PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : امکان بکاپ گیری روی یک سرور کمکی

telstra
September 16th, 2017, 13:04
سلام دوستان
من یک سرور اختصاصی دارم که روش 4 تا vps دارم. یکی از این vps ها مربوط به ایمیل ها و سایت اصلی شرکت هست که اطلاعات روش خیلی مهم هستند. متاسفانه بعضی وقت ها به دلایل مختلف مشکلاتی برای vps پیش میاد و برای مدتی سایت و ایمیل ها از دسترس خارج میشن و عملا همه کارهای شرکت که با ایمیل و سایت هستن لنگ میمونن...
میخوام ببینم راهی هست که یک سرور مجازی داشته باشم که اطلاعات سرور اصلی مثلا به صورت روزانه یا هفته ای یک بار روی اون بکاپ گیری بشه که در صورتی که vps به هر دلیلی از دسترس خارج شد بتونم سرور کمکی رو فعال کنم؟؟
اصلا شرکت های بزرگی مثل گوگل برای این مشکل چیکار میکنن؟ بالاخره سرورهای اونها هم بعضی وقت ها ممکنه از دسترس خارج بشه.

2JZ
September 16th, 2017, 14:27
سلام.
برای اینکه از دسترس خارج نشند باید دنبال راهکار های High Availability و Failover در سطح سرویس (مثل Mail Server, Web Server و Database Server) باشید.
اما اگر بخواید از VM ها بصورت کلی بصورت اتوماتیک بکاپ بگیرید ، باید از ابزاری مثل Veeam Backup استفاده کنید.

در کل برای نیاز شما، در صورتی که توجیح اقتصادی براتون داره ، از Mirror Server یا Online Backup استفاده کنید.

bakuryu
September 16th, 2017, 15:41
سلام دوست عزیز

روی سرور اختصاصی تون هارد به اندازه سرور هایی که استفاده میکنید خالی دارید ؟

وی ام ور هست مجازی سازیتون ؟

atefh
September 16th, 2017, 15:58
با سلام
دوست عزیز شما می تونید با قابلیت ftp اطلاعات سرورتون رو یا روی یک هارد جدا از تجهیزات شرکتی که از آن سرور خریداری کردید ببرید این کار را می تونید طی زمان بندی مشخص که از نظرتون معقول هست انجام بدید و اگر از جهت تنظیمات سرورتون هم می خواهید بک آپ داشته باشید می تونید در بازه زمان های مشخص از سرورتون اسنپ شات بگیرید و به همین ترتیب به خارج از تجهیزات انتقال بدید.

telstra
September 16th, 2017, 17:42
سلام دوست عزیز

روی سرور اختصاصی تون هارد به اندازه سرور هایی که استفاده میکنید خالی دارید ؟

وی ام ور هست مجازی سازیتون ؟

سلام.
دوتا هارد دو ترا بایت دارم که یکیش رو گذاشتم برای همین vps و یک ترابایتش رو بهش دادم و حدود 800 گیگ آزاد داره. مجازی سازی با vmware هست.

فکر نمیکنم روی 800 گیگ فضا بتونم بکاپ های یک vps 1ترا رو نگهداری کنم. چون یک بار هم که تعداد اسنپ شات ها زیاد شده بود و هارد پر شده بود vps بالا نمیومد...

bakuryu
September 16th, 2017, 18:24
روش های مختلفی هست

یکی از روش ها اینجا میتونید مشاهده کنید که اسکریپتی هست که اتوماتیک انجام میده
http://blog.erben.sk/2014/05/30/vmware-backup-script/

و یا اینکه میتونید دستی هم انجام بدید ، روی وی سنتر سرور را بالا بیارید و هر موقع خواستید کلون بگیرید روی هارد دوم ، که اگر هارد اول مشکل پیدا کرد ، میتونید سرور اول را خاموش کنید و سرور دوم را ران کنید

AS-Hosting
September 17th, 2017, 01:40
درود

مجازی سازتون چیه؟