PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کاهش بازدید وب سایت ها با اومدن تلگرام...

تازه کار
September 23rd, 2017, 08:38
به شخصه از سال 87 وارد دنیای اینترنت شدم در سال 88 کار طراحی وب رو یاد گرفتم در این حوضه کار کردم.

در طول این سال ها شاهد شاهد فراز و نشیب های زیادی در فضای مجازی ایران بودم در کل تمامی این فراز نشیب ها شیرینی و جنبجوش کاربران ایرانی چه وب مستر ها و چه کاربران معمولی سایت ها و انجمن ها کامل حس میشد و احساس رقابت بین تمام فعالان این حوضه بود.

ولی...

در این تاریخ شاهد مشکل اساسی حوضه وب شدیم یعنی تلگرام و اینستاگرام!

با اومدن تلگرام کم کم بازدید سایت ها کاهش پیدا کرد کاربران در دام تلگرام گیر افتادن و وقتی برای باز کردن مرورگر خود ندارند از طرفی هم وب مستران هم کم کم رغبت چندانی به ایجاد سایت و غیره ندارند خود بنده 2 سال هست که هیچ وب سایتی ندارم چون واقعا مشکل اساسی هست این///

قصدم از ایجاد این تاپیک اینه که بیایم این مشکل رو کمی برسی کنیم آیا راهی هست که مردم از زندان تلگرامی بیرون بیان و کمی هم به سایت ها توجه کنن؟!:77:

Z.eus
September 23rd, 2017, 11:01
درود؛

وقتی سایت ها پر از popup و تبلیغات شده اند کاربر ترجیح میدهد از تلگرام استفاده کند تا نهایتا چند پست تبلیغاتی ببیند نه یک دفعه 50 تا صفحه برایش باز شود.
ضمنا پیش می آید که سرور دانلود سایت ها مشکل دارد و.. ولی در تلگرام با یک تپ کردن ساده فایل رو دانلود میکنند!

مزایای تلگرام رو در نظر بگیرید و مقایسه کنید با معایب سایت ها و مشکلاتی که وب مستران برای سود بیشتر خود برای جامعه ایجاد کرده اند.

از ماست که بر ماست.

negarnovin
September 23rd, 2017, 11:03
بحث واقعا خوبی رو مطرح کردید این بحث می بایستی خیلی وقت پیش انجام می شد!
واقعا دیگه کسی سایت باز نمیکنه انقدر کانال و گروه تلگرام اومده
مثلا قبلا یارو می رفت از سایت سرچ می کرد آهنگ دانلود می کرد
الان میره تلگرام راحت تو کانال ها براحتی دانلود می کنه
قبلنا خواننده ها کاراشونو میدادن سایت ها میزاشتن
الان میدن گروه ها و کانال های تلگرام می زارن
فکر نکنم تا زمانی که تلگرام و شبکه های اجتماعی این چنینی هستش دیگه کسی سراغ سایت اینا بره
روز به روز از بازدید سایت ها هم داره کمتر میشه!

365web.online
September 23rd, 2017, 11:15
واقعا دیگه هیچ کسب و کار جدیدی علاقه ای نداره که وب سایت داشته باشه و هزینه کنه برای طراحی سایت و هاست و دامنه و ... چون همه کارهاش با یه نرم افزار رایگان و درست کردن یه کانال راه میفته. متاسفانه مشکل بدی هست

JeyServer
September 23rd, 2017, 11:46
بله، مشخص هست که با وجود برنامه هایی مثل تلگرام این اتفاق میوفته ولی شما در نظر بگیرید که چطور در سایر کشور ها با وجود ده ها برنامه مثل تلگرام همچین مشکلی بوجود نیومده؟
به این دلیل که همه وب سایت ها یک دست نیستند.شما وب سایت های فیلم و موزیک رو در نظر بگیرید؛ این وب سایت ها که 99.99٪ با وردپرس پیاده سازی شدند چه مزیتی بر تلگرام دارند؟ برعکس کلی معایب دارند(مثل پاپ ها که فرمودند و واقعا غیرقابل تحمل شدند)

شما در گوگل سرچ میکنید، نتایج پر میشه از سایت های بی محتوایی که با ربات ها آپدیت میشوند و به هیچ عنوان نمیشه ازشون چیز بدرد بخوری بدست اورد.
اینکه بنابر پیشبینی هایی که از قبل میشد کاربران اینترنت دارند به سمت دستگاه های قابل حمل میروند کاملا امر عادیه ولی اگر کاربران ایرانی دارند تلگرام رو بر وب سایت های ما ترجیح میدند فقط و فقط دلیلش خود ما هستیم و تا زمانی که مدیران وب سایت ها تکونی به خودشون ندند و بخوان با همون روند قبلی (کپی پیست، ربات، مطالب بی محتوا) کار بکنند وضع از این بهتر نمیشه.

