PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلیل مصرف زیاد cpu و ارور 502 چیست؟

سیدرضا بازیار
August 23rd, 2017, 11:17
درود
من معمولا در اکثر اوقات cpu سایتم روی 100 میرسه سایت با ارور 502 یا 520 یا 503 مواجه میشه

به همین دلیل حدود 20 درصد از کاربران سایتم نمیتونن وارد سایت بشن

دلیل این ارور چیه؟

سیستم سایتم از 5 سیستم وردپرس تشکیل شده و تا اونجا هم که ممکنه دارم سایت رو بهینه میکنم و روی هاست کانادا شرکت هاست دی ال میزبانی میشه

البته این مشکل مثلا هر 1 ساعت چند دقیقا رخ میده و به همین دلیل هر وقت هم تیکت میزنم، شرکت هاست دی ال میگه که مشکلی نیست و سایت باز میشه...

sherman2000
August 23rd, 2017, 12:05
1) بهتر از سرور مجازی با منابع اختصاصی استفاده کنید. (مجازی ساز kvm) و یا کلاً سرور اختصاصی چون مجازی سازهای اشتراکی مثل openvz و ... بازدهی مناسبی ندارند.
2) پردازشها رو در لینوکس مانیتور کنید با دستور top a
3) از فایروال استفاده کنید تا جلوی درخواست های اضافی گرفته شود.

میزان بازدید و منابع خریداری شده رو هم باید بررسی کرد شاید مصرف و بازدید بیش از توان سرور باشد...

yastheme
August 23rd, 2017, 12:18
درود
من معمولا در اکثر اوقات cpu سایتم روی 100 میرسه سایت با ارور 502 یا 520 یا 503 مواجه میشه

دلیل این ارور چیه؟

سیستم سایتم از 5 سیستم وردپرس تشکیل شده و تا اونجا هم که ممکنه دارم سایت رو بهینه میکنم و روی هاست کانادا شرکت هاست دی ال میزبانی میشه

البته این مشکل مثلا هر 1 ساعت چند دقیقا رخ میده و به همین دلیل هر وقت هم تیکت میزنم، شرکت هاست دی ال میگه که مشکلی نیست و سایت باز میشه...

این مشکل به دلیل کمبود منابع هست، البته نمیشه گفت مشکل از هاست هست چون منابع که در اختیار شما قرار داده محدودیت دارد، مثل اکثر هاستینگ های دیگر و سایت شما در گاهی اوقات بیشتر از این حجم استفاده می کند.
پلاگین کش دارید؟
سایت نیاز به بهینه کردن یا حذف پلاگین های غیر ضروری و حتی گاهی اوقات پاکسازی دیتابیس دارد. از طرفی ممکن است حملات اتک یا وجود بالای روبات های مزاحم و اسپمر در سایت باشد.
در سی پنل در بخش CPU and Concurrent Connection Usage کلیک کنید تا تاریخچه مصرف منابع را بررسی کنید، این لاگ نشان می دهد که در چه زمان هایی مصرف منابع شما افزایش یافته است.

RoobinaServer
August 23rd, 2017, 12:20
درود

دلیل این ارور چیه؟

با سلام

خب مشخص هست و همانطور که دوستان گفتن ممکن هست به خاطر اتک یا حملات روبات ها یا ... باشد (که بیشتر این را احتمال میدهیم طبق تجربه و اکثریت مشکل کاربرانی که دیدیم) که طبیعتا منابع را افزایش دهید یا به سرور مجازی با منابع بیشتر منتقل شوید.

هاست اشتراکی شما مشکلی ندارد، اشتراکی و محدود هست.

باتشکر

سیدرضا بازیار
August 23rd, 2017, 12:43
این مشکل به دلیل کمبود منابع هست، البته نمیشه گفت مشکل از هاست هست چون منابع که در اختیار شما قرار داده محدودیت دارد، مثل اکثر هاستینگ های دیگر و سایت شما در گاهی اوقات بیشتر از این حجم استفاده می کند.
پلاگین کش دارید؟
سایت نیاز به بهینه کردن یا حذف پلاگین های غیر ضروری و حتی گاهی اوقات پاکسازی دیتابیس دارد. از طرفی ممکن است حملات اتک یا وجود بالای روبات های مزاحم و اسپمر در سایت باشد.
در سی پنل در بخش CPU and Concurrent Connection Usage کلیک کنید تا تاریخچه مصرف منابع را بررسی کنید، این لاگ نشان می دهد که در چه زمان هایی مصرف منابع شما افزایش یافته است.

