PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شکایت کارفرما به دلیل تاخیر در تحویل

sarnahost
September 22nd, 2017, 16:57
با سلام ؛

بنده طراح سایت هستم و سفارشی رو دریافت کردیم که قرار بود در عرض 35 روز تحویل شود و هیچ قراردادی هم نوشته یا عقد نشد.
طراحی گرافیک انجام شد و توسط کارفرما هم تایید شد در کدنویسی که توسط کس دیگه قرار بود انجام بشه تاخیری 9 روزه صورت گرفت.
هزینه این سفارش تا 70% توسط کارفرما واریز شده یه چیزی حدود 1.200.000 تومان.
بابت این 9 روز تاخیر به کارفرما گفتیم که خسارت وارده جبران میشه ولی ایشون قبول نکردند و کار رو قبول نمیکنند و میگن که شکایت میکنند و یا کل هزینه ها باید برگشت داده بشه.
لحن ایشون کاملاً بد ادبانه و با توهین و بدگویی کامل همراه هستش و از تمامی چت ها و صحبت اسکرین داریم. لذا ایشون همچنان مایل هستند شکایت کنند و ما هم گفتیم اگر میخواین هزینه ها برگشت داده بشه بر طبق اصول هزینه کدنویسی و گرافیک کسر و مابقی هزینه برگشت داده میشود اما متاسفانه باز قبول نکردند. ( ضمن اینکه ایشون طرح و کدنویسی رو تایید کردند ).
آیا امکان اینکه اگر شکایتی بشه قاضی حکم علیه ما صادر کنه هست؟! و اینکه ما نیز میتونیم به دلیل اعاده حیثیت و توهین های ایشون شکایت کنیم؟و با چت ها و ... دلیلی میتونیم داشته باشیم ؟!

با تشکر

sarnahost
September 22nd, 2017, 18:01
با سلام ؛

بنده طراح سایت هستم و سفارشی رو دریافت کردیم که قرار بود در عرض 35 روز تحویل شود و هیچ قراردادی هم نوشته یا عقد نشد.
طراحی گرافیک انجام شد و توسط کارفرما هم تایید شد در کدنویسی که توسط کس دیگه قرار بود انجام بشه تاخیری 9 روزه صورت گرفت.
بابت این 9 روز تاخیر به کارفرما گفتیم که خسارت وارده جبران میشه ولی ایشون قبول نکردند و کار رو قبول نمیکنند و میگن که شکایت میکنند و یا کل هزینه ها باید برگشت داده بشه.
لحن ایشون کاملاً بد ادبانه و با توهین و بدگویی کامل همراه هستش و از تمامی چت ها و صحبت اسکرین داریم. لذا ایشون همچنان مایل هستند شکایت کنند و ما هم گفتیم اگر میخواین هزینه ها برگشت داده بشه بر طبق اصول هزینه کدنویسی و گرافیک کسر و مابقی هزینه برگشت داده میشود اما متاسفانه باز قبول نکردند. ( ضمن اینکه ایشون طرح و کدنویسی رو تایید کردند ).
آیا امکان اینکه اگر شکایتی بشه قاضی حکم علیه ما صادر کنه هست؟! و اینکه ما نیز میتونیم به دلیل اعاده حیثیت و توهین های ایشون شکایت کنیم؟و با چت ها و ... دلیلی میتونیم داشته باشیم ؟!

با تشکر
کسی از دوستان نمیتونه راهنمایی کنه ما رو ؟!

bigcowboy
September 22nd, 2017, 18:10
کسی از دوستان نمیتونه راهنمایی کنه ما رو ؟!

قرار داد هم باشه شکایت و اینجور چیزا فقط وقت تلف کنیه اونم واسه 1 میل
کلا ایرانی ها شکایتی هستند و هرچی میشه میگن شکایت شکایت آخرشم هیچی نمیشه(:|
شمام 9 روز طرفو الافش کردی اگه بخواهی حرفه ای عمل کنی باید یه حرکتی بزنی مثلا پیشنهاد که کار دیگه با تخفیف بالا بدی و تمیز براش انجام بدی یا هر جور میتونی از دلش دراری
اسکرین گرفتن از چت و شکایت و این کارای غیر حرفه ای و این همه خشمو بذارین کنار ...