gdfire
September 23rd, 2017, 12:34
خوب معلومه سایتا هی چیلتر میشن هم اعصاب وبمستر خورد هم بازدیدکننده در به در دنبال ادرس جدید ولی تلگرام چی؟
نه هزینه سرور نه ترس از دامنه و گرفتاری و...
من یکی تلگرامو ترجیح میدم باید قبولم کنیم سایتا ما فارسی زبانن نه انگلیسی که مخاطب همه کشورارو قرار بگیره ایرانیا هم که رفتن تلگرام ما وبمسترا هم باس بریم سمت تلگرام
ی کانال فیلم یا موزیک راه بنداز فقط ی سرور معمولی بخر باهاش فایلارو بفرست تو چنل تموم دیگه:111:
درسته هیچی سایت نمیشه ولی همه وبمسترا واس خاطر پوله دیگه سایت دارن وختی هزینه ها سنگین سایت که اونم به دلار و یورو هست در نیاد باس کوچ کرد به تلگرام هر وبمستر چند کانال تلگرام تا گیزمیز هم دیگه کم به سایتش میرسه بیشتر رو کانالن و ماهی چندین میلیون راحت در میاره تبلیغاتم راحت تره تو تلگرام یه اپلیکیشن رایگان و راحت و به دور از ترس چیلتر و رقبا:71:

تازه کار
September 23rd, 2017, 12:38
اگه این روند ادامه پیدا کنه تلگرام به تنهای کل اینترنت ایران رو میگیره تمام فروشگاه های اینترنتی هاستینگ ها وب مستر ها واقعا ضرر جبران ناپذیری رو خواهند دید! اگر کانالی با عضو 1 میلیون خورده ای کاربر بیاد روی فروش محصول تمرکز کنه چه نیازی کاربر بیاد از دیجی کالا بخره؟ حتی فروشگاه های بزرگی مثل دیجی کالا هم در امان نیستند مشکل فراتر از این حرفهاست من فکر میکنم باید دولت در این کار به داد وبمستر ها بیاد وگرنه تلگرام میشه همون اینترنت ایران یعنی خارج از تلگرام کشت اگه عمیقا به موضوع نگاه کنیم خدایش آینده ترسناکی رو میبینیم

gdfire
September 23rd, 2017, 12:42
اگه این روند ادامه پیدا کنه تلگرام به تنهای کل اینترنت ایران رو میگیره تمام فروشگاه های اینترنتی هاستینگ ها وب مستر ها واقعا ضرر جبران ناپذیری رو خواهند دید! اگر کانالی با عضو 1 میلیون خورده ای کاربر بیاد روی فروش محصول تمرکز کنه چه نیازی کاربر بیاد از دیجی کالا بخره؟ حتی فروشگاه های بزرگی مثل دیجی کالا هم در امان نیستند مشکل فراتر از این حرفهاست من فکر میکنم باید دولت در این کار به داد وبمستر ها بیاد وگرنه تلگرام میشه همون اینترنت ایران یعنی خارج از تلگرام کشت اگه عمیقا به موضوع نگاه کنیم خدایش آینده ترسناکی رو میبینیم
فکر نکنم مسدود کنن تلگرامو در کل بسنجیمم نمیصرفه سایت زدن دیگه این دوره زمونه وقتی یکی از مهمترین مشکلا چیلتره طرف میشناسم کانال خاک بر سری زده راحت تو یه ماه 3م درامدشه!
اوخ یکی بیاد سایت اهنگ مجازم بزنه چیلتر میشه
وبمستری ایرانو چیلتر نابود کردن نه تلگرام ... تلگرامم مسدود شه جایگزین زیاده تا دلت بخواد!
درباره هاستینگا هم میتونن سرور بفروشن باز چون کانالا فیلم و سریال و اهنگ واسه اپلود سریع توش به سرور نیاز دارن ... :106:

a1994n1373
September 23rd, 2017, 15:11
خیلی از ما وقتی دولت تماس صوتی تلگرام رو ***** کرد ازش دلگیر شدیم .
الان که فک می کنم دولت داره از همین تماس صوتی (تلفن ثابت و اینا) درآمد جذب میکنه پس احتمالا حق داشته .
همین قضیه سر خودمون تو تلگرام هم اومده .
یعنی مایی که مدعی هاستینگ و اینا هستیم نتونستیم جلوی تلگرام رو بگیریم شایدم فرهنگش خوب جا نیفتاده .

