PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باگ مهم در دایرکت ادمین

Amlaaki
September 28th, 2017, 13:16
دوستان توی دایرکت ادمین اگر هارد 100% کامل ( در لینوکس از یک جایی به بعد 100 درصد میزنه ولی منظور بنده وقتی هست که حتی 1 بایت هم جا نیست ) شده باشه کاربری داخل هاست یکی از فایل های هاستش رو ویرایش کنه به جای اینکه با ارور عدم امکان ذخیره سازی مواجه بشه و فایلش از بین نره دایرکت ادمین میاد و طبق روال اول فایل رو خالی می کنه بعد که می خواد اطلاعات جدید رو بنویسه نمیتونه و در نتیجه فایل خالی ذخیره میشه .

این مشکل امروز سایت یی از مشتریان رو نابود کرد و مجبور شد بک اپ هفته پیش رو ریستور کنه . فایل function وردپرسش از بین رفت ...

لطفا دوستان گرامی که به زبان انگلیسی مسلط هستند این مشکل رو گزارش بدن که رفع بشه خیلی چیز مهمیه .

پارسال هم یادمه می خواستم یوزر بسازم که هارد اینطوری شده بود و یوزر ناقص ساخته شده بود و مجبور شدم دستی و با بدبختی پاکش کنم ... ( الان نمیدونم رفع شده یا خیر ) .

bakuryu
September 28th, 2017, 13:29
بله حق با شماست

در تایید حرف شما ، متاسفانه برای بنده هم چنین مورد مشابهی پیش آمده بود

Amlaaki
September 28th, 2017, 15:26
لطفا دوستانی که که به زبان انگلیسی مسلط هستند علاوه بر اینکه اگر براشون میسر هست مشکل رو گزارش کنند + متن رو اینجا بازگو کنند که دوستان دیگر هم گزارش کنند که سریعتر رفع بشه مشکل .

a1994n1373
September 28th, 2017, 16:42
با تشکر از اطلاع رسانی شما دوست عزیز .

iraniam2000
September 28th, 2017, 17:25
دوستان توی دایرکت ادمین اگر هارد 100% کامل ( در لینوکس از یک جایی به بعد 100 درصد میزنه ولی منظور بنده وقتی هست که حتی 1 بایت هم جا نیست ) شده باشه کاربری داخل هاست یکی از فایل های هاستش رو ویرایش کنه به جای اینکه با ارور عدم امکان ذخیره سازی مواجه بشه و فایلش از بین نره دایرکت ادمین میاد و طبق روال اول فایل رو خالی می کنه بعد که می خواد اطلاعات جدید رو بنویسه نمیتونه و در نتیجه فایل خالی ذخیره میشه .

این مشکل امروز سایت یی از مشتریان رو نابود کرد و مجبور شد بک اپ هفته پیش رو ریستور کنه . فایل function وردپرسش از بین رفت ...

لطفا دوستان گرامی که به زبان انگلیسی مسلط هستند این مشکل رو گزارش بدن که رفع بشه خیلی چیز مهمیه .

پارسال هم یادمه می خواستم یوزر بسازم که هارد اینطوری شده بود و یوزر ناقص ساخته شده بود و مجبور شدم دستی و با بدبختی پاکش کنم ... ( الان نمیدونم رفع شده یا خیر ) .

درود
ممنون از اطلاع رسانی ولی خوب چرا فایل function را از فایل بکاب استخراج نکردید و کلا بکاب را ریستور کردید ؟ اینطور که شما میگید دیتابیس سالم بوده و فایل از بین رفته که راحت میشد از بکاب اون را استخراج کرد

1eng.ir
September 28th, 2017, 17:29
Success: Your message has been sent. An reply will be sent to the address provided when an answer is ready

بعیده جواب درست حسابی داشته باشن!

Amlaaki
September 28th, 2017, 21:52
درود
ممنون از اطلاع رسانی ولی خوب چرا فایل function را از فایل بکاب استخراج نکردید و کلا بکاب را ریستور کردید ؟ اینطور که شما میگید دیتابیس سالم بوده و فایل از بین رفته که راحت میشد از بکاب اون را استخراج کرد

بله ولی به درخواست خود کاربر بکاپ ریستور شده چون ظاهرا به جز function خیلی فایلای دیگه رو هم دستکاری کرده بودند و اعصابشون به خاطر خرابی سایتشون خورد و درخواست ریستور کردند . به هر حال حرف شما درست هست .