dynabanner.com
September 22nd, 2017, 18:21
سلام.
به نظر من شما باید تا حد امکان رضایت مشتری رو جلب کنید. نه از این بابت که مشتری تهدید به شکایت کرده،بلکه اخلاقا بهتره این کار رو انجام بدید.
9 روز زمان زیادی نیست اما شاید در همین زمان تقریبا کوتاه ضرری به ایشون وارد شده باشه.سعی کنید موضوع رو با گفتگو حل کنید و همونطور که گفتم مقدرای امتیاز بدید به ایشون تا نرم تر بشن.
البته وقتی هیچ قراردادی ننوشتید بعید می دونم در صورت شکایت از شما به نتیجه برسن (امکانش هم هست که نتیجه بگیره) و در نهایت یا مجبور میشن کار رو کامل تحویل بگیرن یا دستمزدتون رو کسر کنید و مابقی هزینه رو برگشت بزنید.
ولی اینو در نظر داشته باشید که حتی اس ام اس،پیام تلگرام،ایمیل و ... هم می تونه به عنوان مدرک و سند ارائه بشه.
پس یک بار بررسی کنید ببینید قولی وعده ای چیزی ندادید در مورد هزینه.

یک توصیه هم دارم براتون اون هم اینه که برای کوچکترین پروژه ها هم حداقل یک قرارداد حاوی شرایط انجام کار داشته باشید و کافیه قبل از انجام کار برای مشتری ارسال کنید و اگه شرایط رو قبول کرد و سفارش رو به شما سپرد بعدا دیگه نمی تونه ادعایی بر خلاف شرایط ارسالی داشته باشه.
یک جریمه دیرکرد هم برای خودتون در قرارداد در نظر بگیرید که مثلا به ازای هر روز تاخیر x درصد از هزینه سفارش کسر میشه که اینطور هم نباشه شما یا همکارانتون هر موقع دوست داشتین کار رو تحویل بدین!

و اینکه ما نیز میتونیم به دلیل اعاده حیثیت و توهین های ایشون شکایت کنیم؟و با چت ها و ... دلیلی میتونیم داشته باشیم ؟!

اگه ایشون از شما شکایت کردن و قاضی رای ای بر علیه شما صادر نکرد،بله اونوقت شما هم می تونید من باب تلافی این کار رو انجام بدید.

موفق باشید

kiavaco
September 22nd, 2017, 18:35
متاسفانه باید بگم ما ایرانی ها کم تحمل هستیم . 9 روز گذشته درست اما وظیفه شما نیست که کل هزینه رو عودت بدید
وظیفه شما اینه اون 9 روز رو مثلا یه تعرفه ثابت مثلا 15 تومان بگید ما 9*15 میکنیم و خسارت رو میپردازیم

متاسفانه ما مورد های اینچنینی داشتیم و چون در قوانین سایت ذکر کردیم موردی که قانونی پیگیری شد خسارت رو از خود فرد ما دریافت کردیم چرا که گاهی اوقات قوانین رو نمیخونند و سفارش میدن
یا حتی در زمینه گرافیک مثل psd طرف فکر میکنه اگر ناراضی باشه توانایی دریافت وجه داره بلکه نمیتونه این حق رو داشته باشه چون قطعا پی اس دی دریافت کرده میتونه به یک طراح دیگه بده کد کنه و پولشم از شما پس بگیره پس شما ضرر میکنید

بنابراین اگر میبینید فحاشی میکنند قطعا شکایت کنید و این مورد پیگیری میشه

اگر نه دوستانه رفعش کنید قطعا دوستانه رفع نمیشه چون که ما عادت کردیم همیشه حق را با خودمون میبینیم و مشتری هیچ وقت از مواردی که اتفاق میوفته با خبر نیست مورد های زیادی در زمینه هاستینگ و طراحی هست

اشکان
September 22nd, 2017, 18:42
به هیچ وجه نگران نباش
من بخاطر یه طراحی لوگو 5 ماه معطل شدم
9 روز که اصلا روال کاره
دستش هم به هیچ کجا بند نیست نهایت یک خسارتی می تونست بگیره اونم نه با شکایت
در کل برو بگو شکایت کن

ashadata
September 22nd, 2017, 19:39
باسلام

تاخیر رو تا 30% ( درصدش فکر کنم همینقدر بود البته ) بیشتر از زمان عقد قرارداد طبق یک فرمول خاصی جریمش رو باید پرداخت کنی

