PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا کد ملی خودت رو در سایت ثبت میکنی؟

T.G.B.Barsam
September 23rd, 2017, 09:44
سلام دوستان
سوالی ازتون داشتم. ما در حال ایجاد یک فروشگاه اینترنتی هستیم. حال میخواستم بپرسم آیا برای ثبت نام در فروشگاه شما با ثبت کد ملیتون مشکلی ندارین؟
چون بعضی ها میگفتن نمیدن و سوء استفاده میشه ولی هرچی گشتم دلیلی بر سوء استفاده ندیدم خواستم بدونم همه نظرشون همینه یا نه.

دوستان عزیز اگر پیشنهاد دیگه ای بجز کد ملی برای ایجاد کد یکتا داشتن بگن چون کد ملی برای هر کسی یکتا هست و بقیه از اون اطلاعی ندارن و همه کارهای سایت باید بر اساس همون کد یکتا انجام بشه.

با توجه به صحبت دوستان عزیز دلیل استفاده از کد ملی این هست که سایت از طریق ثبت نام عضوگیری نمیکنه و به دلایل خاصی از طریق کد یکتا میخوایم کاربرامون رو شناسایی کنیم و بدونیم چقدر خرید کردن و ... . البته اطلاعات از طریق هش کد میشه ولی کاربر این موضوع رو متاسفانه نمیخونه و اطلاعی ازش نداره. محصولات فروشی هم خدماتی هستن و محصول فیزیکی نیست.

qoquq
September 23rd, 2017, 09:51
با سلام و ارزوی موفقیت برای شما دوست عزیز
بنده برای ثبت کد ملی مشکلی ندارم و فک نمیکنم هم سوء استفاده خاصی بشه ازش کرد ولی بحث اینجاست که وقتی به یک وبسایت فروشگاهی میرسم ( که البته باز هم نوع محصولاتی که میخواهید بفروشید رو نمیدونم ! ) از خودم میپرسم به چه دلیل به کد ملی بنده احتیاج هست ؟!
فکر نمیکنم که شما هم جواب قانع کننده ای ندارید برای همچین سوالی و درخواست کدملی برای شما در یک وبسایت فروشگاهی هیچ لزومی نداره و فقط یمقدار باعث شک خریدار به وبسایتتون میشه !
این نظر بنده بود امیدوارم کمکتون کنه .

T.G.B.Barsam
September 23rd, 2017, 09:54
با سلام و ارزوی موفقیت برای شما دوست عزیز
بنده برای ثبت کد ملی مشکلی ندارم و فک نمیکنم هم سوء استفاده خاصی بشه ازش کرد ولی بحث اینجاست که وقتی به یک وبسایت فروشگاهی میرسم ( که البته باز هم نوع محصولاتی که میخواهید بفروشید رو نمیدونم ! ) از خودم میپرسم به چه دلیل به کد ملی بنده احتیاج هست ؟!
فکر نمیکنم که شما هم جواب قانع کننده ای ندارید برای همچین سوالی و درخواست کدملی برای شما در یک وبسایت فروشگاهی هیچ لزومی نداره و فقط یمقدار باعث شک خریدار به وبسایتتون میشه !
این نظر بنده بود امیدوارم کمکتون کنه .

از اینکه وقتتون رو برای پاسخ به سوالم اختصاص دادین سپاسگزارم. متن اصلی رو ویرایش میکنم و دلیل این قضیه رو خدمت شما عزیزان میگم.

qoquq
September 23rd, 2017, 09:59
برای اختصاص دادن کد اختصاصی راه های مختلفی هست اسکریپتی که استفاده میکنید رو میتونید تو سایت های مختلف بگردید به احتمال زیاد افزونه مناسب وجود دارد اگر هم نبود دوستانی در انجمن هستن با دریافت هزینه مناسب براتون انجام میدن ! در کل به نظر من برای یک وبسایت فروشگاهی چون دلیلی هم نداره کد ملی فرد رو نخواهید !

AHFgroup
September 23rd, 2017, 10:56
نه !همیشه اشتباه میزنم
دلیلی وجود نداره کسی شماره ملی بخواهد !

negarnovin
September 23rd, 2017, 11:05
فکر نکنم تو ایران جواب بده! همه غیرواقعی می زنن هنوز فرهنگش تو ایران جا نیفتاده برای وریفای کردن خیلی راه های دیگه ای هستش
به نظر بنده خیر کسی صحیح نمی زنه!

JeyServer
September 23rd, 2017, 11:59
سلام
اگر واقعا جایی به نظر من لازم باشه که کد ملی رو وارد کنم، بله اینکارو میکنم (مثل در سایت اپراتور های تلفن همراه یا حتی فروشندگان پنل پیامک و... که جوری یک مرجع قانونی دیگری برای انجام سفارش من نیاز به این کد داره) ولی اگر فکر کنم که فروشنده دلیلی برای این درخواست نداره من حتما از وارد کردن کد ملیم خودداری میکنم.

