PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده زیاد از لپ تاپ؟

alirad
October 5th, 2017, 10:10
سلام

لپ تاپ من روزی تقریبا 18 ساعت روشنه اگه توی این 18 ساعت توی cpu meter که توی Gadgets هست مصرف رم 94 درصد اینا نشون داده بشه ممکنه بعد از یه مدت برای رم مشکلی پیش بیاد؟

در کل یه رمی مثلا 18 ساعت کارکنه توی عمر اون رم مصرف رم تاثیر گذار هست یا نه؟

یعنی مثلا توی 18 ساعت 94 درصدش استفاده شده یا مثلا 35 درصدش استفاده شده فرقی داره توی عمر رم؟

a1994n1373
October 5th, 2017, 12:06
سلام دوست عزیز .
تقریبا از هر چیزی بیشتر کار بکشی طول عمرش کمتر میشه دیگه .
مثل اینه که از بدن یه انسان 24 ساعت کار بکشی .
خوب طبیعتا زودتر فرسوده میشه بدنش !

Farid Saadat
October 5th, 2017, 12:10
سلام،
بستگی به سخت افزار شما و کیفیت ساخت داره همش!
اگر از سخت افزار های سرور مثلا استفاده کرده باشید خیر مشکلی پیش نمیاد.
لپ تاپ من به شخصه الان 6 ساله تقریبا هفته ای 4 ساعت خاموشه و بقیه تایم روشنه! یا اگر بخوام بهش حال بدم، اسلیپ می کنم.
یک کول پد خوب ترجیحا برند deep cool بخرید استفاده کنید می تونه با افزایش عمر لپ تاپتون کمک کنه.
سعی کنید اگر مصرف رم در حلت عادی 94 درصد هست، لپ تاپ قوی تر بخرید برای این میزان آپ تایم...

با احترام.

dertgtr
October 5th, 2017, 12:14
سلام،
بستگی به سخت افزار شما و کیفیت ساخت داره همش!
اگر از سخت افزار های سرور مثلا استفاده کرده باشید خیر مشکلی پیش نمیاد.
لپ تاپ من به شخصه الان 6 ساله تقریبا هفته ای 4 ساعت خاموشه و بقیه تایم روشنه! یا اگر بخوام بهش حال بدم، اسلیپ می کنم.
یک کول پد خوب ترجیحا برند deep cool بخرید استفاده کنید می تونه با افزایش عمر لپ تاپتون کمک کنه.
سعی کنید اگر مصرف رم در حلت عادی 94 درصد هست، لپ تاپ قوی تر بخرید برای این میزان آپ تایم...

با احترام.

شما باتری لپ تاپ رو جدا می کنید و مستقیم از برق شارژر استفاده می کنید ؟ یا باتری رو جدا نمی کنید ؟
چون باتری لپ تاپ من به همین دلیل نابود شد ! ( الان وقتی به شارژر می زنم چراغ شارژ لپ تاپ قرمز چشمک میزنه یعنی باتری فوت کرده :دی )

mre
October 5th, 2017, 12:19
شما باتری لپ تاپ رو جدا می کنید و مستقیم از برق شارژر استفاده می کنید ؟ یا باتری رو جدا نمی کنید ؟
چون باتری لپ تاپ من به همین دلیل نابود شد ! ( الان وقتی به شارژر می زنم چراغ شارژ لپ تاپ قرمز چشمک میزنه یعنی باتری فوت کرده :دی )

شما باتری رو جدا می کردید نابود شد یا به خاطر اینکه جدا نمی کردید؟
چون باتری من هم نابود شد به خاطر اینکه حدود 1 سال از لپ تاپ بدون باتری استفاده کردم و باتری 1 سال استفاده نشد و خراب شد، بعد که رفتم پرسیدم گفتن حتی اگر از برق هم استفاده می کردید باتری های جدید رو باید وصل می کردید
حالا نمیدونم اونی که اینو به من گفت چقدر حرفش علمی هست

dertgtr
October 5th, 2017, 12:41
چون باتری من هم نابود شد به خاطر اینکه حدود 1 سال از لپ تاپ بدون باتری استفاده کردم و باتری 1 سال استفاده نشد و خراب شد، بعد که رفتم پرسیدم گفتن حتی اگر از برق هم استفاده می کردید باتری های جدید رو باید وصل می کردید

باتری رو استفاده می کردم یعنی زمان شارژ از لپ تاپ جدا نمی کردم چون بهم گفته بودن لپ تاپ زمان استفاده از شارژر هوشمند هست و باتری رو شارژ نمی کنه ! ولی اشتباه بود و باتری اینقدر شارژ شد که فوت کرد !

mre
October 5th, 2017, 12:44
باتری رو استفاده می کردم یعنی زمان شارژ از لپ تاپ جدا نمی کردم چون بهم گفته بودن لپ تاپ زمان استفاده از شارژر هوشمند هست و باتری رو شارژ نمی کنه ! ولی اشتباه بود و باتری اینقدر شارژ شد که فوت کرد !

دقیقا من برعکس شما انجام دادم و کلا باتری رو جدا کردم ولی باز هم باتری من خراب شد
پس نتیجه گیری اینکه باتری در هر صورت خراب میشه :71:
ممنون از پاسختون

shayakx
October 5th, 2017, 12:45
مارك و مدل لپ تاپتون چيه؟

dertgtr
October 5th, 2017, 12:49
مارك و مدل لپ تاپتون چيه؟

ایسوس k53sv

a1994n1373
October 5th, 2017, 12:55
لپتاپ lenovo g5070 i7 مجهز به enegry manager هست و زمانی که شارژ باطری به 60 درصد میرسه دیگه به شارژ ادامه نمیده و میره رو برق شهری .
اینجوری وقتی که برق قطغ میشه باطری فعال میشه و هیچ وقت هم باطری خراب نمیشه .