شکایت هم بکنه تهش اینه که دادگاه میگه طبق فرمول خسارت بدی

mizban97
September 22nd, 2017, 20:06
با سلام ؛

با تشکر

سلام
برای این مشکلات کوچک که شکایت نمیکنن
اینا مسائل حقوقی هست و به شورای حل اختلاف ارجاع داده میشه.
اگر طرف هم از شما شاکی باشه باید یه پولی به وکیل و شورا بده تا کارشو انجام بدن.

almandata
September 22nd, 2017, 20:18
شمام 9 روز طرفو الافش کردی اگه بخواهی حرفه ای عمل کنی باید یه حرکتی بزنی مثلا پیشنهاد که کار دیگه با تخفیف بالا بدی و تمیز براش انجام بدی یا هر جور میتونی از دلش دراری
اسکرین گرفتن از چت و شکایت و این کارای غیر حرفه ای و این همه خشمو بذارین کنار ...
شکایت الان اینقدر خوب پیش میره

دادگاه فورا ارجاع میده پلیس فتا پلیس فتا هم اینقدر پیگیری که نگو !

من با یکی از دوستان مشکل داشتم شکایت کردم با تاخیر پرونده رو بردم پلیس فتا !

بعد از حدود بک هفته زنگ زده بودن بهش گفته بودن اگه نمیخوای پول رو بدی بفرستیم دادگاه طرف گفت نه پولو با کل خسارت رو پرداخت میکنم فقط ندید دادگاه !!

- - - Updated - - -

استارتر گرامی اگه قول دادید بهشون و توی پیام ها گفتید فلان روز میدم و ندادید از دل طرف در بیارید وگرنه همه چیز به ضررتون خواهد بود

و هزینه دادرسی رو بجز هزینه خودشون ازتون میگیرن

زرنگ باشه وکیل هم میگیره نصف هزینه وکیل رو هم از شما میگیرن

ashadata
September 22nd, 2017, 21:16

بعد از حدود بک هفته زنگ زده بودن بهش گفته بودن اگه نمیخوای پول رو بدی بفرستیم دادگاه طرف گفت نه پولو با کل خسارت رو پرداخت میکنم فقط ندید دادگاه !!

- - - Updated - - -

استارتر گرامی اگه قول دادید بهشون و توی پیام ها گفتید فلان روز میدم و ندادید از دل طرف در بیارید وگرنه همه چیز به ضررتون خواهد بود

باسلام

دادگاه فورا انتقال نمیده به پلیس فتا ؛ بلکه کلا برای مراحل اینجور کارا باید بری پلیس فتا برای رسیدگی و پلیس فتا یک ماه وقت داره بررسی کنه توی این یک ماه میتونی رضایت بدی یا بعدش باید بفرسته دادگاه بعد از این که بره دادگاه تازه یکسال بعد دادگاه بررسی میکنه

این که فتا زنگ زده به طرف قطعا کلاهبرداری بوده نه مثل این اقا که تاخیر داشته

almandata
September 22nd, 2017, 21:23
باسلام

دادگاه فورا انتقال نمیده به پلیس فتا ؛ بلکه کلا برای مراحل اینجور کارا باید بری پلیس فتا برای رسیدگی و پلیس فتا یک ماه وقت داره بررسی کنه توی این یک ماه میتونی رضایت بدی یا بعدش باید بفرسته دادگاه بعد از این که بره دادگاه تازه یکسال بعد دادگاه بررسی میکنه

این که فتا زنگ زده به طرف قطعا کلاهبرداری بوده نه مثل این اقا که تاخیر داشته

اتفاقا اگر یکبار شکایت کنید دادگاه فورا ارجاع میده به کلانتری - کلانتری هم پرونده رو دوبار کپی میکنه بعد ثبت میکنه بعد میبری پلیس فتا

پلیس فتا اظهارات ازت میگیره بعد دادگاه یک ماه مهلت به پلیس فتا میده که کار رو انجام بده