پلاگین کش کلودفلیر رو دارم

به همین ادرس مواجه کردم و این چیزا رو دیدم. مشکل چیه؟

Your site has been limited within the past 24 hoursCPU resources were limited for your site

http://uupload.ir/files/jki_screen_shot_1396-06-01_at_12.42.10.png

http://uupload.ir/files/phhq_screen_shot_1396-06-01_at_12.42.20.png

yastheme
August 23rd, 2017, 12:50
مصرفCPU بالاست،
پلاگین W3 Total Cache (http://wordpress.org/extend/plugins/w3-total-cache/) نصب کن ، چک کن ببین Memcached روی هاست فعال هست یا نه، اگه هست توی تنظیمات W3 total cache تنظیمات database,Object و ... روی Memcached بزارید و ذخیره کنید.
بعد از گذشت چند ساعت یا 24 ساعت از طریق همین بخش سی پنل دوباره مصرف منابع رو بررسی کنید.

سیدرضا بازیار
August 23rd, 2017, 12:59
مصرفCPU بالاست،
پلاگین W3 Total Cache (http://wordpress.org/extend/plugins/w3-total-cache/) نصب کن ، چک کن ببین Memcached روی هاست فعال هست یا نه، اگه هست توی تنظیمات W3 total cache تنظیمات database,Object و ... روی Memcached بزارید و ذخیره کنید.
بعد از گذشت چند ساعت یا 24 ساعت از طریق همین بخش سی پنل دوباره مصرف منابع رو بررسی کنید.

حجم تصاویر سایت من خیلی زیاده و دارم اونا رو بهینه میکنم
این مورد میتونه روی cpu اثر داشته باشه؟

yastheme
August 23rd, 2017, 14:31
حجم تصاویر سایت من خیلی زیاده و دارم اونا رو بهینه میکنم
این مورد میتونه روی cpu اثر داشته باشه؟
خیر، ارتباطی به تصاویر نداره،بیشتر بخث ارتباط با دیتابیس هست معمولا.
در صورت امکان دسترسی هاست و وردپرس در پیام خصوصی ارسال کنید تا بررسی دقیق تر انجام بشه.

chaishpish
August 23rd, 2017, 15:38
سلام دوست عزیز در وردپرس این مشکل در اثر بازدید بالا و یا استفاده از ربات بازدید پیش میاد

اگر بازدید بالایی دارید از سرور مجازی رم 4 به بالا رم (DDR4) هارد هم (ssd nvme) استفاده کنید.

سایت رو هم به سی دی ان متصل کنید در غیر اینصورت مشکل شما حل نمیشه این مشکل رو 6 ماه داشتیم تمام روش ها تست شد ، فقط از این روش میتونید مشکل رو حل کنید.

اگر هم بازدید در ساعات خیلی کم بالا هستش به سی دی ان متصل کنید مشکل بیشترش حل میشه ولی درصد مصرف سی پی یو بالاست شما حتما باید هاست با منابع اختصاصی خریداری کنید . تا شرکت ارائه دهنده سرویس شما رو از دسترس خارج نکنه

ParsWebIT
August 23rd, 2017, 16:41
درود

دلیل این ارور چیه؟

هاستی که برای وردپرس باید بگیرید خیلی مهم هست که وب سرور چی باشه، چطور کانفیگ شده
ویرچوال مموری و پردازنده اکانت هاست چقدر هست
سایت شما تا چه حد اپتیمایز شده؟ اگه کش استفاده میکنید چه نوع کشی هست
در صورت نیاز من میتونم براتون وب سرور رو اپتیمایز کنم اگر دسترسی دارید
و اینکه منظور شما از 5 سیستم وردپرس برا من گنگ هست وگرنه میشد بیشتر راهنمایی کرد

سیدرضا بازیار
August 24th, 2017, 10:36
سلام دوست عزیز در وردپرس این مشکل در اثر بازدید بالا و یا استفاده از ربات بازدید پیش میاد

اگر بازدید بالایی دارید از سرور مجازی رم 4 به بالا رم (DDR4) هارد هم (ssd nvme) استفاده کنید.

سایت رو هم به سی دی ان متصل کنید در غیر اینصورت مشکل شما حل نمیشه این مشکل رو 6 ماه داشتیم تمام روش ها تست شد ، فقط از این روش میتونید مشکل رو حل کنید.

اگر هم بازدید در ساعات خیلی کم بالا هستش به سی دی ان متصل کنید مشکل بیشترش حل میشه ولی درصد مصرف سی پی یو بالاست شما حتما باید هاست با منابع اختصاصی خریداری کنید . تا شرکت ارائه دهنده سرویس شما رو از دسترس خارج نکنه

سایت رو به کلود فلیر هم متصل کردم. مصرف پهنای باند رو خیلی کم کرد. اما سی پی یو رو نه.