Farid Saadat
October 5th, 2017, 13:03
باتری لپ تاپم یک دو سه سالی هست یک گوشه داره باد می خوره واسه خودش. تا الان مطمئنا خراب شده. باتری مهم نیست چون جاهایی که لپ تاپم رو می برم همه برق داره و نیازی به باتری ندارم.

- - - Updated - - -

دقیقا من برعکس شما انجام دادم و کلا باتری رو جدا کردم ولی باز هم باتری من خراب شد
پس نتیجه گیری اینکه باتری در هر صورت خراب میشه :71:
ممنون از پاسختون
اصولا لپ تاپ به بازار اومد که پوتابل باشه و برای پورتابل بودن باتری داشت. اصولیش این هستش که شما در هنگام استفاده از برق، باتری رو جدا کنید. هنگامی که می خوایید جا به جا بشید و لپ تاپ رو جایی استفاده کنید، باتری رو متصل کنید. البته این موضوع برای مک بوک ها فرق داره و اصلا درست نیست...
در هر حال هم هر وسیله ای یک عمری داره... باتری هم مستثنا نیست و خراب میشه... باتری های قلمی هم حتی اگر مشاهده کنید بعد از 2-3 سال کنار موندن یک مایعی ازشون خارج میشه و دیگه قابل استفاده نیستند...

با احترام.

hassanshaikhi
October 5th, 2017, 13:09
هر قطعه ای طول عمری داره و برای حافظه بر اساس تعداد دفعات خواندن و نوشتن هست حالا رم شما شاید مثلا 60 ساله دیگه از کار بیفته نه اینکه بعد چند سال کار کردن خراب بشه واسه همینه بیشتر شرکت های سازنده رم گارانتی مادام العمر میکنن.
شما بیشتر از اینکه به فکر رمتون باشید باید به فکر هاردتون باشید چونکه 94 درصد از رم که پر هست مطمئنا سیستمتون کمبود رم داره و برای جبرانش ویندوز الان توی پیج فایل توی هاردتون داده ها رو ذخیره میکنه و مرتب در حال خوندن و نوشتن توی هاردتون هست.

mha1368
October 5th, 2017, 13:17
چرا 94% رم استفاده میشه ؟
لپ تاپ بنده هم روزی 12 ساعت روشن هست..
بعضی مواقع که رندر نیاز دارم فقط از حداکثر رم و سی پی استفاده می کنم
البته باتریش کلا خداحافظی کردم باش..یعنی هست اما نیم ساعت بیشتر شارژ نگه نمیداره..همیشه هم به برق متصله
شما یه کاری کن که مصرف رم بیاد پایین..البته اگه بحث کار هست ، باید تعویضش کنی لپ تاپو

alirad
October 5th, 2017, 17:20
تشکر از همه دوستان

لپتاپ lenovo g5070 i7 مجهز به enegry manager هست و زمانی که شارژ باطری به 60 درصد میرسه دیگه به شارژ ادامه نمیده و میره رو برق شهری .
اینجوری وقتی که برق قطغ میشه باطری فعال میشه و هیچ وقت هم باطری خراب نمیشه .

لپ تاپ من مدل Lenovo G500 i5 هست اطلاع دارید برای من energy manager داره یا نه؟اگه هست باید فعالش کنم یا تنظیماتی روش انجام بدم؟

ParsWebIT
October 5th, 2017, 18:07
باطری لپ تاپ رو باید ماهی 1-2 بار استفاده کنید
روی لپ تاپ باشه خراب میشه نباشه هم خراب میشه باید در فواصل مرتب شارژ دشارژ بشه وقتی استفاده نمیکنید در 70% شارژ بزارید نه 100%
من 4 سال هست باطری رو اینطوری نگه داشتم و لپ تاپ 24 ساعته روشن هست هیچ بلایی هم سرش نمیاد Acer گرفتم

dertgtr
October 5th, 2017, 18:18
باطری لپ تاپ رو باید ماهی 1-2 بار استفاده کنید
روی لپ تاپ باشه خراب میشه نباشه هم خراب میشه باید در فواصل مرتب شارژ دشارژ بشه وقتی استفاده نمیکنید در 70% شارژ بزارید نه 100%
من 4 سال هست باطری رو اینطوری نگه داشتم و لپ تاپ 24 ساعته روشن هست هیچ بلایی هم سرش نمیاد Acer گرفتم

یعنی وقتی آداپتور شارژر وصل هست از لپ تاپ جدا می کنید باطری رو؟ و مستقیم از برق شارژر استفاده می کنید؟

OMIDTU5
October 5th, 2017, 18:27
دوست عزیز به دلایل کاری یک عدد لپ تاپ سونی وایو پرو 13 با پردازنده i7 4500 و 4 گیگ رم اخرین باری که خاموشش کردم یادم نمیاد .. از سال 2013 تا الان شاید روی هم رفته یک هفته خاموش نبوده و همیشه در هر شرایطی به برقه و الان هم هیچ مشکلی نداره و جالبتر اینکه کیفیت صفحش درست مثل روز اوله . بنابراین همه چیز به کیفیت ساخت برمیگرده

shayakx
October 5th, 2017, 21:03
ایسوس k53sv

حتما از کولپد استفاده کنید.