که استارتر هم در جریان پرونده من بودن

http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=187747&highlight=

من اول خواستم فایل رو بفروشم دیدم گرافیست اینطوریه فکر میکنه زرنگه

کار رو هم ایندکس رو کامل تحویل داده بود

صفحات رو نداده بود

پول کامل به اضافه هزینه دادرسی رو گرفتم :)

aliasbahi
September 22nd, 2017, 22:57
دوست عزیز سعی کنید ببینید قلق ایشون چیه و بهشون یه پیشنهاد بدید
مثال اینکه بگید بخاطر این مشکل برای جبران امکانی که به ارزش 400هزار هستش براتون اضافه میکنم و تو سئو سایتتون کمک میکنم و تا 3ماه به رایگان پشتیبانی میکنم
اگر ایشون شکایت کنن طبق آیین جدید پیگیری جدی هست و دوتان دیگه هم جالبه بدونید که اگر 1هفته از زمان وعده داده شده بگذره طرف میتونه با پیگیری خیلی راحت در کمتر از یک ماه شکایت رو با رجوع به دادسرا و تکمیل شکایت به فتا ببره و خیی ساده به مشکل بندازه

اینکه نمیتونه کاری کنه دوستان بهتره اول آمار کامل بگیرید بعدا نظر کاذب بدید
قانون شکایت اینه شما زنگ بزنید فتا میگه برید دادسرای فلان جا شکایت رو پر کنید و با تکمیل فرم اداری در پاکت مهر شده برای ما بیارید تا پیگیری کنیم

بنده چنین کاری رو انجام دادم و بعد از 1ماه تونستم هزینم رو بگیرم.
افراد دیگه ای هم تو همین انجمن وب هاستینگ هستن که این موارد رو داشتن و عینن طبق این روندی که بنده طی کردم رو پیش رفتن .

دوست عزیز فقط باید طرف رو نرم کنید و بهتره اگه خودتون زبونشو ندارید از طرف همکار یا دوستی که زبونشو دارن یا اگر خانمی آشنا دارید بسپارید تا براحتی با ایشون به راه خوبی برسید
امیدوارم مشکلتون براحتی حل بشه و به توافق برسید.

ahmad4u
September 23rd, 2017, 00:43
دلتون خوشه

منِ كارفرما با يك فرد كه ادعاي داشتن شركت و ... ميكرد قرارداد بستم براي يك سيستم همكاري در فروش فايل و هزينه پيش پرداخت هم بهش دادم
قرار شد ٤٥ روزه تحويل بده
بعد ٤٥ روز يك قالب دانلودي از سايت ايراني تحويل داده و خبري از كدنويسي و ... هم نيست
شكايت به هيچ جا نميرسه
بخواي شكايت كني بايد حداقل ٦ ماه وقت بزاري و چندبرابر هزينه كني و آخرش هم به هيجا نميرسي

ديگه به هيچ برنامه نويس و اسكريپت اختصاصي اعتقاد ندارم

٤ بار هست كه از اين بابت دارم متضرر ميشم

اونايي كه ادعا ميكنن ما كمتر از يكماه شكايت كرديم و پس گرفتيم بيان من بهشون وكالت ميدم برن از طرف ما شكايت كنن و تمام خسارتي كه دريافت ميكنن هم براي خودشون

babelirani
September 23rd, 2017, 02:01

- - - Updated - - -

نمیدونم شما چطور به این سرعت به نتیجه رسیدید

بنده 4 ماهه دنبال 2 میلیون پولی هستم که توی همین اینترنت ازم خوردن

kiavaco
September 23rd, 2017, 02:15
والا تا اونجایی که میدونم یک هفته فقط زمان میبره پرونده به دادسرا ارسال بشه

3 روز زمان میبره تا به دادیاری شما رسیدگی بشه یک هفته بعد از ان پلیس برسی میکنه و باز به دادسراپرونده رو میفرسته

به این زودی کسی به شکایت نمیرسه و جتی تماس نمیگیرن که شما پولو بریزید و ...