Cr0w
September 23rd, 2017, 16:36
خیلی از ما وقتی دولت تماس صوتی تلگرام رو ***** کرد ازش دلگیر شدیم .
الان که فک می کنم دولت داره از همین تماس صوتی (تلفن ثابت و اینا) درآمد جذب میکنه پس احتمالا حق داشته .
همین قضیه سر خودمون تو تلگرام هم اومده .
یعنی مایی که مدعی هاستینگ و اینا هستیم نتونستیم جلوی تلگرام رو بگیریم شایدم فرهنگش خوب جا نیفتاده .
دوست عزیز مطمئن باشید که مشکل فرهنگی این وسط بیداد میکنه . همین امارو ارقامی که مصرف روزانه هر ایرانی از تلگرام ، امار ایرانی های عضو تلگرام رو نگاه کنید مشخصه . دعواهای خانوادگی الان خیلی رسم شده تو فضای مجازی ی چی بهم میگن بعدش توی واقعی یقه هم دیگر رو میگیرند این وضع فرهنگیش .

از طرفی وقتی این همه فعالیت توی این شبکه ها هست و اکثرا شب تا صبح وقتشون رو سپری میکنند در این شبکه ها عملا جایی برای ما وبمستر ها نمیمونه
البته از نظر من این مشکل فقط در کشور هایی که حسابی مشکل فرهنگی دارن رخ میده چون من اکثر دوستای خارجیم فیسبوک و اسنپ چت و اینا دارن وقتی با هم ارتباط برقرار میکنیم در روز یکی دو ساعت بیشتر انلاین نمیشن حالا دوستان ما واسه مشخص نیست چی صبح تا غروب انلاینن کافی هر ساعت از شبانه روز بهشون پیام بدی

AtrafNet
September 23rd, 2017, 19:42
سلام
به نظر من مشکل تلگرام نیست مشکل وب مستر ها و برنامه نویس هایی هستن که نتونستن خودشون رو با تغییرات بزرگ به روز کنن.
خودم شخصاً فقط php کار میکردم و فکر میکردم سراغ هیچ چیز دیگه هم نیاز نیست برم و سر همین قضیه از خیلی های دیگه که زرنگی کردن و رفتن سراغ جاوا و اندروید استودیو عقب موندم.

درسته برنامه نویسی عشق و علاقه هم داره اما هدف اصلی موفقیت و کسب درآمده مگه نه؟ خب برای یه برنامه نویس چه فرقی میکنه که این درآمد رو از وب در بیاره از دسکتاپ در بیاره یا از موبایل؟؟
خودم یه دلبستگی خاصی به زبانی که ازش استفاده کنم پیدا میکنم اما اینو می دونم که باید بالاخره این دلبستگی و بیشتر تنبلی رو بذارم کنار و سراغ شرایط روز بازار برم.

حالا خوب یا بد بودنش از لحاظ فرهنگی و اجتماعی رو دیگه ما نباید نظر بدیم کارشناسان جامعه شناس باید نظر بدن و همینطور که ما تو این مملکت تو هیچ چیز دولت و تصمیمات اساسی نمی تونیم دخیل باشیم و فقط پشت سر هم غر میزنیم چرا باید خودمونو به خاطر این مشکل ناراحت کنیم؟
میگن تو تلگرام خانواده ها متلاشی میشه، تو تلگرام ناموس مردم رو گول میزنن و... به نظر من که هر کس همونطور که اختیار تصمیمات زندگی اش رو داره باید نتیجه همون تصمیمات هم چه خوب چه بد ببینه به بقیه چه ربطی داره؟ اینو حتی درباره ناموس خودمم میگم که یکی نیاد بگه آره برای مردم حرف میزنی به نظر من هر کسی سراغ چیز های بد بره خب مسلماً چیز های بد هم تحویل میگیره غیر اینه؟ دختری که بلانسبت کرم داره با پسر های مختلفی تو تلگرام چت میکنه خب هر اتفاقی بیفته چه خوب چه بد اول و آخر تقصیر خودشه.نمیگم اعتقاد جهان سومی که دختر حتی نباید با یه پسر حرفم بزنه داشته باشیم نه اما وقتی تو کشور جهان سومی هستیم که حتی پیرمرداش به دخترای جوون ذل میزنن بهتره رعایت اوضاع فعلی رو کنیم مثل این می مونه که وسط گرسنگان آفریقا بشینید زرشک پلو با مرغ بخورید ولی همون زرشک پلو با مرغ رو وسط جمعیت سیر ها بخورید مسلماً هیچ کس به شما ذل نمیزنه در کل منظورم حفظ سیاست و هماهنگ شدن با شرایط برای بقاء هستش مثل محیط زیست و حیات وحش!!!

a1994n1373
September 23rd, 2017, 19:48
بحث پلتفرم نیست دوست عزیز . من سراغ دارم خیلی از دوستانی که ios کار بودن سر همین تحریم جدید آمریکا خوردن زمین !