البته نگرانی اون دسته از افرادی که بهتون پاسخ منفی دادن هم بی مورد نبوده، ما همین چند هفته پیش شاهد سرویسی بودیم که یکی از عزیزان بصورت کاملا عجیب و غریب ارائه دادند و با ارائه کد ملی اطلاعات شناسنامه ای یک شخص(که قطعا جز حریم خصوصی هست) رو مشاهده میکردید:
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=190657

T.G.B.Barsam
September 23rd, 2017, 12:48
سلام
اگر واقعا جایی به نظر من لازم باشه که کد ملی رو وارد کنم، بله اینکارو میکنم (مثل در سایت اپراتور های تلفن همراه یا حتی فروشندگان پنل پیامک و... که جوری یک مرجع قانونی دیگری برای انجام سفارش من نیاز به این کد داره) ولی اگر فکر کنم که فروشنده دلیلی برای این درخواست نداره من حتما از وارد کردن کد ملیم خودداری میکنم.

البته نگرانی اون دسته از افرادی که بهتون پاسخ منفی دادن هم بی مورد نبوده، ما همین چند هفته پیش شاهد سرویسی بودیم که یکی از عزیزان بصورت کاملا عجیب و غریب ارائه دادند و با ارائه کد ملی اطلاعات شناسنامه ای یک شخص(که قطعا جز حریم خصوصی هست) رو مشاهده میکردید:
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=190657

ممنون از پاسختون
لینک رو دیدم و این موضوع غیر قانونی هست !!! به چه دلیل برای همه افراد این اطلاعات قابل دسترسی هستش!؟

vahab00
September 23rd, 2017, 12:51
کد ملی جز حریم خصوصی افراد هست و البته سوء استفاده هایی هم میشه ازش کرد که یک مورد رو دوست خوبم جی سرور عزیز در بالا فرمودند
اما اگر دقت داشته باشید فقط همین ها نیستند
در خیلی از موارد دیگر هم از کد ملی برای کارهای دیگری استفاده میشه نمونه دانشگاه پیام نور که (بقیه رو نمیدونم) که از کد ملی برای رمز عبور استفاده میکنه
شرکت مخابرات برای ارائه adsl هم همینکارو انجام میده
و خیلی از شرکت ها و خدمات دیگر
که البته در همه این ها امکان تغییر کد ملی هست اما خب همه که به یک اندازه دانش و آگاهی ندارن
حتی چندین مورد هم شخصا مشاهده کردم که به طرف گفتم ایمیل و پسوورد بدید سایت رو چک کنم که اطلاعات جیمیل خودشون رو دادن (عدم آگاهی کافی مردن)
همین دلیل هست که نباید یک سری اطلاعات رو اصلا نمایش داد
در whmcs قبلا قابلیتی بود که الان برداشته شده به این شکل که نام کاربری رو رمز عبور کاربرا رو ایمیل می کرد و بعد از مدتی برخی هکرها یک بانک اطلاعاتی بزرگ برای کرک درست کرده بودن به این شکل که این نام کاربری و رمز عبور در پنل ادمین در بخش ایمیل ها هم وجود داشته و ادمین ها آنرا ذخیره میکردند و از آنجایی که بسیاری ازکاربران از یک نام کاربری و رمز عبور برای همه موارد خود استفاده میکردند می توانستند به تمامی اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کنند که هم اکنون این مشکل در نسخه ها جدید به شکل ارسال نام کاربری و نوشتن رمز عبور انتخابی شما رفع شده است
به هر حال از نظر من هم کار درستی نیست و من شخصا اینطور سایت ها رو می بندم
اما اگر اجبار به اینکار هستید کافی است که با یک کد ساده مشکلتون رو حل کتید . دو یا سه حرف اول نام کاربر رو بگیرید و بعد یک کد رندم مثلا 8 رقمی هم جلوی آن قرار بدید بشه کد کاربر (این ها رو کاربر در هنگام ثبت نام نبینه) و بعد از اینکه ثبت نام تکمیل شد هنگام نمایش تکمیل ثبت نام بگه این کد یکتای شما و این هم رمز عبور شما
اینطور نه شما مشتری از دست میدید نه کاربررو وادار به کاری که دوست نداره میکنید
ببخشید سرتون درد آوردم
موفق باشید

ali-rezam
September 23rd, 2017, 12:54
به نظر بنده هم ارائه كد ملى براى كاربران سخت بوده و دربسيارى از موارد ممكن هست حتى كاربر از خريد صرف نظر كنه
دريافت شماره موبايل ميتونه جايگزين مناسبى باشه كه با ارسال پيامك ميشه صحتش رو كنترل كرد

Sent from my iPhone using Tapatalk