و چون کیفری نیست و حقوقی هست بازه زمانی طولانی دارد که حتی خود پرسنل دادسرا بهتون میگن ول کنید از شکایت منصرفتون میکنن میگن ارزشش رو نداره :d

خود بنده شکایت کردم و تمام مراحل رو پیش رفتم ولی شکایت های مثل فحاشی اقای حسینی در شعبه 6 دادسرای 31 کار ها رو سریع راه میندازه ولی حقوقی بسیار کند انجام میشه

almandata
September 23rd, 2017, 02:29
نمیدونم شما چطور به این سرعت به نتیجه رسیدید

بنده 4 ماهه دنبال 2 میلیون پولی هستم که توی همین اینترنت ازم خوردن

البته ما تو شهر کوچیکی هستیم یعنی در کل پرونده ها زیاد نیستن

شهر های بزرگ یا بقیه شهر هارو در جریانش نیستم

ParsWebIT
September 23rd, 2017, 02:33
با سلام ؛

با تشکر

جواب تمامی سوالات شما در قراردادی هست که با ایشون دارید
بندهای بازگشت وجه و دیرکرد کار رو هر طوری نوشتید طبق اون باید برخورد کنید

almandata
September 23rd, 2017, 02:33
والا تا اونجایی که میدونم یک هفته فقط زمان میبره پرونده به دادسرا ارسال بشه

3 روز زمان میبره تا به دادیاری شما رسیدگی بشه یک هفته بعد از ان پلیس برسی میکنه و باز به دادسراپرونده رو میفرسته

به این زودی کسی به شکایت نمیرسه و جتی تماس نمیگیرن که شما پولو بریزید و ...

و چون کیفری نیست و حقوقی هست بازه زمانی طولانی دارد که حتی خود پرسنل دادسرا بهتون میگن ول کنید از شکایت منصرفتون میکنن میگن ارزشش رو نداره :d

خود بنده شکایت کردم و تمام مراحل رو پیش رفتم ولی شکایت های مثل فحاشی اقای حسینی در شعبه 6 دادسرای 31 کار ها رو سریع راه میندازه ولی حقوقی بسیار کند انجام میشه

نمیدونم چرا همه ما دوست داریم یه جوری کسی رو دلخوش کنیم !
اصلا قرار نیست پرونده یک هفته بره دادسرا !!!

شما یک شکایت تنظیم میکنی میبری تمبر باطل می کنی نمیدونم یه چیزی تو این مایه ها

بعد میبری پیش دادیار یا قاضی شرح ماجرا تو 5 دقیقه میدی به پلیس فتا یک ماه مهلت میده که جواب پرونده تو برگردونن به دادگاه

تو این وسط هم قاضی که دستور شو میده میبری کلانتری مدارک رو کپی می کنی بعد پرونده ات ثبت میشه بعد مستقیم میبریش پلیس فتا حرفهاتو میزنی بعد دیگه خودشون پیگیری میکنن

یا شما تا حالا نرفتی توی دادگاه و الکی میگید یا هرچی پرونده ما داشتیم توهم بوده و اینجوری که ما انجام دادیم نبوده

Jai
September 23rd, 2017, 02:34
دوست عزیز تو همین انجمن معین طلایی که خیلی معروفه تو کلاه برداری نزدیک 2 تومن پول منو خورد ، 5 میلیون پول یه کاربر دیگه رو خورد
رفتیم برا شکایت انقدر داستان داره که بیخیال شدیم چون وقت شو نداشتیم

شگایت بکنه اول اینکه پرونده میاد تو دادسرا شهر شما و مجبوره بیاد اونجا
دوما دادگاه نامه میزنه بانک تا تراکنش و...
چت تلگرام و... و هر چیز ریزی توی پرونده دخیل میشه

کلا سعی کنید رفع کنید با هم دوستانه ! چون قراردادی نوشته نشده ایشون نمیتونن این پروژه رو یک طرفه ببنده ! بره شکایت کنه نهایتش اینه 20% الی 30% مبلغ کل پروژه رو خسارت میدن بهش با تحویل پروژه

Raspberry PI
September 23rd, 2017, 02:39
با سلام ؛

با تشکر

وقتی قراردادی نباشه شکایت معنی نداره!!