AtrafNet
September 23rd, 2017, 20:21
بحث پلتفرم نیست دوست عزیز . من سراغ دارم خیلی از دوستانی که ios کار بودن سر همین تحریم جدید آمریکا خوردن زمین !

خب دیگه موضوع اینجاست که نباید خودشو به یه موضوع وابسته کنه و بعدش بیاد غر بزنه بگه چرا به موضوع من توجه نمیشه اگه اپل باعث زمین خوردنشون شد باید بتونن خودشونو با محیط های دیگه وفق بدن.

ali215215
September 23rd, 2017, 20:37
سلام
همش منفی فکر نکنید

اتفاقا ، بر عکس است
الان هر کی حرفه است ، سایت دارد و ...، نه تلگرام و پیچ
این تلگرام و اینستا، فقط برای تخریب فرهنگی ایران وارد ایران شدند و مسئولین تمام ای کیو هم خواب تشریف دارند، از مدارک در پیت ، دانشگاهی مسئولین چه انتظاری دارید؟
مگر واقعا چند تا سایت برای دانلود و فیلم نیاز است؟ خب این رفتند روی تلگرام که زیاد بود و نبودنشان فرقی نمی کند، چون اکثرا چند روزه هستند و بیشتر پاپ اپ ها و ... هم این ها دارند، مننتهی چون درامد ندارند، سریع جمع می کنند
به خاطر کلاهبرداری های بسیار زیاد در محیط تلگرام، حتی الان لینک های ، درگاهای واسط و مستقیم بانکی حق دادن درگاه را به پیام رسان ها ندارند و کار نمی کنند و همه مجبور شدن برن به سمت سایتها
2- اسم تلگرام و غیره هم مشخص است، پیام رسان هستند نه چیز دیگر، ما بد استفاده می کنیم
3- وقتی هنوز زیر ساختهای کشور اماده نیست و یک سری .... به فکر خودشان هستند در بالا سر تصمیمات کشوری ، خوب چه توقعی است، توی ایران تنها کشوری است که ترافیک پولی است ، اونهم فقط برای سر مردم کلاه گذاشتن است ، و الی ،1 ریال هم هزنیه برای کشور ندارد، بخودی پول می گیرند
4- الان کم کم دارد تمامی شرکت ها و .... به سمت نت و سایت م یروند، به وضوع مشخص است
5- شما 4 تا سایت دانلود فیلم و ... را اصلا توی محیط نت ، قاطی ،کار های نت نکنید
شما نمونه کا رخوب داشته باشید ، اتفاقا مشتری زیاد است، منتهی باید تیم ورک باشید، حرفه ای باشدی و غیره
تا چند سال اینده نت ، و سایت و اپلیکیشین تمام محیط نت ایران را فرا می گیرد
6- الان تمامی سایت ها و شرکتها و .... کانال دارند ، منتهی هر چی میشه ، می گن رجوع شود به سایت ،
7 - درخواست سفارشات کاری در محیط نت، بشدت تحت تاثیر استانها و شهرهای بزرگ و کوچک است
الان من گروهایی را در تهران می شناسم ماهی ، 50 میلیون تومان دارمد دارند ،ولی در شهر خود من، ماهی 200 هزا رتومان هم نمی شه برای طراحی سایت ، کسب درامد کرد
البته به تدریج بهتر می شود
دولت یک برنامه دارد ، کم کم ، این تلگرام و /.... حذف می شوند
کلا تلگرام و .... چون مفت و راحت بدست میاند، مفت و راحت هعم از دست می روند
طی 3 ال اخیر ، بله کمی سایتها متوقف شده اند، ولی دارد بهتر می شه و خواهد هم شد، چون سایت پایدار، ثبات ، مطمئن، جر فه ای و کلاس کار است
یا علی

navid2zp
September 23rd, 2017, 20:43

خیر دوست عزیز هیچگاه تلگرام یا هر مسنجر دیگه ای جای دیجیکالا رو نمیگیره چون دیجی کالا همیشه اصولی کار کرده و با تحولات روز تکنولوژی جلو میره و بر خلاف بسیاری از افراد که خودشون رو وبمستر خطاب می کنند با یک وردپرس و چنتا مطلب کپی نمیاد بره جلو
تلگرام فرصت نه ضرر
بارها گفتم کسی که نتونه با علم و تکنولوژی روز دنیا جلو بره در نهایت به جایی نمیرسه که درستش هم همین هست. اگر قرار بود چنین افرادی به جایی برسند که اصلا دنیا پیشرفتی نداشت.
چرا این مورد رو در نظر نمیگیرد که تلگرام 50 میلیون یوزر داره در صورتی که وب ما به صورت عادی تنها 25 میلیون یوزر داشت و تلگرام به تنهایی 25 میلیون یوزر جدید رو به تمام فعالان وب هدیه داد؟ چرا نمیگید همین تلگرام باعث شد سواد بسیاری از افراد در استفاده از تکنولوژی و محتوای موجود در وب بره بالا؟
این که عده ای توانایی استفاده از این موضوع رو ندارند دلیل بر بد بودن نیست

