره !

almandata
October 30th, 2017, 02:58
مورد دوم رو بنظرم باید به برنامه نویس حق بدید

یک برنامه نویس میاد یه ایده یا هرچی پیاده میکنه حالا به فرض مثال یک هفته وقت میذاره

که خیلی بیشتر از این زمان هستش

حالا منبع درامد یک لینک پرداخت میذاره میگه حمایت کنید کسی حمایت میکنه ؟!ملت ایران همیشه دنبال چیز مفتن(خودمم جزشون هستم)

دولت میاد بهش میگه این برنامه رو تو نوشتی افرین به خلاقیتت 100 میلیون برای تو برنامه نویس شوق داشته باشه برای ادامه دادن و مفتی دادن به کاربرا؟

درامدش میخواد از چی باشه؟ کل درامدش از همین ادد اجباریه همینم ***** کنن روزگارش سیاهه !

اوضاع مردم اینقدر خراب هستش حاضرن هرکاری کنن ! طرف توی تبلیغات زده بیست و نه روز مردم گرسنه ان یک روز سیرن (قضیه یارانه )

از یک طرف به شما و خودم حق میدم واقعا ازار دهنده اس ! از یک طرف هم اینقدر اوضاع مالی مردم خرابه !برنامه نویس ، مدیر سرور و بقیه صنف ها حاضرن هرکاری کنن هزار تومان ببرن سر سفره گشنه نمونن !

ببخشید که نوشتم ایشالله همه مشکلات جامعه درست شه نه کسی وقت فوش دادن داشته باشه نه کسی فوش بخوره