- - - Updated - - -

دوست عزیز تو همین انجمن معین طلایی که خیلی معروفه تو کلاه برداری نزدیک 2 تومن پول منو خورد ، 5 میلیون پول یه کاربر دیگه رو خورد

کلا سعی کنید رفع کنید با هم دوستانه ! چون قراردادی نوشته نشده ایشون نمیتونن این پروژه رو یک طرفه ببنده ! بره شکایت کنه نهایتش اینه 20% الی 30% مبلغ کل پروژه رو خسارت میدن بهش با تحویل پروژه

دوست عزیز این درصدها از کجا پیدا کردین؟ ممنون میشم توضیح بدین روی چه حسابی باید 30 درصد خسارت داد!

sarnahost
September 23rd, 2017, 09:41

ممنون دوست عزیز .
الافی که نمیشه اسمشو گذاشت چون رو زمابندی کم گذاشتیم متاسفانه امکانات طرح خیلی زیاد بود پیاده سازی از طرف کدنویس دچار مشکلاتی شد از ایشون وقت گرفتیم و قبول هم کردند اما یکباره گفتند سفارش رو نمیخوایم و کل هزینه ها رو برگدونید. پیشنهاد و غیره هم دادم قبول نکردند. و اسکرین و ... محض احتیاط بود چون اصلاً اعتقاد ندارم به گرو و گرو کشی و دادگاه و ... چون من با مشتریام بعنوان دوست برخورد میکنم.

- - - Updated - - -

سلام.
به نظر من شما باید تا حد امکان رضایت مشتری رو جلب کنید. نه از این بابت که مشتری تهدید به شکایت کرده،بلکه اخلاقا بهتره این کار رو انجام بدید.
9 روز زمان زیادی نیست اما شاید در همین زمان تقریبا کوتاه ضرری به ایشون وارد شده باشه.سعی کنید موضوع رو با گفتگو حل کنید و همونطور که گفتم مقدرای امتیاز بدید به ایشون تا نرم تر بشن.
البته وقتی هیچ قراردادی ننوشتید بعید می دونم در صورت شکایت از شما به نتیجه برسن (امکانش هم هست که نتیجه بگیره) و در نهایت یا مجبور میشن کار رو کامل تحویل بگیرن یا دستمزدتون رو کسر کنید و مابقی هزینه رو برگشت بزنید.
ولی اینو در نظر داشته باشید که حتی اس ام اس،پیام تلگرام،ایمیل و ... هم می تونه به عنوان مدرک و سند ارائه بشه.
پس یک بار بررسی کنید ببینید قولی وعده ای چیزی ندادید در مورد هزینه.

یک توصیه هم دارم براتون اون هم اینه که برای کوچکترین پروژه ها هم حداقل یک قرارداد حاوی شرایط انجام کار داشته باشید و کافیه قبل از انجام کار برای مشتری ارسال کنید و اگه شرایط رو قبول کرد و سفارش رو به شما سپرد بعدا دیگه نمی تونه ادعایی بر خلاف شرایط ارسالی داشته باشه.
یک جریمه دیرکرد هم برای خودتون در قرارداد در نظر بگیرید که مثلا به ازای هر روز تاخیر x درصد از هزینه سفارش کسر میشه که اینطور هم نباشه شما یا همکارانتون هر موقع دوست داشتین کار رو تحویل بدین!

اگه ایشون از شما شکایت کردن و قاضی رای ای بر علیه شما صادر نکرد،بله اونوقت شما هم می تونید من باب تلافی این کار رو انجام بدید.

موفق باشید

ممنون از شما
همه جوانب رو سنجیدیم و پیشنهاداتی از قبیل کسر باقیمانده هزینه ها و ... دادیم بهشون. و همینطور خسارت... متاسفانه ایشون طرز برخوردشون اصلاً در حد یک کارفرما نیست ( عذرخواهی میکنم تهمت نباشه فکر کنم مشکل روحی روانی دارند ) اینطور برداشت میکنم چون حرف خودشون رو هم نقض و روی حرف خودشون هم نمیمونند. من خودم اهل شکایت و ... نیستم چون ارزشی نداره. بخاطر 9 روز باید ماه ها آواره دادگاه بشی. اون هم باتوجه به اینکه من بارها گفتم جبران خسارت تایمی + کسر هزینه ها خواهد شد. منتها قبول نمیکنند با توجه به اینکه طراحی قالب ( گرافیک ) و کدنویسی html هم صورت گرفته میگن کل هزینه ها باید برگشت داده بشه...

