PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال در خصوص لینوکس مبتدی

iman00
September 22nd, 2017, 14:58
سلام خسته نباشید
دوستان نمیدونم چطوری شروع کنم بنده یک فایل با پسوند bin دارم این فایل در واقع یک فایل فلش هستش واسه یک دستگاه چون اکثر فایل های برنامه نویسی شده تو لینوکس بوده میخواستم بدونم ایا میشه فایلو ادیت کرد ؟ تو ویندوز نرم افزار 010 Editor دارم وقتی فایلو باز میکنم نامفهومه
این فایلی که من دارم پسورد داره پسوردشو میدونم میخواستم بدونم ایا میشه پسوردشو عوض کرد یا تغییر داد ؟
میدونم باید سوالمو یک چا دیگه مطرح کنم ولی میخواستم بدونم ایا شدنش هست یا نه
مچکرم

a1994n1373
September 22nd, 2017, 15:54
دوست عزیز معمولا فایل های bin با این مشخصاتی که فرمودید مال فلش رسیور هست . درسته ؟

bigcowboy
September 22nd, 2017, 16:01
سلام خسته نباشید
دوستان نمیدونم چطوری شروع کنم بنده یک فایل با پسوند bin دارم این فایل در واقع یک فایل فلش هستش واسه یک دستگاه چون اکثر فایل های برنامه نویسی شده تو لینوکس بوده میخواستم بدونم ایا میشه فایلو ادیت کرد ؟ تو ویندوز نرم افزار 010 Editor دارم وقتی فایلو باز میکنم نامفهومه
این فایلی که من دارم پسورد داره پسوردشو میدونم میخواستم بدونم ایا میشه پسوردشو عوض کرد یا تغییر داد ؟
میدونم باید سوالمو یک چا دیگه مطرح کنم ولی میخواستم بدونم ایا شدنش هست یا نه
مچکرم

فایل های bin معمولا فایل های کامپایل شده هستند و به صورت 0 و 1 ذخیره شدند و وقتی شما با ادیتور های رایج بازشون میکنی چیزی بجز یک سری کرکتر های نا مفهوم نمیبینی
برای ادیت کردن این فایل ها باید اول دیکامپایل بشن بعد دوباره کامپایل .. که خودش یک بحث جداس و دیکامپایل کردن هر فایلی روش خودشو داره
مثلا دیکامپایل کردن یک فایل wave با یک فایل exe فرق داره
شما باید الگوریتمشو بدونید اما معمولا اول از باینری یا همون صفر و یک به هگزادسیمال تبدیل میکنیم و روی مقادیر هگز کار میکنیم ، دوباره هگز هارو به باینزی تبدیل میکنیم و ذخیره میکنیم بحث خیلی جالبیه آدم دقیق میره تو صفر و یک cpu8-} ولی زمانبر و سخته

iman00
September 22nd, 2017, 17:08
دوست عزیز معمولا فایل های bin با این مشخصاتی که فرمودید مال فلش رسیور هست . درسته ؟
بله درسته دوست عزیز

- - - Updated - - -

مجکر از پاسخگویتون
یک شخصی با استفاده از این نوع فایل ها میتونست رمز یا سایر جزیات رو تغییراتی اعمال کنه میخواستم بدونم واقعا شدنی هست تو لینوکس این قابلیت ها رو داره از نطر انعطاف پذیری

- - - Updated - - -

مجکر از پاسخگویتون
یک شخصی با استفاده از این نوع فایل ها میتونست رمز یا سایر جزیات رو تغییراتی اعمال کنه میخواستم بدونم واقعا شدنی هست تو لینوکس این قابلیت ها رو داره از نطر انعطاف پذیری

Raspberry PI
September 23rd, 2017, 03:14
بطور کلی دو نوع فایل وجود دارد
فایل های باینری و فایل های اسکی

تو یه فایل اسکی وقتی شما عدد 1 مینوسی در واقع مقدار 49 (کد اسکی عدد 1) ذخیره میشه ولی در فایل باینری همون 01 ذخیره میشه که فقط برنامه یا سیستمی که برای خواندن اون فایل باشه میتونه اطلاعات بصورت قابل فهم برای انسان نشون بده

iman00
September 23rd, 2017, 11:13
بطور کلی دو نوع فایل وجود دارد
فایل های باینری و فایل های اسکی

تو یه فایل اسکی وقتی شما عدد 1 مینوسی در واقع مقدار 49 (کد اسکی عدد 1) ذخیره میشه ولی در فایل باینری همون 01 ذخیره میشه که فقط برنامه یا سیستمی که برای خواندن اون فایل باشه میتونه اطلاعات بصورت قابل فهم برای انسان نشون بده

اهان الان راه روشی هست که بشه این پسوردو عوض کرد ؟

Raspberry PI
October 15th, 2017, 02:20
اهان الان راه روشی هست که بشه این پسوردو عوض کرد ؟

در کل نمیشه گفت نشدنی هست ولی اینقدر دردسر داره که ارزشش نداره
شما یبار باید اطلاعات مورد نظر پیدا و معادل اون جایگذاری کنی و بعد باید crc اون نیز اصلاح بشه و اگه اندازه فایل حتی به اندازه یه بایت تغییر کنه باید تغییرات در هدر فایل ثبت بشه