1eng.ir
September 28th, 2017, 22:03
Hello,

Thanks fort he report; the fix has been added:
https://directadmin.com/features.php?id=2030

Pre-release binaries will be available in about 20 minutes, if you need them now.

Thank you,

John

1eng.ir
September 29th, 2017, 05:31
راه‌حلی که ارائه دادند: آپدیت به نسخه بتا به همراه تمام باگ فیکس‌هایی که تو نسخه‌ی ریلیز شده موجود نیست.

You can use the channel=beta option to get the pre-release binaries:
https://help.directadmin.com/item.php?id=408 (bottom part of guide)

Thank you,

John

bigcowboy
September 29th, 2017, 06:48
دایرکت ادمین یکی از آشغال ترین سیستم های مدیریته
فایل منیجیرش هنوزم که هنوزه اسم فارسی برای فایل قبول نداره
کاراکتر ; اگه تو اسم فایل باشه خودش رینیم میکنه و میرینه تو فایلا
فولدر اگه بیشتر از یه گیگ باشه کمپرس نمیکنه و فایل گنده هم دی کمپرس نمیکنه
موقع ساختن اکانت ftp برای فولدر خاص تر میزنه
تا وقتی سی پنل هست (البته اینم توی اد آن دامین میرینه) دنبال دایرکت ادمین نباشید

1eng.ir
September 29th, 2017, 06:58
تا وقتی سی پنل هست (البته اینم توی اد آن دامین میرینه) دنبال دایرکت ادمین نباشید

اگه گفتی بهترین راهکار چیه؟ :->

bigcowboy
September 29th, 2017, 07:08
اگه گفتی بهترین راهکار چیه؟ :->

/:)
/:)

AtrafNet
September 29th, 2017, 12:06

سی پنل عالیه درش شکی نیست ولی از نظر من دایرکت ادمین هم خیلی خوبه و تازه مزایایی نسبت به سی پنل داره.
مثل سبک تر بودن که حتی میشه روی vps با رم 1 هم نصبش کرد و خیلی راحت بدون هیچ کندی سرعتی ازش استفاده کرد.
بعدش شما ببین ایشون تا باگ رو گزارش دادن دایرکت ادمین سریع تو برنامه Beta خودش فیکس کرد و به زودی هم تو نسخه Stable هم این فیکس اضافه میشه.
والا از نظر من همین که جواب دادن و سریع باگ فیکس کردن خودش کلیه سرویس های ایرانی رو شما 50 بارم پیام بدید کسی جوابگو نیست و ما عادت کردیم که نمیشه با سرویس های معروف در ارتباط بود ولی ببینید یه کنترل پنل معروف که اگه در حد سی پنل نباشه اما همیشه در رتبه دوم درخشیده چه قدر خوب به پیام مشتریاش رسیدگی میکنه.

شخصاً دایرکت ادمین رو برای استفاده در vps شخصی بیشتر می پسندم خصوصاً که تحریم هم نکرده و میشه رو هر سروری مثل سرور های ایران هم بدون مشکل ازش استفاده کرد.
اما خب در خرید هاست اشتراکی شاید بیشتر سراغ سی پنل برم چون راحتی بیشتری به آدم میده.

webafra
September 29th, 2017, 12:15
یعنی میخواین بگین که اگر به سی پنل همین درخواست رو میفرستاد و گزارش میکرد این مشکل رو ، اونا جواب نمیدادن ؟

از حق نگذریم ، سی پنل دومی نداره !

AtrafNet
September 29th, 2017, 13:01
یعنی میخواین بگین که اگر به سی پنل همین درخواست رو میفرستاد و گزارش میکرد این مشکل رو ، اونا جواب نمیدادن ؟

از حق نگذریم ، سی پنل دومی نداره !