BazPardakht.Com
October 5th, 2017, 23:44

از باطری استفاده کنید یا نکنید عمرش رو می کنه ولی اتفاقی که برای من افتاد رو پیشنهاد نمی کنم شما مجدد تکرارش کنید
باطری رو به خاطر اینکه عمرش بالا بره در میاوردم برای لحظه ای برق قطع شد هاردم بدسکتور گرفت شاید 2 ماه از خرید لپ تاپ هم نمی گذشت ولی کلی اطلاعاتم پرید
بعدا از گارانتیش پرسیدم که مشکل جدی تری هم پیش میاد یا نه که گفت احتمال اینکه به main سیستمت آسیب برسونه خیلی زیاده چون باطری روش نیست و برای لحظه ای قطع بشه مشکلات و تبعات جبران ناپذیری داره
به نظر من باطری ارزشش حداکثر 100 هزار تومنه ولی ارزش در کنار اطلاعات شما یا سیستم شما اونقدر نیست که بخواید درش بیارید

- - - Updated - - -

اصولا لپ تاپ به بازار اومد که پوتابل باشه و برای پورتابل بودن باتری داشت. اصولیش این هستش که شما در هنگام استفاده از برق، باتری رو جدا کنید. هنگامی که می خوایید جا به جا بشید و لپ تاپ رو جایی استفاده کنید، باتری رو متصل کنید. البته این موضوع برای مک بوک ها فرق داره و اصلا درست نیست...
با احترام.

اصلا چنین چیزی نیست دوست عزیز که باطری فقط برای زمانی هست که برق نیست باید استفاده بشه و زمانی که برق هست باید درش بیارید
پروتابل بودن ربطی به نحوه استفاده شما نداره بلکه لپ تاپ خیلی خیلی آسیپ پذیر تر از کامپیوتر های خانگی هست
چون اون سیستم های خیلی قوی تر هستن و فکرش رو کردن که آسیب کمتری ببینه ولی بازم با این حال قطعی لحظه ای برای خانگی ها آسیب های خیلی زیادی میزنه

Farid Saadat
October 6th, 2017, 00:06
از باطری استفاده کنید یا نکنید عمرش رو می کنه ولی اتفاقی که برای من افتاد رو پیشنهاد نمی کنم شما مجدد تکرارش کنید
باطری رو به خاطر اینکه عمرش بالا بره در میاوردم برای لحظه ای برق قطع شد هاردم بدسکتور گرفت شاید 2 ماه از خرید لپ تاپ هم نمی گذشت ولی کلی اطلاعاتم پرید
بعدا از گارانتیش پرسیدم که مشکل جدی تری هم پیش میاد یا نه که گفت احتمال اینکه به main سیستمت آسیب برسونه خیلی زیاده چون باطری روش نیست و برای لحظه ای قطع بشه مشکلات و تبعات جبران ناپذیری داره
به نظر من باطری ارزشش حداکثر 100 هزار تومنه ولی ارزش در کنار اطلاعات شما یا سیستم شما اونقدر نیست که بخواید درش بیارید

- - - Updated - - -

اصلا چنین چیزی نیست دوست عزیز که باطری فقط برای زمانی هست که برق نیست باید استفاده بشه و زمانی که برق هست باید درش بیارید
پروتابل بودن ربطی به نحوه استفاده شما نداره بلکه لپ تاپ خیلی خیلی آسیپ پذیر تر از کامپیوتر های خانگی هست
چون اون سیستم های خیلی قوی تر هستن و فکرش رو کردن که آسیب کمتری ببینه ولی بازم با این حال قطعی لحظه ای برای خانگی ها آسیب های خیلی زیادی میزنه
یک حرفایی میشنوم که واقعا دارم فک میکنم ایران برگشته به ۵۰ سال پیش :|
قطعی زیاد برق؟ کجا زندگی می کنین؟ من مشهدم و در ۳ سال اخیر کلا ۲ بار برق رفته که مشخص بوده و درحال تعمیرات بودن تو کوچه! شما رو نمیدونم.
پیشنهادم بهتون تهیه سیستم برق اضطراری هستش کلا چون ممکنه یخچالتون هم در اثر این مشکلات بسوزه. گوشت داخل فریزرتون خراب میشه اگر فریزر بسوزه... هزینه تعمیر تلویزیون زیاد هست و خرید نو آن بیشتر! سیستم سرمایش و گرمایش هزینش زیاده! و کلا همه چیز!!
اینا بستگی به شانس شما هم داره! من ده ها بار پام گرفته به سیم لپ تاپ و برقش قطع شده ولی به مشکل نخوردم. خوش شانس بودم...
باتری لپ تاپ مضراتی هم داره استفاده ازش! مثلا باعث میشه زودتر داغ کنه لپ تاپ هرچند که شاید اونقدر زیاد نباشه و به چشم نیاد ولی هست...
کامپیتر ها ( پی سی ها ) باید همه مادربرد هاشون می سوخت تا الان + هارد هاشون بد سکتور گرفته بودن :)
شما خیلی بد شانس بودید یا کیفیت ساخت لپ تاپتون پایین بوده! جز این باشه با چند نوسان برق مشکلی پیش نمیاد براتون.
با تقدیم احترام. سوء برداشت نشه، امور شما حتما درستن و بنده قصد جسارت نداشتم به جنابعالی ولی مثال های فوق، بزرگ شده ی موضوعی هست که فرمودید.

مجددا با احترام.

BazPardakht.Com
October 6th, 2017, 02:16
یک حرفایی میشنوم که واقعا دارم فک میکنم ایران برگشته به ۵۰ سال پیش :|
قطعی زیاد برق؟ کجا زندگی می کنین؟ من مشهدم و در ۳ سال اخیر کلا ۲ بار برق رفته که مشخص بوده و درحال تعمیرات بودن تو کوچه! شما رو نمیدونم.

نیاز نیست به 50 سال قبل برگردید
اتفاق یک بار رخ میده و حتی به دلایل مختلف قطعی ربطی به اداره برق هم نداشته باشه و اتصال در منزل اتفاق بی افته و برق قطع بشه و خیلی ار موارد دیگه

پیشنهادم بهتون تهیه سیستم برق اضطراری هستش کلا چون ممکنه یخچالتون هم در اثر این مشکلات بسوزه. گوشت داخل فریزرتون خراب میشه اگر فریزر بسوزه... هزینه تعمیر تلویزیون زیاد هست و خرید نو آن بیشتر! سیستم سرمایش و گرمایش هزینش زیاده! و کلا همه چیز!!