- - - Updated - - -

متاسفانه باید بگم ما ایرانی ها کم تحمل هستیم . 9 روز گذشته درست اما وظیفه شما نیست که کل هزینه رو عودت بدید
وظیفه شما اینه اون 9 روز رو مثلا یه تعرفه ثابت مثلا 15 تومان بگید ما 9*15 میکنیم و خسارت رو میپردازیم

متاسفانه ما مورد های اینچنینی داشتیم و چون در قوانین سایت ذکر کردیم موردی که قانونی پیگیری شد خسارت رو از خود فرد ما دریافت کردیم چرا که گاهی اوقات قوانین رو نمیخونند و سفارش میدن
یا حتی در زمینه گرافیک مثل psd طرف فکر میکنه اگر ناراضی باشه توانایی دریافت وجه داره بلکه نمیتونه این حق رو داشته باشه چون قطعا پی اس دی دریافت کرده میتونه به یک طراح دیگه بده کد کنه و پولشم از شما پس بگیره پس شما ضرر میکنید

بنابراین اگر میبینید فحاشی میکنند قطعا شکایت کنید و این مورد پیگیری میشه

اگر نه دوستانه رفعش کنید قطعا دوستانه رفع نمیشه چون که ما عادت کردیم همیشه حق را با خودمون میبینیم و مشتری هیچ وقت از مواردی که اتفاق میوفته با خبر نیست مورد های زیادی در زمینه هاستینگ و طراحی هست

بله ، دقیقاً همین مورد 3 بار برای من پیش اومده اما توافقی حل شده ... این موارد هم نه مشکل از PSD بود و نه ... بلکه کارفرما یا توان مالی کم داشته و یا از ادامه کار منصرف شده که در هر صورت ما 50 درصد از پیش پرداخت رو کسر کردیم و مابقی رو برگشت زدیم. طبق قوانین کار. اما ایشون اصلاً نه تنها قبول نمیکنن بللکه میگن قالب رو هم تحویل بدید با کل هزینه ها به عنوان خسارت.

- - - Updated - - -

به هیچ وجه نگران نباش
من بخاطر یه طراحی لوگو 5 ماه معطل شدم
9 روز که اصلا روال کاره
دستش هم به هیچ کجا بند نیست نهایت یک خسارتی می تونست بگیره اونم نه با شکایت
در کل برو بگو شکایت کن

ممنون از شما
9 روز ما از ایشون وقت گرفتیم و قبول کردند با خسارت . دیرکردی صورت نگرفته . منم به ایشون گفتم که سه تا راه دارید :

1 - دریافت قالب + خسارت
2 - دریافت قالب ها و بازگشت پول ( با کسر حق الزحمه ها )
3 - پیگیری از طریق مراجع قضایی .

اما راه سوم رو انتخاب کردند که برای همین تاپیک رو زدم ببینم میتونن کاری بکنند یا خیر.

- - - Updated - - -

آها همین مشکل من بود، اگر ایشون شکایتی بکنند پرونده ارجاع داده میشه به شهر ما و ایشون میاد اینجا؟

هر پیشنهادی که فکر کنید دادم قبول نکردند...
حتی پیش خودم گفتم ارزشش رو نداره کل هزینه رو پس بدم قالب رو میفروشم به کس دیگه ای . خب :
1 - خودم ضرر میکردم چون بخشی از هزینه تا 1 میلیون رو دادم برای کدنویسی
2 - ایشون قالب رو کامل + هزینه کامل میخواند که این واقعاً گرو کشی و تهدید بود

بنده با ایشون با لحنی کاملاً مودبانه طبق اخلاق کاری صبحت کردم اما ایشون به کرار فحش و توهین کردند باز بنده چیزی نگفتم. سر هیچ پیشنهادی هم مذاکره نمیکنند. و گفتند که شکایت میکنند...

hamed94yousefi
September 23rd, 2017, 12:56
سلام. من کارشناس حقوق هستم
جواب سوالتون
توهین ها و فحاشی ایشون هیچ ارتباطی به تاخیر نداره و شما میتونین به صورت جدا بابت توهین ها از ایشون شکایت کنین. در هر صورت حق نداشتند به شما توهین کنند
در مورد تاخیر شما هم باید ایشون بره شکایت حقوقی بکنه، شکایت ارجاع میشه شورای حل اختلاف و حداقل یک سال زمان میبره تا دادگاه شما رو محکوم کنه البته در صورت مستحق دونستن ایشون و محکومیت فقط محکومیت به پرداخت هزینه است و هیچ اتفاق دیگه ای نمی افته. سوال دیگه ای بود داخل تلگرام بهم پیام بدین
@hamed94yosefi