نه من با خدمات دهنده های بزرگ ایرانی مقایسه کردم.
بعدش سی پنل هم تو جهان اوله درسته دومی نداره ولی آیا برید بگید ایرانی هستید بهتون سرویس میدن؟
البته این موضوع نشانه بد بودن سی پنل نیست بلکه نشانه وضعیت تاسف بار کشور بیچاره ماست که هیچ کجا به رسمیت شناخته نمیشه.

webafra
September 29th, 2017, 13:53
درست میفرمایید
متاسفانه کشور ما تو این زمینه بدجور کند عمل میکنه !

رفع تحریم ها باید شامل این موارد هم بشه که متاسفانه کسی پیگیر این موضوع نیست و از طرف دیگه خوده ما هم مقصریم چون در اکثر مواقع دنبال راهی برای دور زدن این سرویسها هستیم .

مثلا سایت themeforest که ما ایرانی ها چپ و راست قالب هاش رو ریپ میزنیم ، حق نداره مارو تحریم کنه ؟
هم نیاز به پیگیری داریم و هم فرهنگ سازی داخلی سمت خودمون !

BazPardakht.Com
September 29th, 2017, 14:13

برام جالبه که شما که مشتری دارید یعنی نمی دونی نباید بزارید هاردتون 100% بشه
حتی سایت اون شخص فروشگاهی هم باشه مشتری بیاد اطلاعات بزنه و بخواد ذخیره بشه ذخیره نمیشه
واقعا برام جالبه که مجبورید سروری رو تا خرخره پر کنید از مشتری؟
یه سرور جدید بگیرید یا اگر سرورتون از مواردی هست که امکان ارتقاء وجود داره، بهشون بگید هاردتون رو اضافه کنن

Amlaaki
September 29th, 2017, 14:15
دوستان عزیز اینجا تاپیک بحث در مورد بهتر بودن کدام کنترل پنل یا ... نیست ! هر کسی مختاره هرچیزی دوست داره رو خودش بنویسه یا بخره یا ... لطفا پست های انحرافیتون رو پاک کنید .

با تشکر .

BazPardakht.Com
September 29th, 2017, 14:16

چه قدر از کنترل پنل ها سر رشته دارید؟
فکر نمی کنم از روی لحن گفتارتون حتی کوچیکترین شناختی داشته باشید
اگر تفاوت و امنیت و سبکی لود دایرکت ادمین رو با سی پنل بدونید هیچ وقت چنین حرفی رو نمی زنید
لطفا قبل از بیان هر چیزی کمی تحقیق کنید

- - - Updated - - -

سی پنل عالیه درش شکی نیست ولی از نظر من دایرکت ادمین هم خیلی خوبه و تازه مزایایی نسبت به سی پنل داره.
مثل سبک تر بودن که حتی میشه روی vps با رم 1 هم نصبش کرد و خیلی راحت بدون هیچ کندی سرعتی ازش استفاده کرد.
بعدش شما ببین ایشون تا باگ رو گزارش دادن دایرکت ادمین سریع تو برنامه Beta خودش فیکس کرد و به زودی هم تو نسخه Stable هم این فیکس اضافه میشه.
والا از نظر من همین که جواب دادن و سریع باگ فیکس کردن خودش کلیه سرویس های ایرانی رو شما 50 بارم پیام بدید کسی جوابگو نیست و ما عادت کردیم که نمیشه با سرویس های معروف در ارتباط بود ولی ببینید یه کنترل پنل معروف که اگه در حد سی پنل نباشه اما همیشه در رتبه دوم درخشیده چه قدر خوب به پیام مشتریاش رسیدگی میکنه.

شخصاً دایرکت ادمین رو برای استفاده در vps شخصی بیشتر می پسندم خصوصاً که تحریم هم نکرده و میشه رو هر سروری مثل سرور های ایران هم بدون مشکل ازش استفاده کرد.
اما خب در خرید هاست اشتراکی شاید بیشتر سراغ سی پنل برم چون راحتی بیشتری به آدم میده.