جالبه که غول های بزرگ سازنده لپ تاپ اشتباه کردن قسمت باطری رو ساختن و جایگزاری کردن ;;) کاش قبلش به حرف شما گوش میدادن کلا باطری رو عین آپاندیس داخل بدن اصلا کار نمیزاشتن

اینا بستگی به شانس شما هم داره! من ده ها بار پام گرفته به سیم لپ تاپ و برقش قطع شده ولی به مشکل نخوردم. خوش شانس بودم...

اتفاق یک بار رخ میده و باطری بعد از مدتی هم خراب بشه هزینه خریدش 100 هزار تومنه

باتری لپ تاپ مضراتی هم داره استفاده ازش! مثلا باعث میشه زودتر داغ کنه لپ تاپ هرچند که شاید اونقدر زیاد نباشه و به چشم نیاد ولی هست...

احتمالا لپ تاپ شما حساسیت مزمن به باطری داره که وقتی با باطری کار می کنه به قول معروف داغ می کنه :49: لطفا کمی اطلاعات خودتون رو در رابطه با برق ac و dc بیشتر کنید واقعا حرفتون ته خنده بود (گفتم که غول های سازنده باید از شما مشورت می گرفتن)

کامپیتر ها ( پی سی ها ) باید همه مادربرد هاشون می سوخت تا الان + هارد هاشون بد سکتور گرفته بودن :)

پس پیشنهاد می دم از این به بعد اصلا روی شات داون کلیک نکنید و کابل برقتون رو یهو از پریز بکشید ;;) هم کار اکشن انجام دادید هم یه کار مفید

شما خیلی بد شانس بودید یا کیفیت ساخت لپ تاپتون پایین بوده! جز این باشه با چند نوسان برق مشکلی پیش نمیاد براتون.

اتفاقا لپ تاپی که 8 ساله دارم ازش کار می کشم و واقعا برام جالبه که با گفتتون فکر کنم برند فوجیتسو رو هم تا الان نشنیده باشید

با تقدیم احترام. سوء برداشت نشه، امور شما حتما درستن و بنده قصد جسارت نداشتم به جنابعالی ولی مثال های فوق، بزرگ شده ی موضوعی هست که فرمودید.

بنده هم قصد جسارت نداشتم ولی مثال ها بنده هم پاسخ عدم علم شما بود
موفق باشید

- - - Updated - - -

اینارو هم جهت اطلاع فرستادم تا در جریان باشید

آیا خارج کردن باتری لپ‌تاپ هنگام اتصال به آداپتور کار صحیحی است؟
به عقیده برخی زمانی که لپ‌تاپ شما به برق متصل است در صورتی که باتری دستگاه را ناگهان خارج کنید این موضوع باعث افزایش عمر باتری دستگاه می‌شود. بسیاری نیز اعتقاد به اشتباه بودن این روش دارند.

اما واقعیت چیست؟

در صورتی که باتری را خارج کنید عمر باتری شما افزایش می‌یابد، اما این نه بخاطر خارج کردن ناگهانی بلکه بخاطر استفاده نکردن از باتری است که باعث افزایش عمر آن می‌شود. با این منطق در صورتی که هر دستگاه خریداری شده‌ را، استفاده نکنید عمر آن دستگاه افزایش می‌یابد!! اگر بخواهیم خلاصه بگوییم این منطقی اشتباه و شاید خنده‌دار باشد. زیرا استفاده نکردن از وسایل خریداری شده در کنار منطقی نبودن ممکن است باعث آزار خود شما نیز شود.
باتری لپ‌تاپ به صورت متوالی به دستگاه برق‌رسانی نمی‌کند. زمانی که شما آداپتور را به دستگاه متصل می‌کنید. باتری شما شارژ شده و به حالت نیمه استفاده می‌رود. به این ترتیب در صورت قطع شدن برق به سرعت شروع به برق‌رسانی به دستگاه شما می‌کند. هرچند آداپتور دستگاه شما در زمان اتصال به برق شهری تا حد زیادی جلوی نوسانات برق را می‌گیرد با این حال قادر به کنترل کامل نوسان برق شهری نیستند. به ویژه در زمان قطع ناگهانی برق در صورت متصل نبودن باتری، احتمالا لپ‌تاپ شما دچار سوختگی قطعات مادربورد یا کارت گرافیک می‌شود.

میانگین قیمت وعمر یک باتری لپ‌تاپ بین ۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان و در حدود ۲ سال است. با استفاده نکردن از باتری ریسکی که به سایر قطعات لپ‌تاپ متحمل می‌کنید، مسلما ارزشش از قیمت یک باتری بسیار بیشتر است.

این بدان معنا است که تحت هیچ‌ شرایطی نباید لپ‌تاپ خود را بدون باتری استفاده کنید.

منبع: http://sobhanehonline.com/fa/news/64802/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%D9%BE%E2%80%8C%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

هنگام اتصال برق باتری را خارج کنم؟

این سوالی است که کاربران زیادی آن را می‌پرسند و پاسخ آن هم می‌تواند منفی یا مثبت باشد. واقعیت این است که خارج کردن باتری زمانی که دستگاه به برق متصل است تاثیری در عمر آن ندارد اما اتصال آن به دستگاه می‌تواند اثرات دیگری داشته باشد پس باید به شرایط توجه کرد. باتری‌های مدرن لیتیومی توانایی تشخیص میزان شارژ را دارند و زمانی که بطور کامل شارژ می‌شوند جریان الکتریکی را بطور مستقیم به دستگاه هدایت می‌کنند.