دولت به داد وبمستر ها برسه؟ کلا 80% مشکلات فعالان وب به خاطر فعالیت ها و دخالت های بیجای و بدون فکر دولت مثل *****ینگ و قوانین خنده دارشون هست بعد باز شما میگید دولت؟
به نظر بنده تلگرام و اینستگرام یکی از بهترین اتفاق هایی بودند که برای وب ایران افتادند تا علاوه بر افزایش تعداد کاربران، عدم توانایی های بسیاری از فعالان و مدعیان وب مشخص بشه تا یادشون بیاد که زمینه فعالیتشون تکنولوژی روز دنیا هست و باید هر روز بهتر از دیروز باشند نه این که مثل 10 سال پیش با استفاده از سی ام اس های اماده یک سایت ساده رو پیاده سازی کنند و انتظار جایگاه بالایی داشته باشند.

شما وقتی حرف از وب و اینترنت می زنید دارید در مورد زمینه ای صحبت می کنید که در کل دنیا یکی از مهمترین مسائل روز هست و هیچجا یک سرویس جدید مثل تلگرام و ... رو بد نمیدونن اما متاسفانه در کشور ما مردم عادت کردند همه چی براشون راحت باشه و بدون زحمت به هرجا که دلشون می خواد برسن که این مسئله حداقل در زمینه وب و اینترنت بسیار خنده دار هست چون شما هر روز که از خواب بلند میشید پیشرفت های قابل توجهی رو میبینید که باید خودتون رو باهاشون بروز کنید.

شما تلگرام و اینستا رو بد میبینید پس اگر آمازون و سایر سرویس های مدرن در ایران فعالیت می کرد به جرم های مختلف همشون رو بالای دار می بردید که!

لطفا و خواهشا متوجه این موضوع باشید که در زمینه ای فعالیت می کنید که علم روز دنیا هست. خیلی جای تاسف داره که با دیدن پیشرفت دیگران که از زحمت بسیار خودشون بوجود اومده اینطور جبهه می گیرید و اون رو با بهانه های خنده دار زیر سوال می برید. با همین بهانه ها بود که به دولت اجازه داد شد جلوی فعالیت کلی از سرویس های داخلی و خارجی گرفته بشه. باز می خواید اینقدر ادامه بدید تا بهانه بیشتر بدید دستشون و وب ایران رو به وضعی فاجعه بار تر از این شرایطی که داره دچار کنید؟

تازه کار
September 23rd, 2017, 22:30
خیر دوست عزیز هیچگاه تلگرام یا هر مسنجر دیگه ای جای دیجیکالا رو نمیگیره چون دیجی کالا همیشه اصولی کار کرده و با تحولات روز تکنولوژی جلو میره و بر خلاف بسیاری از افراد که خودشون رو وبمستر خطاب می کنند با یک وردپرس و چنتا مطلب کپی نمیاد بره جلو
تلگرام فرصت نه ضرر
بارها گفتم کسی که نتونه با علم و تکنولوژی روز دنیا جلو بره در نهایت به جایی نمیرسه که درستش هم همین هست. اگر قرار بود چنین افرادی به جایی برسند که اصلا دنیا پیشرفتی نداشت.
چرا این مورد رو در نظر نمیگیرد که تلگرام 50 میلیون یوزر داره در صورتی که وب ما به صورت عادی تنها 25 میلیون یوزر داشت و تلگرام به تنهایی 25 میلیون یوزر جدید رو به تمام فعالان وب هدیه داد؟ چرا نمیگید همین تلگرام باعث شد سواد بسیاری از افراد در استفاده از تکنولوژی و محتوای موجود در وب بره بالا؟
این که عده ای توانایی استفاده از این موضوع رو ندارند دلیل بر بد بودن نیست

دولت به داد وبمستر ها برسه؟ کلا 80% مشکلات فعالان وب به خاطر فعالیت ها و دخالت های بیجای و بدون فکر دولت مثل *****ینگ و قوانین خنده دارشون هست بعد باز شما میگید دولت؟
به نظر بنده تلگرام و اینستگرام یکی از بهترین اتفاق هایی بودند که برای وب ایران افتادند تا علاوه بر افزایش تعداد کاربران، عدم توانایی های بسیاری از فعالان و مدعیان وب مشخص بشه تا یادشون بیاد که زمینه فعالیتشون تکنولوژی روز دنیا هست و باید هر روز بهتر از دیروز باشند نه این که مثل 10 سال پیش با استفاده از سی ام اس های اماده یک سایت ساده رو پیاده سازی کنند و انتظار جایگاه بالایی داشته باشند.