کاری به کاربر پسند بودن سی پنل ندارم
سی پنل کاربر پسند تره
ولی امنیت و سبک بودن و اشغال نکردن منابع سرور، حرف اول رو در کنترل پنل ها می زنه
بنده به شخصه سایت های بزرگ ایرانی که روی لینوکس دارن پشتیبانی میشن رو دیدم 100% همشون به قطع از دایرکت ادمین استفاده می کنن
و اکثریت سایت هایی هم که هک شدن رو روی کنترل پنل سی پنل مشاهده کردم

shivahost
September 29th, 2017, 14:57
سی پنل کاربر پسند تره
ولی امنیت و سبک بودن و اشغال نکردن منابع سرور، حرف اول رو در کنترل پنل ها می زنه
بنده به شخصه سایت های بزرگ ایرانی که روی لینوکس دارن پشتیبانی میشن رو دیدم 100% همشون به قطع از دایرکت ادمین استفاده می کنن

من هم دایرکت ادمین رو ترجیح میدم هرچند اون اوایل که لایسنس cpanel ما را دشمنان مرتب گزارش می دادند و باطل می شد خیلی روی ماندن روی cpanel اصرار داشتیم ولی با یک کوچ اجباری به دایرکت ادمین فهمیدیم که این کنترل پنل بسیار بهتر است.

در مورد کاربر پسند بودن هم ما قالبی برای دایرکت ادمین مشتری ها طراحی کردیم که بسیار زیبا و ریسپانسیو و کاربر پسند تر هست.

BazPardakht.Com
September 29th, 2017, 17:59
من هم دایرکت ادمین رو ترجیح میدم هرچند اون اوایل که لایسنس cpanel ما را دشمنان مرتب گزارش می دادند و باطل می شد خیلی روی ماندن روی cpanel اصرار داشتیم ولی با یک کوچ اجباری به دایرکت ادمین فهمیدیم که این کنترل پنل بسیار بهتر است.

در مورد کاربر پسند بودن هم ما قالبی برای دایرکت ادمین مشتری ها طراحی کردیم که بسیار زیبا و ریسپانسیو و کاربر پسند تر هست.

مشکل ما اینجاست که کاملا تعصبی با cpanel برخورد می کنیم
بنده هم اوایل این طوری بودم ولی حدود 5 سالی هست کوچ کردم روی دایرکت ادمین
ولی بعد از اینکه زمانی با کار کردنش گذشت واقعا متوجه سبکی کنترل پنل روی سرور شدم و به هیچ عنوان فشار روی سرور نبود و خیلی راحت کار می کردم
و حتی خیلی ها گیر دادن به ویرایشگر کنترل پنل
ولی دلید نمیشه که شما بخواید روی سرور بخواید کدهاتون رو ویرایش کنید
من برنامه نویس میشناسم روی نوت پد معمولی کد میزنه و برنامه نویس میشناسم که روی نوت پد پلاس کد می زنه
پس ارتباطی به ویرایش گر نداره و توی کنترل پنل ها خیلی اهمیت بالایی داره همون طور که گفتم سرعت و امنیت و سبکی هست و از همه مهم تر امنیت فعلا حرف اول رو میزنه

bigcowboy
September 29th, 2017, 20:38
چه قدر از کنترل پنل ها سر رشته دارید؟
فکر نمی کنم از روی لحن گفتارتون حتی کوچیکترین شناختی داشته باشید
اگر تفاوت و امنیت و سبکی لود دایرکت ادمین رو با سی پنل بدونید هیچ وقت چنین حرفی رو نمی زنید
لطفا قبل از بیان هر چیزی کمی تحقیق کنید

- - - Updated - - -

سی پنل کاربر پسند تره

من فقط یه کاربرم و نظرمو راجب مشکلات مسخره ای که داره گفتم
در ضمن سی پنل هم کم باگ نداره
بحث سبکی و استفاده کم از منابع هم بیشتر به درد ادمین سروری میخوره که میخواد اورسل کنه (:|
برای من کاربر که میخوام یه فایل 1 گیگیو دی کمپرس کنم و دایرکت ادمین نمیتونه ----> دایرکت ادمین چیزی بجز آشغال نیست

shivahost
September 29th, 2017, 21:27
بحث سبکی و استفاده کم از منابع هم بیشتر به درد ادمین سروری میخوره که میخواد اورسل کنه (:|
برای من کاربر که میخوام یه فایل 1 گیگیو دی کمپرس کنم و دایرکت ادمین نمیتونه ----> دایرکت ادمین چیزی بجز آشغال نیست

مشکل دی کمپرس کردن شما مطمئنا از دایرکت ادمین نبوده و سروری که می خواستید روی آن این کار را انجام دهید مشکل داشته و درست کانفیگ نبوده. ما فایلهای خیلی حجیم تری را کمپرس یا دی کمپرس می کنیم و مشکلی که گفتید را تا بحال مشاده نکردیم.