مهمترین دشمن باتری‌های لیتیومی حرارت است. زمانی که دستگاه با حداکثر توان کار می‌کند حرارت بیشتری تولید خواهد کرد و این موضوع روی دوام باتری تاثیر منفی خواهد داشت. در نتیجه برای لپ‌تاپ‌هایی که گرما تولید می‌کنند یا به دلیل فعالیت سنگین، حرارت قسمت‌های مختلف مثل پردازنده و هارد می‌تواند به باتری منتقل شود توصیه می‌کنیم باتری را از دستگاه خارج کنید. اجرای بازی‌ و محاسبات پیچیده از مواردی است که باعث افزایش حرارت می‌شود و بطور تجربی می‌توان گفت دمای بالای ۵۰ درجه در کاهش عمر باتری موثر است. برای لپ‌تاپ‌هایی که در دمای نرمال فعالیت می‌کنند و گرمای آنها زیاد نیست توصیه می شود باتری در لپ‌تاپ باقی بماند.

به این نکته توجه داشته باشید که خروج باتری یا اتصال ان به دستگاه تاثیری در عمر آن ندارد فقط زمانی که باتری را از دستگاه جدا می‌کنید مراقب باشید که قطع ناگهانی آداپتور حین فعالیت دستگاه می‌تواند به هارد دیسک و اجزای دیگر لطمه وارد کند.
منبع: http://www.laptopmedia.ir/1392/03/%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%D9%BE%E2%80%8C%D8%AA/

آیا قطع شدن برق باعث خرابی حافظه‌های SSD می‌شود؟
منبع: http://farnet.ir/1393/04/61452/does-power-outage-kill-your-ssd/

اثرات قطع برق بر رایانه
http://www.ictnews.ir/110-1121-115990/%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87.aspx

قطع برق ناگهانی بیشترین آسیب رو به هارد میزنه. معلومه بدبخت میگه Check Disk کن. منم اگر سیستمم رو از برق بکشم سوزن هارد درجا روی دیسک بمونه و بعد که روشن کنم حتی ممکنه هارد بدسکتور و یا آسیب فیزیکی ببینه. شما یه زحمتی هم بکشه و با استفاده از برنامه ی HD Tunes یه عکس از تب Health قرار بده اینجا، شاید هارد شما کلا" در حال خداهافظی هستش.
منبع: https://forums.sakhtafzarmag.com/threads/10114-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%86%D8%A7%DA%AF%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-(%D9%85%D8%AB%D9%84-%DA%A9%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%82)?p=85595&viewfull=1#post85595

اولین و شایع ترین دلیل نوسان برق است، اگرچه شارژر یک لپ تاپ بعنوان یکسو کننده جریان برق برخی نوسانات برق
را نیز کنترل میکند و همچنین در صورت سوختن قطعه ای از لپ تاپجریان برق را قطع میکند ولی نباید آنرا با محافظ های برق اشتباهکرد، محافظ برق دستگاهی است که مانند رابط برق بین پریز برق ودوشاخ دستگاهای برقی مانند تلوزیون یخچال و ... و از جملهلپ تاپ قرار گرفته و در صورت نوسان برق جریان برق را برای مدت مشخصی که معمولا 5 دقیقه است قطع میکند و در صورتیکه ولتاژ برقثابت شده باشد، جریان برق مجدد برقرار می شود.
منبع: http://www.teliaservice.com/support/%D8%B9%D9%84%D8%AA_%D8%B3%D9%88%D8%AE%D8%AA%D9%86_ %D9%84%D9%BE_%D8%AA%D8%A7%D9%BE.html

Farid Saadat
October 6th, 2017, 03:45
نیاز نیست به 50 سال قبل برگردید
اتفاق یک بار رخ میده و حتی به دلایل مختلف قطعی ربطی به اداره برق هم نداشته باشه و اتصال در منزل اتفاق بی افته و برق قطع بشه و خیلی ار موارد دیگه

جالبه که غول های بزرگ سازنده لپ تاپ اشتباه کردن قسمت باطری رو ساختن و جایگزاری کردن ;;) کاش قبلش به حرف شما گوش میدادن کلا باطری رو عین آپاندیس داخل بدن اصلا کار نمیزاشتن

اتفاق یک بار رخ میده و باطری بعد از مدتی هم خراب بشه هزینه خریدش 100 هزار تومنه

احتمالا لپ تاپ شما حساسیت مزمن به باطری داره که وقتی با باطری کار می کنه به قول معروف داغ می کنه :49: لطفا کمی اطلاعات خودتون رو در رابطه با برق ac و dc بیشتر کنید واقعا حرفتون ته خنده بود (گفتم که غول های سازنده باید از شما مشورت می گرفتن)

پس پیشنهاد می دم از این به بعد اصلا روی شات داون کلیک نکنید و کابل برقتون رو یهو از پریز بکشید ;;) هم کار اکشن انجام دادید هم یه کار مفید

اتفاقا لپ تاپی که 8 ساله دارم ازش کار می کشم و واقعا برام جالبه که با گفتتون فکر کنم برند فوجیتسو رو هم تا الان نشنیده باشید

بنده هم قصد جسارت نداشتم ولی مثال ها بنده هم پاسخ عدم علم شما بود
موفق باشید

- - - Updated - - -

اینارو هم جهت اطلاع فرستادم تا در جریان باشید

بنده تصمیم داشتم به پاسخ شما جوابی ندم چون مشخص هست رفتار شما به چه صورته! از 50 جمله که هم دیگر رو کامل می کنند، یکی رو به تنهایی منشن می کنید و پاسخ میدید...

بنده دقیقا گفتم اتفاق یک بار رخ میده خودم. شما اگر فکر اتفاق ها هستید، کارتون با باتری لپ تاپ حل نمیشه. باید برق اضطراری داشته باشید چون یخچال، تلویزیون، سیستم سرمایش و گرمایش نیز از همین برق که قطع میشه دارن استفاده می کنند.