شما وقتی حرف از وب و اینترنت می زنید دارید در مورد زمینه ای صحبت می کنید که در کل دنیا یکی از مهمترین مسائل روز هست و هیچجا یک سرویس جدید مثل تلگرام و ... رو بد نمیدونن اما متاسفانه در کشور ما مردم عادت کردند همه چی براشون راحت باشه و بدون زحمت به هرجا که دلشون می خواد برسن که این مسئله حداقل در زمینه وب و اینترنت بسیار خنده دار هست چون شما هر روز که از خواب بلند میشید پیشرفت های قابل توجهی رو میبینید که باید خودتون رو باهاشون بروز کنید.

شما تلگرام و اینستا رو بد میبینید پس اگر آمازون و سایر سرویس های مدرن در ایران فعالیت می کرد به جرم های مختلف همشون رو بالای دار می بردید که!

لطفا و خواهشا متوجه این موضوع باشید که در زمینه ای فعالیت می کنید که علم روز دنیا هست. خیلی جای تاسف داره که با دیدن پیشرفت دیگران که از زحمت بسیار خودشون بوجود اومده اینطور جبهه می گیرید و اون رو با بهانه های خنده دار زیر سوال می برید. با همین بهانه ها بود که به دولت اجازه داد شد جلوی فعالیت کلی از سرویس های داخلی و خارجی گرفته بشه. باز می خواید اینقدر ادامه بدید تا بهانه بیشتر بدید دستشون و وب ایران رو به وضعی فاجعه بار تر از این شرایطی که داره دچار کنید؟

الان مشکل من اینه بهترین سایت رو بارگزاری میکنم بهترین مطلب تهیه میکنم بهترین کالا رو عرضه میکنم ولی باز کاربر ایرانی با وجود تلگرام حتی وقت باز کردن مرورگرشو نداره 24 ساعت روز کار مردم شده کانالای جوک یه زمانی وب ایران تازه داشت جون میگرفت مردم ریخته بودن سایت سرگرمی میزدن هی سایت اس ام اس اینجور چیزا بعد بین سالهای 91 تا 94 اوضاع خوب شد رفت سمت حرفه ای تر شدن ولی باز تلگرام اومد و مردم دوباره برگشتن سر اول خط الان سایتهای جوک سرگرمی جاشونو دادن به کانالای جوک سرگرمی

ali215215
September 23rd, 2017, 22:44
الان مشکل من اینه بهترین سایت رو بارگزاری میکنم بهترین مطلب تهیه میکنم بهترین کالا رو عرضه میکنم ولی باز کاربر ایرانی با وجود تلگرام حتی وقت باز کردن مرورگرشو نداره 24 ساعت روز کار مردم شده کانالای جوک یه زمانی وب ایران تازه داشت جون میگرفت مردم ریخته بودن سایت سرگرمی میزدن هی سایت اس ام اس اینجور چیزا بعد بین سالهای 91 تا 94 اوضاع خوب شد رفت سمت حرفه ای تر شدن ولی باز تلگرام اومد و مردم دوباره برگشتن سر اول خط الان سایتهای جوک سرگرمی جاشونو دادن به کانالای جوک سرگرمی

برادر من ،من توضیح دادم
دیگر سایتها سرگرمی و غیره جواب نمیدهد
الان تخصصی است،شرکت ها - خدمات -و .....
ایران دارد می رود به سمت تبلیغات مدرن، نه سایت جک و سرگرمی
کسی توی کانال جک و سرگرمی است، برای چی باید بیاد مثلا توی گوگل سرچ بزند، اون هم بخیودی ،خرید مثلا پنکه سقفی؟
شما خودتان و اطراف خودتان را نبینید
الان فکرمیکنید مشتریان دیجی کالا، تهرانی ها و شهرهای بزرگ هستند،برعکس 90 درصد شهرهای کوچک و روستاها هستند
کلا شما باید کل نت را بررسی کنید
الان باید ببنید مثلا در ماه چند هزار تا دامنه ثبت میشود و در ماها چه تغییر دارند،بعد متوجه میوشید
تقربا الان ماهی 12 هزار تا ،فقط دامنه ir ثبت میشه و دارد بیشتر میشه
تلگرام و غیره ، کالای بنجل فروشی هستند ،مثلا طرف رفته ترکیه 4 تا چمدان لباس میاره می فروشه، اما حتی یک فورشگاه نه چندان مشهور سایت میزند،در کنارش تلگرام هم دارد
ولی خردی و فروش در سایت است
یک کانال مذهبی است به نام "دوستداران مرحوم " ایت الله حق شناس" که توسط یکی از مریدان ایشان اداره می شد و تعداد بالای 150 هزار تا مببر معتبر و واقعی دارد،2 سال پیش هک شد و کانال از مدیریت اصلی ، خارج شد
باز یک کانال جدید زده شد ،ولی چند وقت پیش سایت را رونمایی کردند، چون نمیشه به شبکه های اجتماعی اعتبار کرد
من تلگرام پرتابل داشتم، یک مرتبه ویندزو عوض کردم ، به هوای پایداری اطلاعات در سرور تلگرام، ویندوز جدید زدم ،تلگرام را باز کردم ، دیدم 3 روز پیامهای اخری نیست
با اینکه کلا در یک درایو دیگر اطلاعت بود و اون درایو را من اصلا کاری نداشتم