BazPardakht.Com
September 30th, 2017, 02:01

چیزی که شما میگید اصلا روی منطق نیست
سبک بودن یا نبودن هم اصلا ربطی به اورسل نداره
سبک بودن فقط دست شخصی که می خواد کار کنه رو باز می کنه
وقتی منی که مثلا با یه سرور 100 هزار تومنی می تونم 20 تا سایت روی کنترل پنل دایرکت ادمین بدون هیچ فشاری بالا بیارم
ولی حالا ببینم می تونم همین کار رو روی همون سرور هم با cpanel انجام بدم
و حتی امنیتی که گفتم واقعا به چشم دیدم و حتی دیدم که روی سی پنل و یا کامپونت های سی پنل چه طوری راحت سرور رو هک می کنن

شما فایل 1 گیگی رو که می خواستید آپلود کنید آیا از هاستینگتون سوال کردید حداکثر اندازه آپلود چه قدر کانفیگ شده؟
آیا اصلا اون سروری که گرفته بودید مجازی بوده یا اختصاصی یا حتی هاست اشتراکی بوده ؟
اگر هاست اشتراکی باشه که کلا ماجراش فرق داره

پس لطفا تعصبی برخورد نکنید
همون فایلی هم که می گید آپلود نشده اگر با سی پنل هم روی همون کانفیگ بسته می شد هم نمی تونسید آپلود کنید

bigcowboy
September 30th, 2017, 02:33
چیزی که شما میگید اصلا روی منطق نیست
سبک بودن یا نبودن هم اصلا ربطی به اورسل نداره
سبک بودن فقط دست شخصی که می خواد کار کنه رو باز می کنه
وقتی منی که مثلا با یه سرور 100 هزار تومنی می تونم 20 تا سایت روی کنترل پنل دایرکت ادمین بدون هیچ فشاری بالا بیارم
ولی حالا ببینم می تونم همین کار رو روی همون سرور هم با cpanel انجام بدم
و حتی امنیتی که گفتم واقعا به چشم دیدم و حتی دیدم که روی سی پنل و یا کامپونت های سی پنل چه طوری راحت سرور رو هک می کنن

شما فایل 1 گیگی رو که می خواستید آپلود کنید آیا از هاستینگتون سوال کردید حداکثر اندازه آپلود چه قدر کانفیگ شده؟
آیا اصلا اون سروری که گرفته بودید مجازی بوده یا اختصاصی یا حتی هاست اشتراکی بوده ؟
اگر هاست اشتراکی باشه که کلا ماجراش فرق داره

پس لطفا تعصبی برخورد نکنید
همون فایلی هم که می گید آپلود نشده اگر با سی پنل هم روی همون کانفیگ بسته می شد هم نمی تونسید آپلود کنید

آپلود نه ، دی کمپرس کردن یه فایل گنده مثل زیپ یا جی زی که خودم به چشم خودم دیدم که همین دایرکت ادمین بیس بار هنگ میکرد تازه اگه فایل با اسم فارسی توش باشه که کلا میرینه تو اسم فایل و هزار جور باگ دیگه
بحث کانفیگ نیست ، کمپرس و دی کمپرس بحثی نیست که نیاز به منابع بالایی داشته باشه چون یه بحث خیلی خیلی خیلی خیلی قدیمیه
با همون سروری که این مشکلو داشت همون فایلو دیکمپرس کردم اونم با php ، چطور ؟ با استفاده از بافر درسته نزدیک به نیم ساعت زمان برد و شد ! ولی همین دایرکت ادمین عزیزتون نتونست !!!
بحث کامپیوتر بحث اسم و برند و اینچیزا نیس دوست عزیز تو دنیای کامپیوترا هرچی کارایی بهتری ارائه بده برندس و اون یکی آشغال
همین سی پنل هم هزارتا باگ داره ولی حداقل حداقل ازین باگای ابتایی نداره و کارو بهتر راه میندازه