و باز هم نخواندن متن به طور کامل! بنده گفتم می تونه باعث ایجاد حرارت بشه. بله هنوزم پای حرفم هستم. این موضوع حتی نیاز به تخصص نداره و به یک آدم کور هم بگید با اندکی تفکر متوجه میشه. باتری کجا قرار داره؟ در یک جایی که می تونه باعث خنک تر شدن لپ تاپ بشه ( درست بخونید!!! می تونه، نگفتم 100% ). مورد بعدی اینکه باتری وقتی ماکزیموم استفاده میشه ازش، داغ میکنه و این کاملا محسوس هستش. می تونید یک گیم بازی کنید وقتی باتری به لپ تاپ هست و بعد باتری رو دست کنید حرارت رو ببینید... شایدم طبق برداشت شما این حرارت اصلا حساب نشه! که اینم من گفتم همون پیام قبلی... گرم می کنه ولی محسوس نیست...

بنده هم گفتم اگر فکر اتقاق ها هستید، فکر برق اضطراری باشید. اتفاق برای بنده طی این 6 سال در این لپ تاپ، 3 سال قبل در لپ تاپ قبل و حدود 6-7 سال هم روی پی سی قدیمیم نیافتاده. اگر باتری رو 100 هزار تومان الان هم حساب کنیم، و هر سال یک باتری بخریم، 15 تا باتری و به عبارتی 1 میلیون 500 هزار تومان پول کنار گذاشتیم که فکر می کنم بشه باهاش لپ تاپ رو به راحتی تعمیر کرد! تازه اگر به مشکلی بخوره... اگر 15 سال آینده هم به مشکلی نخوره، 3 میلیون فعلی و یک لپ تاپ نه چندان بد میشه خرید باهاش ( البته شما همون سالی 100 تومان رو خرج کنین واستون بهتره ).

پاسخ این موردتون رو هم دادم در هم پاسخ پیشین و هم این پاسخ. در مورد مشورت گرفتن هم عرض کنم که سخت در اشتباهید! هر چیزی که تولید میشه، مطمئنا یک سری مشکلات داره، یک سری خوبی ها. این مورد نیز مستثنا نیست!! هیچ چیزی در این دنیا بدون نقص نیست... شما یک چیز معرفی کردید من به شما یک سرور اختصاصی رم 256 گیگ رایگان میدم :) هر چیزی یک نقصی داره! اما داشتن نقص دلیل بر این نمیشه که ساخته نشه! میزان نقص و اهمیتش فرق داره.

متاسفانه جا داره اینو بگم : هر کسی از ظن خود شد یار من.... مصراع دوم کاربردی نداره اینجا که بگم. شما کلا مدلتون اینه جوری که دوست دارید برداشت کنید و من شما رو با اختیار خودتون تنها میذارم. ضمنا پیشنهاد می کنم درباره کلمه اکشن هم یک نگاهی داشته باشید چون ربطی نداشت... به هر حال انشالله موفق و موید باشید.

لپ تاپ فوجیتسو اتفاقا جزء بهترین برند های لپ تاپ هست و کیفیت خوبی داره. من لپ تاپ هایی حتی می شناسم که شما اسمشون رو هم از رو اشتباه خواهید خوند دوست عزیزم :) لپ تاپ ویندوزی 12 میلیون تومانی چی سراغ دارید؟ اسم بگید ببینم می تونید تلفظ درستی داشته باشید یا خیر :) البته طبیعی هست سرچ کردنتون در گوگل و مشکلی از این بابت ها نیست. به هر حال یادگیری هر چیزی در هر زمانی می تونه مفید باشه و هیچوقت برای یادگیری دیر نیست.

بنده نادان و شما اگاه بر تمامی مسائل کامپیوتری ولی این رو هم عرض کنم که مدیر کمپانی گیگابایت که از نظر من یکی از گنده ترین هاست، اون حتی در مورد مسائل همچون شما سفت و محکم صحبت نمی کنه... فکر می کنم باید بیاد کلاس هاتون شرکت کنه.

در آپدیتی که کردید نیز این پاسخ رو صلاح دونستم بدم که:
دوست عزیز یک پیشنهادی بهتون می کنم، همیشه ورود به یک بحث به صورت پا برهنه نمی تونه باعث بشه به شما بگن شخص دانا! سعی کنید همه چیز رو بخونید و بعد پاسخ بدید!!! پیام من در همین تاپیک موجوده که رد کردم کنار گذاشتن رو، هم چنین رد کردم استفاده رو وقتی به برق وصله!!!! خواهشا لطقا برید بخونید!!!!! فقط صحبت کردن باعث پیشرفت و دانایی نمیشه!!!! شما که تعداد پستتون هم بالای 100 هست و علتی نداره بی دلیل بخوایید تعداد پست رو بالا ببرید فقط... واقعا عجیبه برام!!! اگر متنی رو نخوندید، پاسح ندید چون منشن که نشدید نیاز باشه حتما پاسخ ارسال بفرمایید!!! اگر هم می خوایید شرکت کنید، پیام های بقیه رو هم بخونید کامل! من حتی آفر که می خوام بدم، آفر بقیه همکاران رو می خونم با اینکه هیچ کاربردی نداره واسه آفر دادن من ولی این جا واجبه خوندن نظرات به صورت کامل چون خودتون دوست دارین جواب بدین...

در انتها یک پیشنهاد بهتر هم برای شما دارم. به جای خرید باتری به صورت مداوم و خراب شدن آن ها، یک چند راهی برق مخصوص وسایل برقی بگیرید. هم تو خونه استفاده میشه و هم مشکلتونو حل میکنه. هم می تونید تلویزیون و اینارو هم بهش وصل کنید تا مشکل دار نشید. کارش هم به این صورته که مقداری برق تو خودش ذخیره داره همیشه و وقتی جریان قطع بشه، اون انرژی رو کم کم آزاد می کنه در نتیجه یک هم برق سیستم شما قطع نمیشه و مشکلاتی که فرمودید احتمالش نزدیک به 0 میشه ( باز تاکید می کنم!!!!!! نزدیک به صفر... چون می دونم الان می گین استفاده کردم و فلان شد و این حرفا طبق شناختی که از شما پیدا کردم...).