- - - Updated - - -

http://www.mehrnews.com/news/3949951/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%DB%B1%DB%B1%DB%B7%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B9%DB%B5-%DB%B8%DB%B7%DB%B0%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%AA%D8%B9%D9%84%D9%82-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86
بخوانید ،جالب است

در سال ۹۵، بالغ بر ۱۱۷ هزار دامنه اینترنتی در ایران به ثبت رسیده است.

kiavaco
September 23rd, 2017, 22:54
ببینید هر چیزی دوره ای داره نمونش تلگرام وایبر واتس اپ

ابتدا وایبر اومد حالا شاید اون زمان واتس اپ و .. بود مثل نرم افزار های بیتاک و تانگو و ... هرکدوم کم کم 2 سال عمر کردن و بالاخره تلگرام هم تا حدی پیش میره و یا دولت میبنده یا اینکه بالاخره واگذار میشه به شرکت دیگر و ...

ما خود برنامه نویسی و طراحی وب سایتیم شاهد این نبودیم که مشتریانمون کم شن قطعا هاست میفروشیم شخصی که توی تلگرام هست رباتی میسازه نیاز به فضا باز داره

ویا افرادی الان محصول داریم مثل سیستم بازاریابی که فرد سایت راهندازی کرده از طرف ما و ربات هم ساخته که بازدید سایتش افت نکنه کارش بگیره

حدودا 5 سال پیش بنده یکی از طرفدار های پر و پا قرص فیسبوک بودم و وقتی تلگرام اومد قطعا جایگاه فیسبوک از بین رفت چرا که نیاز به قند شکن نداشت و راحتی بود اصولا نمیشه گفت بازدید ها کم شده بله درسته کانال زیاد شده ولی

ایا میشه با سرعتی که از سیستم و idm یک فیلم رو از یک سایت دانلود میکنیم با تلگرام یکی هست قدرت دانلود ؟؟ قطعا خود بنده سایت رو ترجیح میدم برای دانلود فیلم تا تلگرام

و ایا اصلا پرداخت تلگرام مطمئن هست؟ خیر وقتی قانونی حتی تصویب نشده برای خطر های تلگرام قطعا ترجیح میدم از سایت خریداری کنم تا تلگرام

بنده حدودا یه شکایتی داشتم دادسرا رفته بودم طی صحبت های کارکنان متوجه این شدم که 88 درصد کلاهبرداری ها از طریق تلگرام بوده تا سایت

بنابراین در اینده نه چندان دور جلو این نرم افزار هم گرفته میشه یا بالاخره یه نرم افزار دیگه ای میاد

این حرف مثل حرفی هست که میگیم از وقتی وردپرس اومد برنامه نویسی اختصاصی جایگاهشو از دست داده خوب قطعا به این صورت نیست باید مشکلات رو یک وب مستر برسی کنه و راحتی کار رو برای مشتریانش فراهم کنه

شما میتونید داخل تلگرام فعالیت کنید در کنارش کار هایی کنید سایت هم پیشرفت داشته باشه

ali-rezam
September 23rd, 2017, 23:00
به نظر بنده اون دسته از وب مستران و برنامه نویسان دست از کار خودشون کشیدن که نخواستن خودشون رو با پیشرفت شبکه های اجتماعی مثل تلگرام همگام کنند !
کانال های تلگرامی فضای مناسبی برای وبمستران هست که علاوه بر فعالیت و رقابت در تلگرام ، کاربران رو تشویق به استفاده از وبسایت هاشون هم بکنند ، علاوه بر این ربات های تلگرام برای برنامه نویسان امکانات ، فرصت ها و ایده های فراوانی رو به وجود آورده که از پیشرفت این شبکه های اجتماعی استفاده کنند ، اتصال به وبسایت ها و راحتی استفاده برای کاربرها یکی از ویژگی ربات های تلگرامی هست که بسیار جای کار داره و کمتر بهش توجه میشه .
دنیای فناوری هر روز در حال تغییر هست و باید باهاش همگام شد !
این رو هم در نظر داشته باشید که یک پروژه موفق حتما نیاز به وبسایت و هسته برنامه نویسی شده داره و هیچ وقت نمیشه گفت با وجود شبکه های اجتماعی دنیای وب از بین میره ، در این میان کسانی موفق هستند که از این شبکه های اجتماعی و امکانات در راستای پیشرفت کار خودشون و راحتی کاربران استفاده کنند .