هاستی که برای وردپرس باید بگیرید خیلی مهم هست که وب سرور چی باشه، چطور کانفیگ شده
ویرچوال مموری و پردازنده اکانت هاست چقدر هست
سایت شما تا چه حد اپتیمایز شده؟ اگه کش استفاده میکنید چه نوع کشی هست
در صورت نیاز من میتونم براتون وب سرور رو اپتیمایز کنم اگر دسترسی دارید
و اینکه منظور شما از 5 سیستم وردپرس برا من گنگ هست وگرنه میشد بیشتر راهنمایی کرد

سایت من یکم گسترده هست. برای مثال توی امضا نگاه کنید:
صفحه اول یه وردپرس هست. بخش فارسی یه وردپرس دیگه. بخش عربی یکی دیگه. بخش انگلیسی یکی دیگه و...
بنا به دلایلی نتونستم از یک وردپرس برای همشون استفاده کنم و این موارد باعث شده که دیتابیس سنگین بشه

اما با همه این وجود هنوز بازدید من زیاد نشده. پیش بینی من اینه که بازدید من ۵ برابر بشه و با کارهایی که کردم باید به زودی رتبه زیر ۱۰۰۰ ایران رو بیارم. اما چون سایت از دسترس خارج میشه باعث شده بازدید کنندگان نتونن وارد سایت بشن و رتبه سایت دیگه بالاتر نمیره

ParsWebIT
August 25th, 2017, 02:51
سایت رو به کلود فلیر هم متصل کردم. مصرف پهنای باند رو خیلی کم کرد. اما سی پی یو رو نه.

سایت من یکم گسترده هست. برای مثال توی امضا نگاه کنید:
صفحه اول یه وردپرس هست. بخش فارسی یه وردپرس دیگه. بخش عربی یکی دیگه. بخش انگلیسی یکی دیگه و...
بنا به دلایلی نتونستم از یک وردپرس برای همشون استفاده کنم و این موارد باعث شده که دیتابیس سنگین بشه

اما با همه این وجود هنوز بازدید من زیاد نشده. پیش بینی من اینه که بازدید من ۵ برابر بشه و با کارهایی که کردم باید به زودی رتبه زیر ۱۰۰۰ ایران رو بیارم. اما چون سایت از دسترس خارج میشه باعث شده بازدید کنندگان نتونن وارد سایت بشن و رتبه سایت دیگه بالاتر نمیره

با سلام مجدد،
طبق عکسهایی که از ریسورس قرار دادید
در مواقعی که مصرف پردازنده به 92% رسیده مصرف Entry Processes - Physical Memory و IOPS کم و بسیار طبیعی هست
ببینید کدوم پلاگین داره اینطوری پردازنده رو می خوره اگه همه چیز عادی هست در وردپرس و سایت واقعا این ریسورس CPU رو داره شاید باید پلن هاست رو ارتقا بدین یا سرور مجازی بگیرید
یا بپرسید که چند % پردازنده رو اجازه استفاده دارید هر چند به نظر میرسه پلن خوبی باشه از نظر منابع هاست هم باید حتما SSD باشه و محتوای استاتیک رو باید خیلی خوب کش کنید
خیلی راه حل داره باید یکی یکی چک کنید ببینید چی بدست میاد
با این چک کنید چی از همه بیشتر ریسورس استفاده میکنه در وردپرستون https://wordpress.org/plugins/p3-profiler/

سیدرضا بازیار
August 25th, 2017, 08:20
با سلام مجدد،
طبق عکسهایی که از ریسورس قرار دادید
در مواقعی که مصرف پردازنده به 92% رسیده مصرف Entry Processes - Physical Memory و IOPS کم و بسیار طبیعی هست
ببینید کدوم پلاگین داره اینطوری پردازنده رو می خوره اگه همه چیز عادی هست در وردپرس و سایت واقعا این ریسورس CPU رو داره شاید باید پلن هاست رو ارتقا بدین یا سرور مجازی بگیرید
یا بپرسید که چند % پردازنده رو اجازه استفاده دارید هر چند به نظر میرسه پلن خوبی باشه از نظر منابع هاست هم باید حتما SSD باشه و محتوای استاتیک رو باید خیلی خوب کش کنید
خیلی راه حل داره باید یکی یکی چک کنید ببینید چی بدست میاد
با این چک کنید چی از همه بیشتر ریسورس استفاده میکنه در وردپرستون https://wordpress.org/plugins/p3-profiler/

چند بار تست کردم و نتیجه عجیب بود
http://uupload.ir/files/yfb9_screen_shot_1396-06-03_at_08.18.37_thumb.png (http://uupload.ir/view/yfb9_screen_shot_1396-06-03_at_08.18.37.png)

دیگه راهی نداره متوجه بشم کدوم افزونه داره cpu رو میخوره؟