AtrafNet
September 30th, 2017, 09:42
آپلود نه ، دی کمپرس کردن یه فایل گنده مثل زیپ یا جی زی که خودم به چشم خودم دیدم که همین دایرکت ادمین بیس بار هنگ میکرد تازه اگه فایل با اسم فارسی توش باشه که کلا میرینه تو اسم فایل و هزار جور باگ دیگه
بحث کانفیگ نیست ، کمپرس و دی کمپرس بحثی نیست که نیاز به منابع بالایی داشته باشه چون یه بحث خیلی خیلی خیلی خیلی قدیمیه
با همون سروری که این مشکلو داشت همون فایلو دیکمپرس کردم اونم با php ، چطور ؟ با استفاده از بافر درسته نزدیک به نیم ساعت زمان برد و شد ! ولی همین دایرکت ادمین عزیزتون نتونست !!!
بحث کامپیوتر بحث اسم و برند و اینچیزا نیس دوست عزیز تو دنیای کامپیوترا هرچی کارایی بهتری ارائه بده برندس و اون یکی آشغال
همین سی پنل هم هزارتا باگ داره ولی حداقل حداقل ازین باگای ابتایی نداره و کارو بهتر راه میندازه

جناب دو نکته رو متذکر بشم:
1.اینکه Extract فایل های با حجم مختلف چون مسلماً هر چی حجم فایل فشرده بیشتر باشه نیازمند زمان بیشتری هم هست باید در تنظیمات Administrator دایرکت ادمین (که فقط مدیر سرور می تونه تغییر بده) مقدار Time Out روی عدد بالایی باشه تا بتونه مثلاً یه فایل 1 گیگی رو Extract کنه چون اگه حین Extract به محدودیت Time Out برسه مسلماً مراحل کار نصفه قطع میشه.

2.داشتن فایل های با نام فارسی چه در دایرکت ادمین و چه در سی پنل اصلاً پیشنهاد نمیشه.شما تو همون سی پنل هم با نام های فارسی در مواقع خاص به مشکل می خورید.مثلاً ممکنه یه روز قصد انتقال هاست خودتون رو به یه هاست دیگه داشته باشید و بکاپ سی پنل رو در هاست جدید Extract کنید و ببینید همه نام ها چرت و پرت شدن یا وقتی اسم فارسی یه فایل طولانی باشه واقعاً نمیشه درست مدیریتشون کرد خدایی عدم امکان ایجاد فایل با نام فارسی دیگه عیب حساب نمیشه چون هیچ جا این کار رو نمیکنن.

حتی آپلودسنتر هایی هم که از مردم فایل میگیرن و با همون نام حتی اگر فارسی باشه لینک میدن قضیه اشون اینطوریه که اسم فایل رو یه اسم هش شده مثلاً MD5 شده یا هر جور دیگه میذارن و بعدش تو دیتابیس این هش رو به نام فارسی اصلی اون تو یه ردیف ارجاع میدن و موقع نمایش لینک یه فایل بر اساس نام فارسی تو URL همین هش رو از دیتابیس میگیرن و فایلش رو نمایش میدن.

Amlaaki
October 1st, 2017, 11:59
دوستان عزیز اینجا تاپیک فروش نیستا که اومدین و می خواین اینجارو به گند بکشید !

یک بحث کوچیک در مورد باگ بود تموم شد و رفت کسی نگفت بیاین از تخصص هاتون در مورد بهتر بودن کدام کنترل پنل بحث کنید که !

همینه که هست عرضه دارین بهترشو بنویسید و حتی با قیمت بیشترم ارائه بدین ... ( خیلیا سطحی دیدن و اومدند بزنند از جمله خودم ولی وقتی وارد پروژه میشی میفهمی دنیا دنیای دیگست تبدیل ده ها هزار کامند به ... ) ...

Amlaaki
October 5th, 2017, 13:49
خوشبختانه باگ برطرف شد : https://directadmin.com/features.php?id=2030

به 1.52 اپدیت کنید .

shayakx
October 5th, 2017, 15:09
از بتا كه استفاده كنيد اين مشكل نيست