PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای بخش دانلود سایت سرور مجازی بهتر است یا سرور اختصاصی؟

سیدرضا بازیار
August 25th, 2017, 13:21
با سلام

من میخوام واسه سایتم یه بخش دانلود بزارم که فایل های سنگین رو اونجا بزارم و با ساب دامین dl متصل کنم به سایت. نهایتا به ۱۰۰ گیگابایت فضا احتیاج دارم و میخوام کم کم اون رو ارتقا بدم

میخوام یه چیزی باشه که هم راحت بتونم ازش بک آپ بگیرم و هم مدیریت اون راحت باشه. امنیتش هم بالاتر باشه

با توجه به تجربه بدی که از هاست دانلود داشتم دیگه نمیتونم هاست دانلود بگیرم. (مشکلات نداشتن پنل یا پنل مزخرف دایرکت ادمین و...)

الان سرور اختصاصی واسه این کار مناسب تر هست یا سرور مجازی؟ معمولا مصرف ram و cpu و... اون چقدر هست و باید چه منابعی بگیرم؟

dakkeh20
August 25th, 2017, 13:23
با سلام و احترام

برای شروع سرور مجازی با هارد 100 تا 150 گیگ و رم 2 گیگ و سی پی یو 1 کور مناسب هست .

به مرور با افزایش تعداد دانلود و زیاد شدن تعداد کانکشن رم رو افزایش بدید و هر میزان حجم دیتا بالا رفت هارد رو هم اضافه کنید .

تا جایی که میزان دانلود و جحم بالا رفت بسته به نیازتون سرور مجازی یا نیمه اختصاصی بگیرید که هزینه هاش به صرفه تر باشه .

باتشکر

mehrdad-arch
August 25th, 2017, 13:26
این بستگی به بودجه و حجم کل فایل ها و دانلود کنندگان همزمان شما داره ولی برای شروع میتونید یک سرور مجازی بگیرید و یک افتی پی و وبسرور nginx نصب کنیدو کنترل پنل و هزینه اظافه هم نمیخواد بعدا که بازدید بالا رفت میتونید سرور اختصاص تهیه کنید.

سیدرضا بازیار
August 25th, 2017, 13:28
این بستگی به بودجه و حجم کل فایل ها و دانلود کنندگان همزمان شما داره ولی برای شروع میتونید یک سرور مجازی بگیرید و یک افتی پی و وبسرور nginx نصب کنیدو کنترل پنل و هزینه اظافه هم نمیخواد بعدا که بازدید بالا رفت میتونید سرور اختصاص تهیه کنید.

فضا حداکثر ۱۰۰ گیگابایت میخوام
اما متاسفانه بازدید به شدت زیاد هست...

از اونجا که تخصص کافی برای کار کردن با دستورات سرور رو ندارم، میشه روی سرور سی پنل نصب کرد یا یه پنل مدیریتی که بتونم راحت باهاش کار کنم؟

mehrdad-arch
August 25th, 2017, 13:36
فضا حداکثر ۱۰۰ گیگابایت میخوام
اما متاسفانه بازدید به شدت زیاد هست...

از اونجا که تخصص کافی برای کار کردن با دستورات سرور رو ندارم، میشه روی سرور سی پنل نصب کرد یا یه پنل مدیریتی که بتونم راحت باهاش کار کنم؟
بله میشه کنترل پنل نصب کرد ولی هزینه سیپنل الان 60 تومن فکر کنم باشه که با این هزینه میشه سرور بهتری تهیه کرد برای اون مورد که گفتم نیاز به دانش خاصی نداره به فروشنده سرور میگید براتون کانفیگ کنه کلا 5 دقیقه کار داره.برای استفاده هم کافیه با ftp فایل هارو منتقل کنید و اسم فایل رو به اخر دامین یا سابداین متصل به سرور اضافه کنید میشه لینک دانلود مثل www.test.ir/dl.zip (http://www.test.ir/dl.zip)

سیدرضا بازیار
August 25th, 2017, 13:41
بله میشه کنترل پنل نصب کرد ولی هزینه سیپنل الان 60 تومن فکر کنم باشه که با این هزینه میشه سرور بهتری تهیه کرد برای اون مورد که گفتم نیاز به دانش خاصی نداره به فروشنده سرور میگید براتون کانفیگ کنه کلا 5 دقیقه کار داره.برای استفاده هم کافیه با ftp فایل هارو منتقل کنید و اسم فایل رو به اخر دامین یا سابداین متصل به سرور اضافه کنید میشه لینک دانلود مثل www.test.ir/dl.zip (http://www.test.ir/dl.zip)

مشکل اینجاست که نمیتونم با ftp کار کنم
یه چیزی میخوام که مثل یه ویندوز باشه که بتونم وارد اون بشم و حتی توی اون فایل هام رو فشرده کنم
بتونم به راحتی بک آپ بگیرم
حتی بتونم یه فایل رو از یه سرور دیگه به سرور خودم انتقال بدم. بدون دانلود اون فایل

ترجیحا قیمتش هم ماهیانه بیشتر از ۱۰۰ هزار تومان نباشه

همچین چیزی ممکن هست؟

mehrdad-arch
August 25th, 2017, 13:47
یه چیزی میخوام که مثل یه ویندوز باشه که بتونم وارد اون بشم و حتی توی اون فایل هام رو فشرده کنم
حتی بتونم یه فایل رو از یه سرور دیگه به سرور خودم انتقال بدم. بدون دانلود اون فایل

همچین چیزی ممکن هست؟

خب برای این کار بهترین کار نصب ویندوز سرور و وبسرور iis است

dakkeh20
August 25th, 2017, 14:11

همچین چیزی ممکن هست؟

با ویندوز سرور و کانفیگ iis میتونید سرور مورد نظرتون رو بگیرید و براحتی کار کنید .

هزینه زیادی هم برای شروع کار نیاز نداره.

Farid Saadat
August 25th, 2017, 15:02
سلام،
براي شما بهترين انتخاب هاست دانلود هستش وسپس سرور مجازي.

با احترام.

RoobinaServer
August 25th, 2017, 15:28
با سلام

من میخوام واسه سایتم یه بخش دانلود بزارم که فایل های سنگین رو اونجا بزارم و با ساب دامین dl متصل کنم به سایت. نهایتا به ۱۰۰ گیگابایت فضا احتیاج دارم و میخوام کم کم اون رو ارتقا بدم

میخوام یه چیزی باشه که هم راحت بتونم ازش بک آپ بگیرم و هم مدیریت اون راحت باشه. امنیتش هم بالاتر باشه

با توجه به تجربه بدی که از هاست دانلود داشتم دیگه نمیتونم هاست دانلود بگیرم. (مشکلات نداشتن پنل یا پنل مزخرف دایرکت ادمین و...)

الان سرور اختصاصی واسه این کار مناسب تر هست یا سرور مجازی؟ معمولا مصرف ram و cpu و... اون چقدر هست و باید چه منابعی بگیرم؟

با سلام

اگر میخواهید از ایران تهیه کنید با توجه به مورد امنیت و بکاب و ... که فرمودید بهترین حالت سرور اختصاصی هست.

باتشکر

alireza_gh
August 26th, 2017, 17:35
برادر اگه صد گیگ میخوای و دانلود زیادی داری میتونی از کسایی که کولو دارن هاست ایران تهیه کنی، اگه شخص معتبر باشه جز اینکه هزینه ای نمیگیرن یه مبلغی هم بهت میدن، در هر صورت یه سرور مجازی صد گیگ هم تهیه کن برای بک اپ که بعد به مشکل نخوری
در صورتی که مقدار دانلودت زیاد هست به آی دی تلگرامم پیام بده بهت چنین شخصی رو معرفی کنم
@aaa_reza

- - - Updated - - -

همچین چیزی ممکن هست؟
کار با اف تی پی اونطور که فکر میکنی نیست، قرار نیست موشک هوا کنی! برای دانلود زیاد ویندوز به درد نمیخوره، کسایی که برای شروع ویندوز تهیه میکنن اول میخوان بخاطر سهولت کار آرشیو جمع کنن، اما در نهایت هیچ کس روی ویندوز نمیمونه و تغییر میده سیستمش رو
ویندوز بخوای به مشکل جدی برخورد میکنی

VagrantRonnie
August 26th, 2017, 21:09
با سلام
با هزینه حدودی ماهانه 150 هزارتومان می تونیم یک سرور اختصاصی (https://rahamtech.com/dedicated-server) از آلمان با هارد بالای 2 ترابایت براتون پیدا کنیم که تا مدت ها خیالتون از فضای ذخیره سازی اطلاعاتتون راحت بشه.