بنده دیگه تاپیک رو همراهی نخواهم کرد و پاسخی برای شما ارسال نمی کنم. دوستانی که می خواستند، متوجه شدند من چی می گم و انشالله متوجه حرف های گهربار جنابعالی نیز شده اند.

از بحثی که پیش آوردید از شما متشکر و از دوستان پوزش می خوام.

با تقدیم احترام.

bigcowboy
October 6th, 2017, 03:58
سلام

لپ تاپ من روزی تقریبا 18 ساعت روشنه اگه توی این 18 ساعت توی cpu meter که توی Gadgets هست مصرف رم 94 درصد اینا نشون داده بشه ممکنه بعد از یه مدت برای رم مشکلی پیش بیاد؟

در کل یه رمی مثلا 18 ساعت کارکنه توی عمر اون رم مصرف رم تاثیر گذار هست یا نه؟

یعنی مثلا توی 18 ساعت 94 درصدش استفاده شده یا مثلا 35 درصدش استفاده شده فرقی داره توی عمر رم؟

BazPardakht.Com
October 6th, 2017, 06:42
بنده تصمیم داشتم به پاسخ شما جوابی ندم چون مشخص هست رفتار شما به چه صورته! از 50 جمله که هم دیگر رو کامل می کنند، یکی رو به تنهایی منشن می کنید و پاسخ میدید...

بنده دقیقا گفتم اتفاق یک بار رخ میده خودم. شما اگر فکر اتفاق ها هستید، کارتون با باتری لپ تاپ حل نمیشه. باید برق اضطراری داشته باشید چون یخچال، تلویزیون، سیستم سرمایش و گرمایش نیز از همین برق که قطع میشه دارن استفاده می کنند.

و باز هم نخواندن متن به طور کامل! بنده گفتم می تونه باعث ایجاد حرارت بشه. بله هنوزم پای حرفم هستم. این موضوع حتی نیاز به تخصص نداره و به یک آدم کور هم بگید با اندکی تفکر متوجه میشه. باتری کجا قرار داره؟ در یک جایی که می تونه باعث خنک تر شدن لپ تاپ بشه ( درست بخونید!!! می تونه، نگفتم 100% ). مورد بعدی اینکه باتری وقتی ماکزیموم استفاده میشه ازش، داغ میکنه و این کاملا محسوس هستش. می تونید یک گیم بازی کنید وقتی باتری به لپ تاپ هست و بعد باتری رو دست کنید حرارت رو ببینید... شایدم طبق برداشت شما این حرارت اصلا حساب نشه! که اینم من گفتم همون پیام قبلی... گرم می کنه ولی محسوس نیست...

بنده هم گفتم اگر فکر اتقاق ها هستید، فکر برق اضطراری باشید. اتفاق برای بنده طی این 6 سال در این لپ تاپ، 3 سال قبل در لپ تاپ قبل و حدود 6-7 سال هم روی پی سی قدیمیم نیافتاده. اگر باتری رو 100 هزار تومان الان هم حساب کنیم، و هر سال یک باتری بخریم، 15 تا باتری و به عبارتی 1 میلیون 500 هزار تومان پول کنار گذاشتیم که فکر می کنم بشه باهاش لپ تاپ رو به راحتی تعمیر کرد! تازه اگر به مشکلی بخوره... اگر 15 سال آینده هم به مشکلی نخوره، 3 میلیون فعلی و یک لپ تاپ نه چندان بد میشه خرید باهاش ( البته شما همون سالی 100 تومان رو خرج کنین واستون بهتره ).

پاسخ این موردتون رو هم دادم در هم پاسخ پیشین و هم این پاسخ. در مورد مشورت گرفتن هم عرض کنم که سخت در اشتباهید! هر چیزی که تولید میشه، مطمئنا یک سری مشکلات داره، یک سری خوبی ها. این مورد نیز مستثنا نیست!! هیچ چیزی در این دنیا بدون نقص نیست... شما یک چیز معرفی کردید من به شما یک سرور اختصاصی رم 256 گیگ رایگان میدم :) هر چیزی یک نقصی داره! اما داشتن نقص دلیل بر این نمیشه که ساخته نشه! میزان نقص و اهمیتش فرق داره.

متاسفانه جا داره اینو بگم : هر کسی از ظن خود شد یار من.... مصراع دوم کاربردی نداره اینجا که بگم. شما کلا مدلتون اینه جوری که دوست دارید برداشت کنید و من شما رو با اختیار خودتون تنها میذارم. ضمنا پیشنهاد می کنم درباره کلمه اکشن هم یک نگاهی داشته باشید چون ربطی نداشت... به هر حال انشالله موفق و موید باشید.

لپ تاپ فوجیتسو اتفاقا جزء بهترین برند های لپ تاپ هست و کیفیت خوبی داره. من لپ تاپ هایی حتی می شناسم که شما اسمشون رو هم از رو اشتباه خواهید خوند دوست عزیزم :) لپ تاپ ویندوزی 12 میلیون تومانی چی سراغ دارید؟ اسم بگید ببینم می تونید تلفظ درستی داشته باشید یا خیر :) البته طبیعی هست سرچ کردنتون در گوگل و مشکلی از این بابت ها نیست. به هر حال یادگیری هر چیزی در هر زمانی می تونه مفید باشه و هیچوقت برای یادگیری دیر نیست.

بنده نادان و شما اگاه بر تمامی مسائل کامپیوتری ولی این رو هم عرض کنم که مدیر کمپانی گیگابایت که از نظر من یکی از گنده ترین هاست، اون حتی در مورد مسائل همچون شما سفت و محکم صحبت نمی کنه... فکر می کنم باید بیاد کلاس هاتون شرکت کنه.

در آپدیتی که کردید نیز این پاسخ رو صلاح دونستم بدم که:
دوست عزیز یک پیشنهادی بهتون می کنم، همیشه ورود به یک بحث به صورت پا برهنه نمی تونه باعث بشه به شما بگن شخص دانا! سعی کنید همه چیز رو بخونید و بعد پاسخ بدید!!! پیام من در همین تاپیک موجوده که رد کردم کنار گذاشتن رو، هم چنین رد کردم استفاده رو وقتی به برق وصله!!!! خواهشا لطقا برید بخونید!!!!! فقط صحبت کردن باعث پیشرفت و دانایی نمیشه!!!! شما که تعداد پستتون هم بالای 100 هست و علتی نداره بی دلیل بخوایید تعداد پست رو بالا ببرید فقط... واقعا عجیبه برام!!! اگر متنی رو نخوندید، پاسح ندید چون منشن که نشدید نیاز باشه حتما پاسخ ارسال بفرمایید!!! اگر هم می خوایید شرکت کنید، پیام های بقیه رو هم بخونید کامل! من حتی آفر که می خوام بدم، آفر بقیه همکاران رو می خونم با اینکه هیچ کاربردی نداره واسه آفر دادن من ولی این جا واجبه خوندن نظرات به صورت کامل چون خودتون دوست دارین جواب بدین...

در انتها یک پیشنهاد بهتر هم برای شما دارم. به جای خرید باتری به صورت مداوم و خراب شدن آن ها، یک چند راهی برق مخصوص وسایل برقی بگیرید. هم تو خونه استفاده میشه و هم مشکلتونو حل میکنه. هم می تونید تلویزیون و اینارو هم بهش وصل کنید تا مشکل دار نشید. کارش هم به این صورته که مقداری برق تو خودش ذخیره داره همیشه و وقتی جریان قطع بشه، اون انرژی رو کم کم آزاد می کنه در نتیجه یک هم برق سیستم شما قطع نمیشه و مشکلاتی که فرمودید احتمالش نزدیک به 0 میشه ( باز تاکید می کنم!!!!!! نزدیک به صفر... چون می دونم الان می گین استفاده کردم و فلان شد و این حرفا طبق شناختی که از شما پیدا کردم...).

بنده دیگه تاپیک رو همراهی نخواهم کرد و پاسخی برای شما ارسال نمی کنم. دوستانی که می خواستند، متوجه شدند من چی می گم و انشالله متوجه حرف های گهربار جنابعالی نیز شده اند.

از بحثی که پیش آوردید از شما متشکر و از دوستان پوزش می خوام.

با تقدیم احترام.

هر كسي فهميد چي نوشتن بهش جايزه ميدم
من به متن اولتون پاسخ دادم چون نوع گفتارتون كامل مشخص بود كه چيزي رو داريد مي گيد روي هوا
و كل اين متن شمارو نخوندم چون كاملا از روي اعصبانيت نوشتيد و پاسخ شمارو هم توي اپديتم دادم
اگر به كسي هم مي خواي سرور جايزه بدي خيلي از دوستان هستن كه نياز دارن بهشون تحويل بديد
لزومي هم نداره من بخوام تعداد پست هامو بالا بيارم
با تفكراتتون به خداي منان ميسپارم
موفق و پايدار باشيد

lifeserver
October 6th, 2017, 22:56
کلا سوالی که استارترمون کرده بودن محو شد :| عجب کش مکش خفنی :d همشو با لذت خوندم - جالب انگیز بود - طبیعتا ارتقا دادن لپ تاپ بهترین کاره (‌تعویض در واقع - ارتقا برای لپ تاپ دیگه تقریبا غیر ممکنه ) و یا بجای اون خرید یک سرور مجازی چون فشار زیادی روی سخت افزار هست و ۹۰٪ منابعتون درگیر هستن و هرچقدر هم کیفیت ساخت خوب باشه در کنارش ریسک خرابی و کوتاهی عمر هم میره بالاتر بخاطر جریان برق بیشتری که به پردازنده وارد میشه و میتونه اثر گذار باشه توی دراز مدت و در مورد باتری هم که بحث شده بود در کل باتری کلا استفاده نشه و یا توی برق استفاده بشه به صورت مداوم عمرش شدیدا کوتاه میشه :| این یه چیز مشخص شده و اثبات شده هست و بارها توسط من شما و خیلی های دیگه تست شده (گوشی موبایل - دسته ایکس باکس و .... ) - اما خب برای نگه داشتن عمر مفید باتری بهتره که هر هفته لااقل یک بار شارژ بشه نیازی هم نیست ۱۰۰ ٪‌شارژ بشه باتری های جدید از جنس لیتیوم یونی هستن که دیگه نیازی نیست فول شارژ بشه یا فول خالی بشه که به باتری مثلا آسیبی نرسه - نظر بنده هم همینه که شما لاقل هفته ایی یک بار با باتری کار کنی شارژ‌کم شد شارژ کنی بذاری کنار باتری رو

شبتون خوش همگی ./:53:

ParsWebIT
October 9th, 2017, 04:16
یعنی وقتی آداپتور شارژر وصل هست از لپ تاپ جدا می کنید باطری رو؟ و مستقیم از برق شارژر استفاده می کنید؟

بله، وقتی به برق هست لپ تاپ باطری رو حتما جدا می کنم، چون باطری قبلی من به دلیل اینکه همزمان که اداپتور وصل بود و باطری هم وصل بود خراب شد.
ولی اینبار ماهی 2-3 بار سعی میکنم استفاده کنم از باطری و فول دشارژ و سپس تا حدود 80% شارژ میکنم و گاهی مواقع تا 90 یا 100% و مشکلی نبوده و باطری کاملا قدرتمند هست.