OMIDTU5
September 23rd, 2017, 23:09
از سال 2009 وبسایت دارم و تلگرام رو من تاثیر منفی نداشته و حتی مثبت بوده چون از تلگرام بصورت یک کانال اطلاع رسانی به سود سایت استفاده کردم و مطلبی که در کانال سایت میذارم برای مشاهده ادامه مطلب و دانلود لینک میدم به سایت

نظارتی بر تلگرام وجود نداره پس اعتماد هم سخته بخصوص در زمینه خرید و فروش

صرفا یک پیام رسان برای چت و سرگرمیه و بنده تلگرام رو تهدیدی علیه خودم نمیبینم و معتقدم در ایران گوگل حرف اول رو میزنه .

cheapmizban
September 23rd, 2017, 23:25
ترجیح میدم ، از توئیتر و فیسبوک استفاده کنم ؛ مسنجر هایی نظیر تلگرام هم به دلیل فراگیر شدن نزد عام مجبور به استفاده شدم .
به هرحال استفاده از تلگرام صرفا جهت پیام رسانی مفید هست ، اما برای جایگزین شدن به جای وبسایت اصلا مناسب نیست .

navid2zp
September 23rd, 2017, 23:28

جناب خوب شما خدماتی رو میدید که کاربر نیاز نداره
وگرنه مثلا جوک باعث میشه کاربر کل نیاز های دیگه زندگیش رو نادیده بگیره مگه؟ یک وبمستر کارش تامین محتوا و پیاده سازی سرویس هایی هست که کاربر به اون ها نیاز داره حالا چه جوک باشه چه ...
چون شما فک می کنید کارتون خیلی خوب و اصولی و عالی و ... هست دلیل نمیشه واقعا اینطور باشه. هیچ فروشنده ای نمیگه ماست من ترشه که
شما اگر کارتون اصولی و درسته چرا یوزر ندارید؟ چون تلگرام هست؟ تلگرام چیکار شما داره؟ تازه از همون تلگرامم شما می تونید برای معرفی سرویستون یا حتی سرویس دهی استفاده کنید
خود این تلگرام چرا همه گیر شد؟ چون سرویسی رو ارائه کرد که کاربران ها می خواستند. فهمید کاربر ها چه چیزی می خوان و به بهترین شکل ممکن اون رو پیاده کرد و نتیجه گرفت
همه سرویس های موفق اینطور بودند. دلیل عدم موفقیت شما فقط خود شما هستید نه تلگرام و یوزر و ...

یک فرد موفق هیچوقت شکست هاشو گردن این و اون نمیدازه بلکه این درک رو داره که اگر موفق نشده پس لابد اشتباهی داشته و دنبال این شتباهات گشته و ازشون درس گرفته

در مورد حرفه ای تر شدن هم شما تعریف حرفه ای رو مشخص نمی کنید دوست عزیز بلکه کاربر ها مشخص می کنن
وقتی نیاز کاربر مثلا جوک باشه ولی شما برید یک سرویس خیلی پیشرفته علمی ارائه بدید بهتون نمیگن حرفه ای بلکه میگن آماتور چون نمی تونید نیاز بازار رو تشخیص بدید
یا حتی اگر هم سرویس شما رو سرویسی در نظر بگیریم که نیاز هست ولی خود کاربر ها نمیدونن (یک اصل خیلی مهمی هست این مسئله) باز هم نحوه پیاده سازی شما مشکل داره که باز هم باعث نمیشه شما حرفه ای شناخته بشید

dynabanner.com
September 23rd, 2017, 23:48
تلگرام فقط یه ابزاره که وب مستر و فروشگاه دار برای ارائه بهتر خدمات می تونه از این وسیله بهره ببره.
سایت های زیادی هستن که بواسطه همین تلگرام (و اینستا و فیسبوک و ...) تونستن جایگاه قبلیشون رو ارتقاء بدن و تلگرام به جای اینکه مانع فعالیت اونها باشه باعث پیشرفتشون شده.

تازه کار
September 24th, 2017, 09:28
با توجه به مشاهده نظرات دوستان ذهن بنده نسبت به شبکه تلگرام کمی بازتر شد و حالت مثبتی به خود گرفت از همگی تشکر میکنم :53: