PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالی در مورد نصب 2 تا ویندوز روی یک سیستم

alirad
October 4th, 2017, 16:12
سلام دوستان الان روی لب تاب من ویندوز 7 نصبه میخوام یه ویندوز دیگه روی همین لب تاب نصب کنم

1-میشه هر 2 تا ویندوز هفت باشه و هر دوتا رو از روی 1 سی دی نصب کنم؟

2-اگه برای یکی از ویندوزها مشکلی پیش بیاد مثلا ویروسی بشه یا خراب بشه یاهر چیز دیگه ای اون وقت روی ویندوز دیگه هم تاثیر میذاره؟

3-بخوام یکی از ویندوزها رو حذف کنم به صورتی که اصلا انگار وجود نداشته ممکنه؟

vpgroup
October 4th, 2017, 16:41
با سلام و احترام

1. بله میشه . روش نصب دو ویندوز: شما باید یکبار داخل درایو سی ویندوز را از طریق بوت نصب کنید سپس ویندوز بعدی را از طریق لود ویندوز در سیستم در درایو بعد از سی نصب کنید

2. اگر دو ویندوز در دو درایو جدا باشند خیر هیچ تاثیری بهم ندارند

3. در هر صورت میتوانید یکی از ویندوز ها رو حذف کنید ولی توجه داشته باشید ویندوز بوت را حذف نکنید چون دیگری لود نمیشود

موفق باشید

hassanshaikhi
October 4th, 2017, 20:09
2-اگه برای یکی از ویندوزها مشکلی پیش بیاد مثلا ویروسی بشه یا خراب بشه یاهر چیز دیگه ای اون وقت روی ویندوز دیگه هم تاثیر میذاره؟
بستگی به نوع ویروس داره چون درایو ها ایزوله که نیستند مثلا یه ویروس باجگیر باشه همه های فایل های درایو های دیگه که ویندوز دوم هم یکیشون باشه رمزگذاری کنه ویندوز دومت هم خراب میشه.

AtrafNet
October 4th, 2017, 22:16
سلام
اگه برای محافظت نسبی در برابر ویروس ها می خواید نصب یک ویندوز در کنار یک توزیع لینوکس خیلی بهتره چون اصولاً فایل های exe. اجرایی ویندوز که شامل ویروس هایی که براش میسازن هم میشن تو لینوکس اجرا نمیشن و براحتی می تونید ویروس ویندوزی رو در لینوکس حتی در اغلب اوقات بدون نیاز به هیچ آنتی ویروسی حذف کنید.

البته به نظر من نیاز به نصب یک توزیع لینوکس نیست من خودم همیشه روی یه فلش USB یه توزیع لینوکس مثل اوبونتو رو با نرم افزار Rufus دارم و هر وقت احساس کردم کاری رو تو ویندوز نمیشه یا باید قبل از اجرا شدن ویندوز انجام بدم این USB رو تو سیستم بوت میکنم و از لینوکس به صورت Live و بدون نصب استفاده میکنم.